FOK!forum / Politiek / Nederland een soevereine staat?
Arjann87maandag 10 september 2007 @ 19:35
Zoals de titel al aangeeft, vinden jullie nog dat Nederland een soevereine staat is?

De meningen waren over deze vraag verdeeld, vandaar dat ik aan jullie vraag.

Mijn mening, tja, een soevereine is Nederland wel. Gezag hebben, maar gezag zonder macht werkt niet. Gelukkig heeft Nederland nog genoeg macht over de samenleving.

Wat jullie?
Daffodil31LEmaandag 10 september 2007 @ 19:38
Nederland is een meeloperslandje en heeft geen enkel vorm van soevereiniteit meer. En dat is al jaren aan de gang.
Arjann87maandag 10 september 2007 @ 20:19
Een meeloper? Met wie? Een waarom vind jij dat ?
Hexagonmaandag 10 september 2007 @ 22:00
Natuurlijk zijn we dat

Helemaal vrij in de wereld zijn we volgens mij nooit volledig geweest

Als invloed van buitenaf niet goedschiks kan (EU) dan ging het wel kwaadschiks (zoals voor de WOII)
Napalmmaandag 10 september 2007 @ 22:35
quote:
Op maandag 10 september 2007 19:35 schreef Arjann87 het volgende:
Zoals de titel al aangeeft, vinden jullie nog dat Nederland een soevereine staat is?
tsja, met de immer groeiende EU lijkt me dat NL steeds minder soeverein en steeds minder staat wordt..
AgLarrrmaandag 10 september 2007 @ 22:55
quote:
Gelukkig heeft Nederland nog genoeg macht over de samenleving.
Nederland als in regering? Hoe dan ook: macht over samenleving? Dacht het niet.
Heero87maandag 10 september 2007 @ 23:02
quote:
Op maandag 10 september 2007 22:35 schreef Napalm het volgende:

[..]

tsja, met de immer groeiende EU lijkt me dat NL steeds minder soeverein en steeds minder staat wordt..
Maar NL kan wel zelf beslissen of het deel uitmaakt van de EU. Dus in die zin is het theoretisch wel soeverein, al is de praktijk misschien anders.
Napalmmaandag 10 september 2007 @ 23:12
quote:
Op maandag 10 september 2007 23:02 schreef Heero87 het volgende:

[..]

Maar NL kan wel zelf beslissen of het deel uitmaakt van de EU.
Is dat zo? De voorstanders van de EU grondwet vertellen mij dat daarin een uitstap mogelijkheid is opgenomen. Blijkbaar kan het nu dus niet..
sneakypetemaandag 10 september 2007 @ 23:15
Verhoudingsgewijs denk ik dat Nederland zelfs best veel touwtjes in handen heeft, zeker als je iets verder dan de EU kijkt. Ik durf te wedden dat we in verhouding meer macht hebben op de wereldmarkt dan 'grootmachten' als China. Als gevolg van globalisatie zal die macht echter wel gaan indammen.
Heero87maandag 10 september 2007 @ 23:17
quote:
Op maandag 10 september 2007 23:12 schreef Napalm het volgende:

[..]

Is dat zo? De voorstanders van de EU grondwet vertellen mij dat daarin een uitstap mogelijkheid is opgenomen. Blijkbaar kan het nu dus niet..
Je kan theoretisch perfect uit de EU stappen. Ik zie niet in hoe de EU zijn macht kan afdwingen tegen de wil van een land in. Hebben ze een leger ofzo dat Nederland kan bezetten?
sneakypetemaandag 10 september 2007 @ 23:22
Economische druk is soms sterker dan militaire, je kunt niet ontkennen dat bijv Frankrijk aardig goed is in het ondersneeuwen van EU-genoten.
stonecoldcrazydinsdag 11 september 2007 @ 23:37
Door die hele kapitalistische teringzooi is het voor Nederland onmogelijk soeverein te blijven, face it, ons land waggelt Amerika achterna waar het ook heen gaat, neem die fucking oorlog in Irak wat uiteindelijk ook alleen maar om olie gaat...
Heero87woensdag 12 september 2007 @ 00:18
quote:
Op dinsdag 11 september 2007 23:37 schreef stonecoldcrazy het volgende:
Door die hele kapitalistische teringzooi is het voor Nederland onmogelijk soeverein te blijven, face it, ons land waggelt Amerika achterna waar het ook heen gaat, neem die fucking oorlog in Irak wat uiteindelijk ook alleen maar om olie gaat...
Onmogelijk soeverein te blijven? Je bent écht niet verplicht om achter Amerika aan te waggelen hoor, je was écht niet verplicht om mee naar Irak te trekken hoor. Dat is iets wat de Nederlandse regering zelf -soeverein- beslist. Ze konden perfect neen zeggen.

Kijk naar België, dat niet mee wilde werken met de Amerikanen en zelfs frontaal tegen hen in is gegaan inzake Irak, tot grote ergernis van Washington.
zuiderbuurwoensdag 12 september 2007 @ 00:39
Eigenlijk wel een interessante discussie. Je kan theoretisch perfect uit de VN en uit de NAVO stappen, maar de gevolgen zullen er dan ook zijn. Soevereiniteit is er in theorie wel (verkiezingen, vlagjes, regering,..) maar uiteindelijk is dat iets heel subjectiefs.

Doet me een beetje hieraan denken eigenlijk :


Waarmee ik natuurlijk niet zeg dat Nederland een socialistische republiek moet worden.
hoM3rvrijdag 14 september 2007 @ 01:50
Er is een verschil tussen theoretisch soeverein en praktisch soeverein. Als je meer zeggenschap aan bijvoorbeeld Europa geeft, zou je kunnen stellen dat je minder soeverein bent. Maar praktisch gezien heb je dan meer gezag dan als je het niet had gedaan. Zolang je zelf beslist of je ergens aan meedoet of niet, ben je soeverein vind ik.
Pappie_Culovrijdag 14 september 2007 @ 09:55
Nee, onze regering(en) hebben onze soevereiniteit al een tijdje opgegeven ter appeasement van externe machten (lees: USA, EU)