Ik heb een tijd geleden een nieuwe telefoon gekocht bij Typhone. Enkele dagen later kwam deze per post aan. Echter bleek deze defect, dus ik besloot gebruik te maken van de wet "kopen op afstand". Ik kocht een nieuwe GSM in de winkel ergens en stuurde het product op met begeleidende aangetekende brief. Ook had ik een email en een losse aangetekende brief gestuurd.
Echter bleek mobiel liep steeds vast te lopen, fatsoenlijk een nummer invoeren was onmogelijk.
Kan ik gebruik maken van de wet kopen op afstand door binnen 7 werkdagen het product te retourneren en zo m'n geld terugkrijgen? Dat was wat ik hun vroeg.
Dit was onacceptabel. Ik moest gebruiken maken van garantie. Ik heb het pakketje verzekerd opgestuurd. Enkele weken later kreeg ik reactie dat het pakketje terug gestuurd zou zijn.
Echter is dit nooit het geval geweest. Later had ik de eigenaar aan de telefoon en hij lachte mij uit, zeggende dat dit een mooie manier voor hem was om geld te verdienen.
Meer informatie over de ware handelspraktijden achter Typhone BV:
*
http://www.thetyphonestory.com