Is de overschrijvingstermijn niet al lang verlopen?quote:Op maandag 30 juni 2008 08:34 schreef MdMa98 het volgende:
Geen idee of ik een overschrijving kan maken daar, serieus...
Ja, dat zal en het zullen best 2 goeie clubs zijn, maar je had het toch echt voor 31 mei al moeten doenquote:Op maandag 30 juni 2008 08:47 schreef MdMa98 het volgende:
Gewoon een overschrijving van spaar naar giro man... jeweettoch
Alles is al gepaktquote:Op maandag 30 juni 2008 08:52 schreef Blackeagle het volgende:
Laat me raden, om 11.55 ga je je koffers inpakken?
Helaas, het is mijn rekening, en mijn wachtwoord hou ik keurig bij. Met dezelfde inloggegevens heb ik afgelopen week nog tig overboekingen gedaan.quote:Op maandag 30 juni 2008 09:02 schreef Hephaistos. het volgende:
Je moet om het jaar je wachtwoord veranderen daar. Jij (of je vriendin ofzo) zal het in de tussentijd wel veranderd hebben, waardoor je papiertje niet meer klopt.
serieus, zelfs geen typfouten, geen capslock.quote:Op maandag 30 juni 2008 09:13 schreef Blackeagle het volgende:
Had je beter na de eerste keer even met de Postbank kunnen bellen.
Of, in het geval van een mogelijke type fout, na de tweede keer
Ik weet altijd zelf wat ik fout doe. dit was echt niet mijn fout.quote:Op maandag 30 juni 2008 09:27 schreef Quincy5 het volgende:
Vrijwel zeker eigen fout. Ik heb zelf ook al jaren internetbankieren bij de Postbank en slechts 1 of 2 keer opnieuw een wachtwoord aan moeten vragen door eigen schuld (gaat via de post en duurde overigens ook niet langer dan ca. 4 werkdagen, dus als je je zaken gewoon op tijd had geregeld had het geen probleem hoeven zijn). Van problemen met wachtwoord veranderen heb ik ook nog nooit gehoord.
Mogelijkheden om via het postkantoor, telefonisch of misschien zelfs via de 'ouderwetse' overschrijvingskaart geld over te maken zijn eenvoudig op te zoeken via de faq's op postbank.nl.
quote:
TS belt nu postbank.quote:Op maandag 30 juni 2008 09:46 schreef fm07 het volgende:
Je kan toch via de Girofoon ook geld overmaken
Je wilt niet weten hoe vaak helpdesks dit te horen krijgen. En in 99.9% van de gevallen was het toch echt de gebruiker die fout zatquote:Op maandag 30 juni 2008 09:30 schreef MdMa98 het volgende:
[..]
Ik weet altijd zelf wat ik fout doe. dit was echt niet mijn fout.
TS gaat gewoon ouderwetsch naar de postbank toe wandelen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |