quote:
Boetes voor foute fokker
Een 41-jarige eigenaar van tientallen pony's, honden en konijnen heeft boetes gekregen voor de slechte huisvesting van dieren. Dat meldt de Dierenbescherming.
(Novum) - Een 41-jarige eigenaar van tientallen pony's, honden en konijnen heeft boetes gekregen voor de slechte huisvesting van de dieren. De 36 honden stonden op hun eigen maandenoude ontlasting, 170 konijnen zaten in te kleine hokken en 25 pony's stonden in de drek. De man uit Haarsteeg in Noord-Brabant werd ook beboet voor illegale hondenhandel, meldt de Dierenbescherming.
De Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming (LID), een aparte tak van de Dierenbescherming die boetes mag uitschrijven, kwam de misstanden op het spoor na een tip over de huisvesting van de honden. Zeven volwassen honden en zestien pups werden gevonden in twee schuren naast het huis van de eigenaar. Ze leefden op een laag beschimmelde hondenpoep. In een oude paardenstal zaten nog eens dertien oudere honden en vijf pups. De man fokte de dieren zonder vergunning voor de handel.
In een andere schuur werd een vleeskonijnenfokkerij gevonden. Er zaten vijftig volwassen konijnen en 120 jongen. Bijna alle volwassen konijnen zaten twee aan twee in kleine gaaskooien, waarin ze niet rechtop konden staan. Deze 'dwangbuis-huisvesting' is niet toegestaan. Naast de boete die de eigenaar kreeg moet hij de kleine hokjes vervangen.
De pony's stonden op het land bij de woning van de man. De helft kon alleen maar op een modderige natte ondergrond lopen. De LID kreeg bij de inspectie steun van de politie. De eigenaar heeft twee weken de tijd gekregen om de huisvesting van de dieren te verbeteren.
http://nieuws.nl.msn.com/(...)p-documentid=9073781klacht: ik dacht dat we door de AIVD in de gaten werden gehouden. Verwarrende titels
fok!ker nieuwe policy ofzo
[ Bericht 0% gewijzigd door Fortitudo op 31-07-2008 14:09:29 ]
Een oude, seniele vos is nog steeds sluw en schuw. Nooit afschrijven zeg ik je.