Niet helemaal. Zoals in het filmpje al wordt aangegeven wordt de vertikale bewegingsonscherpte er uitgehaald en de horizontale onscherpte verminderd (maar die blijf je dus wel houden tot op een zeker niveau).quote:Op woensdag 27 februari 2008 20:02 schreef UnderTheWingsOfLove het volgende:
waarschijnlijk fake
Ik snap alleen de logica achter het verminderen van horizontale bewegingen niet...quote:Op woensdag 27 februari 2008 20:11 schreef Skip2002 het volgende:
Hoezo fake?
Zoals het filmpje vertelt verwijderd het nagenoeg alle verticale bewegingen en verminderd het horizontale beweging. Als je genoeg spanning op de draad houdt zal het inderdaad de verticale beweging drastisch verminderen en zal een foto daardoor theoretisch scherper zijn.
Zeker niet fake en zeker de moeite waard! Thx for the tip!
quote:Op woensdag 27 februari 2008 20:09 schreef Marc H het volgende:
Is al een heel oude truuk, en werkt echt.
hoeken van krachten.quote:Op woensdag 27 februari 2008 21:16 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Ik snap alleen de logica achter het verminderen van horizontale bewegingen niet...
je moet er een touwtje voor gebruiken he... geen elastiekjequote:Op woensdag 27 februari 2008 21:54 schreef -Robbedoes- het volgende:
En wat gebeurt er met het ringetje als je per ongeluk je voet er vanaf haalt.
Precies het komt met kracht om hoog precies op de plek waar je hem niet wilt hebben......
nouja, als je het touwtje strak genoeg aanspant, zie ik dat zeker wel gebeuren hoor..quote:Op woensdag 27 februari 2008 23:04 schreef umberrella het volgende:
[..]
je moet er een touwtje voor gebruiken he... geen elastiekje
ik deed iets dergelijks al jaren met een kettinkje vastgehaakt aan eenquote:Op woensdag 27 februari 2008 20:09 schreef Lucille het volgende:
[..]
Niet helemaal. Zoals in het filmpje al wordt aangegeven wordt de vertikale bewegingsonscherpte er uitgehaald en de horizontale onscherpte verminderd (maar die blijf je dus wel houden tot op een zeker niveau).
En aangezien de belangrijkste reden van onscherpte te maken heeft met het feit dat je een camera moet vasthouden waar de zwaartekracht aan trekt en dus vertikale bewegingen geeft zal de belangrijkste reden van beweging weg zijn. Om dezelfde reden is een goede houding (ellebogen tegen je lichaam zetten) ook al een goede manier om bewegingsonscherpte er uit te halen. En dat is gratis.
Ik ken ongetwijfeld meer natuurkunde dan jijquote:Op woensdag 27 februari 2008 21:27 schreef twiFight het volgende:
[..]
hoeken van krachten.
probeer maar eens een zwaar object vooruit te duwen. probeer dan eens schuin op het object te duwen. Je zult zien dat het je veel meer kracht kost om het object even ver te bewegen. Hetzelfde geld voor de horizontale bewegingen. Omdat er meer kracht nodig is om de camera horizontaal te bewegen zullen kleine bewegingetjes minder effect hebben op hoever de camera horizontaal beweegt.
Voor de uitgebreide uitleg: volg een cursus natuurkunde.
Trek jij maar eens een touw onderspanning.quote:Op donderdag 28 februari 2008 00:43 schreef twiFight het volgende:
hij zegt in de video expres nog niet elastisch touw
dan moet je dat ook niet doen
en wanneer je dat niet doet zal het gewichtje niet omhoog schieten nee
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |