abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 8 november 1999 @ 17:58:00 #1
1414 Kangaroo
the Kangaroo hopper
pi_217632
Het valt me op dat er nu aan paniekvoetbal wordt gedaan om dit forum een beetje leesbaar te houden. Ook het gepraat over de 'oude' garde ervaar ik als nogal denigrerend ten op zichte van de nieuwe mensen die proberen om een zinnige bijdrage te leveren, ik reken mezelf daarbij (hoop ik). Het probleem zit hem er m.i. niet in dat er 'veronica' mensen bij komen, maar meer in het feit dat het forum een openbare plek is. Of te wel, iedereen kan posten en zo te zien is dit de opzet van deze site. Je zult moeten accepteren dat binnen dit concept van de site er posters zijn die minder zinnige bijdragen leveren dan anderen. Nu kun je een soort scheiding proberen te maken in fora die meer zinnig zijn en minder zinnig, maar dat zet geen zoden aan de dijk, tenslotte kan iedereen nog steeds daar zijn ei kwijt.
Je kunt mensen vragen om wat dicipline op te
brengen (eng he?) en een groot deel zal zich daar ook wel aan houden, maar ik vrees dat het de kwaadwillenden niet zal weghouden. Die zijn er uitsluitend op uit om het plezier van anderen te vergallen (om duistere redenen m.i. ) Ongeacht wat jij instelt aan aan fora zullen zij toch wel hun gang gaan. Maar wat dan? Ik zou het jammer vinden als hierom de fora hier zouden sluiten, en het lijkt me ook geen optie, juist deze fora zijn de kracht van Fok.

Daarom de volgende overwegingen (sorry als ze wat technisch worden):


1) De scheiding van de Fora, prima. Als iedereen zich een beetje houdt aan de scheiding is er niks mis mee.

2) beleid om posters te accepteren. Als eerste zou ik willen voorstellen om geen leden van de fora te accepteren die vanaf een freemail account (hotmail, dolfijn, netscape, etc) (ook free internet accounts?) mailen. De meeste ellende komt uit die richting, dus niet meer accepteren bij het aanmelden. Rot voor de goeden onder hen, maar het lijkt me een aardige filter.

3) het aanleggen van een blacklist en deze te koppelen aan de sql database. Als iemand zich rot gedraagt, op de blacklist en voorkom dat hij een mail kan sturen. Zet de blacklist op een pagina ter lering ende vermaak. lijkt me niet moeilijk te koppelen aan het post systeem. Vandaar ook het voorgaande voorstel, je krijgt dan originele e-mail addressen. Als iemand op de blacklist terecht komt, en het dus behoorlijk bont heeft gemaakt, een mail naar zijn provider sturen met een klacht over deze gebruiker. Dit luid en duidelijk ook vermelden bij de aanmeldings procedure. Iets wat bij freemail providers niet zal lukken.. die verwijderen hooguit het account waarna de abuser doodleuk account nummer 2 aanmaakt. Niemand vind het leuk om zijn account kwijt te raken.. en bij herhaalde klachten zijn providers erg makkelijk in het verwijderen van gebruikers.

4) als bovenstaande niet helpt, het concept omgooien. Je kunt dan denken aan mailinglists waarop mensen zich moeten subscriben. Een mailinglist is wat makkelijker te beheren, je kunt dan denken aan moderated lists en ook je toegangsbeheer kan wat strenger. Meer werk voor de fora beheerders, maar je houdt de creeps weg. Alle postings kun je gemakkelijk op een webpagina zetten zodat iedereen wel kan meegenieten. Ander voordeel is dat je een gewoon email programma kunt gebruiken.

Enfin, dit waren mijn gedachtes en ideeen hierover. Hopelijk zinnig, al zijn ze misschien niet zinvol

I am a lonesome Kangaroo, so far from hooooooooome
pi_217633
sorry dat ik zo vervelend moet doen,
maar deze discussie loopt dus al in http://www.fokzine.net/forum/NonCGI/Forum21/HTML/002063.html
op deze manier gaat een -op zich zinnige- discussie in twee topics naast elkaar lopen, niet handig.
mooi he, alles
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')