FOK!forum / Big Brother Archief / Voer voor Psychologen XVIII
voyeurmaandag 8 november 1999 @ 22:19
Dit is het weer maagdelijke vervolg van een discussie die al vanaf het begin van BB loopt.
Iedereen die serieus in wil gaan op vragen als:
-wie zijn die mensen en what makes them tick
-hoe liggen de verhoudingen in de groep
-overleven ze BB of zijn ze definitief gebroken
-overleeft Nederland BB of is het eind nu zoek
is hier weer net zo welkom als in alle voorgaande topics "Voer voor psychologen x"
Dit is het langstlopende topic in het BB forum en dat is zowel te danken aan de kwaliteit van de bijdrages als de discipline van alle posters hier.
De spelregels: domme, platte, ongenuanceerde en onbedaarlijk leuke bijdrages: graag maar plaats ze niet hier.
Rond de 50 posts sluiten we en starten een vervolg. Wie dat doet: citeer deze inleiding als eerste tekst en kondig de overgang aan in het oude topic. Als het net heel druk is: citeer de laatste post ook weer even hier. Zo hebben we de beste kans dat het een min of meer coherent verhaal blijft.
Er wordt door iedereen veel werk gestopt in dit topic: laten we dat samen in ere houden. Voyeur is watching you !
Wees gewaarschuwd: pittige teksten op komst
voyeurmaandag 8 november 1999 @ 22:36
Om dit topic niet te lang te beginnen: een soort samenvatting van het voorafgaande. Met excuses voor de knippen.


Hunter:
Zo gek is die Anouk nou toch ook weer niet: Willem de vader, Karin de moeder, Ruud de gekke oom, Maurice is de onderhoudsman (kopje koffie, glazenwasser?) en Bart de stoere broer. Zelf zag ze zich als het jongere zusje.
Dit is natuurlijk een perfecte typering van de huidige gezagsverhoudingen. Willem en Karin (voorlopig) onaantastbaar. Ruud 'the has been', en Bart 'the coming man'. Maurice is inderdaad een beetje het buitenbeentje. Je zou hem ook als de herdershond van de familie kunnen typeren.

<Grote Knip: zie rest in vorige VvP

Moor:
<Knip> Zie vorige VvP
Als ik mij goed herinner was de volgorde toch: Mona wordt onhoudbaar (als vervangster) en krijgt oprot-premie + wat dramatisering van haar thuis-situatie. Bianca grijpt ook naar het geld en eigen hachje. VOO zit met 2 vertrekkers, en stopt er een 3e kandidaat bij voor extra belronde. Maar het enige 'doel' van inzetten van de nieuwkomers was: vervanging van Mona (verwacht) en Bianca (onverwacht). Daardoor gaat 1 nominatie-ronde 'verloren' aan opruimwerk, en wordt de groep nog wat langer op aantal gehouden. Of zie ik dat verkeerd ?

Puc
Ik denk ook dat in de volgende ronde de newbie die over is blijft gespaard, maar dan wel om een heel andere reden.
Beredenerend vanuit de beloning aan het eind is het naar het einde toe veilig om een newbie in de groep te hebben, omdat in het geval dat de newbie wint, de overgebleven kandidaten toch geld krijgen.

Misschien wat on-psychologisch beredeneerd, maar desalniettemin het overwegen waard.


Sorrow:
reageert op Moor:
De nominaties zijn slechts een week doorgeschoven. Dat betekent dat het achter in het schema krap wordt maar dat kan gecompenseerd worden als er nog een spontane afvaller zich meldt. V. zal niet zo gek zijn nog een nieuweling naar binnen te sturen.

De eerste newbie sneuvelt naar verwachting, de tweede zie ik het langer volhouden. Bart blijft gewoon Karin nomineren (hij is bang voor haar)en nomineert geen twee vrouwen, Karin nomineert zeker niet de enige andere vrouw en de tweede newbie mag niet zichzelf nomineren. Geen slechte uitgangspositie.

Voyeur:
mompelt wat over de gelijkenis FF en stamkroeg. Zie vorige VvP bij overmatige belangstelling

GeGsmaandag 8 november 1999 @ 22:47
Met een klein b'tje mazzel wordt BB nog verder gefrustreerd: omdat nederland ook nog niks vind van de 2 wordt het nek aan nek en wint anouk, die zich net als tara na martin een dag of twee later zelf terugtrekt. Waardoor BB exact 1 week gerekt heeft tov de vorige positie, zichzelf 1 keer xtra inkomsten heeft gegund, al haar geloofwaardigheid kwijt is en niets aan aantrekkelijkheid heeft gewonnen.

We have a loser, BB is its name.

Ik kijk nu helemaal niet meer, BB heeft voor mij afgedaan.

Moor, ik hoop je ooit persoonlijk een hand te schudden, misschien wel snel als alles loopt. Maar bedenk wel dat gedesillusioneerde geesten niet de meest strijdbare zijn.

Gaby2

voyeurmaandag 8 november 1999 @ 22:58
Wat me vanavond bijzonder opviel en goed spoort met een aantal bijdrages hierboven is dat het groepsgevoel overheerst. Niet alleen voelen ze zich een groep; dat is logisch, maar ze hechten ook sterk aan die groepsband. Het gaat dan niet alleen om de band tussen de oudgedienden -de inmates- en het verzet tegen verstoring door newbies. Het gaat veel verder. Ze identificeren de groep met hun personal survival.
Dus bij nominaties denken ze bijvoorbeeld in termen van met welke mensen wil ik overblijven. Wie houden het groepsproces in tact etc. Er wordt nauwelijks strategisch gestemd (Willem had Anouk dan moeten laten zitten: hij weet dat hij haar overheerst; Karin idem). Ook in de dagelijkse omgang (zie bijvoorbeeld mijn waarnemingen in streams aktueel 8)wordt door vrijwel iedereen zorgvuldig gewerkt aan het (behoud van het) collectief. Waar velen (waaronder ik zelf) in de eerste week verwachtte dat het een survival of the fittest zou worden; een rat race met de nominaties als killing fields zaten we ernaast.
De realiteit in dat huis is toch anders dan wij hem waarnemen en maakt dat er een ultiem motief ontstaat voor survival door samenwerking. Zonder Hunter nu weer gelijk op het spoor van apen of liever nog wolvengroepen te zetten laat het mogelijk toch iets zien van de fundamentele mechaniek achter de vorming van Homo Ludens tot groepsmens.
De enige uitzondering op de regel is Bart. Hij sluit zich met Sabine bewust buiten de groep, verzet zich inmiddels tegen de groepsvorming en heeft een dusdanige afkeer van het proces dat hij Karin om die reden nomineert. Nou schat ik Bart als de intelligentste van het stel in (niet de intellectueel; gewoon IQ vlgs de standaard test). Toont dit aan dat de rest zich vergist en Bart inderdaad zal winnen of laat het maar weer zien dat intelligentie niet altijd helpt bij overleven
Waarschijnlijk vinden jullie geen van beiden omdat B. niet als intelligent beschouwd wordt in FF. Dan zoek ik er vast teveel achter en is het niet anders dan het verschijnsel dat marathonschaatsers en Tour de France rijders ook collectief naar de individuele overwinning rijden. Is namelijk ook een mechaniek dat ik nooit helemaal begrepen heb. Meer Ruud's terrein.
Sorrowmaandag 8 november 1999 @ 23:47
Het koesteren van de groep kan natuurlijk ook angst voor de confrontatie zijn. Als de groep van 5 uit elkaar valt, en vroeg of laat gaat dat gebeuren, liggen alle zekerheden weer in duigen. Het is de vorige keren ook zichtbaar geweest, alle relaties worden opnieuw afgetast en slechts enkele koppels (Willem/Ruud en Karin/Maurice) blijven bestaan.

Dat Bart een van de intelligentste BB-ers (onderschat Karin niet) is is duidelijk maar hij is ook de meest complexe persoonlijkheid. Juist bij hem zijn de presentatie en de inhoud volslagen verschillend. Hij presenteert zich als de macho, de man van staal, de ex-militair. In zijn woorden: onzekerheid hoort niet bij mijn persoonlijkheid. Ik heb mijn karakter zeven jaar geleden gevormd en zo blijft het.
Slechts één keer liet hij het schild zakken: hij is ook het jongetje dat hij in de dagboekkamer omschreef als ‘kleine onzekere Bartje’.

Bart probeert wanhopig de muur om hem heen hoog te houden en is als de dood dat iemand aan de steentjes komt. Bianca was het eerste en meest herkenbare gevaar, haar ‘gepsychologiseer’ was uiterst bedreigend. Hij reageerde als een echte macho, hij verbood de aanwezigheid van een kat.
De volgende is Karin. Zij heeft een paar keer laten merken wel te weten hoe de vork in de steel zit en hij ziet haar als de volgende aanval op zijn bastion. Vandaar de nominatie. Deze had geen zier te maken met rebellie tegen het groepsproces maar alles met zijn eigen emotionele fire-wall.
Slechts de twee vrouwen die op het prikbord van Big Brother omschreven worden als "kind-vrouwtje" laat hij tot zijn wereldje toe. Zijn blijkbaar niet gevaarlijk. (Het lijkt me duidelijk dat Anouk de rol van Sabine (kind-vrouwtje) en Cyrille de rol van Bianca (excentriek typje) hebben overgenomen.

Over nominaties gesproken; Ruud heeft voor de derde keer twee vrouwen genomineerd. Als daar geen theorietje inzit.

Moormaandag 8 november 1999 @ 23:55
Quote Sorrow:
"Slechts één keer liet hij het schild zakken: hij is ook het jongetje dat hij in de
dagboekkamer omschreef als ‘kleine onzekere Bartje’."

Niet één keer: hij doet het ook heel weloverwogen en getimed tegen Ruud. De formulering waarin laat duidelijk horen dat hij het napraat van een RIAGG-sessie. Hij weet op die manier opkomende argwaan tegen zijn werkelijke taktiek in de kiem te smoren.
Het wordt alleen nèt iets te vaak en op handige momenten door hem genoemd.
Zoals al in de eerste weken gezegd: B. kan nog voor explosies zorgen - nu is het nog de 'taktiek' van de koude oorlog. Zelfs Willem reageert (vanuit zijn angst voor conflicten) heel onderdanig op Barts agressie.

[Dit bericht is gewijzigd door Moor (Datum 09 November 1999).]

Pucdinsdag 9 november 1999 @ 00:05
quote:
Voyeur:
Er wordt nauwelijks strategisch gestemd (Willem had Anouk dan moeten laten zitten: hij weet dat hij haar overheerst;

ik denk dat de keuze voor de twee nebies juist HEEL strategisch is geweest. Willem kan beredeneren dat een van de twee waarschijnlijk zal vertrekken. De nominatie van beide is dus niet gevaarlijk.

Ultiem was natuurlijk het behoud van beide newbies geweest, dit vergroot de kans op financieel succes aan het eind. MAAR als hij voor de kamera heel bewust GEEN newbies nomineert, dan ziet het nederlandse publiek wat zijn werkelijke motief is en kan hij aan populariteit verliezen. Hij was ook de enige die heel zeker was van zijn genomineerden (hoewel ik denk dat Cyrille het ook al zeker wist, maar het niet durfde uitspreken).

Misschien overschat ik het strategisch inzicht van Willem, maar ik denk dat hij ook deze nominatie-ronde zeer strategisch te werk is gegaan.

Sorrowdinsdag 9 november 1999 @ 00:05
Je hebt gelijk, ik herinner 't me.
En nu ik er over denk; er is nog iets met die gozer. Hij heeft het voortdurend over z'n broer, niet over z'n oudste of jongste broer. Toch zaten er twee broers in de studio bij Rolf X.
En hij praat meer over het gastgezin in Amerika dan over z'n eigen ouders.

Ik ben bang dat ik 'n zere plek gevonden heb.

voyeurdinsdag 9 november 1999 @ 00:28
Sorrow, leuk dat je hier bijdraagt. Altijd fijn om nieuwe geluiden te horen en zeker als het zulke goed doordachte opinies zijn.
Ook verheugend dat je B's IQ erkent. Hij werd de eerste weken altijd als de lege macho neergezet, terwijl ik van het begin af aan hem als een van de potentiele winnaars zie. Toch blijft hij een sterk afwijkende strategie volgen van de rest.
Moordinsdag 9 november 1999 @ 00:30
En wat voor 2 broers: de oudste is duidelijk Bart's model: hoe hij over hem praatte in 't begin met Sabine inzake het werken in Morgins, Zwitserland.
De jongste lijkt zeer tegengesteld hieraan: eerder een voorbeeld van het 'jongetje'.

Wat jij als zere plek benoemt is misschien Bart's manier om respect te veroveren: door uit te blinken. Echter: waar de 5 mans-groep nu in gelooft, is het uitblinken in samenhang en solidariteit en daar steekt hij behoorlijk bij af. Daarvoor zou hij nl. met iemand moeten 'bonden' en dat is nu juist hetgeen waarvoor hij bang is: te dichtbij maakt de klappen des te harder bij afwijzing.

voyeurdinsdag 9 november 1999 @ 00:34
Puck: Ook jij hier welkom! Zie pas na mijn vorige post je reactie. Je gedachtengang is de mijne ook lang geweest (als je ze niet allemaal gevolgd hebt; ik heb in het verleden wat stukjes geschreven over speltheorie geheel conform jouw idee. Hunter weet vast wel in welk topic ). Zelf ben ik er vanaf gestapt. Niet omdat ik niet geloof in 'rationeel stemgedrag' maar omdat ik oprecht geloof dat kennelijk het groepsbelang prevaleert boven het individu in deze fase van de marathon. Zie mijn vorige post.
Goterdinsdag 9 november 1999 @ 00:38
Puc, ik denk dat je Willem inderdaad overschat. De 'bboriginals' zijn enkel uit op het behoud van de groep, hetgeen ook logisch is. Wanneer je het eind wil halen (en dat is volgens mij voor iedereen DE motivatie, niet de 250K) dan gaat dat makkelijker door smanewerking en de vrede bewaren. Jammer voor veel kijkers en voor VOO, maar eigenlijk verbaast het me niet.

Er is nog niemand geweest die echt tactisch heeft gestemd. Iedereen denkt in termen van "die ligt me wel, en die ligt me niet en bij hem weet ik waar ik aan toe ben". Dus veiligheid, zekerheid en pais en vree staan voorop.

Ook Bart stemt op Karin omdat hij haar gewoon niet moet. Daar zit volgens mij niet meer achter.

Pucdinsdag 9 november 1999 @ 00:43
Dank voor je welkom Voyeur. Ik ken je gedachten over de speltheorie, en ik ben het daarmee nog steeds eens. Het effect van het groepsgedrag heeft duidelijk effect op de bewoners, zo ook Willem. Als je door de ogen van een psycholoog probeert te kijken zie je inderdaad dat er een groep is ontstaan en dat er processen zich afspelen binnen die groep. Het groepsbelang is duidelijk een doorslaggevende factor bij het nomineren.

Als je echter de groep benadert vanuit die speltheorie, dan zie je dat slechts twee personen weloverwogen keuzes maken, Willem en Bart. Willem heeft een over-all strategie (het doel heiligt de middelen) en Bart, zoals je al zei, een militaire strategie (one step at a time).

evertdinsdag 9 november 1999 @ 00:54
Ik ben er van overtuigd dat Karin en Bart op zich de personen zijn met de meeste intelligentie. De vraag is echter of in dit 'spel' dit doorslaggevend zal zijn. Juist de meest rechtlijnig redenerende personen winnen vaak in dat soort zaken, omdat zij meer medestanders vinden.
Daarbij hoop ik wel dat Bart wint, en ik ben er van overtuigd dat als zij weer met z'n vijven zijn, hij 'het schild' wel wat zal laten vallen.
Zie het gesprek van gisteren met Maurice (met z'n tweeen in de slaapkamer), dat ging 'dieper' als die twee eerder gehad hebben, vooral van Bart zijn kant.
Arjunodinsdag 9 november 1999 @ 01:31
De laatste tijd wat minder geschreven hier, maar nu moet ik even mijn visie op Bart kwijt. Als startpunt onderstaande quote:

quote:
op 11-09-1999 om 12:30 AM schreef Moor het volgende:

.... Daarvoor zou hij [Bart] nl. met iemand moeten 'bonden' en dat is nu juist hetgeen waarvoor hij bang is: te dichtbij maakt de klappen des te harder bij afwijzing....


Bovendien heeft Bart moeite om zichzelf van een wat meer kwetsbare kant te laten zien, en dat is iets wat "bonding" kan oproepen. Inderdaad, ongebonden is veiliger voor hem. En het geeft hem daarnaast de ruimte voor zijn recalcitrante impulsen.

Van het wegstemmen van Sabien (en het mogen blijven van hemzelf) heeft Bart geleerd dat rationeel blijven loont. Komt goed voor hem uit, want dat past bij de reflexen die hij de afgelopen jaren ontwikkeld heeft: niet vrijelijk laten gaan die emoties.

Wat betreft zijn intelligentie (IQ): dat is denk ik zeer goed bij hem ontwikkeld. Maar of hij zich realiseert dat hij zich kwetsbaar maakt door te veel het groepsgebeuren af te wijzen? Daar heb je ook emotionele intelligentie voor nodig en dat is zijn achilleshiel.

Wat betreft zijn recalcitrante kant: ik denk dat het hem goed doet om het vrijelijk uit te leven. Negatieve gevoelens kan hij ermee kanaliseren. Dat voorkomt dat ze omslaan naar frustraties (dat is zijn sterke punt t.o.v. Willem).

Zou het hem lukken om wat meer in de groep op te gaan en toch de ruimte te nemen voor wat recalcitrante speldeprikken, dan zou ik mijn geld op henm zetten.

Tot slot: ik maak me soms wel eens zorgen over de effecten van BB op de toekomstige geestesgesteldheid van sommige bewoners, maar bij Bart zal er denk ik ook een positieve uitwerking zijn. Hij ziet dat persoonlijkheden als Karin en Ruud zich kunnen handhaven terwijl ze zich toch zo nu en dan kwetsbaar opstellen. Misschien neemt hij dit gedrag niet direkt over, het zal hem wel veel toleranter maken t.a.v getoonde kwetsbaarheid bij anderen. Daar wint hij een wereld mee.

Evert, ik zie zojuist je stukje verschijnen. Mij viel juist op dat het schild er al verscheen daags na het vertrek van Sabine. Vind jij het erger geworden met de komst van Anouk en Cyrille?

MrMurphydinsdag 9 november 1999 @ 01:53
quote:
Moor schreef een tijd terug:
Er beginnen zich m.i. al tekenen te vertonen van het verschijnsel waarom 'sekte-leden' na een zekere tijd ook niet meer de sekte (durven) verlaten, ondanks een grote mate van fysieke/psychologische onderdrukking daarbinnen. MrMurphy, als je nog meeleest, wil ik daar graag eens met jou en anderen over van gedachten wisselen, omdat jij destijds (in een ver verleden) het er niet mee eens was dat het BB-projekt/opsluiting en bewoners-gedrag/setting kenmerken met een sekte vertonen (psychologisch gezien, dan).


Nee-hee, daar was ik het WEL mee eens, waar ik het echter niet mee eens was, was dat je schreef dat ex-sekteleden naderhand altijd vol schaamte hun mond houden, oid.
Afijn, genoeg gehakt. Over welke tekenen heb je het hierboven, Mo(o)r? De (nu nog milde) onrustgevoelens over de buitenwereld? De apathie? De afhankelijkheids-houding van de meeste bewoners? Ruud's uitspraak: "lekker hoor, we hebben hier helemaal geen verantwoordelijkheden"?

Een paar postings terug had ik het al over het feit dat mensen na plm. 30 dagen gewend raken aan een situatie. Let wel: ik heb het over gewend raken, niet over gehecht raken. Koppel dat aan het feit dat ze een tijdje op rantsoen hebben gestaan, dat ze heel duidelijk geleefd worden (boodschap: jullie lot ligt in de handen van de regie), en dat ze (bijna) verstoken zijn van contact met de buitenwereld, en Moor's berichtje lijkt me zo paranoïde nog niet. Koppel het daarnaast ook nog eens aan de constante aanwezigheid van camera's, en je zit peinzend mee te knikken.

Murphy

MrMurphydinsdag 9 november 1999 @ 02:09
quote:
op 11-09-1999 om 12:54 AM schreef evert het volgende:
Ik ben er van overtuigd dat Karin en Bart op zich de personen zijn met de meeste intelligentie. De vraag is echter of in dit 'spel' dit doorslaggevend zal zijn. Juist de meest rechtlijnig redenerende personen winnen vaak in dat soort zaken, omdat zij meer medestanders vinden.

Mee eens: IQ is nog geen EQ. Juist EQ (Emotionele Intelligentie) is nodig om je in de groep staande te houden. Iemand die slimmer, sterker en sneller dan de rest van de groep is, heeft daardoor niet automatisch een voordeel binnen BB. Bart blinkt uit in allerlei disciplines, maar gevoelsmatig/emotioneel scoort-ie maar mager.
Met uitzondering misschien van zijn optreden als "kleine onzekere Bart", maar zoals iemand al eerder opmerkte: het leek wel of-ie zijn RIAGG-arts napraatte. Bart heeft, zo lijkt het wel, erg weinig contact met zichzelf.

Dat, en de feiten dat hij altijd probeert uit te blinken en de fouten nooit echt bij zichzelf zoekt[1], doet me een beetje narcistisch aan (in de klassiek-psychologische zin dan). Daarmee bedoel ik niet dat Bart ijdel is (al lijkt dat er af en toe wel op), maar meer dat hij geen contact heeft met zijn eigen ik. Het "pantser", waar anderen het hier over hebben, zou ook op die manier te verklaren zijn: het is geen pantser, maar meer een ontbrekende verbinding tussen de echte Bart en de facade die hij ophoud voor de rest van de wereld.

(Ik denk trouwens dat Bart Karin niet alleen onaardig vindt vanwege de S.-affaire, maar ook omdat zij moeiteloos als leider wordt geaccepteerd, terwijl de anderen dat van Bart veel moeilijker accepteren. Maar dat terzijde)

Comments?


Murphy

[1]: Vb: Het feit dat-ie genomineerd was, vond-ie liggen aan "dat de anderen er niet mee om kunnen gaan dat S. en ik ons steeds afzonderen".

Moordinsdag 9 november 1999 @ 02:16
Murph,
ik ging vooral in op K.'s aarzeling om de buitenwereld weer op te zoeken, die door proces van vervreemding er bedreigend uit gaat zien, gevoelsmatig dan, voor haar.
Ook de samenbundeling en het groepsgevoel van de 5 oldies komen m.i. voort uit een onbewust verzamelen van weerbaarheid tegen de onderdrukkende invloed. Ieder die apart gaat staan, is nl. nog makkelijker doelwit. Dat heeft de DBK al zeer duidelijk laten 'voelen'.
Dan de 'emotionele chantage': uit diverse ervaringen is BB op de bewoners al van invloed geweest als 'maker van hun ellende EN hun geluks-momenten'. Voor het onbewuste creëert dit al gauw de illusie, dat 'geen enkele andere invloed zoveel macht op hen heeft', dankzij het verstoken blijven van prikkels uit de buitenwereld. Gevolg: na crisis 'blij zijn met een weekopdracht, al is die nóg zo onzinnig'. Voor de indoctrinerende macht is niet relevant hoe de ratio van de betrokkenen daarbij denkt, de uitwerking op het onbewuste is veel efficienter en beheerst het gedrag: in dit geval gehoorzaamheid en volgen van 'subliminale sturing'. Het aanstellen van Bart als boodschapper uit de DBK is hiervan zo'n voorbeeld. Het maakt Bart tot semi-autoriteit en geeft tegelijk afketsen van protest, omdat 'de macht' plotseling het 'gezicht van Bart' krijgt. In elke sekte kom je zulke 'inner circle's' tegen, die de gedelegeerde uitvoerders zijn van de stuur-ingrepen van bovenaf. Tot zover - er is nog veel meer in het BB-huis te zien.

[Dit bericht is gewijzigd door Moor (Datum 09 November 1999).]

Hunterdinsdag 9 november 1999 @ 06:18
quote:
op 11-09-1999 om 12:05 AM schreef Puc het volgende:
Ultiem was natuurlijk het behoud van beide newbies geweest, dit vergroot de kans op financieel succes aan het eind.

Ja, maar weten de bewoners dat wel? Zover ik weet zijn ze zich wel bewust dat de newbies niet de volledige hoofdprijs kunnen krijgen, maar niet dat in dat geval het restant over de nrs 2 en 3 zal worden verdeelt.

-----------------

Bartje: Ik bid niet voor bruune bonen!

Goeroe Pavlovdinsdag 9 november 1999 @ 09:26
De discussie hier lijkt op het moment uit te gaan naar een analyse van Bart.
Uit de teneur maak ik op dat Bart een hoog IQ wordt toegekend en juist weer een laag EQ. Ik zou niet durven te zeggen of hij een hoog of laag IQ heeft, dat kun je binnen dat huis nauwelijks zeggen. Het enige waaruit dat zou blijken was misschien dat hij alle postcodes wel wist, maar volgens mij toonde de meesten in het huis juist hun hele lage IQ door niet eens 90 postcodes te kunnen onthouden. Dat hij alle andere opdrachten goed uitvoert heeft meer met motoriek (denk aan zijn turn achtergrond) te maken en dat heeft juist een negatieve correlatie met IQ.
Barts lage EQ is wel gebleken. Nu denken sommigen hier dat Bart een bewuste tactiek aan het uitvoeren is en dat hij de uiteindelijke winnaar gaat worden. Dat laatste wil ik nog wel geloven maar in het geval van Bart is naar mijn mening van bewuste teactiek geen sprake. Hij zou vroeger veel gepest zijn en is daardoor waarschijnlijk heel erg op zich zelf staand geworden, hij sluit zich erg graag af van de groep. Zolang hij maar kan doen wat hij wil vind hij alles best. Wat hij dus niet beseft is dat hij wel steun nodig heeft van zijn huisgenoten om niet genomineerd te worden, bij een bewuste tactiek had hij het nooit zover laten komen dat hij al 2 keer genomineerd is, en nu ook van de BB-originals de meeste stemmen heeft gekregen. Zie ook hoe hij de nominatie van hem en Sabine opvatte, ze mochten zichzelf niet eens afzonderen. Als hij bewust om ging met tactiek dan had hij nu wel geweten dat hij om niet genomineerd te worden zich toch echt iets meer aan de groep moest binden. Na het vertrek van Sabine gaven Willem en Ruud hem daar ook genoeg ruimte voor, maar toch blijft Bart nu nog steeds veel liever op zijn eentje. Als hij echt zo graag wil winnen dan zal hij toch echt meer met de groep moeten optrekken. In plaats daarvan gaat hij degene verketteren die probeert een wat actievere groep te creeeren (Karin), juist omdat die daarvoor niet eens wordt aangemoedigd door de regie. Het opvallende is dat Karin het op dit moment Bart niet zo kwalijk neemt dat hij zich aan de groep onttrekt, want zij nomineerde Ruud.

Ook van Willem zijn uitvoerige analyses gemaakt betreffende zijn tactiek. Ik denk dat Willem in het leven in de groep iets meer een rol speelt maar als het op nomineren aankomt dan is de tactiek van allemaal meer gericht op het feit wie de groep bedreigt voor de groepsmensen, of wie iemand persoonlijk bedreigt voor niet-groepsmensen. Misschien dat bij de laatste nominatieronde andere motieven nog gaan meespelen, dan zijn ze zich er pas bewust van dat het er dan om gaat. Maar dan nog zijn ze afhankelijk van de stem van het publiek, en ze hebben tot nu toe werkelijk geen idee hoe ze het daar doen. Mijn conclusie is dan ook dat ze tot de laatste nominatieronde vooral met de groep bezig zullen zijn, maar in de laatste 2 weken zullen de 3 overgeblevenen gaan proberen om zich tov het publiek zo goed mogelijk te presenteren.

Is2Funkydinsdag 9 november 1999 @ 10:09
Blij te zien dat ik een aantal VvP geleden toch al redelijk inzicht had in de ontwikkeling van Bart. Het dipje dat Bart zijn nominatie en na het vertrek van S. kreeg, gaf hem inzicht in het groepsproces. weliswaar misschien niet zo bewust, maar hij kon zich vanaf dat moment op een denkbeeldige kaart plaatsen en 'positie nemen'.
Al eerder dacht ik Bart leiderscapaciteiten toe (wat niet wil zeggen dat hij automatisch wint) V. helpt daar overigens aan mee, door zoals een ander al schreef, Bart als boodschapper te positioneren. Iets wat door afhankelijke personen (Ruud, Maurice) al snel voor autoriteit aangenomen wordt. Gevaar dreigt dat er afgunst optreedt wanneer binnen het huis VOO als 'de tegenpartij' wordt gezien. Bart zou dan collaborateur worden in de ogen van de andere bewoners.
Mijn idee is dat Bart zich zeer sterk bewust is van de dynamische samenstelling van de groep getuige zijn verschillende rollen bij verschillende bewoners...

Dennis

I love it when a plan comes together

sombiedinsdag 9 november 1999 @ 12:27
Van de officiële VOO-site:

Bart besproken


Anouk en Willem hebben een vertrouwelijk gesprek. Onderwerp van gesprek: Bart. Willem typeert Bart als ‘een ongelooflijke aardige jongen, maar met een heel dun gaasje waar je zo doorheen prikt.”

Anouk is het hier helemaal mee eens: “Ik heb nu al dat ik door hem heen prik. En dat kan hij niet hebben.”
Willem beschrijft Bart verder: “Het is een hele wijze jongen en hij denkt dat kennis macht is. Dit wil hij ook uitstralen, maar het is zo’n klein jongetje. Jij bent emotioneel al heel wat verder dan Bart. Je uit je beter.”
Anouk: “Kennis is absoluut geen macht, maar dat denkt hij wel. Hij maakt het zichzelf heel moeilijk.”
Willem: “Het is een geval van veel woorden, weinig wol. Hij kan dingen toch leuk omschrijven.”
Anouk: “Hij weet het leuk te vertellen.”
Willem vindt Bart een ‘markant iemand met veel talenten, maar hij doet er te weinig mee’. “Hij hecht zich teveel aan zijn mooie kop en zijn wijsheid die hij uit boekjes heeft gehaald. Op een gegeven moment was Bart echt het stoere ventje. Toen zat hij in een dip, was hij helemaal de weg kwijt. Hij stootte steeds zijn hoofd, maar het is een leuke vent.”
Anouk besluit: “Ik vind Bart een hele lieve jongen en je kan hem leuk pesten en dat moet soms ook. Je moet alleen niet met hem in discussie te gaan.”

09/11/99
01:00

[Dit bericht is gewijzigd door sombie (Datum 09 November 1999).]

sombiedinsdag 9 november 1999 @ 13:09
Sorry, misschien even een zijspoortje want het gaat niet over Bart maar het was (vond ik) wel opvallend bij de nominaties. Ruud zei nadat hij de namen had genoemd, heel gedecideerd: "Laat ik dat even onderbouwen." Ik herinner me nog de vorige nominaties toen Ruud een (volgens Sabine) zwakke reden had voor zijn nominaties. Hij had toen een gesprek met Bianca waarin hij opmerkte dat een onderbouwing toch niet nodig en niet belangrijk was, waarop Bianca opmerkte: "Ja, voor jou misschien niet, maar voor diegene die genomineerd is wel." Zal hij dit advies dan (onbewust) toch opgevolgd hebben?
Jessicaadinsdag 9 november 1999 @ 13:43
Even over Bart. Ik wil niet ingaan op zijn IQ-EQ, omdat dit van buitenaf niet te bepalen is en ik ook niet aan de orde vind. Wat ik heel sterk vind aan Bart is dat hij niet op gaat in de menigte. Hij heeft een duidelijke eigen mening, houdt zich daarmee ook wel op de vlakte, dringt deze dus niet op. Is absoluut geen kuddedier. Heel goed ook hoe hij doorziet en aangaf dat Karin wilde dat iedereen vroeg opstond etc. De meeste gaan daar toch in mee terwijl zij het hier ook misschien niet mee eens zijn. Bart reageerd er niet echt op maar gaat toch zijn eigen gang. Ook vind ik het heel knap dat hij zich toch wel opsteld naar de nieuwe mensen toe. Dat stoere etc zie ik niet zo. Mischien wordt dat verward met zijn uiterlijk. Mensen vinden dat hij weinig van zichzelf laat zien maar ook dat vind ik niet. Bart laat veel van zzichzelf zien (moeite hebben met afscheid Sabine, niet overweg kunnen met Bianca, openstaan voor de nieuwe mensen enz) Ik denk dat het meer zegt van de mensen in huis die vinden dat Bart niet open is. Doen hun wel genoeg moeite om Bart te leren kennen Willen ze Bart wel leren kennen.
Zo dit was even mijn gedachten kronkel
Hunterdinsdag 9 november 1999 @ 19:09
Ik had dit al gezien op de BB-site maar toen ik het wilde copieren was het al weer weg. Nu ergens anders weer terug gevonden:
http://www.rotterdamsdagblad.nl/bigbrother/
quote:

Volgens de officiële website van Veronica leek de nominatie de bewoners gisteren niet echt bezig te houden. Er werd bijvoorbeeld enthousiast gezongen, wat het gesprek op hun succesvolle liedje ’Big Brother’ bracht. Het nummer staat hoog in de hitlijst. ,,Het is onwerkelijk, een utopie’’, vond Ruud. ,,Zoiets lukt alleen de Beatles.’’ Bart verwondert zich meer over het succes dat het programma heeft. ,,Er kijken misschien wel twee miljoen mensen. Denk daar eens over na. We zijn zelfs voer voor psychologen. Een voorbeeld van hoe mensen moeten samenleven.’’

Heeft Bart dan toch een eigen laptopje onder de dekens?


Sorrowdinsdag 9 november 1999 @ 22:49
Gisteravond had ik het opeens. Toevallig zag ik een stukje van de herhaling van de 7 uur uitzending. En daar was het opeens weer. Dat waar ik de eerste dagen van de BB-reeks ook last van had: gêne.

In die eerste dagen, lang, lang geleden, had ik een gevoel van onbehagen bij het voyeren van een groepje totaal onbekenden. Wat moet ik hiermee, ik wil dit helemaal niet weten. Maar na een paar dagen won de nieuwsgierigheid en deed ik de gêne af met de gedachte " kom op zeg, die mensen weten waar ze aan beginnen."
Ik wilde weten "what makes them tick" zoals in de inleiding van deze topic staat.

Maar de laatste paar dagen begint het weer te jeuken. "What makes them tick" weet ik intussen wel, sterker nog, ik weet intussen akelig veel van deze mensen. Ik weet van hele goede, prettige, fijne, collega’s verdomd veel minder. Er zijn maar weinig mensen die ik in zo’n korte periode zoveel heb gezien en gehoord.

Kortom de groep van 5 is niet langer zomaar een groep vreemden. Geen afstandelijke studie-objecten. De 7 uur uitzending stilt de nieuwsgierigheid nog maar het kijken naar de herhaling is ronduit pijnlijk. Ik heb het met name over de momenten waar je in de vroege editie al met kromme tenen naar keek. Probeer het maar eens.

De laatste verdediginglinie die ik als kijker had was het eenrichtingverkeer, ik hoef niet terug te praten, ik kan me er toch niet mee bemoeien. En toen kwam de monoloog van Karin. Een monoloog IS eenrichting verkeer en is daarmee voor mij exact hetzelfde als voor Willem. En is daarom niet gênant, want op dat moment ben ik even geen voyeur maar de aangesprokene. Ik had haar verhaal gisteravond al op de streams kunnen volgen en beide keren liep het kippevel me over de rug.

Rest mij nog de vraag die door mijn kop raast, had Veronica dit moeten uitzenden. Ongetwijfeld is hier pittig over vergaderd, ik vertrouw ze voor geen meter, maar ze zijn niet helemaal gek geworden. Ik denk dat ze de juiste keuze hebben gemaakt maar ik hou m’n twijfels.

Moor, je hebt gelijk, het wordt tijd voor de topic ‘BB Watchers: voer voor psychologen’

Bepdinsdag 9 november 1999 @ 22:55
Zo laat ik hier ook maar eens een spreekwoordelijke duitje in het zakje doen

Over Bart : Het maakt mij niet eens zoveel uit hoe hoog zijn iq danwel eq is, het is voor mij wel duidelijk dat hij op geheel eigen wijze zijn strategie bepaalt. Aan de ene kant rebeleerd hij tegen de groep aan de andere kant doet hij erg zijn best om de weekopdracht te laten slagen. ik zag hem iig buiten op het fietsje oefenen daarnet.Daarbij kan je de kantekening plaatsen ; doet hij het om de weekopdracht te doen laten slagen ( in kader van het groepsgevoel) of doet hij het om straks te vlammen net zoals bij het koorddansen waarbij de kijker gaat denken jeeeee die Bart die doet het lekker ! Die doet echt zijn best die stemmen we er niet uit. Nu hij niet meer zo achter Sabientje aan hoeft te zitten komt hij wel een stuk rustiger over geeft gewoon zijn mening over de zaken of je je daarin kan vinden of niet


Karin: het viel me op dat er zelfs een speciale topic werd geopend over de ethiek van leven en dood , tja Karin heeft een grote kans om op korte termijn dood te gaan aan een ernstige ziekte , de manier waarop zij daarover praat getuigt van een grote mate van zelfinzicht wat bij mij alleen maar respect kan afdwingen , in mijn werk maak ik genoeg van dit soort situaties mee waarbij de patient hun gehele leefomgeving gaat terorriseren ( al dan niet uit onmacht)De manier waarop zij hiermee omgaat zoals alles te regelen omtrent begrafenis het achterlaten en verzorgen van haar kinderen vind ik klasse, natuurlijk komt het gesprek in het bb huis op een gegeven moment op zo'n onderwerp uit, je hebt ongetwijfeld een keer genoeg van het onderwerp sex =Ruud, Motoren = Maurice e.d Karin : klasse dame !!!!

Ruud: Tja Ruud dat is iemand zoals eerder door ik weet niet meer wie getypeerd werd als de gezellige oom. Iedereen kent dit type wel in zijn omgeving , het type wat gewoon zegt wat er in hem opkomt en in dit geval is dat vaak het onderwerp sex en vrouwen maar wat maakt het uit ? zo is die man gewoon zo te zien is die man gewoon zichzelf en niks meer of minder

Willem: volgens mij de enige die oprecht allen maar om het geld daar zit en dat neem ik hem niet kwalijk als ik er aan mee had gedaan had ik het ook alleen om de poen gedaan en niet om mezelf te ontdekken of zo alla Bianca Ik moet wel toegeven dat hij soms wat nare trekjes heeft maar aan de andere kant wie heeft die niet??????

Maurice: het prototype van en jonge jongen die totaal nog niet weet wat hij met het leven aan moet, heeft wel wat gereisd enzo maar heeft nog geen inzicht in zijn eigen functioneren maar lijkt daar ook nog geen behoefte aan te hebben en waarom zou hij ook op die leeftijd ? Komt best wel goed met hem na bb

Cyrill: ik weet nog steeds niet hoe je haar naam schrijft en dat getuigt weer van een enorme dosis van desintresse van mijn kant
Maar goed ik denk dat zij eruit gaat en weggstemd wordt door een groot gedeelte van de vrouwelijke kijkers omdat ( en hier zal ik wel heeeeeel veel kritiek over gaan krijgen ) zij het type dame is waar het grote gedeelte van de mannelijke kijkers graag naar wil kijken Extravert met een aardig aantrekkelijk lichaam en dito gezichtje. Z'on dame waar alle gezichten in de kroeg zich naar toe draaien. Ook al zit je net in een diep gesprek over de zin van het leven , je mannelijke gesprekspartner kijkt toch met een gezicht van wellust om als zo'n dame binnenwandelt. ik mag dat wel . ik zie echt voor me hoe de gemiddelde dame samen met haar partner naar bb kijkt en de dame alles afkraakt aan Ceryll (?): volgens mij is ze anorexia , wat een raar mutsje heeft ze op enz en dan : Henk? .... Henk ? Maar Henk zijn gedachtes dwalen af naar geheel andere zaken

Anouk: jee Anouk Het meisje wat op haar uiterlijk gecast werd en zeer snel om haar zusje moest snikken Laat dit kind weer snel gaan dan houdt ze er iig geen litekens aan over ( alleen de lichamelijke dan)

Tja en dan Bep he om het zo eerlijk mogelijk te houden ook een schetsje van mezelf: maar aan de andere kant wie is daar nu geinteresseerd naar?

Danny?

gegroet allen


evertdinsdag 9 november 1999 @ 23:40
Een wat late reactie om de mail van Arjuno van rond 01.00 uur, wat weer een reactie was op mijn mail.
Ik vind niet dat Bart een 'schild' om zich heen gebouwd heeft sinds C&A er zijn. Ik denk dat hij dat schild al had sinds het vertrek van Sabine, alleen hoefde hij dat niet te tonen omdat hij 'relatief gesproken' redelijk met rust gelaten werd.
Kangaroowoensdag 10 november 1999 @ 01:01
Hoe wordt hier het gedrag van Anouk geduid t.a.v. de nominaties? Ik heb het gevoel dat zij een strategie aan het hanteren is om voor zichzelf (maar ook hoe anderen naar haar kijken) de nominaties hanteerbaar te maken. Ze legt zo'n grote nadruk erop dat ze donderdag weggaat, met zo'n grote overtuiging dat zij toch wel weggestemd zal worden, dat ik me niet van de indruk kan onttrekken dat zij hier meer bezig is zichzelf te beschermen. Zo van, ik ga donderdag weg, iedereen stemt mij toch weg, dat verwacht ik, ik ben toch niet zo leuk als Cyrille, ik ben alleen maar ABN, niet interessant etc. Het klinkt mij in de oren alsof ze zichzelf zo'n beetje aan het overtuigen is. Want als ze het huis uit moet kan ze zeggen: fijn Nederland, jullie hebben gedaan wat ik vroeg. Ik ben ook maar een gewoon meisje, fijn dat jullie dat ook zien. Voor haar is dan de kous af. Gaat ze donderdag het huis niet uit, dan zou het voor haar juist weer zijn: Goh, dat valt mee.. wat raar, blijkbaar ben ik niet zo impopulair als ik dacht. Op deze manier heeft ze zich heerlijk ingedekt tegen kritiek. Valt het mee, dan kan je gewoon blij zijn, valt het tegen, dan heb je er gewoon zelf voor gekozen en hoef je geen kritiek over jou als persoon te krijgen, je hebt er immers 'zelf' voor gekozen.
MrMurphywoensdag 10 november 1999 @ 01:03
Kleine observatie vwb Anouk: als ik de TV-uitzendingen mag geloven, haalt ze zichzelf wel *erg* vaak naar beneden, de laatste tijd.
Is die zelfvernedering echt, of een reaktie op de sterke groepsband die de anderen lijken te hebben? Ik krijg steeds sterker de indruk dat dat meisje het eigenlijk helemaal niet zo verschrikkelijk erg zou vinden om weggestemd te worden.
Los daarvan: haar zelfbeeld lijkt me vrij laag, en haar enige zelfwaarde lijkt ze te halen in het zichzelf ten dienste stellen aan anderen. Een milde vorm van het Moeder Theresa complex?
Voor de complot-theoristen: ik geloof niet dat ze eea faked, daarvoor stelt ze zich te constant op. Zie ook de opmerking "ik wil niet dat ik blijf ten koste van een van jullie".. (of iets in die strekking).


Murphy

Latere bijvoeging:
Kangaroo, zelfbescherming kan inderdaad een gedeeltelijke verklaring zijn voor haar gedrag, maar niet helemaal. Ik blijf erbij dat ze een wat lage eigenwaarde lijkt te hebben. Voorbeeld: per ongeluk verbrand ze haar hand aan een theeketel, en wat doet ze? Ze geeft zichzelf de schuld, en scheld zichzelf nog uit ook: "Nou heb ik het helemaal gehad, klootwijf!".
(Moor, ik wacht eigenlijk op jouw betoog over somatische verschijnselen die overgebracht kunnen worden via theeketels )

[Dit bericht is gewijzigd door MrMurphy (Datum 10 November 1999).]

MrMurphywoensdag 10 november 1999 @ 01:29
Dag jessicaa,

aangezien niemand de moeite lijkt te nemen om te reageren op je post, bij deze:

quote:
op 11-09-1999 om 01:43 PM schreef Jessicaa het volgende:
Even over Bart. Ik wil niet ingaan op zijn IQ-EQ, omdat dit van buitenaf niet te bepalen is en ik ook niet aan de orde vind.

Wat IQ ben ik dat deels met je eens, maar het EQ kun je enigszins afleiden uit iemands handelingen tov anderen. Bart lijkt me bv. niet bovenmatig behept met empatische vermogens.
Waar ik je gelijk in geef, is dat je van Bart vindt dat hij niet opgaat in de menigte, en geen kuddedier is. Wat mij daarnaast opvalt, is dat Bart geen moeite lijkt te doen om rekening te houden met anderen (jullie willen een kat, ik niet, dus komt er geen kat, ook al willen jullie dat graag).

quote:

Heel goed ook hoe hij doorziet en aangaf dat Karin wilde dat iedereen vroeg opstond etc. De meeste gaan daar toch in mee terwijl zij het hier ook misschien niet mee eens zijn. Bart reageerd er niet echt op maar gaat toch zijn eigen gang.

Bedoel je hiermee dat je het mooi vond dat Bart zich afzette tegen Karin? Dat Bart toch zijn eigen gang gaat, klopt, maar daar kan ik niet snel iets moois of nobels in vinden. Sterker nog, het lijkt me niet bevorderlijk voor de sfeer in huis. Ik denk dat Bart zijn eigen glazen ingooit, als hij zo weinig rekening houdt met de rest van de groep.

quote:

Mensen vinden dat hij weinig van zichzelf laat zien maar ook dat vind ik niet. Bart laat veel van zzichzelf zien (moeite hebben met afscheid Sabine, niet overweg kunnen met Bianca, openstaan voor de nieuwe mensen enz)

Wat ik bedoelde toen ik ooit schreef dat Bart weinig van zichzelf liet zien, was dat hij zijn gevoelens lijkt te verbergen achter een muur van stilzwijgen, botte reacties of citaten. Sindsdien is hij wat losgekomen, maar ik vind 'm nog steeds wat 'gepantserd'.

quote:

Ik denk dat het meer zegt van de mensen in huis die vinden dat Bart niet open is. Doen hun wel genoeg moeite om Bart te leren kennen Willen ze Bart wel leren kennen.
Zo dit was even mijn gedachten kronkel

Bedankt voor je bijdrage, Jessicaa!
Ik denk dat Bart heel blij zou zijn met zo'n medestander

Murphy

Moorwoensdag 10 november 1999 @ 01:57
quote:
op 11-10-1999 om 01:03 AM schreef MrMurphy het volgende:
Kleine observatie vwb Anouk: als ik de TV-uitzendingen mag geloven, haalt ze zichzelf wel *erg* vaak naar beneden, de laatste tijd.
Is die zelfvernedering echt, of een reaktie op de sterke groepsband die de anderen lijken te hebben? Ik krijg steeds sterker de indruk dat dat meisje het eigenlijk helemaal niet zo verschrikkelijk erg zou vinden om weggestemd te worden.


Murph,
dank je voor je vriendelijk verzoek. (Overigens kan ik mij verheugen in een uitgebreider alias: Moor Aalridder is een titel die mij steeds vaker gegund wordt.
Wat Anouk betreft, ben ik het met Lilith (in Voer voor Astrologen) eens, dat de bij tijd en wijle verschijnende ernstige (en vooral gedissocieerde) oogopslag van Anouk duidelijk aangeeft, dat haar beminnelijkheid, vrolijkheid, gezellige aanpassing, opgewektheid een 'masker' zijn. Daaronder zit wat er duidelijk uitkomt bij het brandwond-incident: het is niet de pijn zelf, die haar lichaam doet trillen en schokken, het is pure shock dat haar iets lichamelijks overkomt. Het voetballen op sloffen is daar ook zo'n komisch voorbeeld van: Anouk 'zit niet goed in haar vel'. Elke lichamelijke gebeurtenis is dan meteen desastreus voor de ego-samenhang: wordt als totale catastrofe ervaren. Een ego-structuur dus, die labiel is, en erg afhankelijk van 'het aardig gevonden worden door anderen'.

quote:

Los daarvan: haar zelfbeeld lijkt me vrij laag, en haar enige zelfwaarde lijkt ze te halen in het zichzelf ten dienste stellen aan anderen. Een milde vorm van het Moeder Theresa complex?


Tot nu is haar presentatie van zichzelf inderdaad als 'ten dienste van' - het blijft echter een mentale constructie. Zij communiceert bijv. niet echt: gesprekken tussen haar en Cyrille bestaan uit 2 monologen, vaak door elkaar heen pratend. Met Ruud probeert ze telepatisch klinkende aanvullingen ertussen te werpen, die tot grappige verdraaisels over 'je moeder' en 'Jezus' worden. Zij luistert niet écht.
quote:

Voor de complot-theoristen: ik geloof niet dat ze eea faked, daarvoor stelt ze zich te constant op. Zie ook de opmerking "ik wil niet dat ik blijf ten koste van een van jullie".. (of iets in die strekking).


Ook dit is rationeel, niet vanuit het hart gemeend. Kan ook niet, zal je zeggen, in zo'n korte tijd, maar waarom laat ze het dan niet achterwege? Omdat ze in feite met zichzelf praat: ze verbergt voor zichzelf dat het haar allemaal vies tegenvalt en dat ze zo gauw mogelijk deze "hel" wil verlaten: veel teveel verrassingen (de grote ramp voor gedissocieerden die alles mentaal 'onder controle' moeten houden omdat hun lichaam geen basis-zelfvertrouwen biedt). En deze wens tot vertrekken beschouwt ze als een 'failure' (= onmacht, loss of control), en moet hem daardoor voor zichzelf bedekken onder een presentatie van altruïsme. Zij is meer bezig 'in haar eigen gedachtenwolk' dan haar uiterlijke 'gezelligheids-profiel' zou doen vermoeden. Haar kleding is hetzelfde als haar knuffelbeer aanvoelt: zacht, warm en om in weg te kruipen. Het type meisje dat graag een trui of vest met te lange mouwen draagt, waar ze ook haar handen nog in kan verbergen.

quote:

Latere bijvoeging:
Kangaroo, zelfbescherming kan inderdaad een gedeeltelijke verklaring zijn voor haar gedrag, maar niet helemaal. Ik blijf erbij dat ze een wat lage eigenwaarde lijkt te hebben. Voorbeeld: per ongeluk verbrand ze haar hand aan een theeketel, en wat doet ze? Ze geeft zichzelf de schuld, en scheld zichzelf nog uit ook: "Nou heb ik het helemaal gehad, klootwijf!".


Hiervan had ik een andere interpretatie: in haar woorden daarna leek mij duidelijk dat ze Cyrille uitschold: "hoe kón je zo dom zijn!" (om de ketel leeg op de kookplaat te laten staan). Wéér zo'n verrassing: en de schrik (zeg maar gerust: shock) uit zich in agressie en fel uithalen naar een zondebok. Een paar van zulke ervaringen en een gedissocieerd iemand voelt de hele omgeving als onveilig en zal alles doen om te vluchten. Voor 'het thuisfront' - dat meekijkt en haar straks weer moet accepteren - probeert zij deze vlucht alvast zo goed mogelijk te 'verpakken' in rationele motieven. Laag zelfbeeld ? Mentaal geconstrueerd zelfbeeld zou ik zeggen, dwz. nergens gebaseerd op het lichaam. Daar is een vakterm voor, maar die laat ik liever achterwege in deze context.
(Sorry weer voor de lange tekst)

PS: bij het nalezen merk ik weer dat toontje van: alsof 'Moor het allemaal weet'. Is ongetwijfeld beroeps-deformatie en opnieuw mijn excuses hiervoor: het blijft maar 1 mening tussen al die van jullie.

[Dit bericht is gewijzigd door Moor (Datum 10 November 1999).]

Cooswoensdag 10 november 1999 @ 02:27
Misschien leuk om even te vermelden dat ik tijdens het lezen van deze pagina's plots een wave kreeg. Ruud ziet het hele gebeuren als zij het een tour de France "ze valluh der een voor een af hé die mannen. De sterkste moet overblijvúh". In de late donderdag uitzending zagen we DD in de kroeg met de familie van Ruud. Broers en zussen enzo. Deze mensen keken OOK naar een sportwedstrijd Althans, zo leek het.
MrMurphywoensdag 10 november 1999 @ 02:37
quote:
op 11-10-1999 om 01:57 AM schreef Moor het volgende:
[QUOTE]
Anouk:
Ze geeft zichzelf de schuld, en scheld zichzelf nog uit ook: "Nou heb ik het helemaal gehad, klootwijf!".


Hiervan had ik een andere interpretatie: in haar woorden daarna leek mij duidelijk dat ze Cyrille uitschold: "hoe kón je zo dom zijn!" (om de ketel leeg op de kookplaat te laten staan). Wéér zo'n verrassing: en de schrik (zeg maar gerust: shock) uit zich in agressie en fel uithalen naar een zondebok.
[/quote]

Nou je 't zegt: ik meen me inderdaad te herinneren dat iets zei in de trant van "hoe kon je zo dom zijn", maar ik dacht dat ze het tegen zichzelf had. Verder klinkt je betoog weer walgelijk logisch
Over je vakterm: is dat weer zo'n bloemrijke term?

Murphy

Is2Funkywoensdag 10 november 1999 @ 08:38
Even over cyriel:
Het meisje lijkt me erg egocentrisch. Ze is erg met zichzelf bezig en luistert niet naar anderen wanneer dat niet 'interessant' genoeg voor haar is. Voorts lijkt ze uren bezig met haar uiterlijk (kleding, make-up) en is ze te beroerd om werk aan te pakken. (zie bart die haar kleding door de wringer haalt. ze pakt met duim en wijsvinger haar BH'tje aan en doet alsof het een vieze luier is) Waarschijnlijk door haar charmante uiterlijk is C. altijd in staat geweest anderen voor haar karretje te spannen. Ik ben benieuwd in hoeverre dit in het huis lukt en of het nederlandse volk dit pikt...

Dennis

sombiewoensdag 10 november 1999 @ 10:25
quote:
op 11-10-1999 om 01:57 AM schreef Moor het volgende:

Omdat ze in feite met zichzelf praat: ze verbergt voor zichzelf dat het haar allemaal vies tegenvalt en dat ze zo gauw mogelijk deze "hel" wil verlaten: veel teveel verrassingen (de grote ramp voor gedissocieerden die alles mentaal 'onder controle' moeten houden omdat hun lichaam geen basis-zelfvertrouwen biedt). En deze wens tot vertrekken beschouwt ze als een 'failure' (= onmacht, loss of control), en moet hem daardoor voor zichzelf bedekken onder een presentatie van altruïsme. Zij is meer bezig 'in haar eigen gedachtenwolk' dan haar uiterlijke 'gezelligheids-profiel' zou doen vermoeden. Haar kleding is hetzelfde als haar knuffelbeer aanvoelt: zacht, warm en om in weg te kruipen. Het type meisje dat graag een trui of vest met te lange mouwen draagt, waar ze ook haar handen nog in kan verbergen.


Moor, ik kreeg ook al sterk de indruk dat het Anouk allemaal erg tegenviel in het BB-huis. Ik denk dat een van de redenen daarvoor is dat zij nu 24 uur per dag geconfronteerd wordt met bepaalde aspecten van zichzelf waar ze niet zo dol op is en dan met name haar (ik noem het maar) sociale onhandigheid. Ik herken bepaalde aspecten in haar gedrag van mezelf van vroeger. Ik had zelf vroeger altijd een erg defensieve houding tegenover mensen. Op een gegeven moment ben ik dat gaan veranderen maar dat gaat niet van de ene op de andere dag. Wat mij vooral in deze overgangsfase bij mezelf opviel, was dat ik op totaal verkeerde toon totaal verkeerde, maar goed bedoelde opmerkingen plaatste als ik onzeker was. En dat gebeurde dus meestal als ik in een groep probeerde te functioneren en helemaal als dat allemaal vreemde mensen waren. Hetzelfde zie ik bij Anouk gebeuren, niet zozeer in de uitzendingen maar wel op de streams. Helaas kan ik me maar 1 voorbeeld goed herinneren maar er zijn er meerdere geweest. Zo zei ze in het gesprek na het eten over Willems scheiding, toen Willem zei dat hij echt geen oproep voor een relatie wilde plaatsen: "Willem gaat wel gewoon naar de hoeren." Ik hoorde aan haar dat ze het als grapje bedoeld maar het was zo misplaatst en de geschokte reactie van de groep was merkbaar. Ook zij merkt dat natuurlijk op en dat maakt haar onzeker en versterkt tegelijkertijd haar neiging om dit soort opmerkingen (vanuit haar onzekerheid)te plaatsen. Ook haar onvermogen om 'naar behoren' in een groep te functioneren ervaart zij waarschijnlijk als een 'failure' waardoor haar wens om te vertrekken weer groter wordt.

Jouw opmerkingen over haar kleding, Moor, vind ik ook belangrijk. Ik denk alleen dat zij zich niet zozeer zo kleedt om een 'gezellig' beeld van zichzelf te scheppen maar meer omdat ze zich 'onveilig' voelt, onzeker. Ook dit herken ik van mezelf, als ik me niet prettig en ongemakkelijk voel, trek ik ook het liefst een slobbertrui en een joggingbroek aan. Het is een beetje alsof je 'wegkruipt' in je kleren; het biedt je bescherming.

[Dit bericht is gewijzigd door sombie (Datum 10 November 1999).]

Gertwoensdag 10 november 1999 @ 10:54
quote:
op 11-10-1999 om 01:57 AM schreef Moor het volgende:
<...>
PS: bij het nalezen merk ik weer dat toontje van: alsof 'Moor het allemaal weet'. Is ongetwijfeld beroeps-deformatie en opnieuw mijn excuses hiervoor: het blijft maar 1 mening tussen al die van jullie.


(Weer eens) een geweldige bijdrage! Wat kun jij goed dingen inzichtelijk maken zeg!

Het 'toontje', ik geef toe dat ik me daar in het verleden weleens aan geërgerd heb. Maar als je op deze manier schrijft, dwz 'koel' beschouwend en niet te (moreel)oordelend, dan word ik gulzig, en kunnen je postings me niet lang genoeg zijn.

ps dit is slechts bedoeld als compliment, en niet als poging om de toon van je postings te sturen

Alkyonewoensdag 10 november 1999 @ 20:32
Hallo allemaal!
Ik zit dit bericht te typen vanuit een Internet-cafe op Malta, mijn vakantieadres.
Niet te geloven, he? Ons appartement heeft alleen een TV, kan slechts BBC world ontvangen, CNN en CNBC. Geen rtl4, dus ik werd helemaal gek. Gelukkig dit Internetcafe gevonden, kan weer helemaal bijlezen. Wel sneu om te moeten constateren dat ik helemaal verslaafd ben aan al die moderne communicatie! Toch iedereen de hartelijke groeten vanuit zonnig Malta!
Nog even een woord van psychologische waarde: Van wat ik gelezen heb kan Anouk het wel shaken. Cyrrille is Vissen genoeg om het langer uit te houden, al ben ik bang dat zij er bij de volgende ronde ook uitvliegt. Tot zover even mijn commentaar.
Hunterdonderdag 11 november 1999 @ 00:39
De moderne techniek staat voor niets. Leuk dat je ons nog even opzoekt. Wel genieten van je Halcyon Days hoor, Alky!

Ik vond bij mijn nieuwe dealer ( http://home.wanadoo.nl/goodyman/home.htm ) het volgende stukje. Good stuf!

Artikel in het Algemeen Dagblad dd 9 november 1999.

STEREO

Toen Big Brother net begonnen was, klaagden veel commentatoren dat de groep zo eenvormig was: er zaten bijvoorbeeld alleen maar ' witten' in. Kennelijk heeft de projectleiding zich dat aangetrokken, want vorige week kwam Cyrille erbij. Volgens het persbericht een ' exotische schoonheid in de bloei van haar leven ' met een baan in de ' showbizz ':zij wil beroemd worden en natuurlijk spreekt geld haar aan.

Een van de werkgroepen die ik jaarlijks aan de universiteit geef gaat over tientallen recente wetenschappelijk studies die laten zien hoe eeuwenoude stereotypen nog altijd op allerlei onopgemerkte manier doorwerken in onze media, in onze maatschappij, en zelf in de rollen die wij voor onszelf kiezen.

Binnen de koloniale mannenmaatschappij werken niet-blanke mannen bijvoorbeeld vaak impliciet als fysiek bedreigend gezien, en niet-blanke vrouwen als dubbel sensueel. Dat grondpatroon duikt nog regelmatig op.

Cyrille heeft die laatste stereotype rol in haar echte en haar BB-leven bijvoorbeeld zowel opgelegd gekregen, alsook geprobeerd zelf te gebruiken.

Zij verscheen meteen al in minirok en inkijkblouse, zei "ik ben waarschijnlijk het stoute meisje", en kreeg al bij het eerste spelletje als vanzelf de naam Candy of Snoepje. Zij is door de regie al vaker dan enig ander onder de douche getoond.

De schrijfster Marion Bloem heeft in boeken als ' Een gewoon Indisch meisje' al laten zien, dat iemand als Cyrille in onze cultuur schijnbaar ' spontaan' bepaalde associaties oproept. In haar officiele profiel stond letterlijk:' in het Big Brother huis wacht haar een duistere wereld vol oerinstincten, geheime rendez-vous en keiharde confrontaties'.

En in de beschrijving van haar gespeelde klaarkomen op internet stond:' Cyrille gromt en grauwt alsof ze een roofdier is'. Ze krijgt en neemt dus de stereotype rol aan van Grace Jones. Ze deed er nog een schepje bovenop door Bart te leren vuur te spuwen en Ruud te magnetiseren met 'haar stille kracht'.

Het duurde even totdat ze zich begon te realiseren, dat al deze stereotypen zich bij de nominaties tegen haar zouden kunnen keren. Dat ze zowel door de resterende 'gesloten' groep van vijf oudgedienden, als door haar mede-nieuwkomer Anouk teveel als een buitenbeentje werd gezien, een indringster. Zoals ze het zelf formuleerde: als een 'stoorzendertje', een ' vervelend chineesje'. Of zoals ze het eerder uitdrukte: als ' aanstellerig meisje' waarover mensen de verkeerde conclusie zouden kunnen trekken.

Inderdaad.

Jaap van Ginniken, psycholoog.

[Dit bericht is gewijzigd door Hunter (Datum 11 November 1999).]

Athenadonderdag 11 november 1999 @ 10:38
quote:
op 11-11-1999 om 12:39 AM schreef Hunter het volgende:

Over Cyrille
Het duurde even totdat ze zich begon te realiseren, dat al deze stereotypen zich bij de nominaties tegen haar zouden kunnen keren. Dat ze zowel door de resterende 'gesloten' groep van vijf oudgedienden, als door haar mede-nieuwkomer Anouk teveel als een buitenbeentje werd gezien, een indringster. Zoals ze het zelf formuleerde: als een 'stoorzendertje', een ' vervelend chineesje'. Of zoals ze het eerder uitdrukte: als ' aanstellerig meisje' waarover mensen de verkeerde conclusie zouden kunnen trekken.

Inderdaad.

Jaap van Ginniken, psycholoog.


Het viel ook mij inderdaad op dat Cyrille zich de afgelopen dagen wat meer op de vlakte houdt. Ook bij de discussie over vreemd gaan bleef ze erg rustig en gaf haar mening niet prijs. Terwijl ik vermoed dat ze daar wel het een en ander over te zeggen heeft, gelet op de uitspraak van haar vriend dat ze garant staat voor een dosis sex en andere eerdere uitspraken van haar. Blijkbaar heeft ze inderdaad besloten dat ze zich anders moet positioneren. Misschien omdat ze zich realiseerde dat ze te zeer aanwezig was binnen de groep en daardoor juist buiten gesloten werd binnen het inmiddels bezadigde clubje?
Persoonlijk vind ik de 'nieuwe' Cyrille iig prettiger om naar te kijken.

Wat ik me na het 'tafelgesprek' van gisteravond ook afvroeg is de reactie van de dochter van Ruud. Ik weet niet hoe oud ze is, maar ik herinner me de vraag van de kinderen van Mona nog over wat betaling in natura betekent. Ik kan me voorstellen dat ze iedere avond naar haar vader op tv wil kijken, maar ik heb niet de indruk dat Ruud daar rekening mee houdt. Hoe moet haar moeder verklaren wat vreemd gaan is? Om nog maar te zwijgen over zijn veelgebruikte termen als rukken, hoeren, naaien, klaar komen, etc.
Staat Ruud hier niet bij stil denken jullie? Of boeit het hem niet? Ik ben benieuwd naar jullie mening hierover.

[Dit bericht is gewijzigd door Athena (Datum 11 November 1999).]

Hunterdonderdag 11 november 1999 @ 12:13
Van de BB-site:

quote:
Anouk praat in haar slaap. Dit is voor haar kamergenoten een bron van informatie. Meestal vertelt ze wel iets waar ze wat aan hebben. Alleen gisteren kon Karin er geen touw aan vastknopen. “Vannacht was het zo grappig”, zegt Karin. “Ze schreeuwde: ‘we moeten overleggen, we moeten overleggen’. En toen boem slaapt ze verder. Echt heel duidelijk.” Niet dus. Anouk: “Ja, nou ik vond ook echt dat we moesten overleggen.” Maar overleggen waarover dan? Anouk: “Ja, dat weet ik ook niet.”
11/11/99
10:40

Jammer dat we de slaapkamers de laatste nachten niet hebben mogen zien. Weet hier iemand of er een logische verklaring is voor het feit dat sommige mensen praten in hun slaap, en wat dat zegt over hun mentale conditie?


Athenadonderdag 11 november 1999 @ 12:20
Vaak gebeurt dit als mensen overdag onder grote spanning staan. Stress dus.

Dat ze in haar slaap paniekerig roept dat ze moeten overleggen, zou erop kunnen wijzen dat ze (onbewust?) toch wel bang is dat ze weggestemd zal worden. Misschien ziet ze het toch als een nederlaag (t.o.v. Anouk) en is ze er meer mee bezig dan ze ons wil laten denken.

[Dit bericht is gewijzigd door Athena (Datum 11 November 1999).]

Goeroe Pavlovdonderdag 11 november 1999 @ 14:21
quote:
op 11-11-1999 om 10:38 AM schreef Athena het volgende:
Het viel ook mij inderdaad op dat Cyrille zich de afgelopen dagen wat meer op de vlakte houdt. Ook bij de discussie over vreemd gaan bleef ze erg rustig en gaf haar mening niet prijs. Terwijl ik vermoed dat ze daar wel het een en ander over te zeggen heeft, gelet op de uitspraak van haar vriend dat ze garant staat voor een dosis sex en andere eerdere uitspraken van haar. Blijkbaar heeft ze inderdaad besloten dat ze zich anders moet positioneren. Misschien omdat ze zich realiseerde dat ze te zeer aanwezig was binnen de groep en daardoor juist buiten gesloten werd binnen het inmiddels bezadigde clubje?
Persoonlijk vind ik de 'nieuwe' Cyrille iig prettiger om naar te kijken.

Ik weet niet of het een bewuste strategie van haar is om beter in de groep te komen. Het zal meer zo zijn dat ze met haar opmerkingen tot nu toe, totaal geen aanspraak kreeg van de rest van de groep. Als dat er niet is durf je je weer minder snel te uiten, tenzij je een erg sterke persoonlijkheid of een bord voor je kop hebt. Ik moest wat dat betreft denken aan hoe Bart in het begin was, allemaal stoere verhalen over wat hij wel niet kon en meegemaakt had. Daar kreeg hij ook weinig of negatieve response op en hij hield er vanzelf wel mee op.

Als je kijkt naar de veranderingen van mensne in de groep, dan blijken Maurice Karin en Ruud toch wel de meest constante persoonlijkheden die tov het begin niet veel veranderd zijn. Bij Ruud en Karin omdat ze door de wol geverfd zijn, Maurice meer uit nietszeggendheid. Willem kwam als schuchtere Fries, wist zich wat meer in de groep te werpen en 'durft' tegenwoordig al wat kort-door-de bocht achtige opmerkingen te maken.

Ik denk dat we van Bart qua ontwikkeling van persoon nog het meeste kunnen verwachten. Die houding dat hij alles zelf wel kan en de rest niet nodig heeft lijkt hij zo langzamerhand weer wat te gaan varen.

Van Anouk of Cyrille valt nog weinig te zeggen behalve dta het hun niet lukt om het huis op zijn kop te zetten. 1 van de 2 is morgen weg en 2 weken later waarschijnlijk de volgende (alhoewel je dat nooit kanzeggen, aangezien Mona ook een aantal weken nodig had om zich in de groep te mengen) dus daar ga ik me maar niet mee bezig houden

Jessicaavrijdag 12 november 1999 @ 00:47
Wat mij erg opvalt is dat er in de topics zo veel over het gehuil van Anouk gepraat wordt.
Anouk is 22 jaar. Zit net in het proces, de 5 anderen hebben dit allemaal al doorlopen ook ieder op hun eigen manier. Bianca had het moeilijk op haar manier , Ruud op zijn manier. Doordat zij nu al een tijd afgesloten zijn van de buitenwerled bestaat er voor hun nu even geen andere wereld als het bb huis.
Anouk en cyriel starten net in dit proces. Er wordt erg over Anouk gevallen omdat het nu meer opvalt. Ook cyriel heeft het moeilijk, op haar manier. En zo heeft dus ieder zijn manier.
Bij het afscheid van Cyriel vanavond was weer duidelijk te zien, wat die afzondering doet. Ook al is dit in cyriels geval "maar" 9 dagen. Je zag in de studio aan haar en dat gaf ze ook zelf aan dat ze nog even in 2 werelden zat. Anouk gaat het ook weer moeilijk krijgen. Maar mijn complimenten weer voor Bart. Ik ben al helemaal gek van deze knul. Ik vind hem heel oprecht in zijn gevoelens (die niet iedereen lijkt te zien)
Hoe hij vertelde waarom het publiek op cyriel en niet op anouk had gestemd vond ik erg goed omschreven. Iedereen ging er op in van ja maar dit en ja maar dat. Maar Bart wordt vaak verkeerd begrepen. Het ging er nu even niet om of dat het redelijk was dat cyriel daarom weggestemd was, maar dat dat waarschijnlijk wel de reden was. Ik vind Bart erg goed in het onderscheiden van hoofd en bijzaken.
De dagboekamer vond ik weer erg. Hoe ze aan het manipuleren waren. Karin is dan ontzettend scherp en laat zich absoluut niet van haar stuk brengen. Een hele doordachte vrouw.
wichzaterdag 13 november 1999 @ 01:20
Anouk heeft het nog steeds regelmatig over de Bewoners, alsof ze er zelf niet toe behoord. Ik ben benieuwd of over een week of zo het besef over de buitenwereld bij haar gaat vervagen, zodat ze zichzelf ook meer als Bewoner identificeert.

Posting ook bedoelt om VvP weer wat hoger in de rankings te krijgen, met mijn eendaagse filter was VvP zelfs geheel uit beeld verdwenen, en dat kan niet de bedoeling zijn van dit mooie topic.

Wie neemt de draad weer op??

Rezaterdag 13 november 1999 @ 10:51
het is mij opgevallen dat de bewoners steeds assertiever worden. Door V in de uitzendingen gebracht ook nog maar met een andere befdoeling.
Op de streams is het duidelijker, na elke opmerking vanuit de dagboek kamer heeft bijvoorbeeld Karin zeer scherpe opmerkingen, beginnen ze nu door te krijgen wat voor macht ze eigenlijk hebben?
Ook worden ze nogal 'moe' van het denigrerende toontje vanuit de dagboek kamer... de opmerking van Anouk.. ik voel me net Bianca met dat psychische gedoe.. en ik voel me behandeld als een mongool... ziin voorbeelden van trekjes die volgens mij alleen mar sterjer zullen worden... ik ben benieuwd hoe ver de bewoners willen gaan en of er nu vanaf beide kanten een soort kleine psychologische oorlogsvoering zich ontvouwd
Moorzaterdag 13 november 1999 @ 18:09
Re , helemaal mee eens. In aansluiting op jouw post hier een visie, die ik in andere topic geplaatst had maar eigenlijk hier thuishoort:

Ik denk dat er toch nu al tekenen van verandering = spanning = 'levend programma' te zien zijn, juist als gevolg van "de geestestoestand van de bewoners". Het lijkt een klein dingetje: de batterijen-aktie van M. en Cy. En het ziet ernaar uit dat in de DBK beiden met diskwalificatie gedreigd zijn, als ze hun verhaal niet doen (zie ook Paul Römer over "sabotage"), want hun uitleg kwam wel erg gewillig. Toch heeft het pure lef om de DBK-stem/zender-regels te weerstaan op zichzelf een cumulatief effekt bij de persoon
zelf: één keer gelukt betekent: ik kan het doen, ik heb die optie. Dit klinkt als een
belachelijke open deur, maar dat is het niet voor - wat we dan noemen - 'het onbewuste'. Want dat is het wat de 'vicieuse cirkel' doet ontstaan van lethargie en behoefte aan meer lethargie: het gebrek aan nieuwe ervaringen over opties van handelen. Rebels-zijn in de DBK was nu zo'n nieuwe ervaring, vanuit het onbewuste gezien althans - ook al was het maar een héél kleintje - de spanning die het begeleidt is sterk genoeg om een nieuwe imprenting over de programmering heen te zetten, nl.: "verzetten werkt, en leidt niet onmiddellijk tot diskwalificatie". Het geval met het verscheurde stelling-briefje was er ook zo een: ditmaal bij K. en W. Samen met M. hebben deze 3 nu een heel kleine stap naar
weerbaarheid gedaan, en het suffe BB-leven zal nog genoeg aanleidingen geven tot
een volgend experiment. Deze visie is niet bedoeld als 'wishful thinking'. Zij baseert zich op het cumulatief effekt van her-programmering van het onbewuste, hetgeen weer andere menselijke 'resources' mobiliseert die de kansen voor de volgende keer weer vergroten, groter uitdagingen mogelijk maken, enz.

Ziggyzaterdag 13 november 1999 @ 18:38
Even een vraagje naar jullie toe, dat omdat ik zelf niet zo goed ben in het analyseren van de boel.

Is het bij geen van de bewoners ( een tweespan )opgekomen om te zorgen dat ze met een Newbie overblijven?
Mocht namelijk de Newbie uitgekozen worden door het publiek gaan ze in ieder geval niet met lege handen naar huis. Dan is er toch een kleine 2 ton te verdelen over de nummers 2 en 3. Blijft namelijk de harde kern over, gaat er een met geld naar huis en niet drie personen!

Het lijkt mij geen slecht idee, maar misschien ben ik de slimste niet.

Gaarne jullie reactie!

[Dit bericht is gewijzigd door Ziggy (Datum 13 November 1999).]

Ziggyzaterdag 13 november 1999 @ 20:40
Ben erg benieuwd, vandaar!
Hunterzaterdag 13 november 1999 @ 21:10
Om met Willem te spreken: Wat denk je er zelf van?

Om het eenvoudiger te maken: welke 'tweespannen' zie je op het ogenblik ontstaan en denk je dat dat 'tweespan' op dit moment al een zo berekenende actie kan uitvoeren?

Overigens denk ik niet dat de bewoners weten dat als Anouk wint, dat er dan voor de nrs 2 en 3 ook nog watv in het vat zou zitten. Nu ik er over nadenk: ik weet niet eens waar dat gerucht vandaan komt, in de chat lijkt het door PR tegen te worden gesproken.

Sorrowzaterdag 13 november 1999 @ 21:29
Hunter,

Bart heeft deze spelregel in de DBK te horen gekregen op de dag dat Bianca en Mona spontaan besloten het huis te verlaten.

Ik las bovendien ergens dat Hummie in een radio-interview zelfs de mogelijkheid noemde dat de kijkerswinnaar met minder naar huis gaat dan de nummers 2 en 3. Een situatie die zich pas na 2/3 van de 108 dagen, dus na 72 dagen voordoet. Mocht iemand dus besluiten om alsnog op te stappen komt er gewoon weer een vervanger.

Hunterzaterdag 13 november 1999 @ 21:36
Thx Sorrow, nu herinner ik het me weer. Dus ze zijn wel op de hoogte! Ik ga nu even een 'Voer' openen zodat we daar verder over kunnen discussieren.