abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 31 maart 2008 @ 02:37:19 #151
174018 AryaMehr
By any means necessary
pi_57729980
quote:
Op maandag 31 maart 2008 02:24 schreef Vandaag... het volgende:

[..]

Of dit zo is valt sterk te betwijfelen. De media-aandacht voor Iran is wel extreem toegenomen. In mijn ogen propaganda om nu al steun te verzamelen voor een inval in Iran in de toekomst. Waarom? Olie.
Sterk te betwijfelen? Geloof me, het is geen propaganda.
  maandag 31 maart 2008 @ 03:03:10 #152
140414 Vandaag...
overwegend zonnig
pi_57730143
quote:
Op maandag 31 maart 2008 02:37 schreef AryaMehr het volgende:

[..]

Sterk te betwijfelen? Geloof me, het is geen propaganda.
Wat bedoel je precies? Voor de duidelijkheid, ik ontken niet dat Iran extremistisch is maar ik trek in twijfel dat dat het nu zoveel extremer is dan het al was.

[ Bericht 10% gewijzigd door Vandaag... op 31-03-2008 03:18:45 ]
  maandag 31 maart 2008 @ 03:08:20 #153
174018 AryaMehr
By any means necessary
pi_57730166
quote:
Op maandag 31 maart 2008 03:03 schreef Vandaag... het volgende:

[..]

Wat bedoel je precies? Voor de duidelijkheid, ik ontken niet dat Iran extremistisch is maar ik trek in twijfel dat dat het nu zoveel extremer is dan het al was.
Wat ik probeer te zeggen is dat het onder Khatami (de ex-president van Iran) een stuk rustiger was dan nu onder Ahmadinejad. De hervormingsgezinden hebben plaatst gemaakt voor fundamentalisten als Ahmadinejad.
pi_57730512
quote:
Op zondag 30 maart 2008 19:14 schreef Super7fighter het volgende:
Elfletterig, wanneer ga je nou eens Noord-Korea of Zimbabwe bevrijden?
In elk geval niet voordat we klaar zijn met Iran. Je moet namelijk prioriteiten stellen. Wat Zimbabwe betreft, verwijs ik je graag naar Teletekst:
quote:
Leger praat met Mugabe over vertrek
De chefs van de veiligheidsdiensten in Zimbabwe hebben president Mugabe gevraagd om zijn nederlaag toe te geven mocht oppositieleider Tsvangirai de verkiezingen winnen.

Tsvangirai staat op 67% van de stemmen, volgens voorlopige uitslagen. Het aftreden van Mugabe moet toestanden als in Kenia voorkomen. Daar zijn zo'n duizend mensen omgekomen bij geweld na de verkiezingen in december.

Ook vrezen de chefs dat ze onlusten niet de kop in kunnen drukken, omdat ze te weinig mensen hebben. Veel militairen hebben ontslag genomen wegens slechte werkomstandigheden en slechte betaling.
Kon zichzelf wel eens grotendeels oplossen, dus. In het geval van Noord-Korea kun je nog hopen dat de weg naar democratie wordt ingezet doordat de banden met Zuid-Korea worden aangehaald. De situatie in Iran is echter uitzichtsloos.
pi_57730520
quote:
Op maandag 31 maart 2008 02:24 schreef Vandaag... het volgende:
Of dit zo is valt sterk te betwijfelen. De media-aandacht voor Iran is wel extreem toegenomen. In mijn ogen propaganda om nu al steun te verzamelen voor een inval in Iran in de toekomst. Waarom? Olie.
Er zijn genoeg onafhankelijke instanties, zoals Amnesty en Human Rights Watch, die ook alarmerende geluiden over Iran laten horen, net als Iraanse vluchtelingen die naar Europa komen. Aan onrecht kun je overigens niet genoeg aandacht besteden, is mijn mening. Ik vind het een absurde gedachte dat je aandacht aan onrecht zou moeten besteden om zodoende steun te vinden voor een inval.

Luister eens naar de geluiden die vanuit Iran zelf komen. De uitspraken van Ahmahdinejad, de gang van zaken bij verkiezingen, enzovoort. Maar ja, het is natuurlijk veel makkelijker om je ogen te sluiten voor de onderdrukking en terreur die in Iran plaatsheeft en lekker wat te gaan raaskallen over hoe alles de schuld is van de VS.
pi_57730841
Nou goed, er komen geen nieuwe argumenten behalve dan dat het lijkt alsof ze nogsteeds bezig zijn met het kernprogramma, ofzo...

Slotje.
  maandag 31 maart 2008 @ 11:18:21 #157
174018 AryaMehr
By any means necessary
pi_57733363
quote:
Op maandag 31 maart 2008 08:23 schreef Xith het volgende:
Nou goed, er komen geen nieuwe argumenten behalve dan dat het lijkt alsof ze nogsteeds bezig zijn met het kernprogramma, ofzo...

Slotje.
Niet genoeg argumenten?

Iran is bezig met het ontwikkelen van een kernbom. Het onderdrukt zijn eigen bevolking. Ze financieren verschillende terroristische groeperingen in het Midden-Oosten en daarbuiten. Het steunen van Soennitische en Shiitische militanten zodat ze elkaar bevechten, want Iran heeft eenmaal belang bij een onstabiele Irak.

Hoeveel wou argumenten wil je hebben?
pi_57734953
quote:
Op maandag 31 maart 2008 11:18 schreef AryaMehr het volgende:

[..]

Niet genoeg argumenten?

Iran is bezig met het ontwikkelen van een kernbom.
Sorry, bron?

Er zijn eind-2007 twee rapporten uit gekomen van twee grote officiele kern energie instituten die allebei aangaven dat Iran gestopt is met de ontwikkeling van de kernbom. De enigste die claimt dat dit fout is is de neocon groep van Bush. Welke natuurlijk perfect te vertrouwen zijn na de bewezen leugens over Irak's WMDs.
quote:
Het onderdrukt zijn eigen bevolking.
klopt.
quote:
Ze financieren verschillende terroristische groeperingen in het Midden-Oosten en daarbuiten.
Moeten we ze daarvan bevrijden? Verder doet het westen dit ook, dus het westen moet iran aanvallen om iets wat ze zelf ook doen?
quote:
Het steunen van Soennitische en Shiitische militanten zodat ze elkaar bevechten, want Iran heeft eenmaal belang bij een onstabiele Irak.
Dit kan ik aanvechten. Iran is juist druk bezig met de infrastructuur naar en in Irak te verbeteren. Iran heeft een enorme baat bij het ontwikkelen van Irak, ook voor politieke redenen, maar ook voor handel.
quote:
AMSTERDAM - De Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad heeft toegezegd te helpen bij het verbeteren van de stabiliteit en de veiligheidssituatie in Irak. Hij deed die uitspraak dinsdag tijdens het tweedaagse bezoek van de Iraakse premier Nuri al-Maliki aan Iran. Beide leiders lieten weten dat Irak en Iran landen gaan samenwerken op gebieden als veiligheid, politiek en economie.
quote:
Hoeveel wou argumenten wil je hebben?
Je enigste valide argument vind ik op dit moment dat het volk onderdrukt word. Echter blijft dan mijn vraag, waar zijn de topics voor bevrijding van al die tientallen andere landen - waar het vaak nog erger is? En nog zoiets zijn de kosten voor zo'n militaire operatie; met 2-3% van de totale kosten van het Irak gedoe kon men al de hele wereld voorzien van schoon drinkwater. Daar red je een hele hoop meer levens mee dan met het invallen van Iran, welke door z'n grote ook nog eens vele malen meer zal kosten.
  maandag 31 maart 2008 @ 12:40:50 #159
136 V.
Fuck you and your eyebrows
pi_57734990
quote:
Op vrijdag 28 maart 2008 19:05 schreef Salvad0R het volgende:
"bevrijden" van wat?
Het regime wat de USA zelf heeft geïnstalleerd in de jaren '50 door Mossadeq van de troon te stoten door terroristische aanslagen te plegen in Iran en hem de schuld te geven?
Iran, Irak, Afghanistan, Zuid-Amerika... what else is new?

V.
Ja inderdaad, V. ja.
pi_57735184
quote:
Op maandag 31 maart 2008 11:18 schreef AryaMehr het volgende:

[..]

Niet genoeg argumenten?

Iran is bezig met het ontwikkelen van een kernbom.
De US HEEFT kernbommem en zijn tot nu toe de enige natie die ze ooit op burgerdoelen hebben gebruikt.
quote:
Het onderdrukt zijn eigen bevolking.
Op basis van een religieuze overtuiging? In de meeste US states mogen homo's nog steeds niet trouwen, zijn abortus en euthanasie verboden, stamcelonderzoek wordt niet gefinancierd omdat het tegen de wil van God in gaat. Op het gebruik van drugs, zelfs softdrugs zoals wiet staan zware straffen. De FCC bepaalt wat 'fatsoenlijke' televisie is en wat niet, en dus wat uitgezonden mag worden.

Nou goed, daar hoor je verder niemand over. En terecht ook, want het is een interne aangelegenheid van de US waar wij niks mee te maken hebben. Als de bevolking het er niet mee eens is moeten ze maar anders stemmen, of in opstand komen. De US zou (terecht!) zwaar beledigd zijn op het moment dat een ander land ze zou vertellen dat hun binnenlandse politiek niet deugt. Tegelijkertijd hebben de US (en de rest van het westen) wel het lef om datzelfde bij andere landen te doen.
quote:
Ze financieren verschillende terroristische groeperingen in het Midden-Oosten en daarbuiten. Het steunen van Soennitische en Shiitische militanten zodat ze elkaar bevechten, want Iran heeft eenmaal belang bij een onstabiele Irak.
De grootste financier van terroristische groeperingen in de loop van de 20e eeuw is nog altijd de US zelf geweest. De hele teringzooi in Afghanistan, Iran, etc. hebben ze zelf veroorzaakt.

Maar dat is voor ons ook geen reden om de US te ´bevrijden´. De reden lijkt me vrij simpel. De US is ´wij´, en landen als Iran, dat zijn ´zij´. Het maakt geen flikker uit dat beide landen precies datgene doen wat ze elkaar verwijten, op het moment dat de US de mensenrechten schend valt het allemaal wel mee, op het moment dat Iran het doet is het een schande.
People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people.
pi_57735188
Boekentip voor TS om zijn verwrongen kijk op Iran een beetje bij te stellen:

Iran dat zijn wij
De Perzische paradox

Echt het zijn niet allemaal fanatiekelingen. Ook heel veel normale mensen die gewoon willen leven zonder bommen in hun achtertuin
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
pi_57743146
quote:
Op maandag 31 maart 2008 08:23 schreef Xith het volgende:
Nou goed, er komen geen nieuwe argumenten behalve dan dat het lijkt alsof ze nogsteeds bezig zijn met het kernprogramma, ofzo...

Slotje.
Waar bemoei je je mee? Er zijn genoeg moderators die kunnen bepalen wanneer dit topic dicht moet. Dat jij geen oog voor de schrijnende situatie in Iran hebt, wil nog niet zeggen dat er een slotje op dit topic moet. Je hoeft echt niet mee te discussiëren hoor. Daag
quote:
Op maandag 31 maart 2008 12:50 schreef Boris_Karloff het volgende:
Boekentip voor TS om zijn verwrongen kijk op Iran een beetje bij te stellen:

Iran dat zijn wij
De Perzische paradox

Echt het zijn niet allemaal fanatiekelingen. Ook heel veel normale mensen die gewoon willen leven zonder bommen in hun achtertuin
*zucht* En laat dat nou precies de mensen zijn die bevrijd moeten worden van het extremistische, islamitische terreurbewind. Mensen die gewoon willen leven!
pi_57747778
quote:
Op maandag 31 maart 2008 19:21 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Waar bemoei je je mee? Er zijn genoeg moderators die kunnen bepalen wanneer dit topic dicht moet. Dat jij geen oog voor de schrijnende situatie in Iran hebt, wil nog niet zeggen dat er een slotje op dit topic moet. Je hoeft echt niet mee te discussiëren hoor. Daag
Het is gewoon erg jammer dat je a-la EchtGaaf eenzijdig en met je oren dicht discussieert. Er zijn hier in een hele hoop posts over waarom wel of niet, maar die sla je maar over om de interessante post van Boris te quoten om dan via een of andere beredernering te blijven volhouden op een bevrijding.

Jammer.
quote:
[..]

*zucht* En laat dat nou precies de mensen zijn die bevrijd moeten worden van het extremistische, islamitische terreurbewind. Mensen die gewoon willen leven!
  maandag 31 maart 2008 @ 22:32:58 #164
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_57748268
TS, Iran is gestopt met het kernwapenprogramma, haal dat dan alsjeblieft uit je lijstje met argumenten. Het geeft namelijk een ernstig vertekend beeld.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  maandag 31 maart 2008 @ 23:12:52 #165
174018 AryaMehr
By any means necessary
pi_57749504
quote:
Op maandag 31 maart 2008 22:32 schreef Yildiz het volgende:
TS, Iran is gestopt met het kernwapenprogramma, haal dat dan alsjeblieft uit je lijstje met argumenten. Het geeft namelijk een ernstig vertekend beeld.
Iran is niet gestopt met zijn kernwapenprogramma. Alle informatie die de Verenigde Staten krijgt over de kernwappenprogramma van Iran komt rechtstreeks van de PMOI. De PMOI heeft diverse interne bronnen binnen de Iraanse regering zitten die melden dat de Iraanse regering nog steeds bezig is om een kernwapen te ontwikkelen.
pi_57750501
quote:
Op maandag 31 maart 2008 23:12 schreef AryaMehr het volgende:

[..]

Iran is niet gestopt met zijn kernwapenprogramma. Alle informatie die de Verenigde Staten krijgt over de kernwappenprogramma van Iran komt rechtstreeks van de PMOI. De PMOI heeft diverse interne bronnen binnen de Iraanse regering zitten die melden dat de Iraanse regering nog steeds bezig is om een kernwapen te ontwikkelen.
Schopje TRU
pi_57751029
quote:
Op maandag 31 maart 2008 23:12 schreef AryaMehr het volgende:

[..]

Iran is niet gestopt met zijn kernwapenprogramma. Alle informatie die de Verenigde Staten krijgt over de kernwappenprogramma van Iran komt rechtstreeks van de PMOI. De PMOI heeft diverse interne bronnen binnen de Iraanse regering zitten die melden dat de Iraanse regering nog steeds bezig is om een kernwapen te ontwikkelen.
ach gut .. is het PMOI 'foreign terrorist organisation' af nu ze komen met inlichtingen die Bush goed uitkomen ?
pleased to meet you
pi_57751032
Er is voldoende reden om Iran grondig te wantrouwen. Zelfs al wijzen de signalen er nu op dat ze zijn gestopt met hun kernwapenprogramma, dan zou ik daar zeker geen vergif op in durven nemen. Maar dat is slechts een bijzaak in deze kwestie. De hoofdzaak is de onderdrukking van de bevolking door extremistisch moslim-terreurbewind.

Ik word beticht van slechte argumentatie, maar ik lees niet veel meer dan: jamaar de USA heeft ook kernwapens, jamaar in China worden ook mensenrechten geschonden, etc. Ik beweer heus niet dat het een eitje zal zijn om Iran binnen te vallen. Ik beweer ook niet dat Amerika niet een hypocriet land is, dus ik snap het probleem niet zo. Ik poneer een stelling en vraag mensen om daarover te discussiëren; dat gebeurt.
pi_57751450
Hoe gaat zo'n bevrijding in de praktijk?
We must guard against the aquisition of unwarranted influence, whether sought or unsought, by the military-industrial complex.
We must never let the weight of this combination endanger our liberties or democratic processes.
Eisenhower1961.
pi_57751707
quote:
Op dinsdag 1 april 2008 00:22 schreef Resonancer het volgende:
Hoe gaat zo'n bevrijding in de praktijk?
Het begint altijd met het voorliegen van de eigen bevolking om een goede machtsbasis thuis te hebben
  dinsdag 1 april 2008 @ 00:37:42 #171
174018 AryaMehr
By any means necessary
pi_57751781
quote:
Op dinsdag 1 april 2008 00:05 schreef moussie het volgende:

[..]

ach gut .. is het PMOI 'foreign terrorist organisation' af nu ze komen met inlichtingen die Bush goed uitkomen ?
Jep. Zie hier:



http://www.jtwnetwork.nl/index.php?option=com_content&task=view&id=4568&Itemid=245
quote:
''De NCRI openbaarde details van het project inclusief de locatie van het bevelhoofdkwartier van het nucleaire wapenprogramma. De locatie waar het project plaatsvindt en de namen van de beambten en experts die aan het nucleaire wapenprogramma van de Iraanse regering deelnemen werden geopenbaard tijdens de conferentie''
quote:
''De informatie kwam van de bronnen van de Iraanse oppositiegroep, de People’s Mojahedin Organization of Iran (PMOI), binnen het nucleaire project en verschillende organen van de Iraanse regering. Vele van de bronnen hadden toegang tot de faciliteiten en bezochten het regelmatig.

Deze openbaringen werden door de PMOI ontdekt nadat de Verenigde Staten afgelopen december met het rapport: 'National Intelligence Estimate' (NIE) naar buiten kwam over de nucleaire activiteiten van Iran''
pi_57754455
Fijn dat die terroristische organizatie dat wilt claimen, komt bush ook goed uit, de volgende Westerse en/of Amerikaanse officiele instanties weten trouwens dat het andersom is:

International Atomic Energy Agency (IAEA), United Nations

NIE (National Intelligence Estimate), United States

Het is niet alsof Bush en z'n vriendjes nog nooit hebben gelogen over WMD's van vijandige staten om ze zo aan te vallen

[ Bericht 18% gewijzigd door Xith op 01-04-2008 09:31:20 ]
pi_57754666
quote:
Op maandag 31 maart 2008 19:21 schreef Elfletterig het volgende:
*zucht* En laat dat nou precies de mensen zijn die bevrijd moeten worden van het extremistische, islamitische terreurbewind. Mensen die gewoon willen leven!
Ga asjeblieft eerst gewoon een van die boeken lezen.

Waarom zou je mensen willlen bevrijden die daar niet om vragen. Waarom denk jij dat die mensen het zo slecht hebben dat ze MOETEN worden bevrijd? Wat verantwoord ons om daar de boel plat te gaan gooien. De gemiddelde Iranier denkt echt niet zo slecht over het westen als de media onds willen doen geloven. De meeste hebben famillie of vrienden in het westen en weten echt wel hoe de werkelijkheid is. Alleen is dat niet het beeld wat de media ons geeft, omdat wij alleen de voor de media interressante beelden zien van religieze baardapen met het IQ van een pinda. De 1%schreeuwers zijn toch veel interressanter als die anderede 99% die de schouder ophaalt en doorleeft

Zolang je geen homo bent of politiek actief kun je in Iran prima leven. Er zijn enkele zaken die je moet doen om de schijn hoog te houden, maar in het geniep doen ze daar alles wat wij ook doen. Laat ze lekker met rust, als de mensen in Iran genoeg hebben van het bewind komen ze zelf wel in opstand. Inmenging door ons heeft allleen een averechts effect.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
pi_57755267
1.Als je een oorlog 'wint', maar je vervolgens niet weet hoe je met de vrede moet omgaan in het overwonnen land, moet je die oorlog dan wel starten? Dit afgezien van kosten in financiële zin en levens.

2. Is het Iraanse leiderschap werkelijk zo monolithisch als wordt gesuggereerd door TS? Zijn er ook gematigdere facties aanwezig in de leidende kongsi van het land?
I´m back.
pi_57756016
quote:
dat past dus uitstekend in het rijtje thuis van opportunistische samenwerkingsverbanden die de VS in de loop der tijden heeft aangegaan en weer verbroken .. Osama, Saddam, om maar wat te noemen ..
en als je de rest van de geschiedenis in betracht neemt, de bondgenootschap met Saddam om Iran op de knieën te krijgen en tegelijkertijd Iran beleveren met wapens en met de opbrengst daarvan terroristische aanslagen in Zuid-Amerika bekostigen (Irangate), als je kijkt wat verder kijkt in het verleden van militaire interventies door de States, na WO2, welk volk is er beter van geworden ?
Echt onbegrijpelijk dat je daarmee samen wil werken, dat je van een 'bevrijding' door die lui iets positiefs verwacht
pleased to meet you
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')