quote:
Op dinsdag 19 augustus 2008 16:34 schreef bmwdevil het volgende:Is de verhouding in je pixels gelijk aan de verhouding in het af te drukken doek? Dus als ik een foto instuur van 2000 bij 2000 pixels, kan deze dan zonder problemen worden afgedrukt op een doek van 30x30 of 40x40 en hoeft er niet te worden bijgesneden?
Ja, de verhouding wordt altijd gelijk gehouden. Anders zou het er erg raar uit zien, als de foto uit z'n verhouding wordt getrokken.
Hou er wel rekening mee dat er altijd een randje van de foto rondom aan de zij- en achterkant van het doek zal vallen. Als je een 40x40 besteld is dat in werkelijkheid een 48x48, waarbij een rand van 4 cm rondom aan de zij- en achterzijde van het doek zal vallen. Daardoor loopt de foto door aan de zijkanten, wat een erg leuk effect geeft.
Maar wees gerust, er zal echt geen 20% (ongeveer bij een 40x40) van je foto wegvallen aan de zijkanten. Er zijn allerlei technieken om zo veel mogelijk van de foto aan de voorzijde te bewaren. Maar je kunt er eventueel wel rekening mee houden indien je het doek zelf opmaakt.
Een afbeelding van 2000x2000 kan ook zonder problemen worden afgedrukt op bijvoorbeeld een 60x60 of, indien van goede kwaliteit, op een 90x90.
Hou er bij het uitsnijden van je foto wel rekening mee dat je het bestand als JPEG opslaat met de hoogst mogelijke kwaliteit (kwaliteit 10 in Photoshop bijvoorbeeld). Vaak genoeg worden er afbeeldingen aangeleverd die zijn opgeslagen als "afbeelding voor web of mobiel", welke onbruikbaar zijn. Bij twijfel kun je ook altijd de originele foto meesturen en de uitsnede beschrijven in het vakje "opmerkingen" in het bestelformulier. Vervolgens zal men zo goed mogelijk de uitsnede proberen na te maken volgens je omschrijving, waarbij men met de originele foto kan werken.
Overigens wordt de verhouding niet persé bepaald door de verhouding van het aangeleverde bestand. Een vierkant formaat kan prima rechthoekig worden afgedrukt, of andersom. Hou er daarbij wel rekening mee dat er delen van je foto wegvallen, aangezien er dan een uitsnede moet worden gemaakt. Als je een "normale" foto (digitaal of analoog) wil afdrukken als vierkant, dan valt er ongeveer 1/3 van de foto weg aan de lange zijde. Voorbeeld: