FOK!forum / Sport Algemeen / Dakar 2008 afgelast
wimderonvrijdag 4 januari 2008 @ 12:11
Het hing al een tijdje in de lucht:
quote:
Dakar Rally in gevaar
04 januari 2008

LISSABON (ANP) - De Dakar Rally wordt mogelijk afgelast vanwege veiligheidsproblemen in Mauretanië. Dat heeft een van de deelnemers vrijdag aan het Engelse persbureau Reuters verteld. De Dakar Rally start zaterdag in Lissabon.

De Franse autoriteiten hebben de organisatie gewaarschuwd voor mogelijke terroristische aanslagen in Mauretanië. Daar werden vorige maand vier Franse toeristen gedood. De rallykaravaan verblijft van 11 tot 19 januari in Mauretanië.

,,Ons is verteld dat de organisatie vanmiddag met een officiële mededeling komt'', zei de deelnemer die anoniem wil blijven. Ook de Portugese televisiezender SIC berichtte dat de race wellicht afgelast zou worden. De organisatoren, de Franse Amaury Sport Organisation, waren niet bereikbaar voor commentaar.

Volgens de Duitser is het inmiddels definitief:
quote:
Rallye Dakar findet nicht statt
Die 30. Auflage der Rallye Dakar wird aus Sicherheitsgründen nicht stattfinden. Nach sid-Informationen sind die beteiligten Hersteller am Freitagmorgen einen Tag vor dem geplanten Start in Lissabon durch den Veranstalter ASO von der Absage informiert worden. Die ASO selbst hat für 12.00 Uhr Ortszeit/13.00 Uhr MEZ eine Pressekonferenz angesetzt. Hintergrund der Absage ist eine Reisewarnung der französischen Regierung für Mauretanien, wo im Dezember vier französische Touristen von Terroristen ermordet worden waren. In Mauretanien hätten insgesamt 8 der 15 Etappen ausgetragen werden sollen.
Surveillance-Fietsvrijdag 4 januari 2008 @ 12:12


Het is elk jaar onveilig daar.... als die lui nou eens slim zijn slaan ze dat gewoon over ofzo....
SoupNazivrijdag 4 januari 2008 @ 12:20
Klote.
schrootpilootvrijdag 4 januari 2008 @ 12:23
F*ck ,ik zat er al helmaal klaar voor
boriszvrijdag 4 januari 2008 @ 12:24
dat is kut
Bartolivrijdag 4 januari 2008 @ 12:25
wel te begrijpen, je moet niemand onnodig het gevaar insturen als het niet nodig is
knarfmk1vrijdag 4 januari 2008 @ 12:27
jammer, ik moet in februari nog die kant op, doe mee aan de (low-budget) Amsterdam-Dakar Challenge.
Maar mij houden ze niet tegen, toegeven aan de bangmakerij is juist wat ze willen, en als ik dan toch neergeschoten word, zal het mijn tijd wel wezen
kawotskivrijdag 4 januari 2008 @ 13:21
Ik zou zeggen, laat Mauretanie links liggen maar blijkbaar is dat geen optie, jammer, weer een jaar wachten en dan kunnen ze ook die aflassen
vingerplantvrijdag 4 januari 2008 @ 13:27
Toegeven aan terroristen

Maar wel begrijpelijk helaas
okee6vrijdag 4 januari 2008 @ 13:47
quote:
Op vrijdag 4 januari 2008 13:27 schreef vingerplant het volgende:
Toegeven aan terroristen

Maar wel begrijpelijk helaas


De Dakar rally neemt elk jaar wel levens, en daar geef je elke keer aan toe. Eerst nadenken voordat je wat kotst!
vingerplantvrijdag 4 januari 2008 @ 14:16
quote:
Op vrijdag 4 januari 2008 13:47 schreef okee6 het volgende:

[..]



De Dakar rally neemt elk jaar wel levens, en daar geef je elke keer aan toe. Eerst nadenken voordat je wat kotst!


Het gaat om de reden van afgelasten, dat er elk jaar doden vallen door ongelukken weet ik ook wel. Dat er evenementen worden afgelast vanwege terrorisme, dát is het punt. Ik denk dat je beter even bij jezelf te rade kunt gaan voor je zo idioot reageert.
okee6vrijdag 4 januari 2008 @ 14:20
quote:
Op vrijdag 4 januari 2008 14:16 schreef vingerplant het volgende:

[..]



Het gaat om de reden van afgelasten, dat er elk jaar doden vallen door ongelukken weet ik ook wel. Dat er evenementen worden afgelast vanwege terrorisme, dát is het punt. Ik denk dat je beter even bij jezelf te rade kunt gaan voor je zo idioot reageert.
Oh dus snelheidsbeperking negeren, moorden, afpersing, lokaal recht ontduiken ed noem jij geen terrorisme. Die landen en gemeenschappen hebben weinig te willen, er wordt dankbaar gerekt waar het kan. Misschien moet je eens bij je zelf te rade gaan, waarom je zo'n idiote vorm van terrorisme eigenlijk leuk vindt.

Akelig wel, dat er soms landmijnen langs de route liggen. En nu dan te bang.
Mikkievrijdag 4 januari 2008 @ 14:26
- Prive gegevens op verzoek van de poster weggehaald. -

[ Bericht 92% gewijzigd door Sander op 19-05-2011 21:51:09 ]
okee6vrijdag 4 januari 2008 @ 14:32
quote:
Op vrijdag 4 januari 2008 14:26 schreef Mikkie het volgende:

[..]

Zit toch niet te kletsen man. Dakar bestaat echt niet uit moord en afpersing Snelheidsbeperkingen in de dorpen worden streng nageleefd. Als je niet weet waar je over praat, hou dan gewoon je mond.
Alles kan en mag in de Dakar, voor een pak centen.
Borkydudevrijdag 4 januari 2008 @ 14:39
Belachelijk dit. Plaatsvervangende schaamte, dat de organisatie kan buigen voor zo'n stel tulbanden met vuurpijlen.
venomsnakevrijdag 4 januari 2008 @ 15:26
Terrorists win...

Ongelooflijk dat ze het aflasten zeg! Zonde.
sungaMsunitraMvrijdag 4 januari 2008 @ 15:32
quote:
Op vrijdag 4 januari 2008 12:25 schreef Bartoli het volgende:
wel te begrijpen, je moet niemand onnodig het gevaar insturen als het niet nodig is
Eh, waarom zou je dan überhaupt die rally rijden?

Hebben die midlife-crisis kneuzen eindelijk kans op een beetje ECHT avontuur, cancellen ze de boel.

Gewoon autootje pantseren (of niet, scheelt gewicht maar is gevaarlijker, keuzes, keuzes...), AK-47 mee en knallen maar
Yngwievrijdag 4 januari 2008 @ 15:38
Erg klote. En dan bedoel ik naast de afgelasting van Dakar 2008 ook de organisatie. Het is toch geen nieuws dat er (o.a. ook in Mauretanie) problemen zijn en dat er wel eens niet gereden zou kunnen. In plaats van ruim de halve rally in dat land plaats te laten vinden hadden ze een backup route moeten hebben, waarbij de meeste etappes vervangen hadden kunnen worden door andere. Dit is makkelijk genoeg mogelijk, enige probleem is dat de teams uit voorzorg ook op tijd visums voor die landen moeten regelen, maar dat zullen de meeste deelnemers geen probleem vinden lijkt me.

Zelf werk ik bij een bedrijf waar de Dakar erg belangrijk is en het is gewoon jammer om de hele voorbereiding in 1 klap nutteloos te zien worden. Nogmaals, onbegrijpelijk dat de organisatie geen alternatief gepland heeft
okee6vrijdag 4 januari 2008 @ 15:59
quote:
Op vrijdag 4 januari 2008 15:38 schreef Yngwie het volgende:
Zelf werk ik bij een bedrijf waar de Dakar erg belangrijk is en het is gewoon jammer om de hele voorbereiding in 1 klap nutteloos te zien worden. Nogmaals, onbegrijpelijk dat de organisatie geen alternatief gepland heeft
Nou inderdaad. je kan bijvoorbeeld per boot naar Senegal of de Malinese rebellen (inclusief bestuur) weer voor een weinig plezieren. Goed waardeloos.

Automatic_Rockvrijdag 4 januari 2008 @ 17:20
quote:
Op vrijdag 4 januari 2008 14:20 schreef okee6 het volgende:

[..]

Oh dus snelheidsbeperking negeren, moorden, afpersing, lokaal recht ontduiken ed noem jij geen terrorisme. Die landen en gemeenschappen hebben weinig te willen, er wordt dankbaar gerekt waar het kan. Misschien moet je eens bij je zelf te rade gaan, waarom je zo'n idiote vorm van terrorisme eigenlijk leuk vindt.

Akelig wel, dat er soms landmijnen langs de route liggen. En nu dan te bang.
Heb je iets van onderbouwing van dit idioot gebrabbel??
okee6vrijdag 4 januari 2008 @ 19:04
quote:
Op vrijdag 4 januari 2008 17:20 schreef Automatic_Rock het volgende:

[..]

Heb je iets van onderbouwing van dit idioot gebrabbel??
Nou laat je verstand eens de vrije loop. De armste regio van de wereld versus groot commercieel belang. Hoeveel veroordelingen en gevangenisstraf in zoveel jaren Dakar? En de dorpjes betalen zeker net als in de Tour de France voor een doorkomst?

De organisatie zal zelf geen vieze handen hebben, daar kan het IOC qua Peking over meepraten.
Gitankivrijdag 4 januari 2008 @ 19:46
Ze zullen ook geen andere keuze hebben omdat je een hele karavaan coureurs nauwelijks kan beschermen zoals je de beveiliging bij iets als een voetbalwedstrijd kunt regelen, wat op een vaste plek is waar mensen niet zomaar binnen kunnen komen.

Ik weet niet of ze ook overwogen hebben om in colonne over "gewone" wegen door Mauritanië te trekken, maar dat zal ook wel te riskant zijn.
Automatic_Rockvrijdag 4 januari 2008 @ 20:34
quote:
Op vrijdag 4 januari 2008 19:04 schreef okee6 het volgende:

[..]

Nou laat je verstand eens de vrije loop.
Ik weet voldoende
Mikkievrijdag 4 januari 2008 @ 20:54
- Prive gegevens op verzoek van de poster weggehaald. -

[ Bericht 90% gewijzigd door Sander op 19-05-2011 21:51:09 ]
okee6vrijdag 4 januari 2008 @ 21:29
quote:
Op vrijdag 4 januari 2008 20:34 schreef Automatic_Rock het volgende:

[..]

Ik weet voldoende
Mooi Dan heb jij ook iets van onderbouwing; waarom in een corrupt land, waar een rally meermalen 'probleemloos' gepasseerd is, van geen moord en afpersing sprake is.
okee6vrijdag 4 januari 2008 @ 21:32
quote:
Op vrijdag 4 januari 2008 20:54 schreef Mikkie het volgende:

[..]

Dat brengt ook niks. De helft van de rally (en daarmee ook verreweg het zwaarste gedeelte) loopt door Mauretanië. Deze Dakar zou een ontzettende zware worden, juist door Mauretanië. Als je dat eruit haalt en in colonne rijdt, dan heeft rest van Dakar ook niet meer bijzonder veel zin.
West-Afrika is groter dan dat land, er is wel meer ruigs te vinden. Op zo'n korte termijn valt er niets meer te anticiperen. Het point of no return ligt zoveel eerder.

Misschien dat men ter voorkoming van dit alles wel het huiswerk beter had kunnen doen. 'Zo meent de heer Automatic_Rock uit Holland dat men beter weer door het democratischer Mali had kunnen rijden'.
okee6vrijdag 4 januari 2008 @ 21:40
quote:
Op vrijdag 4 januari 2008 20:34 schreef Automatic_Rock het volgende:

[..]

Ik weet voldoende
Zou het niet zo kunnen zijn dat de organisatie een ander plaatje financieel niet rondkreeg? Al die -niet te voorziene- onveiligheden zijn een mooi excuus voor overmacht.
Ambrosiusvrijdag 4 januari 2008 @ 22:36
Zometeen in het Sportjournaal (Ned. 3) een reactie van wat NL-ers.
okee6zondag 6 januari 2008 @ 14:42
Iemand Rally Report van gister gezien? Het leek wel een fundamentalistische zender

"die lui allemaal afvuren"
"met het leger eroverheen"

Als dat sport heet, best wel eng dat die mensen gewoon in Nederland wonen. En dan zijn ze ook nog eens niet bijster herkenbaar.
Bernard0szondag 6 januari 2008 @ 16:14
Ik mis Dakar... Nu moet je 's avonds Lakeside darts kijken
Szuramaandag 7 januari 2008 @ 17:20
Men wil de rally misschien gaan verplaatsen naar Azië.
Yngwiemaandag 7 januari 2008 @ 17:28
quote:
Op maandag 7 januari 2008 17:20 schreef Szura het volgende:
Men wil de rally misschien gaan verplaatsen naar Azië.
Eerder dat veel teams met een andere rally mee gaan doen misschien, namelijk deze: http://www.transorientale.com/
okee6maandag 7 januari 2008 @ 19:12
Als ze het leger willen inzetten, waarom dan niet Parijs-Darfur? Dan doe je meer mensen een plezier.
okee6dinsdag 8 januari 2008 @ 01:52
Oja, de rally was dus afgelast vanwege het afhaken van de verzekeringsmaatschappijen. Stond nog niet in dit topic Ordinaire geldreden dus.
kawotskiwoensdag 9 januari 2008 @ 22:34
quote:
Op maandag 7 januari 2008 17:28 schreef Yngwie het volgende:

[..]

Eerder dat veel teams met een andere rally mee gaan doen misschien, namelijk deze: http://www.transorientale.com/
De Rooy schijnt interesse te hebben in die race, mag hopen dat ze meedoen en in de toekomst met zn allen Parijs-Dakar links laten liggen.
OAdonderdag 10 januari 2008 @ 11:07
quote:
Chili wil Dakar Rally

SANTIAGO - Chili is bereid nog dit jaar de Dakar Rally toe te laten. Het nationale bureau van toerisme en het ministerie van Sport doen binnenkort een officieel voorstel aan het Franse ASO, de organisatie van de beruchte woenstijnrally.

De Dakar Rally zou zaterdag zijn begonnen in Lissabon, maar is onder druk van terreurdreiging niet doorgegaan.

De Franse veiligheidsdiensten hadden serieuze aanwijzingen voor aanslagen in Mauritanië op de rally. De karavaan zou negen dagen verblijven in het Afrikaanse land.

Chili heeft naar eigen zeggen de ideale omstandigheden voor een monsterrally. Het land is velig, heeft de juiste infrastructuur en voldoende woeste gebieden. "Maar het is aan de ASO om een besluit te nemen", aldus directeur Oscar Santelices van het toerismebureau.
De ruimte voor de rally is er zeker!
Ik denk dat de omstandigheden alleen heel anders zullen zijn. Het kan wel heet worden op de vlaktes in Chili, maar minder heet dan midden in de Sahara. Daarnaast bestaat de woestijn in Chili grotendeels uit stenen en stof, iig in vergelijking met de Sahara weinig zand.
Leatherfacedonderdag 10 januari 2008 @ 11:13
quote:
Op donderdag 10 januari 2008 11:07 schreef OA het volgende:

[..]

De ruimte voor de rally is er zeker!
Ik denk dat de omstandigheden alleen heel anders zullen zijn. Het kan wel heet worden op de vlaktes in Chili, maar minder heet dan midden in de Sahara. Daarnaast bestaat de woestijn in Chili grotendeels uit stenen en stof, iig in vergelijking met de Sahara weinig zand.
De Atacama is wel de droogste woestijn ter wereld.
okee6vrijdag 11 januari 2008 @ 22:43
quote:
Op donderdag 10 januari 2008 11:13 schreef Leatherface het volgende:

[..]

De Atacama is wel de droogste woestijn ter wereld.
Dat is het wonderlijke eraan, je zou zeggen dat men het daar niet voor het toerisme hoeft te doen.
Skwishvrijdag 11 januari 2008 @ 22:59


okee6vrijdag 11 januari 2008 @ 23:14
Bij zien van bovenstaand plaatje, natuurlijk, aangezien er niemand woont, is het risico klein dat je wederom terroristen van geld voor wapens moet voorzien om een rally te kunnen rijden Minpuntje van het plaatje; de Palestijnen hadden hier niets mee te maken, eerder de verzekeringsmaatschappijen die de rally opbliezen.
kawotskizaterdag 12 januari 2008 @ 17:38
Geef de verzekering maar de schuld. Hoe moeilijk is het om een terrorist te spotten met een anti-tankraket in een lege woestijn. Het is de schijnveiligheid die regeringen ons bieden waar we met zn allen intrappen en als puntje bij paaltje komt dan is het alsnog de terrorist die wint.