Er is iets vreselijks aan de hand in het huis. Ik had het vanavond pas in de gaten. Het gaat om de alpino pet met wormvormig aanhangsel, die de laatste weken van hoofd op hoofd is gegaan. Ik ben er min of meer van overtuigd dat deze, door de Eeuwige Water En Vuur Vrouw, Bianca ingestraalde Franse, op het hoofd te dragen Banvloek langzaam alle oorspronkelijke bewoners ten gronde richt. Het is een heel oud ritueel. Je haar gaat er in ieder geval van zitten zoals bij Bianca de laatste dagen in verschillende tv-shows was te zien, een soort van Joshua-tree maar dan op je hoofd, of een aan vervanging toe zijnde krabpaal van de katten
(Bart: "Neeeeeeeeeeee!!!!!!") Ruud had hem nog geen minuut op of hij begon de hele Cubaanse varkensbaaikwestie te rebirthen. Grandioos, de zelfverkozen vrijheid van de Cubanen, zelden had hij een gelukkiger volk aanschouwd. Dat honderden volkomen uitgehongerde autochtonen op opgeblazen gebruikte condooms van Ruud, achteloos uit het raam het strand opgeslingerd, dobberend de overtocht naar de States hebben gewaagd, dat is hem natuurlijk ontgaan, zoals Ruud veel ontgaat. Intercom in huis staat per ongeluk een half uur open en hij denkt dat Radio Vrij Oranje opstaat. Kwam hij pas helemaal op het eind achter. Komt door de alpino. Wat de alpino met Bianca deed zien we nog iedere dag op de deur van de huiskamer. Een diepe innerlijke strijd met De Slang Die Creativiteit Heet.
Maar van Maurice schrok ik echt. Die zag ik vanavond, bij het verwelkomen van de nieuwe bewoners, ook al met die vervloekte zwarte drol op zijn hoofd staan. Al te laat. Begreep ook opeens zijn absurde gedrag aan de tafel. Hij zat van staaldraad fietsjes, motoren en perpetuum mobile te buigen!!! Braderiesfeertje inmiddels in het huis. Lekker borduren en Oudhollandse spelen met de blote handen. Die Willem!!! Wat zal zijn kind hem missen! Aan de duim draaien en als bij toverslag gaat de hand als een stoommachine bewegen. Je moet er maar opkomen
Bart is, voor de iets oudere kijkertjes onder u, met zijn opgerolde mouwtjes, zijn Baretta imitatie griezelig aan het perfectioneren. Nu misschien niet meer voor te stellen, maar in de jaren 70 een gevreesde tv-politieagent met als enige wapen een witte kaketoe op zijn schouder. Is Maurice nu voor hem aan het vouwen van staaldraad. Er was maar één televisienet, jongens en meisjes, en je moest wel kijken, of je wilde of niet.
De nieuwe bewoners. Weet nog niet goed wat ik er van moet vinden. Ik ben geneigd die Cyryl (?) te haten met alles wat ik in me heb, maar laten wij nog even wachten met oordelen. Ze heeft wel alles tegen. Dansen en zingen in De Boeiende Wereld Die Derderangs Entertainment heet, dat vind ik geen aanbeveling. Showbizz City, kan het erger? Met Ome Frans en Tante Corry en de rest van het touwtrekgezelschap je eens een avond lekker laten verwennen door een als
Stand-Up comedian er bij schnabbelende Pizzakoerier. "En uw gastheer vanavond is….. geef hem een warm applaus dames en heren, de zoon van….. Martin Brozius!!!!
Totale leegte. Je kan beter dood zijn dan je onderdompelen in de fnuikende sfeer die
men all-in entertainment noemt. "Dames en heren, de gasten van Slagerij Het Loodje kunnen aan tafel in de Sjakie Schram zaal" Die nieuwe bewoonster heeft al die samengebalde totaal nutteloze ongeleide energie in haar tanige lichaam en het moet er uit, ben ik bang. We zullen er helaas nog meer van horen. Geen Stille Kracht, vrees ik.
Anouk daar heb ik meer mee. Onecht kind van Yvon van Gennip, verwekt in Calgary, tegen de ijsmachine aan. Mooie ontroerende tranen. Doe ik niets aan af. Mooi, ideaal studente type. Bij al haar vriendinnen kleine sliertje Noodles uit de mondhoeken. Heeft geen idee wat er met haar gebeurt. Eerste vraag in nieuwe huis: "Waar moeten we heen?" Het idee is juist dat ze even helemaal nergens naar toe gaat. Vond het huis Supergezellig. En dat willen wij niet. De Dood moet permanent boven tafel hangen. Strijd, paranoia en achterklap, alleen dat kan de komende weken redden. Dat is de bescheiden mening van
Nico Dijkshoorn