denk is aan mensen die de laatste tijd grote groepen mensen hebben kunnen mobiliseren voor hun doel voor een betere wereld. ik denk aan Al Gore, Pim Fortuyn, Rita Verdonk en Geert Wilders (niet dat ik het eens ben met hun idealen, maar zij zijn dé voorbeelden van tegenwoordig die mensen in zeer rappe tijd hebben kunnen mobiliseren.. Hoewel over de laatste twee nog getwist kan worden aangezien zij met de erfenis van fortuyn zitten)
Het zijn niet mensen die plotsklaps van niemendal naar spraakmaker zijn gegaan. Het zijn mensen die zich opgewerkt hebben binnen een bepaalde idealenstructuur of organisatie. Ze hebben zich ergens bij aangesloten wat waarschijnlijk niet echt al hun idealen coverden maar wel voldoende, dé strategische beslissingen gemaakt waardoor ze hogerop kwamen. Die strategische beslissingen die zijn een beetje vaag, maar goede netwerk en communicatie vaardigheden zijn van het allergrootste belang. Zo krijg je al wat mensen achter je die je hogerop kunnen gooien. En dan uiteindelijk, wanneer je een beetje positie hebt, connecties hebt met allerlei belangrijke mensen, kan je het nieuws (jouw idealen) op een tactische manier naar buiten brengen om zo nog meer mensen te bereiken. En je hebt een bepaalde status gekregen binnen een bepaalde organisatie dus dat stelt mensen vaak ook gerust.
Het is dus zacht gezegd een proces van jaren bikkelen waarbij je jezelf en je presentatievaardigheden steeds verder ontwikkelt. En die vaardigheden heb je echt hard nodig. Het is waarschijnlijk net zo belangrijk of wellicht belangrijker dat je die vaardigheden beschikt als dat je je verhaal en idealen door en door kent.
En om heel eerlijk te zijn, draagt het niet bij om op een forum te gaan zitten jammeren over hoe alles in jouw persoonlijke leven niet werkt (jij komt niet van je machteloosheidgevoel af) en je hulp nodig hebt. Zit je hier op fok nou voor jezelf of voor het tentoonstellen van je idealen? Scheid ze van elkaar. Wees zelfverzekerd als het om je idealen gaat. Schets geen doembeeld (hoewel dat voor sommigen wel werkt) maar hoopvol, spreek geen oneliners maar plannen. Weet hoe je ideologie voeten in de aarde kan krijgen in het dagelijkse leven.
Nu kennen we je als Tinoz de schizofreen die helemaal geen slechte kerel is maar wel een enorme zweefteef die per definitie dus niet serieus nemen. Je straalt geen kracht uit. Geen overreding. We weten dat je het goed bedoelt maar dat is gewoonweg niet voldoende. We moeten het idee hebben dat we ons achter je kunnen scharen, en dat je ook denkt aan de mensen die achter je staan, dat je ons niet gebruikt als klap- of protestvee.
Dit is niet als belediging bedoeld, maar als constructieve feedback. Werk aan je vaardigheden is het allerbelangrijkste. Lees jezelf in, volg cursussen en congressen, over netwerkvaardigheden, sociale vaardigheden, communicatievaardigheden, macht, sociologie van alles. Al Gore had het ook niet zo ver kunnen schoppen met An inconvenient truth op z'n 20e. Er is een reden waarom alle belangrijke machthebbers van die ouwe sjakies zijn. Die tijd heb je gewoon nodig om de macht die je op microniveau hebt (alles wat jij op dit moment daadwerkelijk praktisch kan beinvloeden (een topic op fok openen) ) uit te kunnen breiden naar macht op meso/macroniveau. (beleid binnen instellingen, overheid of mondiaal)
Daar zit gewoon heel veel persoonlijk onderzoek in.
Kijk wat er nu praktisch voor handen ligt om uiteindelijk je doel te bereiken. Kleine stappen moet je mee beginnen. Een kerel van 200 kg en een conditie van niets kan ook niet vanuit het niets binnen 3,5 uur een marathon rennen. En in dat stadium zit jij nou. Jij bent die kerel van 200 kilo, en die marathon binnen 3,5 uur is je einddoel (bv het mobiliseren van mensen). Wat ga je doen? Op de bank zitten uitdokteren hoe je het toch in een klap haalt (en daardoor zo lang op de bank blijven zitten dat je er al weer 100kg bij bent aangekomen en je bijna niet meer op je benen kan staan) of beginnen met afvallen, wat krachttraining hier, conditietraining daar, eens gaan hardlopen in de buurt, maandenlang rondjes van 10 km maken om in vorm te komen, eens meedoen aan de halve van egmond terwijl het sneeuwt.. You catch my drift)
Ga dingen praktisch uitzoeken, ga je kennis en vaardigheden verbreden.
Dat mobiliseren van mensen komt wel, je moet er alleen keihard in investeren. Echt kunnen luisteren naar wat anderen beweegt. Niet alleen luisteren naar je eigen geklets. Als je dat doet, dan ben je over een jaar of 10 veel verder dan dat je nu bent. En dat zijn gewoon veel stappen in de richting van je doel.
Zo.