Nee, wat hij bedoelt staat in de OP.quote:Op donderdag 19 juni 2008 15:33 schreef riX- het volgende:
Je bedoelt vrijgesteld box 3 vermogen? ¤ 20.014 per persoon, dus ¤ 40.028 met partner.
quote:Op donderdag 19 juni 2008 15:36 schreef Worldbeaterbeater het volgende:
[..]
Nee, wat hij bedoelt staat in de OP.
OP is de openingspost, de vraag die jij stelde over je eigen vermogen.quote:Op donderdag 19 juni 2008 15:42 schreef analipsi het volgende:
Wat bedoel je met OP. Ik ben een leek op dit gebied.
Waarom?quote:Op donderdag 19 juni 2008 15:40 schreef analipsi het volgende:
Ik ben een gescheiden vrouw en krijg partneralimentatie
Dat wil niet zeggen dat je het dus ook aan moet nemen. Je bent gescheiden. Uit elkaar. Niet meer samen. Hou dan eens op om met van hem te profiteren.quote:Op donderdag 19 juni 2008 15:54 schreef analipsi het volgende:
Omdat dat zo bij de wet geregeld is.
Hier staat alleen iets over inkomsten, niet over vermogen (hoogstwaarschijnlijk de helft van het bedrag dat afbetaald is van het huis). Heeft dat invloed op de hoogte van de partneralimentatie?quote:Op donderdag 19 juni 2008 16:13 schreef Netsplitter het volgende:
http://www.scheidendoejez(...)tie-alimentatie.html
Vooruit dan maar, het ligt er gewoon aan wat er in je scheidingsconvenant is vastgelegd. Kom je daar met zn 2en niet uit dan beslist de rechter en houdt rekening met:quote:Op donderdag 19 juni 2008 15:50 schreef Worldbeaterbeater het volgende:
[..]
Met andere woorden, riX- moet even duidelijker antwoord geven
quote:Op donderdag 19 juni 2008 16:08 schreef 700MB het volgende:
[..]
Dat wil niet zeggen dat je het dus ook aan moet nemen. Je bent gescheiden. Uit elkaar. Niet meer samen. Hou dan eens op om met van hem te profiteren. afhankelijk te zijn.
quote:Op donderdag 19 juni 2008 16:19 schreef riX- het volgende:
[..]
Vooruit dan maar, het ligt er gewoon aan wat er in je scheidingsconvenant is vastgelegd. Kom je daar met zn 2en niet uit dan beslist de rechter en houdt rekening met:
inkomsten uit arbeid
inkomsten uit nevenarbeid
studiefinanciering
uitkeringen
pensioen
inkomsten uit onderhuur
rente en andere inkomsten uit vermogen
bijdragen aan het huishouden van anderen, met wie u een gemeenschappelijke huishouding voert
bestaande mogelijkheden om inkomsten uit te breiden
opgaven over uw vermogen
huurbetalingen
aflossingen van uw hypotheek en rente, alsmede de vaste lasten. Daarbij moet u ook het deel van de hypotheek vermelden dat nog niet is afbetaald. Elk jaar geeft de hypotheekbank een overzicht van het nog aftelossen hypotheek-bedrag
verzekeringen
noodzakelijke regelmatige reiskosten
financiële verplichtingen voor anderen
kosten van bijzondere medische verzorging voor u zelf of voor uw gezinsleden
kosten voor de verwerving van inkomsten
eventueel ook opgaven van uw schulden
Dus, is er al een scheidingsconvenant gesloten met je ex-man?
Dus eigenlijk heb je nergens recht op?quote:Op donderdag 19 juni 2008 16:44 schreef analipsi het volgende:
[..]
Een scheidingsconvenant hebben wij niet. Het huis is verkocht en we hebben ieder de helft van de overwaarde gekregen.
Nee, omdat je daarvoor kiest als je gaat trouwen.quote:Op donderdag 19 juni 2008 15:54 schreef analipsi het volgende:
[..]
Omdat dat zo bij de wet geregeld is.
Maar partneralimentatie is toch niet afhankelijk van het al dan niet in gemeenschap van goederen getrouwd zijn? Waartussen kan je dan kiezen als je trouwt?quote:Op donderdag 19 juni 2008 16:50 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee, omdat je daarvoor kiest als je gaat trouwen.
Wat ik bedoel is dat het een gevolg is van het trouwen en niet van het scheiden of wat de rechter er van vindt. Veel van de verontwaardigde reacties op alimentatie gaan over de scheiding en de aanleiding daarvoor, maar velen lijken zich niet te realiseren dat ze door te trouwen die onderhoudsverplichting aangaan. Als je dat niet wil, moet je niet gaan trouwen, dat is immers voor altijd, iig wat betreft de onderhoudsverplichting.quote:Op donderdag 19 juni 2008 16:53 schreef veiligheidsspeldje het volgende:
Maar partneralimentatie is toch niet afhankelijk van het al dan niet in gemeenschap van goederen getrouwd zijn? Waartussen kan je dan kiezen als je trouwt?
Nee, vaak gaan de verontwaardigde reacties over vrouwen die mannen financieel uitmelken terwijl daar niet altijd alle reden voor is.quote:Op donderdag 19 juni 2008 17:21 schreef Weltschmerz het volgende:
Veel van de verontwaardigde reacties op alimentatie gaan over de scheiding en de aanleiding daarvoor,
Er is maar één reden voor en dat is dat je ooit met haar getrouwd bent.quote:Op donderdag 19 juni 2008 17:33 schreef Worldbeaterbeater het volgende:
[..]
Nee, vaak gaan de verontwaardigde reacties over vrouwen die mannen financieel uitmelken terwijl daar niet altijd alle reden voor is.
NOU EN!!?? Dan draagt de man daarna de zorgplicht toch gewoon weer over aan de ouders!quote:Op donderdag 19 juni 2008 17:39 schreef Weltschmerz het volgende:
Er is maar één reden voor en dat is dat je ooit met haar getrouwd bent.
Dream on.quote:Op donderdag 19 juni 2008 17:43 schreef Worldbeaterbeater het volgende:
[..]
NOU EN!!?? Dan draagt de man daarna de zorgplicht toch gewoon weer over aan de ouders!
Dan ben je ook niet gescheiden met partneralimentatie. Dat wordt juist vastgelegd in een convenantquote:Op donderdag 19 juni 2008 16:44 schreef analipsi het volgende:
[..]
Een scheidingsconvenant hebben wij niet. Het huis is verkocht en we hebben ieder de helft van de overwaarde gekregen.
Ja natuurlijk heb ik recht op partneralimentatie.quote:Op donderdag 19 juni 2008 16:46 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Dus eigenlijk heb je nergens recht op?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |