* heijx heeft onlangs een LED knijpkat gekocht, bij Xenos.quote:Op dinsdag 21 augustus 2007 22:09 schreef Plaas het volgende:
Fiducie gebruik ik nog veel, maar hier in Vlaanderen kennen ze het meestal niet. Heb de indruk dat het regionaal bepaald is.
Hoorde eens in een college gezegd worden dat "knijpkat" een dood woord is. Schokkend!
Knijpkat!
Driewerf Knijpkat!
Zonder tussen-s. Weeromstuit. En wat je opmerking over flaneren betreft, het was een reactie op zwieren, daar ik vond dat flaneren meer aanspraak kon maken op opneming in deze lijst dan zwieren. Overigens verbaast het me niets dat tal van woorden die hier te berde gebracht worden door velen zeer frequent gebezigd worden, zo abstruus zijn de meeste nu ook weer niet.quote:Op woensdag 22 augustus 2007 08:30 schreef DrDarwin het volgende:
weersomstuit
Recupererenquote:Op woensdag 22 augustus 2007 07:40 schreef Toeps het volgende:
Recoupereren
bezigd?quote:Op woensdag 22 augustus 2007 09:26 schreef Iblis het volgende:
[..]
Zonder tussen-s. Weeromstuit. En wat je opmerking over flaneren betreft, het was een reactie op zwieren, daar ik vond dat flaneren meer aanspraak kon maken op opneming in deze lijst dan zwieren. Overigens verbaast het me niets dat tal van woorden die hier te berde gebracht worden door velen zeer frequent bezigd worden, zo abstruus zijn de meeste nu ook weer niet.
Daar mist om mij onduidelijke redenen een ge-. Het klinkt bijna wat Drents op deze manier.quote:
Lelijk.quote:Op woensdag 22 augustus 2007 07:40 schreef Toeps het volgende:
Recoupereren
Niet gebruiken als je niet weet wat het betekent.quote:Axiomatisch
Wordt dat woord echt amper gebruikt? Misschien moet je dan eens andere kringen frequenteren.quote:Discrepantie
Ik vind het prima klinken.quote:Op woensdag 22 augustus 2007 09:39 schreef Iblis het volgende:
[..]
Daar mist om mij onduidelijke redenen een ge-. Het klinkt bijna wat Drents op deze manier.
Hoera voor Heijxquote:Op woensdag 22 augustus 2007 09:23 schreef heijx het volgende:
[..]
* heijx heeft onlangs een LED knijpkat gekocht, bij Xenos.![]()
![]()
Dank voor deez' loftuiting.quote:
Fout, fout.quote:Op woensdag 22 augustus 2007 16:25 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Lofuiting denk ik, of gewoon typo?![]()
Grappig, net nagekeken en idd, het is lof-tui-ting, enig idee waar dat vandaan komt, iemand?quote:Op woensdag 22 augustus 2007 17:32 schreef xprotagonistx het volgende:
Loftuiting is goed, met een t dus. Je poging tot verbetering was fout, en je vraag of het een typo was ook. Fout, fout dus. (En ik beken, ik wist 't ooit ook niet, van dat t'tje).
quote:Loftuiting is afgeleid van het Middelnederlandse werkwoord lovetuten/loftuten ('vleien'). Dit woord is samengesteld uit lof en tuiten ('bazuinen', 'trompetten'). Loftuiten betekent dus eigenlijk 'lof rondbazuinen'. In het zelfstandig naamwoord loftuiting is de t van tuiten behouden gebleven.
Ook in de hedendaagse betekenis van loftuiting klinkt iets van de oude betekenis 'lof rondbazuinen' door: volgens Koenen (1999) is een loftuiting "datgene wat met ophef wordt gezegd tot lof van een persoon of zaak". Een loftuiting is dus iets meer dan een pluimpje.
Dankjewel!quote:Op woensdag 22 augustus 2007 18:06 schreef xprotagonistx het volgende:
http://www.onzetaal.nl/advies/loftuit.php
[..]
Bedisselen.quote:Op woensdag 22 augustus 2007 21:46 schreef Keileweg-ethicus het volgende:
Verhapstukken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |