FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Oceaan vol plastic troep
ErikTmaandag 28 juli 2008 @ 14:05
Afgelopen zaterdag in de Volkskrant: in de Stille Oceaan drijft een plastic eiland ter grootte van Frankrijk, Spanje en Portugal bij elkaar!
Na ja, lees het zelf maar. Alle troep belandt uiteindelijk in het water, en we maken langzaam maar zeker de wereld helemaal kapot. Wat zijn we toch idioten met z'n allen.
quote:
Afvalbrij vervuilt Stille Oceaan

René Didde
gepubliceerd op 26 juli 2008 02:45, bijgewerkt op 26 juli 2008 10:47

AMSTERDAM - De milieuafdeling van de Verenigde Naties (UNEP) wil in december vanuit San Francisco een onderzoeksschip sturen naar de drijvende vuilnisbelt die midden in de Stille Oceaan is ontstaan uit voornamelijk plastic afval.

De kunststof ‘archipel’ wordt door oceaanstromingen bijeengedreven en zou schadelijk zijn voor zeedieren. Het plastic eilandenrijk, dat net onder het wateroppervlak zweeft, heeft een oppervlak minstens zo groot als Frankrijk, Spanje en Portugal samen. De samengeklonterde afvalberg is tien jaar geleden ontdekt, maar niemand weet hoe hij moet worden opgeruimd.

De vuilnisbelt bevindt zich in het midden van de grote wervelstroom die de Stille Oceaan omringt. Volgens deskundigen zou in de Atlantische Oceaan een vergelijkbare afvalberg kunnen ontstaan. In 2006 toonde een studie van de UNEP aan dat op elke vierkante mijl zee 46 duizend plastic deeltjes zwerven.

Uit onderzoek van de Amerikaanse milieuorganisatie Ocean Conservancy blijkt dat het plastic voor 13 procent uit wegwerpflessen bestaat, voor 9 procent uit plastic zakken en verder uit miljoenen rietjes, deksels van milkshakebekers, in zee geraakt strandspeelgoed, weggewaaid landbouwplastic, frisbees, touw en vislijnen.

Wetenschappers wijzen erop dat aan het plastic allerlei organische micro-verontreinigingen kleven. Het gaat om slecht afbreekbare bestrijdingsmiddelen, waaronder DDT, brandvertragers en pcb’s. De effecten van dergelijke stoffen op waterorganismen in de Stille Oceaan worden niet onderzocht.

Dichterbij huis gebeurt dat wel. De Nederlandse zeebioloog Jan van Franeker van het instituut Imares op Texel trof bij de maaginhoud van Noordse stormvogels gemiddeld dertig stukjes plastic aan. Bijna alle onderzochte vogels hadden met plastic in hun maag te maken. Ze raken erdoor verzwakt, omdat het onverteerbare plastic het hongergevoel wegneemt.
Bron: www.volkskrant.nl

Het gehele artikel, dat afgelopen zaterdag in de krant stond, kan je hier lezen: http://www.volkskrant.nl/(...)an_vol_plastic_troep
de_bosdingomaandag 28 juli 2008 @ 14:06
Pics?!
admiraal_anaalmaandag 28 juli 2008 @ 14:06
Oud nieuws
Poepoogmaandag 28 juli 2008 @ 14:08
quote:
Op maandag 28 juli 2008 14:06 schreef admiraal_anaal het volgende:
Oud nieuws
En behoorlijk dubbel
admiraal_anaalmaandag 28 juli 2008 @ 14:08
http://www.seashepherd.nl/editorials/editorial_060724_1.html
http://www.ad.nl/buitenland/article2037708.ece
Drijvende vuilnisbelt in de Oceaan.

de_bosdingomaandag 28 juli 2008 @ 14:09
O, als het oud is dan is het niet erg.
Oldenzaalmaandag 28 juli 2008 @ 14:10
Als je nou op zo'n eiland zou stappen, kun je dan gewoon rondlopen?

Dan zou je echt een vetcool onbewoond eiland hebben gewoon
Poepoogmaandag 28 juli 2008 @ 14:10
quote:
Op maandag 28 juli 2008 14:09 schreef de_bosdingo het volgende:
O, als het oud is dan is het niet erg.
Woh dat je dat uit zijn post kan opmaken...

Knap!
Poepoogmaandag 28 juli 2008 @ 14:12
quote:
Op maandag 28 juli 2008 14:10 schreef Oldenzaal het volgende:
Als je nou op zo'n eiland zou stappen, kun je dan gewoon rondlopen?

Dan zou je echt een vetcool onbewoond eiland hebben gewoon
Lees de artikelen voor de grap eens
shilizous_88maandag 28 juli 2008 @ 14:12
Dat is toch te recycelen?
Grippermaandag 28 juli 2008 @ 14:15
quote:
Op maandag 28 juli 2008 14:12 schreef shilizous_88 het volgende:
Dat is toch te recycelen?
Dat kan best, maar dan moet je wel eerst met een behoorlijk aantal lege pramen en een werkschip met een grijper die kant op. En daar heeft niemand zin in....
ErikTmaandag 28 juli 2008 @ 14:15
quote:
Op maandag 28 juli 2008 14:06 schreef admiraal_anaal het volgende:
Oud nieuws
Ja dat staat ook in het artikel, het is 10 jaar geleden ontdekt. Maar ik wist het niet, en ik weet vrij zeker dat ik niet de enige ben.
Froopmaandag 28 juli 2008 @ 14:20
Filmpjes!
Martijn_77maandag 28 juli 2008 @ 15:43
Oud nieuws
DroogDokmaandag 28 juli 2008 @ 16:06
Ik las het ook van het weekend inderdaad.

Het lijkt me toch dat je met wat inventiviteit er bij de huidige olieprijzen wel een slaatje uit kan slaan.
abondancemaandag 28 juli 2008 @ 18:36
ben blij dat het hier nog eens staat want ik was de linken kwijt en had het nodig.
had er naar gezocht...
Demophonmaandag 28 juli 2008 @ 20:05
quote:
Op maandag 28 juli 2008 14:05 schreef ErikT het volgende:
Afgelopen zaterdag in de Volkskrant: in de Stille Oceaan drijft een plastic eiland ter grootte van Frankrijk, Spanje en Portugal bij elkaar!
Na ja, lees het zelf maar. Alle troep belandt uiteindelijk in het water, en we maken langzaam maar zeker de wereld helemaal kapot. Wat zijn we toch idioten met z'n allen.
[..]

Bron: www.volkskrant.nl

Het gehele artikel, dat afgelopen zaterdag in de krant stond, kan je hier lezen: http://www.volkskrant.nl/(...)an_vol_plastic_troep
Weet je dat zuurstof ook afval is?
Oo-blackgirl-oOmaandag 28 juli 2008 @ 20:52
Het enge aan dit verhaal is dat ik op National Geograhic had gezien hoe vissen dit plastic per ongeluk voor voer aanzien en dan inslikken, waarna ze het niet meer uit kunnen spugen en hun darmen verstopt raken, totdat ze dood gaan
ErikTwoensdag 30 juli 2008 @ 09:04
quote:
Op maandag 28 juli 2008 15:43 schreef Martijn_77 het volgende:
Oud nieuws
Nee die topics van jou over iets minder hard groeiende economie zijn verheffend.
JohnDopewoensdag 30 juli 2008 @ 09:13
Komkommer nieuws.
Swetseneggerwoensdag 30 juli 2008 @ 09:14
Ah, komt die hoax alweer voorbij.
Dagonetwoensdag 30 juli 2008 @ 09:16
quote:
Op maandag 28 juli 2008 15:43 schreef Martijn_77 het volgende:
Oud nieuws
Een jaartje of tien minstens.
Drijvende vuilnisbelt in de Oceaan. is een prima topic ervoor.