Ik ken het album niet eens, maar dat is er een die je blijkbaar goed moet vinden, en staat volgens mij al jaren op 1 in die OOR-lijstjes.quote:Op donderdag 12 juli 2007 10:11 schreef pfaf het volgende:
[..]
Ik vind de nummer 1 nog wel aardig verrassend trouwens!
Hij is iig gevarieerder dan de foktop 100. Volgens mij staat daar in heel de top 100 zelfs geen hiphop of soulalbum.quote:
Precies, dat moet je ze nageven. De Fok top 100 is een wel héél witte aangelegenheid.quote:Op donderdag 12 juli 2007 10:31 schreef Sack_Blabbath het volgende:
[..]
Hij is iig gevarieerder dan de foktop 100. Volgens mij staat daar in heel de top 100 zelfs geen hiphop of soulalbum.
quote:Op donderdag 12 juli 2007 11:26 schreef TheGrandWazoo het volgende:
Geen zappa Stevie Wonder in de top tien is gewoon geen top tien. Klaar.
Die ook ja.quote:
Gevolgd door de "kijk ons eens arty, edgy en non-Coldplay zijn" van Radioheadquote:Op donderdag 12 juli 2007 11:24 schreef Soul79 het volgende:
Helaas wordt die constatering al weer vergald door de pubermeisjeszeikrock van Nirvana op 2 te zetten![]()
Grootste verrassing in die lijst is wel Survivor op nr. 93quote:Op donderdag 12 juli 2007 11:24 schreef fripper het volgende:
De zelfde nummer 1 als 20 jaar geleden dus
http://www.xs4all.nl/~fsgroen/Top100's/1987OOR.html
OK Computer is uit het pre-Coldplay tijdperk en London Calling meest recentquote:Op donderdag 12 juli 2007 11:50 schreef Litpho het volgende:
[..]
Gevolgd door de "kijk ons eens arty, edgy en non-Coldplay zijn" van Radiohead.
Toch nog drie albums uit de lijst, alhoewel London Calling wel de meest recenteis.
Omdat het een kutband is die pretentieuze kutmuziek maakt. Herman Brusselmans heeft er ooit nog een aardig verhaal over geschreven, als ik me niet vergis terug te lezen in zijn bundel "Bloemen op mijn graf". Waar meteen weer een link ligt naar deze topic; want zo voorspelbaar als sommige critic Brusselmans' boeken vinden, vind ik deze lijst ook niet verrassend.quote:Waarom moet iedereen toch tegen Radiohead schoppen?
Volgens mij is dit de top 100 die is samengesteld door allerhande muziekjournalisten. De lezers kunnen geloof ik nu pas gaan stemmen op hun top 100.quote:Op donderdag 12 juli 2007 12:41 schreef knars het volgende:
Maar goed, als de Oor lezers hier nou blij van worden mogen ze best dit lijstje maken.
Als je het beter weet moet je dus even je top 10 met motivatie mailen naar info@oor.nl.quote:› HONDERD POPKENNERS KIEZEN OOR’S ALBUM-TOP 100 ALLER TIJDEN :: 10-7-2007
The Velvet Underground & Nico (ook wel bekend als de ‘bananenplaat’) van The Velvet Underground & Nico uit 1967 is opnieuw als eerste geëindigd in OOR’s ALBUM-TOP 100 ALLER TIJDEN.
Muziektijdschrift OOR vroeg honderd smaakmakers – van muziekbladen, kranten, blogs, sites, radiostations en tv-kanalen – plus de festivaldirecteuren van Pinkpop, Lowlands en Noorderslag naar hun persoonlijke lijst met tien beste albums aller tijden. Honderd lijstjes, resulterend in een Top 100 met de belangrijkste cd’s uit inmiddels vijf decennia popmuziek.
Ook de vorige keer dat OOR een dergelijke lijst publiceerde, in 1987 en eveneens op grond van de voorkeurlijstjes van honderd Nederlandse popjournalisten en smaakmakers, was The Velvet Underground & Nico de grote winnaar. Wat zegt dat over de verschuivingen in het pop- en medialandschap gedurende twintig jaar? En waarom zagen de ‘sterren van nu’ geen kans om de Velvets in te halen (al bezetten Nevermind van Nirvana en OK Computer van Radiohead respectievelijk de tweede en derde plaats)? Je leest het allemaal in de nieuwe OOR (vanaf 12 juli in de winkels), inclusief analyses, commentaren, terugblikken op de lijst uit 1987 en álle honderd persoonlijke lijstjes van nu.
De eerste 10:
1. The Velvet Underground & Nico – The Velvet Underground & Nico
2. Nirvana – Nevermind
3. Radiohead – OK Computer
4. The Beatles – Revolver
5. The Smiths – The Queen Is Dead
6. Marvin Gaye – What’s Going On
7. Public Enemy – It Takes A Nation Of Millions To Hold Us Back
8. The Beach Boys – Pet Sounds
9. Jeff Buckley – Grace
10. The Clash – London Calling
De volledige lijst is na te lezen in OOR 7, vanaf 12 juli in de winkels. Voor een exclusieve en wel zeer bijzondere coverversie van een van de nummers van die Velvet Underground cd – uitgevoerd door Berend Dubbe – klik je hier.
Natuurlijk zijn we ook benieuwd naar jullie mening. Stuur je persoonlijke Top 10 naar info@oor.nl met als onderwerp top 100 en vertel waarom juist deze albums de ultieme albums aller tijden zijn. Dan publiceren wij in de eerstvolgende OOR (OOR 8 dus) de lijst van die andere kenners, zij die muziek nog steeds voor hun lol luisteren - zoals het eigenlijk hoort.
Inderdaad, en dat zal altijd zo blijven. Persoonlijk vind ik alleen Nirvana echt uit de toon vallen, muzikaal hoort dat album absoluut niet thuis in de top 10, misschien zelfs niet in de top 100. De andere platen kan ik me in vinden, de een uiteraard iets meer dan de ander.quote:Op donderdag 12 juli 2007 12:16 schreef GebakkenEi het volgende:
Ach ja, die lijstjes zijn nooit zaligmakend. Iedereen mist wel wat
Welke 5 zijn briljant?quote:Op donderdag 12 juli 2007 13:10 schreef spacemangraig het volgende:
ach er staan 5 briljante albums in, en de rest is ook best ok.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |