Wat Papierversnipperaar zei, je hebt liefde nodig. Het grootste goed in de wereld is liefdevolle relaties, het ultieme is een zuivere relatie met een partner en alles wat daaruit voortkomt. Ik ben jarenlang op zoek geweest, eerst op esoterie/new age/oosterse dingen uitgekomen, maar toch ontbrak die ware liefde die uit jezelf dient te komen. Uiteindelijk ware liefde gevonden via het christelijk geloof. Mijn bekering heeft alle problemen opgelost, heb doelen, motivatie, leer heel veel, groei persoonlijk, ervaar liefde, mijn leven heeft zin, doel, richting en ik zou het voor geen goud willen missen. De bijbel, God, is het antwoord op alle existentiële vragen die je maar kan bedenken. En denk niet dat je iets van het christelijk geloof kan begrijpen als je de christelijke wandel nooit gewandeld hebt. Het is een transformatieproces, van jou persoonlijk, van je leven, je gevoel, je verstand, alles. Het is terug naar de kern van het leven, kan immens ingrijpend zijn voor de koers die je leven neemt, maar oh-zo mooi.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 23:59 schreef Verluste het volgende:
...daar heb ik dus al last van sinds mijn 18e. Ok, daarvoor had ik ook geen idee wat ik met mijn leven wou, maar toen boeide het niet. Toen dacht ik er gewoon niet aan; maar nu, wel nu maken existentiële levensvragen zo'n beetje de dienst uit.
Ik weet dat iedereen naar zijn eigen levensdoel zoekt, en waarom we hier op aarde zijn; maar bij mij lijkt het wel allesoverheersend. Cursussen volgen bv doe ik niet omdat als je geen doel hebt,. het toch niks uitmaakt of je wat doet. En dat is het probleem nou; in deze prestatiegerichte samenleving wordt er veel nadruk gelegd op hard werken, doorzetten en ambitie al wil je carriére maken. Maar als je geen doelen kunt stellen heb je ook geen ambitie, en kun jeje leven niet constructief inrichten.
Je kan het ook zo stellen: ik heb last van een chronisch gebrek aan motivatie in het leven doordat ik geen doelen kan stellen, dit omdat ik ze niet de moeite waard vind.
Heeft iemand anders hier last van? En wat moet ik met dit, voor mij, immense probleem?
Ik vind het zelf een aardig vaag stukje tekst wat ik zojuist heb getypt, dus als je vragen hebt, vraag ze maar.
Nou, ik ben het hier nogal niet mee eens hoor.quote:Op maandag 28 juli 2008 16:45 schreef flipperdeflipflap het volgende:
Het hoofddoel in je leven is dat je gelukkig bent tenminste ik ga er van uit dat iedereen dat wil. Iedereen heeft eigen doelen nodig om dit te bereiken. Het maakt ook niet uit wat je doelen zijn als het je maar naar een beter leven brengt. Als je op je sterfbed ligt met de gedachte van dit had ik nog willen doen en dat zou ik nog willen zeggen heb je dus niet genoeg doelen voor ogen gehad.
Door je doelen in het leven te behalen word je gelukkig. Het maakt verder weinig uit welk doel je stelt als je ze maar behaalt. Hierdoor krijg je meer eigenwaarde en zit je beter in je vel. Dit straal je dan ook uit en heeft een positief effect op alles om je heen. Stel echter je doelen niet te laag, want dan wordt het te makkelijk en geeft je dus geen goed gevoel. Te hoog is dan het tegenovergestelde.
Uiteindelijk heeft het hele leven geen zin, want wat je ook doet uiteindelijk ga je dood. Ach je bent er nu toch dus maak er dan ook maar iets leuks van.........
Wanneer precies is dat transformatieproces bij je begonnen?quote:Op zondag 27 juli 2008 22:36 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Wat Papierversnipperaar zei, je hebt liefde nodig. Het grootste goed in de wereld is liefdevolle relaties, het ultieme is een zuivere relatie met een partner en alles wat daaruit voortkomt. Ik ben jarenlang op zoek geweest, eerst op esoterie/new age/oosterse dingen uitgekomen, maar toch ontbrak die ware liefde die uit jezelf dient te komen. Uiteindelijk ware liefde gevonden via het christelijk geloof. Mijn bekering heeft alle problemen opgelost, heb doelen, motivatie, leer heel veel, groei persoonlijk, ervaar liefde, mijn leven heeft zin, doel, richting en ik zou het voor geen goud willen missen. De bijbel, God, is het antwoord op alle existentiële vragen die je maar kan bedenken. En denk niet dat je iets van het christelijk geloof kan begrijpen als je de christelijke wandel nooit gewandeld hebt. Het is een transformatieproces, van jou persoonlijk, van je leven, je gevoel, je verstand, alles. Het is terug naar de kern van het leven, kan immens ingrijpend zijn voor de koers die je leven neemt, maar oh-zo mooi.
quote:Op dinsdag 5 augustus 2008 12:21 schreef PDOA het volgende:
Moet je op voetbal gaan, heb je 2 doelen in je leven.
Kun je die comfort zone nader omschrijven?quote:Op zondag 10 augustus 2008 23:28 schreef Lichtpunt het volgende:
Meeste mensen zonder doel in hun leven leven in de zgn comfort zone. Althans zo heb ik het geleerd. Een zone waarbij je eigenlijk prima leeft. Je leven heeft vind ik pas zin als je uit die comfort zone stapt en dingen gaat ondernemen die anderen niet doen omdat ze bang zijn dat ze mis gaan.
Hoi Ocene,quote:Op woensdag 6 augustus 2008 16:07 schreef ocene het volgende:
Ik denk dat het belangrijk is om de emotie die ten grondslag ligt aan de vraag naar zin geheel te doorvoelen. Je merkt vanzelf wanneer de emotie genoeg is afgevoeld, dan doet de vraag naar zin er namelijk niet meer toe.
quote:Op zondag 17 augustus 2008 10:56 schreef HNK het volgende:
[..]
Hoi Ocene,
Wat een 'ambtenarentaal' gebruik je als je het over emotie wilt hebben!
Een emotie 'goed afvoelen'? Ja ja, en een 'depressie implementeren'zeker?![]()
Enfin: wel een goede discussie trouwens.
Tot op Fok!
groeten van HNK
Zo veel mogelijk knopen doorhakken?quote:Op maandag 18 augustus 2008 11:01 schreef Pappie_Culo het volgende:
Ik heb van het weekend een knoopje doorgehakt. Feitelijk betekent dat dat ik nu een doel cq richting heb.
Jeej - een dansje van verheuging
Ik word slagerquote:Op maandag 18 augustus 2008 11:03 schreef Vamps het volgende:
[..]
Zo veel mogelijk knopen doorhakken?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |