FOK!forum / Flora & Fauna / Voor en nadelen voor Berner Sennen.pup
Vlindermaandag 17 maart 2008 @ 15:23
Goeie dag.

Mijn vriend en ik willen graag een Berner Sennen. We vinden het prachtige honden.
Maar we willen geen overhaaste beslissingen nemen en als we deze nemen, deze ook een goed stabiel huis bieden.

Nu is mijn vraag aan mensen met ervaringen, is het wat?
Is hij makkelijk op te voeden? Luistert het goed? Kan het met 2 katten? (juli 2 jaar) reu of teef? enz.

Ons huis is groot genoeg en de tuin is groot en afgesloten. Er is voldoende uitlaat ruimte om ons heen en alle nodige dingen zullen worden aangeschaft.

Dus, deel alsjeblieft je ervaringen met mij en ik ben je erg dankbaar


Pup


Reu


Teef
Biancaviamaandag 17 maart 2008 @ 15:25
Ze zijn keischattig, maar ze kwijlen en ze stinken.

Vlindermaandag 17 maart 2008 @ 15:30
Alles is wasbaar, dus dat is geen probleem. De hond kan desnoods onder de douche. Kwijlen is daarintegen wel nieuw voor me, hoe erg kwijlen ze dan?
Biancaviamaandag 17 maart 2008 @ 15:55
De Berner Sennen die ik ken die stinkt ook nog na het wassen.

En kwijlen, ja nou zo van alstie even met z'n kop schudt dan moet je even een stapje achteruit doen. Zeg maar.
jpg97maandag 17 maart 2008 @ 16:08
Die beesten zijn kei lief
Koop er 2
klotezooimaandag 17 maart 2008 @ 16:11
Mooie foto;s komen ze van the barking buch?
Wij hebben nu onze 2e Berner Sennen en we vinden ze echt fantastisch
Ook hebben wij 1 kat en dat gaat perfect samen en ook met ons zoontje van 19 maanden oud
Hou er rekening mee dat een puppycursus minimaal aan te raden is, dit omdat ze best wel een eigen karakter hebben (lees koppig/eigenwijs)
Verder zijn het echt schatten van honden hoor
Let aub wel op een goede fokker en of de ouders en voorouders HD en ED vrij zijn, dit omdat ze vrij zwaar zijn en de dieren er aanleg voor kunnen hebben
Veel succes met een eventuele aanschaf en voor meer info vraag t gerust hier of per pm/pb
Just_somebodymaandag 17 maart 2008 @ 16:11
http://www.bernersennenho(...)ingspagina/frame.htm

Schitterende honden trouwens.
Mriekemaandag 17 maart 2008 @ 16:13
Hm, de Berner die ik te logeren had kwijlde niet en ging op zich goed met katten overweg.

Dat van die katten moet je ze wel leren, en de katten ook trouwens. Maar daar zijn zat dingen over te vinden met google. Als je katten al bang zijn voor hinden, dan wordt het lastig. Zorg er in ieder geval voor dat ze een hondvrije plek in huis hebben.

Wat mij bij is gebleven is dat het erg sociale honden zijn die het liefst zo dicht mogelijk bij je in de buurt zijn. Over het algemeen zijn het rustige honden. Lekker veel mee lopen als ze groot zijn en regelmatig aandacht geven, volgens mij heb je er dan prima honden aan.
Vlindermaandag 17 maart 2008 @ 16:22
De katten mogen boven (niet in de slaapkamer) en ik wil de hond niet boven hebben. De katten mogen op de meubels en de hond straks niet.

De foto's zijn via google, weet nu niet meer waar ik ze weg heb.
De info HD - ED is me bekend. Daar ga ik zeker op letten. Ik wil wel waard voor mn hond.

De puppycurcus gaat er uiteraard ook komen. Beestje moet wel luisteren straks.

Klotezoo:. Mag ik je vragen wat je er voor hebt betaald? Ik heb ze goedkoopst voor 500 euro gezien. Ik hoef er geen stamboom bij, wil die alleen wel kunnen bekijken dat pa en ma wel 'schoon' zijn.
Voor 800 euro heb je de stamboom er bij. Ik zoek voornamelijk via marktplaats.

Als iemand een adres heeft, dan wil ik graag een PM'metje.
OnderBroekenPoepmaandag 17 maart 2008 @ 16:47
kwijlende honden heb je aan je zelf te danken moet je ze maar geen zoetigheid voeren
stinken doen ze allemaal maar valt prima te verhelpen met de juiste honden shampoo's.

voor de rest vind ik berner sennen te uhh tsja burgerlijk net als golden retriever
als je wat leuks en groots wil hebben neem dan een bordeauxdog.
Vlindermaandag 17 maart 2008 @ 16:57
Wat is dat beest lelijk! Niks hoor, we blijven lekker bij de BS. Die vinden we mooi, die willen we hebben.

Ik hou wel van burgerlijk
Jordy-Bmaandag 17 maart 2008 @ 17:09
Je weet al dat Berner Sennen niet bepaald het meest gezonde hondenras is...

De Berner Sennen is erg gevoelig voor heup en elleboogdysplasie (met name die laatste komt bijzonder veel voor). Oudere honden komen regelmatig te overlijden door een agressieve vorm van kanker. Daar komt nog bij dat de Berner Senner te kampen heeft met algemene problemen die gelden voor de grotere hondenrassen, zoals maagtorsie.
Door ziekten heeft de Berner Senner niet echt een hoge levensverwachting.

Het zijn prachtige en lieve honden, maar er kleven dus wel een paar serieuze nadelen aan.

Het is daarom echt van belang dat je voldoende informatie hebt over de ouders en oudere familie van de hond die je op het oog hebt. De fokker kan je die informatie geven en een goede fokker zal je die informatie ook geven. Sowieso heeft een fokker alle informatie over de teef en net zo goed dat jij niet op de gok een pup uit zal zoeken, zal de fokker niet over één nacht ijs gaan om een goede reu te vinden.

Dus zoek een goede fokker (via een rasvereniging), spreek met de fokker/-ster over de eerdere generaties die er gefokt zijn, vraag specifiek naar ziektes/levensverwachting/etc. Maak een afspraak om even langs te komen en de moeder in spé te ontmoeten, etc.

Je kan beter een jaar wachten op een pup van een goede fokker dan dat je op de gok een pup aanschaft via marktplaats. Je zit er met een beetje geluk ruim tien jaar aan vast, dus het is de moeite waard om de tijd te nemen en een goede keuze te maken.
Vlindermaandag 17 maart 2008 @ 17:27
* Vlindur gaat zo als de baas thuis is in overleg. We wilden idd via marktplaats, maar een fokker lijkt me nu toch echt wel een beter plan.

Thnx. Voor alle goeie tips en info, ga vooral lekker door
Sideshowbobbiemaandag 17 maart 2008 @ 18:48
quote:
Op maandag 17 maart 2008 17:09 schreef Jordy-B het volgende:
Je weet al dat Berner Sennen niet bepaald het meest gezonde hondenras is...

De Berner Sennen is erg gevoelig voor heup en elleboogdysplasie (met name die laatste komt bijzonder veel voor). Oudere honden komen regelmatig te overlijden door een agressieve vorm van kanker.
Mijn ouders hebben vroeger twee Berner Sennen gehad. De één had kreeg een elleboogdysplasie, waardoor die hond niet meer kon lopen en continue in het gips zat. De ander ging dood aan kanker, wat erg snel ging aangezien het een aggressieve vorm was. Wat Jordy-B dus al beschrijft, houd daar rekening mee. Het zijn hele lieve aanhankelijke beesten, maar ze brengen de nodige (kop)zorgen met zich mee.
RiesAmarismaandag 17 maart 2008 @ 18:56
Je moet héél goed opletten uit welke lijnen je een BS haalt. Sommige lijnen hebben veel agressieve honden, mijn tante heeft er al 2 maal eentje moeten laten inslapen omdat ze van ene op andere moment doorgeslagen waren. Een kennis uit Barneveld had een pracht van een hond aangeschaft maar kwam er te laat achter dat er in die lijnen kanker zit. Het arme beest was 2 jaar oud en zat hé-le-maal vol kanker, ze hebben m moeten laten gaan Daarna hebben ze er eentje uit andere lijnen aangeschaft en voor zover ik weet doet hij het nog gewoon goed
Goed zoeken dus, en desnoods rondvragen op BS forums
Burghardtmaandag 17 maart 2008 @ 19:00
Naast de zin en onzin in dit topic, bezoek een of meerdere fatsoenlijke fokkers.
Niesmaandag 17 maart 2008 @ 19:07
quote:
Op maandag 17 maart 2008 16:47 schreef OnderBroekenPoep het volgende:
kwijlende honden heb je aan je zelf te danken moet je ze maar geen zoetigheid voeren
Grote honden kwijlen praktisch altijd, als ze op hun speeltje knagen, lekker hobbelen door het bos, of als ze net water hebben gehad. Dat is géén kwestie van zoetigheid.
quote:
stinken doen ze allemaal maar valt prima te verhelpen met de juiste honden shampoo's.
Langharige honden stinken per definitie meer dan kortharige, een natte hond ruikt nooit lekker fris, ook niet als ze zijn gewassen met hondenshampoo.
quote:
voor de rest vind ik berner sennen te uhh tsja burgerlijk net als golden retriever
als je wat leuks en groots wil hebben neem dan een bordeauxdog.
Bordeauxdoggen in overvloed tegenwoordig. Zie je in verhouding nog meer dan een berner. Daarbij kwijlt die bordeauxdog van jou net zo hard, zo niet harder dan een berner en stinkt ie ook naar natte hond als ie net is gewassen. Ook is de schofthoogte van een bordeauxdog wel een stukje minder dan een berner, dus wat zit je in hemelsnaam te blaten?
OnderBroekenPoepmaandag 17 maart 2008 @ 19:50
quote:
Op maandag 17 maart 2008 19:07 schreef Nies het volgende:

dus wat zit je in hemelsnaam te blaten?
uit me nek net als jij
Kissi4maandag 17 maart 2008 @ 20:21
Inderdaad niet op marktplaats gaan zoeken!! Als je problemen wilt moet je daar een hond bij een broodfokker vandaan halen. Dan betaal je nu misschien een paar honderd euro minder, maar die betaal je in de jaren dubbel en dwars terug in dierenarts kosten.

Ga opzoek naar een raszuivere berner via een rasvereniging. En met geteste ouders.
neinmaandag 17 maart 2008 @ 20:23
Lieve rustige beesten zijn het. Al hou ik zelf niet zo van de lucht van honden..
Maar mn broer had er eentje, die is 14 jaar geworden, heel oud voor een Berner. Maar kreeg de laatste maanden VRESELIJK last van zn heupen/ellebogen, dus uiteindelijk hebben ze m laten inslapen. Beest werd zelden uitgelaten, want hij vermaakte zich prima op het terrein naast hun huis. Ik liep er zelf nog wel es een eindje mee om.
hollander172maandag 17 maart 2008 @ 21:34
Koop alsjeblieft geen pup zonder stamboom. Zoals je weet zit er ED en HD in het ras.
Al zijn beide ouders van een stamboomloze pup aanwezig, je kunt niet aan de buitenkant zien wat de honden vererven (bijvoorbeeld ouders die, als je ze zou laten testen, allebei HD C blijken te vererven).

Op een stamboom kun je de voorouders zien, en een goede fokker laat de ouderdieren testen. Als je dan het risico op HD bijvoorbeeld zo min mogelijk wilt houden, koop een pup van ouders met beiden HD A bijvoorbeeld. Dit wil zeggen dat de honden maar een kleine kans hebben op vererven van HD.

Daarom zijn honden met stamboom vaak iets duurder, door alle tests vooraf. Maar met die 300 euro meer weet je wel een stuk beter wat je in huis haalt.
Angelcakesmaandag 17 maart 2008 @ 21:47
Hoi,

Hier iemand met tien jaar ervaring met een Berner Sennen reu. Op het moment heb ik gewoon geen tijd voor een pup ( werk dertig uur in de week en wil dat een hond niet aandoen ) maar in de toekomst.. wie weet

Maar goed, de Berner dus Hoop is al gezegd natuurlijk, uitkijken voor HD, zeker op cursus gaan ( die van ons was 45 kilo en dominant en dan is het niet verkeerd om te leren hoe je met hem om moet gaan ) en ga eens kijken bij een goede fokker. Weet niet precies waar je woont maar wij hadden hem in Otterlo gehaald ( weet niet of die fokker nog bestaat) maar in Best ( Brabant ) zit ook een erg goede heb ik gehoord... Toendertijd betaalden wij 900 gulden geloof ik maar dat was in 1993 dus dat is blijkbaar verdubbeld in de tussentijd

Verder was hij erg lief, kids mochten gewoon aan zijn voerbak komen als hij aan het eten was. Dominantie kwam vooral bij andere honden ( reuen) om de hoek kijken, tegen teven en andere mensen was hij meestal lief. Hij was dol op lange wandelingen ( eerste maanden voorzichtig opbouwen, niet gelijk uren gaan wandelen) Pups van honden die groot worden mogen ook het eerste jaar geen trap lopen dus dan zul je hem moeten dragen. Ook in de auto springen mogen ze niet zelf in het begin dus dat wordt tillen !

Hij is nu vier jaar dood maar een Berner blijft het helemaal voor mij, moet ook altijd ff aaien als ik er 1 zie lopen, schitterende beesten zijn het.

Succes met je beslissing/aanschaf en laat weten wat het geworden is he !


niet onze Wodan maar een puppie die ik tegenkwam op de site van de Hoge Veluwe berner sennen kennel ( waar wij hem dus gekocht hebben

[ Bericht 3% gewijzigd door Angelcakes op 17-03-2008 22:09:10 ]
Vlindermaandag 17 maart 2008 @ 23:35
We wonen in Drachten. Maar de meeste fokkers zitten in het zuiden. Dus reizen zullen we sowieso moeten.. Morgen krijgen we een boek binnen dat we online hebben besteld.

Kijk dat ze 'stinken' of kwijlen vind ik veel minder boeiend dan dat het beestje AD, HD of kanker zou hebben..

De hond van mn schoonouders (Rottweiler) heet ook Wodan. z'n zus bij vriendlief's zus heet Reza en de Bulterriër van vriendlief's broer heet Kiki.


Bedankt en blijf posten!
vroniedinsdag 18 maart 2008 @ 01:09
Wat een prachtbeesten zijn ook.echte knuffelberen.
Misschien heb je hier iets aan

www.benersennen.startpagina.nl

Succes met je zoektocht,maar ik zou niet voor marktplaats gaan.
Liever 300 euro meer dan een hond met gebreken,en veel dokterskosten.

Groetjes Vronie

[ Bericht 0% gewijzigd door vronie op 18-03-2008 01:27:05 ]
Druunadinsdag 18 maart 2008 @ 01:12
seer groossssss
Buckodinsdag 18 maart 2008 @ 10:12
Wij krijgen als het goed is in juni ook een berner sennen pup. We hebben al met diverse fokkers contact gehad waarvan er twee binnenkort een nestje hebben. We willen ook alleen een pup waarvan we precies weten wie de voorouders waren dit vanwege de HD en ED problemen.

Het wordt onze eerste berner sennen en verheugen ons enorm op de komst van de pup! We hebben ook twee katten (3 jaar oud) waar we rekening mee moeten houden, maar dat gaat wel goed komen. Ze zijn al wat gewend aan de hond van mijn ouders.

Tevens gaan we een puppycursus volgen, het schijnen nogal eigenwijze en dominante honden te kunnen zijn, maar daarnaast ook erg trouw, lief en rustig. Misschien zou je eens op de vereniging van bernersennen (VBSH) kunnen kijken. daar staan ook actuele nesten op van aangesloten fokkers.

succes ermee!!
Sorbootjewoensdag 19 maart 2008 @ 09:50
Onze (van mijn ouders) Berner Sennen is vorig jaar op veertien (!!!!!)jarige leeftijd overleden. Een schat van een hond. Ze had gewoon geen enkele slechte eigenschap.

Doris

Mijn ouders wilden weer een Berner Sennen, maar dit werd door de rasvereniging momenteel STERK afgeraden. De agressieve vorm van kanker waar eerder over gesproken werd komt steeds vaker voor, waardoor Berner Sennenhonden momenteel een levensverwachting hebben van zo'n 5 jaar. Er wordt momenteel keihard gewerkt om het ras weer gezond te krijgen, maar er is erg veel mis.

Mijn ouders hebben overigens voor een Landseer gekozen. Nog een slag groter, maar vergelijkbaar qua karakter (hoewel je dat uiteindelijk per hond nog maar af moet wachten)

Luka, de Landseer

Succes met je keuze!
Jordy-Bwoensdag 19 maart 2008 @ 11:33
Mooie tekening, de Landseer...
Litsowoensdag 19 maart 2008 @ 12:55
Ik weet weinig over de voor en nadelen, maar ze zien er wel leuk uit
SHEwoensdag 19 maart 2008 @ 13:14
Mijn eerste hond toen ik op mezelf ging was een Benner.
Iets minder leuk was dat ik meteen weer moest verhuizen naar gelijkvloers omdat meneer geen trappen kon lopen.
Mijn ervaring met de Benner is dat ze vreselijk lief en sociaal zijn, maar godvergeten DOM.
Dommere honden ben ik nog niet tegengekomen.
Mijn lobbes is maar liefst 4 keer gezakt voor puppy training. De rest heb ik maar niet eens meer geprobeerd.
Maar een lievere hond dan de Benner is bijna ondenkbaar. Echte grote sullen zijn het
Hij kwam overigens ook van de Hoge Veluwe.

Maar als ik de berichten zo boven me lees, dan zou ik echt even voor iets anders kiezen. Laat ze eerst maar eens wat aan de vervuiling doen.
Sorbootjewoensdag 19 maart 2008 @ 13:18
Helemaal eens met SHE!


Doris was ook niet bepaald de slimste.. snapte niet dat je door de voordeur ook naar binnen kon. Stapte ze door die deur naar buiten, maar rende om het huis heen om weer naar binnen te gaan... en da's maar één voorbeeldje...
Vlinderwoensdag 19 maart 2008 @ 14:26
quote:
Op woensdag 19 maart 2008 13:18 schreef Sorbootje het volgende:
Helemaal eens met SHE!


Doris was ook niet bepaald de slimste.. snapte niet dat je door de voordeur ook naar binnen kon. Stapte ze door die deur naar buiten, maar rende om het huis heen om weer naar binnen te gaan... en da's maar één voorbeeldje...

Lijkt me heerlijk zo'n domme hond in huis

Maar ik denk dat het hem idd niet wordt. Ik heb geen zin in een zieke hond. Ik wil een hond om mee te knuffelen en leuk te doen. Niet een voor retouren aan de dierenarts..

We wachten nog wel een paar jaar en doen het tot die tijd met deze 2:



Bedankt voor alle info!
Sorbootjewoensdag 19 maart 2008 @ 14:41
Hoewel ik Berners EXTREEM lief vind, vind ik het verstandig van je!


En die twee lieverds zijn toch ook bepaald geen straf?
SHEwoensdag 19 maart 2008 @ 16:02
verstandige beslissing, waarvoor hulde!
BaggerUsermaandag 7 december 2009 @ 18:47
En hoe gaat het tegenwoordig met het ras?
Angelcakesmaandag 7 december 2009 @ 19:33
Onze Wodan was niet echt dom hoor, weet ook niet of dat iets typisch voor het ras is, zo ja dan was de onze een uitzondering
Verder:
quote:
En hoe gaat het tegenwoordig met het ras?
paardengekeviezondag 15 januari 2012 @ 13:28
Ik weet dat dit een beetje een oude is, maar er zullen vast nog wel mensen zijn die dit na lezen omdat ze zelf om advies zoeken.

Wij hebben een schat van een berner sennen.
Hij kwijlt niet. > Dit gebeurt alleen (meer(sommige hebben er aanleg voor)) als men ze Blikvoer geeft.
Het is een HOND en honden ruiken altijd. Maar A. Dat went, B. Zo erg is het nou ook weer niet hoor...

Onze pup is ook nog erg rustig en kan goed met andere kinderen omgaan.

Nou dit is t wel ff.

Niet alle honden zijn gelijk.
Alianazondag 15 januari 2012 @ 16:37
Ze leven niet lang :N
Jordy-Bmaandag 16 januari 2012 @ 13:34
quote:
0s.gif Op zondag 15 januari 2012 13:28 schreef paardengekevie het volgende:
Ik weet dat dit een beetje een oude is, maar er zullen vast nog wel mensen zijn die dit na lezen omdat ze zelf om advies zoeken.

Wij hebben een schat van een berner sennen.
Hij kwijlt niet. > Dit gebeurt alleen (meer(sommige hebben er aanleg voor)) als men ze Blikvoer geeft.
Het is een HOND en honden ruiken altijd. Maar A. Dat went, B. Zo erg is het nou ook weer niet hoor...

Onze pup is ook nog erg rustig en kan goed met andere kinderen omgaan.

Nou dit is t wel ff.

Niet alle honden zijn gelijk.
Heb je het topic gelezen? Eigenschappen als eventueel kunnen kwijlen en ruiken naar hond zijn niet echt een aanvulling op dit topic, dunkt me. Het staat in geen verhouding tot de erfelijke afwijkingen waar dit ras mee te kampen heeft.
JerryLeezondag 22 januari 2012 @ 22:20
quote:
dat dus !

8 vind ik te kort