Maar maakt het echt wat uit in performance?quote:Op zaterdag 17 mei 2008 01:10 schreef Jump het volgende:
Ga dan maar voor SMALLINT, kan je wel eventuele overhead uitsparen waarschijnlijk.
Cijfers? Dat lijkt me niet. Enig idee hoe groot een getal is dat uit 4 miljard cijfers bestaat?quote:Op zaterdag 17 mei 2008 00:55 schreef saban het volgende:
Ik heb een 'id' veld welke maar tot 9999 hoeft te gaan. Maakt het uit of ik SMALLINT of INT meegeef als type?
SMALLINT kan tot 65565 cijfers bevatten (dus voldoende in mijn geval)
INT kan net boven de 4 miljard cijfers bevatten.
Maakt het uit voor je performance?
Wat dacht je van een boolean? Die kan alleen de waarden FALSE of TRUE hebben.quote:Op zaterdag 17 mei 2008 01:17 schreef saban het volgende:
Wat voor type gebruik je bijvoorbeeld als je veld alleen 0 of 1 kan bevatten? TINYINT of (VAR)CHAR of??
/edit
Of ben ik gewoon een mierenneuker, dat het eigelijk allemaal niet uitmaakt?
BOOL is sowieso een synoniem voor TINYINT(1) bij MySQL hoor.quote:Op zaterdag 17 mei 2008 01:41 schreef Riparius het volgende:
[..]
Wat dacht je van een boolean? Die kan alleen de waarden FALSE of TRUE hebben.
OK, dat ligt ook voor de hand als voor beide typen één byte wordt gebruikt (maar ik ben niet echt bekend met MySQL). Anders is het voor TS misschien een idee om met bitfields te gaan werken. Kun je 8 booleans opslaan in één TINYINT.quote:Op zaterdag 17 mei 2008 01:42 schreef Jump het volgende:
[..]
BOOL is sowieso een synoniem voor TINYINT(1) bij MySQL hoor.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |