Verschillende mensen gaven je al diverse antwoorden en je begreep niet wat je er mee moest doen. Volg m'n advies nou maar gewoon en verdiep je eerst eens in databases alvorens je d'r applicaties mee gaat bouwen.quote:Op donderdag 24 mei 2007 15:01 schreef JohannesPaulus het volgende:
@Tuvai, bedankt voor de tip maar je komt veel geloofwaardiger over als je eerst met een antwoord komt en daarna mij de les leest![]()
Misschien is het een betere vraag wat hij nou eingelijk wilquote:Op donderdag 24 mei 2007 15:20 schreef Swetsenegger het volgende:
Ik denk niet dat je 300 databases wil. Sterker nog, ik denk zelfs niet dat je 1 database met 300 tabellen wil. Je maakt ergens een kardinale denkfout.
Dat zeg ik.quote:Op donderdag 24 mei 2007 15:25 schreef WyriHaximus het volgende:
[..]
Misschien is het een betere vraag wat hij nou eingelijk wil.
Kijk eens naar de SHOW queries daarmee kun je allemaal informatie over een tabel opvragen, welke velden er zijn, type, autoincrement etc. Dan kan je daarmee de CREATE TABLE mee in elkaar zettenquote:Op donderdag 24 mei 2007 17:53 schreef Tijn het volgende:
Kan iemand me helpen met een goede query om vanuit PHP een database te backuppen?
Ik zou het "mysqldump"-commando het liefst willen gebruiken, maar dat lukt niet. Ik denk dat de host het niet toestaat of iets dergelijks.
Omdat ik alsnog m'n database wil backuppen, wil ik het nu vanuit PHP zelf doen met een query die de inhoud van een database volledig opslaat op zo'n manier dat ik het handig weer kan importeren.
Op zich lukt het wel om de data zelf tevoorschijn te toveren, maar hoe zorg ik dat echt alles wordt meegenomen? Inclusief dingen als indices en de auto_increment waarden van tabellen enzo?
Ubuntu ben ik inderdaad ook al verscheidene keren op terecht gekomen. Een stagiair hier op 't werk heeft inmiddels een CD`tje aangevraagd die opgestuurd gaat worden. Maar in Ubuntu zit dus alles wat ik nodig heb om op een Linux server PHP in combinatie met MySQL te draaien? In de vorm van een installer/package? Of komt er een hoop handmatige configuratie aan te pas?quote:Op vrijdag 25 mei 2007 15:08 schreef JeRa het volgende:
@Tuvai.net
Er is een scala aan gratis distro's te vinden, en bijna al deze distro's hebben een package management systeem (zoals rpm of dpkg) en iets als yum of apt-get/aptitude waarmee je de nodige software kunt installeren. Je hoeft dingen als PHP/MySQL dus niet los te downloaden
Verder kan ik als distro Debian en Ubuntu (Debian-parallel) aanraden, of als je voor de grafische configuratie wilt gaan lijkt me Fedora Core een goede keuze. Uiteraard gratis(er zijn niet zoveel betaalde distro's, althans, geen waarvan er niet een gratis versie zonder officiële support te vinden is).
Je kunt in Ubuntu vziw zelfs een AMP virtual package installeren, die installeert automatisch de juiste pakketten voor jequote:Op vrijdag 25 mei 2007 15:11 schreef Tuvai.net het volgende:
[..]
Ubuntu ben ik inderdaad ook al verscheidene keren op terecht gekomen. Een stagiair hier op 't werk heeft inmiddels een CD`tje aangevraagd die opgestuurd gaat worden. Maar in Ubuntu zit dus alles wat ik nodig heb om op een Linux server PHP in combinatie met MySQL te draaien? In de vorm van een installer/package? Of komt er een hoop handmatige configuratie aan te pas?
Ubuntu en Debian gebruiken allebei gewoon dpkg als packagemanager. Daarvoor zijn verschillende frontends, zoals apt-get, aptitude, synaptic, adept, etcetera en die zijn meestal ook in beide distro's te vindenquote:Op vrijdag 25 mei 2007 15:11 schreef Swetsenegger het volgende:
Waarom download je geen kant en klare AMP. Dan download je een linux distri, een klant en klare AMP en met enkele malen klikridderen heb je ene LAMP.
Eventueel wat aanpassingen maken in de PHP.INI en apache en je bent klaar.
Ubuntu wordt vaak geroemd om zijn gebruiksvriendelijkheid (mbt linux dan he) en is gewoon gratis te downloaden.
Aan de andere kant wordt Debian vaak gebruikt door hosters omdat die een aardige packetmanager heeft en het makkelijk schijnt te zijn om de packagemanager AMP installaties bij te houden. Maar ik neem aan dat Ubuntu ook wel een aardige packagemanager heeft.
Ah, mooi. Die ga ik eens proberen dan.quote:Op vrijdag 25 mei 2007 15:13 schreef Swetsenegger het volgende:
Oe, van Ubuntu kan je zelfs een kant en klare LAMP installatie downloaden.
Ja. Mag ik vragen waarom je niet gewoon een Windowssysteem inricht met een AMP-installatie? Want volgens mij heb je nog niet veel ervaring met Linux, en dat kan zeker in het begin niet altijd even makkelijk zijnquote:Op vrijdag 25 mei 2007 15:21 schreef Tuvai.net het volgende:
Ben nu Ubuntu aan 't downloaden. Dat werkt hetzelfde als het Windows XP installatie CD-rommetje?Dus als het ware gewoon een lege computer vanaf CD Rom opstarten en installeren maar?
Beide is mogelijk. Hoewel het instellen van php, mysql en apache erg eenvoudig is op de meeste distributies. Ubuntu heb je binnen 30 minuten draaien. Ik zou het gewoon eerst proberen en als het niet lukt kun je altijd nog windows erop zetten.quote:Op vrijdag 25 mei 2007 15:29 schreef Tuvai.net het volgende:
Hmm, geen idee eigenlijk. Maakt dat niks uit voor m'n PHP installatie? Of kan ik net zo goed een servertje met Windows 2003 inrichten en daar een AMP-installatie overheen gooien?
Licentie$$ ?quote:Op vrijdag 25 mei 2007 15:24 schreef JeRa het volgende:
[..]
Ja. Mag ik vragen waarom je niet gewoon een Windowssysteem inricht met een AMP-installatie? Want volgens mij heb je nog niet veel ervaring met Linux, en dat kan zeker in het begin niet altijd even makkelijk zijn
quote:Op vrijdag 25 mei 2007 15:29 schreef Tuvai.net het volgende:
Hmm, geen idee eigenlijk. Maakt dat niks uit voor m'n PHP installatie? Of kan ik net zo goed een servertje met Windows 2003 inrichten en daar een AMP-installatie overheen gooien?
Dan kan je net zo goed een thumbdrive LAMP install downloadenquote:Op vrijdag 25 mei 2007 15:32 schreef Geqxon het volgende:
[..]
Licentie$$ ?
Iemand trouwens enig idee hoe veel ruimte een Ubutnu LAMP installatie inneemt? Misschien eens mijn fluisterstille barebone maar eens als webserver gaan gebruiken.
Naast het werken op een linuxsysteem dmv. SSH heb ik amper linuxervaring, heb je misschien tips voor een systeem met een "hardeschijf" (CompactFlash) van 1GB?quote:Op vrijdag 25 mei 2007 15:32 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Dan kan je net zo goed een thumbdrive LAMP install downloaden
deze of deze of je neemt een Damn Small Linux distri met vervolgens een AMPquote:Op vrijdag 25 mei 2007 15:37 schreef Geqxon het volgende:
[..]
Naast het werken op een linuxsysteem dmv. SSH heb ik amper linuxervaring, heb je misschien tips voor een systeem met een "hardeschijf" (CompactFlash) van 1GB?
Persoonlijk kan ik XAMPP aanraden.quote:Op vrijdag 25 mei 2007 15:39 schreef Tuvai.net het volgende:
Goed. Dan ga ik het dinsdag met de Ubuntu distro eens proberen. Mocht dat niet lukken veeg ik alsnog Windows 2003 server d'r overheen en dan download ik gewoon een AMP-installatie. Ik hou jullie dinsdag wel op de hoogte.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |