in de eerste plaats wil ik zeggen dat het knap is dat je het bovenste stuk uit schrijft. Sterkte alsnog!quote:Op dinsdag 4 maart 2008 16:09 schreef simmu het volgende:
vorig jaar werd ik zwanger, en helaas werd bij de eerste termijnecho duidelijk dat het niet goed was. na een weekje afwachten op advies van de verloskundige werd ik door verwezen naar de gyneacoloog. daar gearriveerd ging ik eerst een paar keer aan de slag met wee-opwekkende middelen, maar uiteindelijk moest er toch een curretage uitgevoerd worden.
nu kreeg ik mijn "wat krijgt u terug van de no claim"-brief vandaag: en ik krijg dus niks terug. ik heb vorig jaar alleen die zwangerschap gehad, en een keertje exceemzalf gehaald bij de huisarts. ik heb postbus 51 gebeld, en het CVZ (college voor zorgverzekeringen) en die zeggen allemaal dat alle zorg rondom een zwangerschap, of dat nu goed afloopt of niet, onder berloskunde valt, en dus niet meegerekend dient te worden bij de no claim. de verzekering zegt alleen maar dat het ziekenhuis het niet zo ingediend heeft, en het ziekenhuis (afdeling debiteuren) is alleen tussen 9 en 12 bereikbaar. weet iemand hier wellicht iets meer?
ik wil wel even kwijt dat dit erg zuur overkomt, dus of mensen rotopmerkingen achterwege kunnen laten!
In zoverre klopt dit. Alleen kun je het dus een stuk makkelijker doen dan het moeilijke gedoe wat jij omschrijft.quote:Op dinsdag 4 maart 2008 16:55 schreef simmu het volgende:
net het skgz nog gebeld (geschillencommissie) en die zeiden: "benadruk dat het je gaat om de berekening van de no claim. dat is de verantwoordelijkheid van de zorgverzekeraar, ongeacht wat het ziekenhuis indient. dan moeten ze maar gaan navragen bij het ziekenhuis".
dus het zal wel weer bezwaarschrift --> moeilijk gedoe --> geschillencommissie worden dan.
maar goed: heeft iemand ervaringen gehad met zoiets, of tips over hoe het ge-emmer sneller op te lossen?
Bij mijn vrouw wel. En die zit bij Unive. Net gebeld en volgens hun is dit terecht. Staat in de polisvoorwaarden. Voor de 31 euro in totaal geloof ik ze dit keer maar op hun woord.quote:Op dinsdag 4 maart 2008 23:28 schreef samara het volgende:
weet iemand of een bloedonderzoek ivm zwangerschap van je no claim afgaat?
het was het hagaziekenhuis, ik krijg niets terug van de orha, en ik weet heel zeker dat het onder verloskundige zorg valt omdat ik gistermiddag me suf gebeld heb met diverse instanties en het ministerie van volksgezondheid. of het kindje nu dood is of niet: het blijft een zwangerschap, en alle zorg rondom een zwangerschap valt onder verloskundige zorg.quote:[b]Op dinsdag 4 maart 2008 17:32 schreef rickybee het volgende:[/b
EDIT:
Welk ziekenhuis was het?
Kreeg je helemaal niets meer terug van je no-claim?
Welke verzekeraar heb je?
Klinkt misschien zuur, maar weet je 100% zeker dat de curretage niet van je no-claim afgaat?
Bij mijn weten gaat zorg in het ziekenhuis altijd van je no-claim af.
PM me even, ik kan voor je kijken hoe het zit.quote:Op woensdag 5 maart 2008 08:24 schreef simmu het volgende:
[..]
het was het hagaziekenhuis, ik krijg niets terug van de orha, en ik weet heel zeker dat het onder verloskundige zorg valt omdat ik gistermiddag me suf gebeld heb met diverse instanties en het ministerie van volksgezondheid. of het kindje nu dood is of niet: het blijft een zwangerschap, en alle zorg rondom een zwangerschap valt onder verloskundige zorg.
Ja als zij dat al aangeven dan kun je hoog en laag springen, maar dan zal het ziekenhuis niets veranderen.quote:Op woensdag 5 maart 2008 11:07 schreef simmu het volgende:
*zucht* volgens het ziekenhuis staat duidelijk op de decalratie gyneacologie/obstetrie. (dat betekent: verloskunde)
ook volgens het ziekenhuis (afdeling debiteuren) valt dit niet onder de no claim regeling, ook de daar gemaakte echo's niet omdat deze noodzakelijk waren om de bepalen of vruchtafdrijving succesvol was.
tsja, het gaat wel om een flink bedrag wat we goed zouden kunnen gebruiken. nog buiten het feit dat dit zo ongeveer ooplichting is, en ik hoorndol wordt van dit soort onzin (want dat is het: onzin)quote:Op woensdag 5 maart 2008 12:24 schreef Wexy het volgende:
[..]
Ja als zij dat al aangeven dan kun je hoog en laag springen, maar dan zal het ziekenhuis niets veranderen.
Je kan nog steeds ene klacht neerleggen bij ORHA omdat jij niet beter weet dan dat alle behandelingen die zij hebben gedaan noodzakelijk waren. Dat zij behandelingen doen die niet noodzakelijk zijn maar wel extra geld opbrengen voor het ziekenhuis kan de ORHA dan even gaan bekijken of ze dit met meerdere mensen hebben gedaan.
Hoewel ik me ook voor zou kunnen stellen dat je denkt.... laaaaaaaaat maaaaaar.
tis een rotverzekering ook, maar och: het dekt alles aardig en het is redelijk goedkoop ivm de collectieve verzerking. ik heb een adres om dingen naar te sturen.quote:Op woensdag 5 maart 2008 12:56 schreef Wexy het volgende:
Gewoon naar hun adres sturen en dan TAV klachtenbehandeling, ik zie op hun site namelijk geen enkel adres email of foonnummer voor klachten.
Ze verwachten zeker dat ze zo minder klachten krijgen...
Dat ligt er aan welk bloedonderzoek.quote:Op dinsdag 4 maart 2008 23:28 schreef samara het volgende:
weet iemand of een bloedonderzoek ivm zwangerschap van je no claim afgaat?
goed, nadat ik dus gisteravond een potje heb zitten janken omdat een zwangerschap eindigend in een dood kindje blijkbaar niet telt als zwangerschap heb ik de rekening van het ziekenhuis (nja, een kopie ervan, wat het ziekenhuis me gestuurd had op mijn verzoek) nog eens bekeken, en daarin staat toch echt heel duidelijk: "specialisme: 07 gynaecologie/obstetrie"quote:het is correct dat zwangerschapskosten absoluut niet meeberekend mogen wordenmet de no-claim. uw declaratie van het hagaziekenhuis op de afdeling gynaecologie heeft geen betrekking op verloskundige zorg. wij hebben een aantal gegevens bij het haga ziekenhuis en hieruit blijkt dat de behandeling die u heeft ondergaan wel valt onder de no-claim. dit betekent dat wij de kosten terecht hebben meegrekend met uw no-claim
je kan een klacht indienen bij zorgverzekeraars nederland, wil misschien meer helpen.quote:Op woensdag 11 juni 2008 13:23 schreef simmu het volgende:
goed, en een update (lekker vlot)
uit de brief van de ohra n.a.v mijn klacht en verzoek tot herberekening:
[..]
goed, nadat ik dus gisteravond een potje heb zitten janken omdat een zwangerschap eindigend in een dood kindje blijkbaar niet telt als zwangerschap heb ik de rekening van het ziekenhuis (nja, een kopie ervan, wat het ziekenhuis me gestuurd had op mijn verzoek) nog eens bekeken, en daarin staat toch echt heel duidelijk: "specialisme: 07 gynaecologie/obstetrie"
voor de duidelijkheid: obstetrie betekent verloskunde.
iemand enig idee hoe ik deze kuthufters aan kan pakken? is dit grond om per direct mijn verzekering op te zeggen? tenslotte vldoen zij niet aan de voorwaarden, aangezien ik blijkbaar geen aanspraak kan of mag maken op de in nederland geldende basisverzekering.
ps: ik kan dit nu dus mooi echt niet gebruiken, maar die 200 pleuri kunnen we wel goed gebruiken, aangezien sangdrax en ik 10 augustus een baby verwachtendoorzetten dus.
quote:Op woensdag 11 juni 2008 13:23 schreef simmu het volgende:
goed, en een update (lekker vlot)
uit de brief van de ohra n.a.v mijn klacht en verzoek tot herberekening:
[..]
goed, nadat ik dus gisteravond een potje heb zitten janken omdat een zwangerschap eindigend in een dood kindje blijkbaar niet telt als zwangerschap heb ik de rekening van het ziekenhuis (nja, een kopie ervan, wat het ziekenhuis me gestuurd had op mijn verzoek) nog eens bekeken, en daarin staat toch echt heel duidelijk: "specialisme: 07 gynaecologie/obstetrie"
voor de duidelijkheid: obstetrie betekent verloskunde.
iemand enig idee hoe ik deze kuthufters aan kan pakken? is dit grond om per direct mijn verzekering op te zeggen? tenslotte vldoen zij niet aan de voorwaarden, aangezien ik blijkbaar geen aanspraak kan of mag maken op de in nederland geldende basisverzekering.
ps: ik kan dit nu dus mooi echt niet gebruiken, maar die 200 pleuri kunnen we wel goed gebruiken, aangezien sangdrax en ik 10 augustus een baby verwachtendoorzetten dus.
Ik denk inderdaad ook dat dat nog de enige manier is om verder te komen.quote:Op woensdag 11 juni 2008 13:30 schreef morpheus_at_work het volgende:
[..]
je kan een klacht indienen bij zorgverzekeraars nederland, wil misschien meer helpen.
kijk dat is helemaal goed nieuws!!!!!quote:Op vrijdag 13 juni 2008 12:15 schreef simmu het volgende:
pfffffff......... stelletje zakkenwassers!
ik heb *eindelijk* een dame van de afdeling die mijn verzoek tot herberekening behandelde aan de lijn gehad. ik vroeg om te beginnen "wat denkt u dat obstetrie betekent?". toen was het even stil, toen kreeg ik een "heeft u een momentje terwijl ik alles opzoek" (ja hoor. ik gebruik toch de terugbelservice)
daarna vroeg ze me of mijn rekeningnummer begint met *** (jazeker) en zei ze: goh! u heeft vorig jaar eenmaal een zalfje gehad bij de huisarts en verder alleen die zwangerschap, klopt dat? ("Ja!!!")
waarop ze zei dat ze direct de betalingsopdracht zou geven, min de 10 pleuri voor het zalfje (bloedonderzoeken worden dus ook niet meegerekend bij de no-claim nu!), we kunnen het binnen 10 werkdagen verwachten. met 1000 excuses voor al het gedoe (ze kon de 5 brieven en nog meer telefoontjes ook zien)
volgend jaar doen we dus wel een andere verzekering trouwens, maar sangdrax verandert per oktober toch van baan, dus komt goed. moraal van het verhaal: de aanhouder wint (en dreigen met rechtshulp en geschillencommissie helpt, net zoals een ziekenhuis wat alle info direct aan mij doorspeelde waardoor ik precies kon zien wat er op de declaraties staat)
nja, hallaluja! een goed einde dus.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |