![]()
De 2de grootste renner uit de wielergeschiedenis heeft zijn eigen 'memorial-koers' , en die komt vandaag (nu !) live op tv
Deelnemers:
![]()
quote:
Rik Van Steenbergen
Iedereen kent Rik Van Steenbergen.
De 'ouderen' zeker. Zij hebben immers zóveel herinneringen aan "Grote Rik" ... Zij zullen nooit zijn exploten kunnen vergeten en denken nog héél dikwijls terug, met veel weemoed, aan de tijd van toen, aan:
- zijn twee wereldtitels, behaald in Kopenhagen.
- zijn weergaloze prestatie in Waregem toen hij voor de ogen van Koning Boudewijn en een hele natie voor de derde keer wereldkampioen werd.
- zijn "kolossale" eindspurt op de Via Roma in Sanremo toen hij na 20 jaar eindelijk nog eens voor een Belgische eindzege zorgde in de Primavera.
- zijn heroïsche duels met de legendarische Fausto Coppi in de Waalse Pijl en Parijs-Roubaix.
- zijn ritzeges en leiderstruien in de Tour, de Giro en de Vuelta en... tal van andere grote en kleine rittenkoersen waarin hij startte.
- zijn formidabele beginjaren in volle oorlog toen hij als adolescent twee keer Wegkampioen van België werd en twee keer de Ronde van Vlaanderen won en bijna alle koersen waarin hij startte besloot met een onweerstaanbare eindspurt.
- zijn ontelbare overwinningen in vele grote en kleine criteriums en kermiskoersen.
- zijn onvergetelijke strijd om het meesterschap met die andere Rik (Van Looy).
- zijn beklijvende pisteduels met grootmeester Peter Post.
- zijn flitsende demarrages in de tot de nok gevulde, rokerige 'sportpaleizen'.
- zijn imponerende zesdagenoverwinningen.
- zijn ontroerende afscheidsmeetings in Brussel en (vooral) in Antwerpen.
Zij, de ouderen, blijven denken aan ... nog zoveel andere kleine en grote dingen die de complete atleet, de klasrijkste wielrenner-ooit (!?) voor hen ten beste gaf... Jaren die niet meer terugkomen... want wielrenners zoals "Grote Rik" worden er niet meer geboren. Wie heeft er immers vóór hem, wie zal er na hem, gedurende meer dan ... 25 jaar, zomer én winter, triomfen en successen opstapelen, zoals alleen hij dan kon, de énige échte Rik I?
[ Bericht 16% gewijzigd door Joost-mag-het-weten op 05-09-2007 15:00:27 ]