Ik was voorheen in Zuid-Afrika (nou ja, ik logeerde bij blanke upperclass in Pretoriaquote:Op maandag 4 augustus 2008 19:48 schreef Xith het volgende:
[..]
Met erg aan kenya bedoel ik niet die rellen enzo, daar ben ik niet bang voor en ga er binnenkort ook weer naartoe. Het is alleen dat ik alleen voor de natuur naar Kenya ga (je hebt er elk soort klimaat: sneeuw, regenwoud, woestijn, zee, 'britse miezer weer', etc). De bevolking van Kenya vind ik wat minder, ze lachen minder, dansen minder, zijn minder vrolijk met wat ze hebben, zien je niet als gelijke... En als je taxi chauffeur een Kikuyu is dan weet je dat hij onderweg voor extra geld voor benzine gaat vragen.
![]()
Dit claim ik vooral aan de Britse cultuur die er is - de Franse/Belgische voormalig kolonien gedroegen zich relatief zeer goed t.o.v. de bevolking. Zodoende is er ook een geweldige keuken in deze oud-franse landen.
Als een vrouw in Mali mij zag vechten met een jochie van de buren dan zou ze eerst uitzoeken wie de dader was en zelfs als ik het was zou ze naar het huis ervan lopen en de ouders informeren dat ik stout was geweest.In kenya zouden ze standard de zwarte de schuld geven want je hoort niet blanken te beschuldigen
Verder hebben de centraal en west afrikaanse landen een veel betere muziek (zie 1, en 2 en 3 (2. is van een zuid-africaan/zambiaan) en dit soort dingen zie je gewoon op straat en als blanke ben je zeer welcom om bij de groep te komen staan.
Alleen al de trots die deze mensen hebben! Geweldig, ik wil terugVrouwen in trotse kleedij waar ze makkelijk een maandsalaris voor betalen...
Alleen is frans kunnen spreken wel een vereiste...
Ze snapt hetZo woonde ik dus voor een lange periode (nou ja, in een mooi huis, maar in zo'n wijk
), als klein kindje lekker meedansen
En als volwassenen nu nonstalgisch terugdenken want dit hebben ze in Kenya niet
![]()
Dat van de natuur kan ik echt beaamen, oost en zuid afrika hebben geweldige natuurlandschappen. Dat de mensen minder opdringerig zou kunnen zijn ook; in Kenya bijvoorbeeld is men redelijk introvert (=minder vrolijk/dansen/etc, maar dus ook minder 'in your face')quote:Op maandag 4 augustus 2008 22:12 schreef Masanga het volgende:
[..]
Ik was voorheen in Zuid-Afrika (nou ja, ik logeerde bij blanke upperclass in Pretoria) en in Gambia, en ik moet je bijtreden dat Gambia me meer aansprak dan het 'zwarte' van Zuid-Afrika wat ik voorheen zag. Echter, in Gambia ontmoette ik iemand (ook blank) die jaren in Zimbabwe woonde en echt niet onder de indruk was van West-Afrika. De natuur was hun te gewoontjes, de mensen te opdringerig.. (al neem ik aan dat nostalgie er mede voor zorgde dat ze niet fair kon oordelen).
Zeker. Zo trots als ze ermee zijn, zeker de 'big mama's'quote:Anyway, alleen al voor de kleding van de vrouwen moet je in West-Afrika geweest zijn
Hahaha... leuk, dat interpretatieverschil...quote:Op maandag 4 augustus 2008 19:13 schreef Xith het volgende:
Voor relaxete mentaliteit zou ik West-AFrika verkiezen, maar kijkende naar de natuur weer niet![]()
Ja, zoals ik al iets verder had uitgelegd komt dit volgens mij omdat Kenyanen meer introvert zijn, wat zou betekenen dat ze 1) minderaandacht van je vragen, je met rust laten etc. en 2) dus ook minder van dansen en gezelschap houden. Het is maar wat je liever hebtquote:Op dinsdag 5 augustus 2008 16:42 schreef Hik het volgende:
[..]
Hahaha... leuk, dat interpretatieverschil...
Ik ken in West Afrika alleen Ghana en ken vrij veel Nigerianen. Vind hen juist vaak mínder relaxed dan in Oost Afrika. Vaak zijn het zulke opgewonden standjes, bizar veel geduw en getrek in de steden (markten , bussen), daar is Nederland niets bij. In Tanzania vind ik mensen vaak beleefder en rustiger en niet zo "schreeuwerig". Staat tegenover dat ik in Ghana enorm kan genieten van de snelle humor, de patserige mannen, de stoere vrouwen en de muziek inderdaad.
quote:Heb ooit een keer een KLM stewardess letterlijk onder de voet gelopen zien worden door een vliegtuig vol Ghanezen. Het vliegtuig naar Dar es Salaam is daarbij vergeleken een oase van rust...![]()
Maar het meer "onderdanige" gedrag naar de buitenwacht ben ik met je eens, al moet je daar wel bij zeggen dat wat Tanzanianen tegen je zéggen een heel ander verhaal is als wat ze daadwerkelijk vinden/doen. Soms uitermate frustrerend, maar voor een kort-door-de-bocht-botte Hollandse héél leerzaam zo nu en dan!
Het bovenstaande is natuurlijk héél kort door de bocht allemaal...![]()
Ik werk in Tanzania, Ghana en Zuid-Amerika en heb wel eens gedacht dat Ghana niet alleen geografisch, maar ook cultureel tussen Oost-Afrika en Latijns-Amerika in ligt...
Ik ken in West-Afrika alleen Mali ... en in Oost-Afrika alleen Ethiopie. En oha zijn Ethiopiers veel minder relaxed dan Malinezen, is mijn ervaring. Ik ben in ieder geval nog nooit in Mali achtervolgd door hordes schreeuwende en bedelende kinderen, in mijn gezicht gespuugd of met stenen bekogeld - dat is me in Ethiopie wel gebeurd. Dan heb ik het nog niet eens over de Mursi die met zijn 10en letterlijk op je 4WD springen en door open raampjes je fototoestel uit je handen proberen te jatten.quote:Op dinsdag 5 augustus 2008 16:42 schreef Hik het volgende:
Hahaha... leuk, dat interpretatieverschil...
Ik ken in West Afrika alleen Ghana en ken vrij veel Nigerianen. Vind hen juist vaak mínder relaxed dan in Oost Afrika.
Oh de voodoo/natuur geloof in Beninquote:Op donderdag 14 augustus 2008 10:31 schreef paricos het volgende:
Ik zou Benin willen aanraden, bakermat van de voodoo, en dan vandaar doortrekken naar Burkina Faso en Mali (Dogon), qua natuur misschien minder overweldigend dan Oost-Afrika, maar om vanuit de groene kust-zone het Sahel-gebied in te trekken heeft wel wat. En zoals Xith al zei, de cultuur in West-Afrika is gewelding om je door op te laten slorpen.
Wow,quote:Op donderdag 14 augustus 2008 10:51 schreef Xith het volgende:
[..]
Oh de voodoo/natuur geloof in Benin![]()
![]()
![]()
Er is zo'n club daar (was 1996 ofzo?) die we euhm,.. Le Club noemdenen daar kon je wat drinken en eten, Taekwondo volgen, tennissen, boeken lezen in de bibliotheek etc - het was dus een plek waar men kwam om zich te relaxen. Anyway, we zater er dus een keer wat te drinken aan het terras, en er kwam een man voorbij en die wilde een kunstje doen met m'n zusje die toen 1 jaar oud was. Nou, dat vonden we wel ok, laat maar zien dan! Dus hij doet wat met het babytje, fluisterd wat in d'r oor en geeft het terug. Hij zei dat nu als ze zou niezen, dat we 'Tohoh' (met nazale klank) moesten zeggen.
Nou, op de terugweg in de auto niesde ze, wij tohoh roepen, niest ze weer, wij weer roepen, niest ze weer... Elke keer dat we tohoh tegen haar zeiden nadat ze had geniesd zou ze weer niezen!![]()
![]()
Maar na een keer op 15 achter elkaar vond mijn vader het wel genoeg zo
EDIT: Oh ja, ze konden je ook instant laten plassen door een geluidje te maken
ben (nog) niet in west afrika geweest maar dat komt er zeker aan binnen een paar jaar (droom droom: over land van mali naar malawi, moeten een paar landen alleen nog wat veiliger worden). in malawi, tanzania wel geweest en mijn conclusie is echt dat malawi het meest relaxte, vriendelijkste volk ter wereld meot zijn. qua natuur haalt het het niet bij omliggende landen als tanzania, mozambique, zambia etc maar de mensenquote:Op dinsdag 5 augustus 2008 17:08 schreef Farenji het volgende:
[..]
Ik ken in West-Afrika alleen Mali ... en in Oost-Afrika alleen Ethiopie. En oha zijn Ethiopiers veel minder relaxed dan Malinezen, is mijn ervaring. Ik ben in ieder geval nog nooit in Mali achtervolgd door hordes schreeuwende en bedelende kinderen, in mijn gezicht gespuugd of met stenen bekogeld - dat is me in Ethiopie wel gebeurd. Dan heb ik het nog niet eens over de Mursi die met zijn 10en letterlijk op je 4WD springen en door open raampjes je fototoestel uit je handen proberen te jatten.
Ik denk niet dat je Afrika kan opdelen in oost en west - dat kun je wel doen maar de verschillen in west en oost zelf zijn al heel erg groot.
Echte details kan ik je hier niet over geven, toen ik van Benin (cotonou/porto novo) naar ghana ging (een of ander natuur reservaat) was is 12 jaar ofzoquote:Op maandag 18 augustus 2008 00:00 schreef Heldopsokken het volgende:
[..]
In hoeverre is Benin makkelijk te bereizen vanuit Ghana of Burkina Faso? Ik ga daar regelmatig heen voor werk en een bezoek aan Togo en Benin(en dan vooral Ouidah) lijkt me erg interessant.
quote:Op maandag 4 augustus 2008 19:00 schreef WRDA6 het volgende:
Geweldig topic dit!
Ik heb plannen om vanuit India te vliegen naar Kenia. Dan via Kenia naar Tanzania en verder naar Uganda. Daarna misschien Rwanda en Zambia en dan zie ik wel weer. Het lijkt me supergaaf (en een 'avontuur') om als backpacker rond te reizen in Afrika en ik heb het gevoel dat ik de relaxte mentaliteit die er volgens velen schijnt te heersen erg fijn ga vinden...
Ik ging vanuit Mombasa met de boot naar Zanzibar, dat leek me toffer dan met de bus (+boot), en het is veel sneller.quote:Op donderdag 28 augustus 2008 01:11 schreef Ouwie het volgende:
Misschien een leuk idee om in Dar-es-Salaam de boot over te pakken naar Zanzibar?
Haha!!quote:Op donderdag 28 augustus 2008 01:26 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik ging vanuit Mombasa met de boot naar Zanzibar, dat leek me toffer dan met de bus (+boot), en het is veel sneller.
4 uur lang liggen kotsen
Niet persoonlijk, maar ik heb de Cup of Nations wel van redelijk dichtbij gevolgd. Wat ik er van heb meegekregen is het één groot feest en een heel stuk gezelliger dan de gemiddelde match bij ons. Je kunt eens kijken op www.roadto2010.nl voor leuke verslagen.quote:Op dinsdag 26 augustus 2008 18:29 schreef Masanga het volgende:
Heeft iemand ervaring met het bijwonen van voetbalmatchen in Afrika*?
Haha prachtig! Ik heb ook zo ongeveer elke WK wedstrijd gezien in de meest vage kroegjes, met als hoogtepunt Nederland-Ivoorkust in the middle of nowhere, met 100 Afrikanen voor een 30 cm tv.quote:Op dinsdag 26 augustus 2008 18:44 schreef Xith het volgende:
Heb alleen laatst nog in 2006 de semi-finale van de WK voetbal gekeken in een volgepropt achterkamertje tussen de masaiiNiemand daar had een idee van wie ze aanhangden maar niettemin was het ongelovelijk vrolijk en bij elke penalty sprong iedereen op om te juichen!
Maar dat heeft dus niet veel te maken met een echte wedstrijd met echte aanhangers
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |