Gewoon zeggen dat ze op een dropping gaan, en dan in een bus laten stappen, loslaten in amsterdam-zuid-oost, met een plattegrond, een lunchpakketje, en geld voor de bus.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 00:57 schreef CrazyTaxi het volgende:
Welkom in het paradijs. Misschien dat het beter is om hulp in te schakelen bij de hulpverleners die zulke kansloze reisjes verzinnen. Want dat is toch wel het meest naieve volk wat er bestaat...
Nee, ik denk dat Elvira Sweet er nog steeds zit. De PvdA in Zuidoost is net zo betrouwbaar als de PS in heel Wallonië.quote:Op vrijdag 8 juni 2007 10:46 schreef Elfletterig het volgende:
Ik vind het gewoon verbijsterend. En het wordt nu ECHT eens tijd voor een grote maatschappelijke discussie over het hoe en waarom van snoepreisjes voor probleemjongeren. Hoe meer ellende je veroorzaakt, hoe recalcitranter je je gedraagt, des te leuker zijn de uitjes. Tuig hoort in opvoedingskampen of op een internaat thuis. Disclipline breng je niet op een zeiltrip bij.
Vorig jaar het snoepreisje waarbij allochtone jongeren cultuur gingen snuiven in Noord-Afrika, nu weer dit. Wie BEDENKT zulke trips in godsnaam en gaan er ook koppen rollen? De belastingbetaler mag twee keer dokken: eerst voor een zinloze zeiltrip en nu ook nog om de vernielingen aan de boot te herstellen.
quote:Op zaterdag 9 juni 2007 10:13 schreef Q. het volgende:
Tijd voor het drinken van een kopje thee met de burgemeester, dat zal ze leren!
iedereen snapt het inclusief de politiek maar niemand wil vieze handen maken.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 10:20 schreef BaajGuardian het volgende:
De politiek snapt het maar niet he, stelletje oogklepfiguren...
nou, geef mij dan een goede reden waarom het met groepen kaaskoppen wel werkt, en al jaren lang ?quote:Op zaterdag 9 juni 2007 00:05 schreef Merkie het volgende:
[..]
Het slaat helemaal nergens op wat je zegt.
Implicieer jij "onderscheidt maken"quote:Op zaterdag 9 juni 2007 10:37 schreef moussie het volgende:
[..]
nou, geef mij dan een goede reden waarom het met groepen kaaskoppen wel werkt, en al jaren lang ?
geef mij een reden waarom je überhaupt verschillende therapieën hebt voor verschillende bevolkingsgroepen, waarom niet iedereen gewoon hetzelfde behandelt wordt
Right, en daarom krijgt dat schorem tripjes op een jacht..quote:Op zaterdag 9 juni 2007 10:27 schreef Chadi het volgende:
[..]
iedereen snapt het inclusief de politiek maar niemand wil vieze handen maken.
Ja, dat werkt in A'dam ook zo goedquote:Op zaterdag 9 juni 2007 10:13 schreef Q. het volgende:
Tijd voor het drinken van een kopje thee met de burgemeester, dat zal ze leren!
yup, sterker nog, ik zeg dat dat de normaalste zaak is van de wereld, dat als je mensen echt wil helpen je hun situatie en behoeften als uitgangspunt neemt ..quote:Op zaterdag 9 juni 2007 10:44 schreef GizartFRL het volgende:
[..]
Implicieer jij "onderscheidt maken"![]()
schijnbaar welquote:Op zaterdag 9 juni 2007 10:52 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ja, dat werkt in A'dam ook zo goed
http://tinyurl.com/ywnhnzquote:In de gemeenten Rotterdam en Den Haag was een toename te zien in het aantal geregistreerde misdrijven. In de steden Amsterdam, Utrecht, Groningen en Nijmegen is het aantal geregistreerde misdrijven gedaald. Utrecht en Rotterdam blijven nog wel koploper met 191 misdrijven per 1000 inwoners, gevolgd door Amsterdam en Eindhoven met 170 misdrijven.
De meeste misdrijven worden gevormd door de vermogendelicten. Er is wel een landelijke daling te zien in dit misdrijf, maar in de gemeenten Eindhoven, Den Haag en Rotterdam steeg het aantal vermogensdelicten.
Het aantal vernielingen was het hoogst in Almere. Het is zelfs toegenomen ten opzichte van 2000. Dit geldt ook voor de steden Rotterdam, Den Haag en Eindhoven.
In Rotterdam werden de meeste geweldmisdrijven gepleegd. Ruim 2 procent van de inwoners in de leeftijd van 12 tot 79 jaar was het slachtoffers van een geweldsmisdrijf.
In zes van de tien grote steden steeg het aantal geweldsmisdrijven. Amsterdam, Groningen, Utrecht en Nijmegen lieten een daling van de geweldsmisdrijven zien.
Is maar net wel bron je leest. Want als het op de koffie gaan zo goed werkt zijn deze acties niet nodigquote:Op zaterdag 9 juni 2007 11:00 schreef moussie het volgende:
[..]
schijnbaar wel
[..]
http://tinyurl.com/ywnhnz
Bronquote:Cohen pleit voor dienstplicht
AMSTERDAM - Burgemeester Job Cohen van Amsterdam wil van minister Rouvoet (Gezin en Jeugd) de bevoegdheid krijgen om in te grijpen in de gezinnen waar het misgaat met de kinderen. Verder pleit hij voor de herinvoering van de dienstplicht.
Vooral Marokkaanse probleemjongeren komen uit families waar veel mis is. Cohen vindt dat hulpinstanties als de jeugdzorg en de kinderbescherming te weinig effect hebben. De burgemeester stelt in een gesprek met De Telegraaf een pakket duidelijke maatregelen voor na een reeks ongeregeldheden met vooral Marokkaanse jongeren in de hoofdstad. "Als je ziet hoe lang al die zorgtrajecten duren, en hoe binnen sommige gezinnen kinderen stuk voor stuk de verkeerde kant opgaan dan denk ik 'dat is niet goed'. Politie, justitie, de zorginstellingen, allemaal zijn ze ermee bezig, iedereen doet z'n best, maar het moet sneller! Er moet één iemand komen die de bevoegdheid krijgt om uiteindelijk te zeggen 'en zo gaan we het doen'. De burgemeester moet die beslissing kunnen nemen. Ik wil daar binnenkort met de minister over praten", aldus Cohen, die tevens van mening is dat de dienstplicht weer ingevoerd dient te worden, omdat dat een goede manier is om jongeren discipline te leren.
"Ik wil als het echt mis is maatregelen kunnen nemen in de gezinnen, bijvoorbeeld het uit huis plaatsen van kinderen en die naar een internaat sturen. Er is een groep in Amsterdam waar het niet goed mee gaat en daar moet echt iets mee gebeuren. Instanties als jeugdzorg en de kinderbescherming kijken naar het belang van het individu en niet naar de overlast die ze veroorzaken."
Cohen wil de schade die de jongeren veroorzaken op de daders verhalen. " De gemeente neemt daarin het voortouw om de slachtoffers die rompslomp te besparen. En ik wil daar ver in gaan. Alle mogelijkheden die we hebben om daders financieel aan te pakken wil ik gebruiken. Ouders moeten zich verantwoordelijk gaan voelen en door hen in hun portemonnee te pakken moet er een omslag komen." Cohen pleit voor meer discipline en is voorstander van herinvoering van de dienstplicht voor jongeren. "Ja, daar wil ik wel voor pleiten. Voor veel jongeren zou dat goed zijn." En als ze twee nationaliteiten hebben? "Dan mogen ze kiezen. Of hier, of in het land van herkomst." De overige maatregelen die Cohen voorstaat moeten "onder drang en desnoods onder dwang" plaatsvinden. " Het gaat niet goed en dat moet veranderen. Ik wil daarbij het voortouw nemen en hoop dat minister Rouvoet mij steunt."
Bronquote:Verdonk: Plannen Cohen komen vijf jaar te laat
VVD-Kamerlid Rita Verdonk vindt dat de Amsterdamse burgemeester Job Cohen (PvdA) veel te laat is met zijn plannen om probleemjongeren sneller uit huis te plaatsen.
Verdonk reageert daarmee op een interview van Cohen vandaag in De Telegraaf. De PvdA-burgemeester zegt daarin dat hij meer bevoegdheid wil om te kunnen ingrijpen in probleemgezinnen.
Weinig effect
Volgens Cohen hebben instanties als de Jeugdzorg en de Kinderbescherming te weinig effect op probleemgezinnen. Vooral Marokkaanse jongeren zouden ontsporen omdat er 'veel mis' is in de gezinnen waarin ze opgroeien.
'Als je ziet hoe lang al die zorgtrajecten duren, en hoe binnen sommige gezinnen kinderen stuk voor stuk de verkeerde kant opgaan dan denk ik "dat is niet goed",'aldus de PvdA-burgemeester.
Om ervoor te zorgen dat ouders zich weer verantwoordelijk gaan voelen voor hun ontspoorde kinderen, wil Cohen hen 'in hun portemonnee pakken'. De burgemeester wil alle mogelijke middelen gebruiken om schade op de daders te verhalen.
Internaat
Binnenkort wil hij met minister van Jeugd en Gezin André Rouvoet (ChristenUnie) praten over meer bevoegdheden die de burgemeester zou moeten krijgen om snel in te grijpen: 'Er moet één iemand komen die de bevoegdheid krijgt om uiteindelijk te zeggen "en zo gaan we het doen". De burgemeester moet die beslissing kunnen nemen.' Probleem jongeren kunnen dan eerder uit huis worden geplaatst en bijvoorbeeld naar een internaat worden gestuurd.
Ook zegt Cohen voor de herinvoering van de dienstplicht te zijn, volgens hem zou dat 'voor veel jongeren goed zijn'. Als jongeren beschikken over twee paspoorten, dan moeten ze volgens de burgemeester kunnen kiezen of ze in Nederland of in het land van herkomst hun diensplicht willen vervullen.
Kopjes thee
Rita Verdonk vindt de voorstellen van Cohen goed, maar ze komen veel te laat: 'Dit had vijf jaar geleden al moeten gebeuren. Cohen heeft jarenlang een beleid gevoerd van pappen en nathouden, van kopjes thee drinken, zonder de problemen te benoemen. En intussen is de situatie verloederd.'
Ook draait Cohen volgens Verdonk nog steeds om de problemen heen, door niet duidelijk te stellen dat het gaat om marokkaanse probleemjongeren: 'Laat hij dat eerst eens toegeven. Hij doet nu net alsof het ook om andere groepen gaat.'
Dat is de geregistreerde criminalitei, waar aangifte van wordt gedaan. Volgens die gegevens is Einhoven ook de crimineelste stad, ja dag.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 11:00 schreef moussie het volgende:
[..]
schijnbaar wel
[..]
http://tinyurl.com/ywnhnz
thee, martijn, thee ..quote:Op zaterdag 9 juni 2007 11:05 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Is maar net wel bron je leest. Want als het op de koffie gaan zo goed werkt zijn deze acties niet nodig![]()
[..]
Bron
[..]
Bron
Ja, maar het pappen en nathouden zoals Cohen al jaren doet valt volgens mij niet meer onder kijken waar de schoen precies knelt. Dat valt meer onder tegen beter weten in door blijven lopen en zo je hele voet naar de knoppen helpen zodat je uit eindelijk op krukken eindigd of erger.....quote:Op zaterdag 9 juni 2007 11:14 schreef moussie het volgende:
voor de rest is het niets nieuws dat beleid achter de feiten aanhuppelt .. en ik persoonlijk heb liever leidinggevenden die eerst kijken waar de schoen precies knelt en daar wat aan doen ipv maar de hele voet af te hakken .. bij het eerste krijg je in combinatie met dat relaxte kopje thee een bevolking die wel mee wil werken namelijk ..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |