Iedere dag minder.quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:18 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
je kunt dollars ook nu nog prima ruilen voor voedsel
Hoezo extreem? Alsof het nooit eerder gebeurd is. Maar ga er eens op in. Waarom denk je dat de staat der Nederlanden er uit ziet zoals het eruit ziet? De grenzen en overheidsstructuren zijn door geweld en dwang ontstaan. De provincie Groningen heeft helemaal níets aan de staat der Nederlanden; zij zouden zelfstandig prima kunnen opereren. Sterker nog, de staat Nederland is een blok aan het been van Groningen, met alle aardgaswinsten die naar het westen weggesluisd worden.quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:16 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
je kunt ook wel heel erg onrealistische en extreme voorbeelden noemen ook he
Ik heb het niet over een verlaging, ik heb het over een gemeente die een stuk grond aanwijst, waarbij het bedrijf geen vennootschapsbelasting betaalt aan de nationale overheid, slechts een laag belastingtarief voor gemeentelijke lasten. Immers, je beaamde dat lokale politici slechts geïnteresseerd zijn in de stemmen van de lokale bevolking en daar naar handelen.quote:Uit eindelijk levert dat veel meer geld op dan het kost want zonder die verlaging geen bedrijf.
Mwah de goudprijs is ook al een aantal keer goed gecrasht overigens blijkt ook al 10.000 jaar dat het allesbehalve praktisch is om aan directe ruilhandel te doen.quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:20 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Een stuk waardevoller dan bedrukt papier. Zo blijkt al een slordige tienduizend jaar.
[..]
in de jaren 30 was de goudstandaard er nog dus die vlieger gaat niet op.quote:Dat vertrouwen viel nou juist geheel weg in de jaren 30. Juist het feit dat het geld nergens anders op gebaseerd was dan op vertrouwen (in de overheid) schiep de voorwaarden voor een enorme crisis.
Waarom zou die er niet zijn? Wat bezielt je om zoiets te veronderstellen?quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:18 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
dan moet die er wel zijn.
Steeds minder.quote:je kunt dollars ook nu nog prima ruilen voor voedsel
Goud en zilver zijn juist ruilmiddelen om de nadelen van directe ruilhandel teniet te doen, duh!quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:23 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
overigens blijkt ook al 10.000 jaar dat het allesbehalve praktisch is om aan directe ruilhandel te doen.
op brabant en limburg na is de staat der nederlanden geweldloos en vrijwillig een eenheid geworden.quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:22 schreef Lithion het volgende:
[..]
Hoezo extreem? Alsof het nooit eerder gebeurd is. Maar ga er eens op in. Waarom denk je dat de staat der Nederlanden er uit ziet zoals het eruit ziet? De grenzen en overheidsstructuren zijn door geweld en dwang ontstaan. De provincie Groningen heeft helemaal níets aan de staat der Nederlanden; zij zouden zelfstandig prima kunnen opereren. Sterker nog, de staat Nederland is een blok aan het been van Groningen, met alle aardgaswinsten die naar het westen weggesluisd worden.
[..]
Dat gebeurt wel altijd in overeenstemming met de nationale overheid idd maar het gebeurt wel zie bijvoorbeeld nikequote:Ik heb het niet over een verlaging, ik heb het over een gemeente die een stuk grond aanwijst, waarbij het bedrijf geen vennootschapsbelasting betaalt aan de nationale overheid, slechts een laag belastingtarief voor gemeentelijke lasten. Immers, je beaamde dat lokale politici slechts geïnteresseerd zijn in de stemmen van de lokale bevolking en daar naar handelen.
quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:27 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
op brabant en limburg na is de staat der nederlanden geweldloos en vrijwillig een eenheid geworden.
Oh en waarom zouden lokale overheden dat niet op eigen houtje doen? Waarom moet dat in overeenstemming gebeuren met de nationale overheid? Dat is juist mijn punt.quote:Dat gebeurt wel altijd in overeenstemming met de nationale overheid idd maar het gebeurt wel zie bijvoorbeeld nike
en zelfs dat werd onhandig gevonden zodat men in de 16de eeuw al overging op brief geldquote:Op zaterdag 22 december 2007 16:25 schreef Lithion het volgende:
[..]
Goud en zilver zijn juist ruilmiddelen om de nadelen van directe ruilhandel teniet te doen, duh!
Goud en zilver zijn juist bedoeld om niet meer aan directe ruilhandel te doen.quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:23 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Mwah de goudprijs is ook al een aantal keer goed gecrasht overigens blijkt ook al 10.000 jaar dat het allesbehalve praktisch is om aan directe ruilhandel te doen.
Onjuist. Die was toen de facto al opgeheven.quote:in de jaren 30 was de goudstandaard er nog dus die vlieger gaat niet op.
*moppert iets over piet hein en z'n zilvervloot*quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:30 schreef HenriOsewoudt het volgende:
Onjuist. Die was toen de facto al opgeheven.
Ik weet het niet hoor maar de republiek der 7 provinciën is vrijwillig bij elkaar gekomenquote:Op zaterdag 22 december 2007 16:29 schreef Lithion het volgende:
[..]
.
Ook de dreiging van geweld is geweld.
[..]
Tja dat is de staatsvorm die we nu hebben: centraal wat moet, decentraal wat kan.quote:Oh en waarom zouden lokale overheden dat niet op eigen houtje doen? Waarom moet dat in overeenstemming gebeuren met de nationale overheid? Dat is juist mijn punt..
tot de jaren 70 was de goudstandaard er nog en kon je gewoon naar de centrale bank gaan en je briefje omwisselen in goud.quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:30 schreef HenriOsewoudt het volgende:
Onjuist. Die was toen de facto al opgeheven.
Get your facts straight aub. Een goudwisselstandaard is iets heel anders dan een goudstandaard.quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:33 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
tot de jaren 70 was de goudstandaard er nog en kon je gewoon naar de centrale bank gaan en je briefje omwisselen in goud.
komt op hetzelfde neer als men meer ging bijdrukken dan dat men goud had werd het geld minder waard ergo men kan niet ongelimiteerd geld bijdrukken.quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:35 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Get your facts straight aub. Een goudwisselstandaard is iets heel anders dan een goudstandaard.
quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:35 schreef HenriOsewoudt het volgende:
Get your facts straight aub. Een goudwisselstandaard is iets heel anders dan een goudstandaard.
Ik heb altijd al gezegd dat hardcore libertarians niet zo'n heel goed begrip hebben van economiequote:Op zaterdag 22 december 2007 16:41 schreef Boze_Appel het volgende:
Buiten dat, een zakje met goud op zak om je boodschappen te doen is toch veel cooler dan wat suffe eurobriefjes.
bioshock gespeeld ?quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:47 schreef gronk het volgende:
[..]
Even terzijde: het geneuzel over wel of geen overheid kan me even gestolen worden; die discussie hebben wel al een aantal keer hier gehad, en dat vind ik eigenlijk helemaal niet interessant. De insteek die ik had met dit topic was, dat grote bedrijven (maar met name grote financiele bedrijven) tegenwoordig zoveel financiele armslag hebben, dat ze overheden probleemloos bij de strot kunnen nemen. In dat opzicht is de vorming van de EU een interessant (en noodzakelijk!) tegengewicht; zonder EU had de nederlandse gulden, de duitse mark en nog zo wat munten alle kanten opgevlogen, de afgelopen maanden.
Wat ik wel interessant vind is de constatering dat, toen we nog een goudwisselstandaard hadden, 'bank runs' om de zoveel jaar voorkwamen. Afgezien dan van wat britse spaarders, zijn 'bank runs' een onbekend verschijnsel geworden in west-europa.
Overigens, Alan Greenspan schijnt een fervent aanhanger van Ayn Rand te zijn, en veel beter kun je 't als libertair niet wensen, lijkt me.Hoewel-ie tegenwoordig bekeerd is, en opeens 'n heel erg voorstander is geworden van overheidsingrijpen
Coolheid heeft niets met economie te maken.quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:47 schreef gronk het volgende:
Ik heb altijd al gezegd dat hardcore libertarians niet zo'n heel goed begrip hebben van economie
O jawel! Niet iedereen kan hip zijn!quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:50 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Coolheid heeft niets met economie te maken.
Waarop de Duitse overheid zegt: "Hier wordt 30% van de nettowinst gevraagd, kom hier heen!"quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:03 schreef Lithion het volgende:
[..]
Waarop de Nederlandse overheid zegt: "Het is goed met jullie beloften, wij willen 35% van de nettowinst van die toko en anders komen we even orde op zaken stellen in jullie kutdorp".
Het ging er om dat er tussen overheden ook een concurrerende werking waar te nemen valt in een wereld waar kapitaal en kennis vrij verplaatsbaar zijn. Ook grote bedrijven hebben dus macht, aangezien overheden hen nodig hebben en er een risico is dat ze hun activiteiten naar een ander land verplaatsen. Of betreffende users hier moreel voorstander van zijn is een ander verhaal.quote:Maar goed, dat vinden jullie blijkbaar heel normaal.
Voor een deel van de mensen op aarde, waaronder Europeanen, is het mogelijk te emigreren als de gang van zaken je in een land niet bevallen. Dit veronderstelt keuzevrijheid. Zij worden niet gedwongen in een land te blijven wonen. Het is dus in essentie hetzelfde, het is vooral de schaal die anders is.quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:02 schreef sigme het volgende:
Een bedrijfsorganisatie gelijk stellen met een overheidsorganisatie gaat niet op.
Een bedrijfsorganisatie heeft geen machtsmiddelen je dat te verhinderen zoals een overheid dat heeft, en het bedrijf dat je wil verlaten is eerst vrijwillig door jou gekozen, itt je overheid, en het verlaten van een bedrijf hoeft is niet dan en alleen mogelijk als je je inschrijft bij een ander bedrijf zoals bij overheden.
En dit is anders dan hoe het in het bedrijfsleven gaat omdatquote:Op zaterdag 22 december 2007 16:05 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Als je het er niet mee eens bent rot je toch op.
Waarom zou het per definitie alleen van de mensen in de provincie Groningen zijn? Dat is ook maar een willekeurige gebiedsafbakening. Ik heb dan liever dat de inkomsten van toevallige bodemschatten een zo groot mogelijk aantal mensen toekomen, ook al besteedt een overheid slechts een klein deel ervan daadwerkelijk in hun belang. Doet de toekomstige regering van de Republiek Groningen dat beter denk je?quote:Op zaterdag 22 december 2007 16:14 schreef Lithion het volgende:
Ander voorbeeld dan, als de provincie Groningen zegt dat het zich af gaat zonderen en het aardgas voortaan lekker zelf gaat exploiteren, dan zegt de Nederlandse overheid inderdaad iets als: "Prima, ga je gang, veel plezier en succes!".
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |