Whehehe.quote:AMSTERDAM/HOOFDDORP - De Nederlandse Vegetariërsbond (NVB) is verbijsterd over een recent verschenen Donald Duck, waarin een advertentiebijlage met vleesrecepten is opgenomen.
De bond overweegt een klacht in te dienen bij de Reclame Code Commissie.
De recepten in het boekje worden geïllustreerd met strips, waarin Donald Duck en Kwik, Kwek en Kwak druk in de weer zijn met het bereiden van vleesgerechten. ’’Wij betreuren de keuze van het Vleesinformatiepunt om de vleesconsumptie bij kinderen te stimuleren door een samenwerking aan te gaan met Donald Duck van Sanoma Uitgevers. Kinderen zijn ontvankelijk voor reclameboodschappen, die zijn verpakt als stripverhalen. Wij vinden het ongewenst dat jonge lezers van zo eenzijdig worden beïnvloed door de vleessector’’ licht Vibeke Helder, directeur van de NVB, toe.
’’Reclames voor alcohol, tabak en vlees horen gewoon niet in jeugdbladen. Het is algemeen bekend dat onverzadigde vetten vragen om een zorgvuldige aanpak. Zeker gezien de huidige discussie rondom obesitas vinden wij dat kinderen verschoond moeten blijven van dit propagandamateriaal. Kwik, Kwek en Kwak kunnen beter tofu-burgers eten dan soortgenoten opeten.’’
Volgens Suzan Schouten, uitgever van Disney, vermijdt Donald Duck in het kader van van de obesitas (overgewicht)-discussie samenwerkingen met dikmakende, ongezonde producten zoveel mogelijk: ,,We hebben dit jaar een sportsponsoringproject opgestart om beweging te stimuleren en obesitas aan te pakken. De keuze voor samenwerking met het Vleesinformatiepunt zien wij ook als een kans om kinderen plezier te laten krijgen in het zelf koken en gezond eten. De commotie die nu rond het receptenboekje is ontstaan, is voor de redactie van Donald Duck aanleiding om de rubirek ’Koken met Midas Wolf’ te overwegen.
Of we laten Wolf, die al 55 jaar vegetariër is, een eigen vegetarisch kookboekje publiceren. Eventueel in samenwerking met de Nederlandse Vegetariërsbond.’’
Bron.
Precies.quote:Op vrijdag 29 juni 2007 14:03 schreef Buschetta het volgende:
Ben zelf Veggie. Maar dit is i.d.d wel een erg trieste actie waardoor de eeuwige ouwehoerende geitewollen sokken dragende veganist wel weer erg stereotyp wordt
Dr staan helemaal geen blanken in Donald Duck ?!??quote:Op vrijdag 29 juni 2007 14:11 schreef Bdijk het volgende:
Strax komt greenpeace omdat dat lampje van willie wortel geen spaarlamp is.
Nudisten vereniging omdat donald geen broek aan heeft.
RDW omdat het nummerbord van donald zijn auto maar 3 cijfers heeft (313)
homo beweging gaat klagen omdat ze met 3 mannelijke biggen in 1 huis zitten.
Negers klagen omdat er alleen maar blanken in de donald duck staan.
Indiananen omdat ze van het stereotype afwillen van Haiwata.
zucht zucht zucht etc etc etc
Niet meer dan dat wij aap zouden eten, wat toch op diverse plaatsen een delicatesse schijnt te zijn.quote:Op vrijdag 29 juni 2007 14:13 schreef Nosh het volgende:
Toegegeven, Donald Duck die aan de gevogelte zit is wel méér dan macaber..
Het vis en vlees dat een vegetarier laat liggen, daar voor neem ik altijd 1 of meer stukken extra vis of vlees.quote:
ik streef geen wereld zonder vlees na, ik eet het zelf gewoon niet..quote:Op vrijdag 29 juni 2007 14:29 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Het vis en vlees dat een vegetarier laat liggen, daar voor neem ik altijd 1 of meer stukken extra vis of vlees.![]()
Een wereld zonder vis en vlees is een 1984-scenario.
Exactamundo.quote:Op vrijdag 29 juni 2007 14:39 schreef zwemmerseczeem het volgende:
ik streef geen wereld zonder vlees na, ik eet het zelf gewoon niet..
Stelletje sick fucks.quote:Maar vlees gelijkstellen aan roken en alcohol![]()
Maar wel af en toe een jointje roken die hippiesquote:Op vrijdag 29 juni 2007 14:41 schreef SteveBallmer het volgende:
[..]
Exactamundo.
[..]
Stelletje sick fucks.
Biekstuk voor mijquote:Op vrijdag 29 juni 2007 14:34 schreef Het_hupt het volgende:
Kip, het lekkerste stukje vlees, kip![]()
[afbeelding]
Donald Duck heeft wel degelijk een broek.quote:Op vrijdag 29 juni 2007 14:11 schreef Bdijk het volgende:
Nudisten vereniging omdat donald geen broek aan heeft.
roflquote:Op vrijdag 29 juni 2007 14:45 schreef Lucille het volgende:
[..]
Donald Duck heeft wel degelijk een broek.
[afbeelding]
quote:Op vrijdag 29 juni 2007 14:11 schreef Bdijk het volgende:
Negers klagen omdat er alleen maar blanken in de donald duck staan.
De sukkels....quote:
Nee, hoor.quote:Op vrijdag 29 juni 2007 15:24 schreef desiredbard het volgende:
[..]
De sukkels....
Vlees is noodzakelijk onderdeel van een goed dieet
[afbeelding]
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |