abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 3 februari 2002 @ 00:38:13 #1
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_3027877
Het is inmiddels februari, en ik weet nog steeds niet zeker wat ik wil studeren. Nou moet ik natuurlijk eerst nog slagen, en ik ben er echt nog niet zeker van dat dat gaat lukken, maar om daarna nog eens iets te gaan beslissen lijkt me ook niet echt handig.

De keuze gaat voor mij tussen communicatiewetenschap en politicologie. Communicatiewetenschap omdat het over allerlei dingen gaat die me interesseren (media, reclame, dat soort dingen), en politicologie omdat ik ook al een hele tijd in politiek en zo geinteresseerd ben.

1,5 half jaar geleden ben ik naar een politicologievoorlichting gegaan, en dat me toen heel leuk, maar toen ik later via internet en zo van het bestaan van communicatiewetenschap hoorde vond ik dat toch leuker. Afgelopen november ben ik voor beide naar Amsterdam geweest, om een voorlichtingsdag te volgen. Communicatiewetenschap kwam heel eerlijk en open over, en dat klonk allemaal heel leuk. Politicologie kwam enorm vaag over, met een overgemotiveerde docent die een enorm vaag verhaal liep te vertellen wat niet echt te volgen was als je niet in het vak zat, en op dat moment stond voor mij bijna vast dat ik communicatiewetenschap wilde doen. Maar de afgelopen tijd heb ik een paar mensen gesproken die zelf studeren of gestudeerd hebben en die me sterk afraadden om communicatiewetenschap te doen (1 iemand probeerde me zelfs middenin de nacht op een Fokmeeting te bekeren) omdat je er bijna niks leerde, en het eigenlijk een onzinstudie was waar je weinig aan had. Nou hebben ze bij de voorlichting van communicatiewetenschap gezegd dat de studie veel moeilijker is gemaakt en zo, maar ik weet natuurlijk niet of dat echt zo en nu twijfel ik toch best wel over wat ik moet gaan doen. Daarom roep nog een keer de hulp in van u, waarde fokkers. Wat moet ik doen?

Het gaat slecht, verder gaat het goed.
pi_3027920
Ik zou denk ik voor communicatiewetenschappen kiezen, daarmee kan je later altijd nog de politiek in gaan.
Fuck you Jane Austen!
  zondag 3 februari 2002 @ 01:49:33 #3
3719 risk one
Hypothecaire zekerheid.
pi_3028596
quote:
Op zondag 03 februari 2002 00:42 schreef Boondock_Saint het volgende:
de politiek in gaan.
?
  zondag 3 februari 2002 @ 23:53:23 #4
11402 ActaniA
Guggenheimer!
pi_3040577
zelf wil ik ook politicologie gaan studeren lijkt me enorm leuk. maar kan je neit echt een tip geven volg je hart ook als weet je ngo niet wat.
Domheid is de moeder van alle zonden. Alle andere zonden en ondeugden zijn het gevolg van domheid.
  maandag 4 februari 2002 @ 13:30:31 #5
9883 Marble
Was liever geaborteerd.
pi_3044345
De studie Communicatiewetenschappen aan de UvA is inderdaad veranderd en ik kan natuurlijk niet vergelijken met de oude situatie omdat ik eerstejaars ben, maar ik kan je verzekeren dat juist 1 van de pro's van deze studie is dat echt het gevoel krijgt dat je er echt later iets aan zal hebben. Je er ook wel wat voor moet doen om de studie tot een goed einde te brengen. Het is zeker niet licht en je wordt wel degelijk tot een goed niveau opgeleid zodat je later zowel als wetenschapper als ergens anders (bijv. bedrijfsleven) goed aan de slag kunt. Bovendien zijn er ook vakken over beleid e.d. en kun je je minor in politicologie doen (ikzelf wil denk ik sociologie o.i.d. als minor gaan doen) dus je kan zeker ook bij de overheid en in de politiek enzo gaan werken. De slechte verhalen over de kwaliteit enzo maakten mij ook bang maar het is me achteraf echt goed meegevallen wat dat betreft. Verder zijn de meeste vakken erg interessant en boeiend. En de studie is echt heel erg breed.

Maar je moet echt kiezen wat je interessant en leuk vindt, wat je ermee kan komt later wel.

[Dit bericht is gewijzigd door Marble op 04-02-2002 13:32]

My mother was a drug addict. When she got pregnant, she took more drugs. She even tried to kill me inside her with a coat hanger, but I survived. I was born blind as a result, but my mother didn't care. She overdosed choking on her own vomit.
  maandag 4 februari 2002 @ 13:31:34 #6
10617 Modderman
* heeft het vast niet begrepen
pi_3044353
Ik zou voor communicatiewetenschappen kiezen!
Zolang ik wakend nu maar oppas en niets laat gebeuren
Mag zich diezelfde droom nog vaak herhalen in mijn slaap
Slaap kent geen ooggetuigen, maar schenkt wel gedroomde lusten!
[Ovidius, Metamorphosen IX; vers 479-481]
pi_3044431
Goed, ik denk dat ik wel redelijk een autoriteit ben op dit gebied. En of je daar blij mee moet zijn, mag je zelf bepalen, natuurlijk.

Ik ben student Communicatiewetenschap op de 'oude manier'. Is me erg bevallen, hoewel de eerste jaren zich vooral kenmerken door teveel theorie, te massale hoorcolleges, te weinig contacturen, en soms te simpel/dubbel/algemeen lesmateriaal. Maar dat word bij de seminars helemaal goed gemaakt!

Ik kan je echt ook vertellen dat de 'nieuwe methode' zeker een stuk lastiger en intensiever is. Ik ben namelijk nog werkzaam op de universiteit en deel een kamer met docenten van deze studie. Ik hoor zo af en toe nog wel eens wat over de vakken die nu gegeven worden en dat klinkt nog best pittig. Er zijn meer contacturen, beter lesmateriaal, beter contact met docenten (niet allemaal even goede docenten, soms nog wat jonge net-afgestudeerden, helaas). De studie is er mijns inziens een stuk interessanter op geworden en ik had het eerlijk gezegd liever op de 'nieuwe manier' gedaan. Maar helaas, ik heb net mijn scriptie ingeleverd. . Oh nee: .

Als je nog meer vragen hebt, hoor ik het wel.

  maandag 4 februari 2002 @ 13:42:05 #8
9883 Marble
Was liever geaborteerd.
pi_3044452
quote:
Op maandag 04 februari 2002 13:40 schreef Forumpi het volgende:
soms nog wat jonge net-afgestudeerden, helaas
IMO zijn die juist leuk Zijn niet zo oubollig en zeker bij een studie als communicatiewetenschap is dat best lekker.
My mother was a drug addict. When she got pregnant, she took more drugs. She even tried to kill me inside her with a coat hanger, but I survived. I was born blind as a result, but my mother didn't care. She overdosed choking on her own vomit.
pi_3044516
quote:
Op maandag 04 februari 2002 13:42 schreef Marble het volgende:

[..]

IMO zijn die juist leuk Zijn niet zo oubollig en zeker bij een studie als communicatiewetenschap is dat best lekker.


Da's waar. Sommige zijn alleen niet echt goeie docenten. Eerlijk gezegd zijn sommige hoogleraren die hier al 20 jaar werken dat ook niet, dus dat zegt eigenlijk ook niks.
  maandag 4 februari 2002 @ 13:49:08 #10
9883 Marble
Was liever geaborteerd.
pi_3044525
Ik bedoel maar.

Waar ging je afstudeerscriptie over? En welke richting had je?

My mother was a drug addict. When she got pregnant, she took more drugs. She even tried to kill me inside her with a coat hanger, but I survived. I was born blind as a result, but my mother didn't care. She overdosed choking on her own vomit.
pi_8610058
Hoi I.R. !

Vertel eens wat over je keuze, of je tevreden bent en wat je bij politicologie doet!

  donderdag 20 februari 2003 @ 16:05:43 #12
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_8610281
quote:
Op donderdag 20 februari 2003 15:58 schreef Tom_Tom- het volgende:
Hoi I.R. !

Vertel eens wat over je keuze, of je tevreden bent en wat je bij politicologie doet!


LUL.

Nou, ehm, ik heb voor politicologie gekozen. Omdat ik bang was voor SmashBro. En omdat tja, ik dat gewoon ooit besloten had.

En het is erg okay. Politicologie is leuker dan verwacht. Weinig colleges en veel vrije tijd, en de college's zijn over het algemeen ook best boeiend.

Het eerste trimester heb ik Bestuur & Beleid gehad, dat gaat over hoe een bestuur in elkaar zit, hoe het met macht zit, hoe je tot beleid komt, theorieën daarover en zo en daarnaast Politieke Structuren en Processen, dat veel meer ging b.v. over hoe de nederlandse verkiezingen zijn verlopen, over partijen, over verzuiling etc.

Dit trimster heb ik Kennisleer en Onderzoeksmethoden, waar je wat leert over bepaalde onderzoekstheorieën en verder ook practische dingen over hoe je een goede enquete in elkaar zet en wanneer een steekproef representatief is etc. En daarnaast heb ik Politieke Theorieën, dat gaat voornamelijk hoe allerlei denkers vroeger over democratie dachten en hoe de huidige democratie is ontstaan. Veel geschiedenis.

En dat is wat ik totnutoe heb gehad. Dan heb ik daarnaast nog werkgroepen die bij de vakken horen en waarvoor je elke week een opdracht moet inleveren (en dat is ook de reden dat ik nu online ben). En dat is het zo'n beetje.

Het gaat slecht, verder gaat het goed.
pi_8610378
Dus wel leuk eigenlijk. Dat is leuk.
  donderdag 20 februari 2003 @ 16:11:50 #14
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_8610454
quote:
Op donderdag 20 februari 2003 16:09 schreef Tom_Tom- het volgende:
Dus wel leuk eigenlijk. Dat is leuk.
Nee, ik verwacht nou een bijzonder inhoudelijke reactie. Ik heb dat allemaal niet voor niets getypt. Zeg dat je nu ook politicologie wilt gaan doen!
Het gaat slecht, verder gaat het goed.
pi_8610510
Nou het lijkt me echt heel interessant. Maar ik heb het hele topic eens doorgelezen en communicatiewetenschappen lijkt me ook heel leuk. Ondanks dat SmashBro het ook doet. Verder lijken Media en informatiemanagement en Journalistiek me ook heel leuk. Nou heb ik nog tijd zat om te kiezen enzo, maar politicologie lijkt me zeker heel leuk.
Ik heb trouwens hetzelfde als jij in de openingspost: ik wil iets met media gaan doen.
  donderdag 20 februari 2003 @ 16:16:52 #16
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_8610594
quote:
Op donderdag 20 februari 2003 16:13 schreef Tom_Tom- het volgende:
Nou het lijkt me echt heel interessant. Maar ik heb het hele topic eens doorgelezen en communicatiewetenschappen lijkt me ook heel leuk. Ondanks dat SmashBro het ook doet. Verder lijken Media en informatiemanagement en Journalistiek me ook heel leuk. Nou heb ik nog tijd zat om te kiezen enzo, maar politicologie lijkt me zeker heel leuk.
Ik heb trouwens hetzelfde als jij in de openingspost: ik wil iets met media gaan doen.
Nou ja, kijk, als ik wil dan kan ik ook gewoon wat gaan volgen bij communicatiewetenchap. Ik heb tijd genoeg. En UvA is nogal Pro-Major/Minor dus ik kan in het derde jaar ook een jaar com.wet. gaan doen bijvoorbeeld. Of als master na een bachelor Politicologie. En Media en informatiemanagement lijkt me ook leuk. Nou ja, de naam dan. Want ik kende die studie helemaal niet.
Het gaat slecht, verder gaat het goed.
pi_8610657
Hohoho, niet zoveel moeilijke termen!
  donderdag 20 februari 2003 @ 16:20:03 #18
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_8610695
quote:
Op donderdag 20 februari 2003 16:18 schreef Tom_Tom- het volgende:
Hohoho, niet zoveel moeilijke termen!
Dat komt doordat ze nou middenin de bachelor/master-verbouwing zitten. Trek je er maar niks van aan.

Maar samenvatting: er zijn altijd wel combinatiemogelijkheden.

Het gaat slecht, verder gaat het goed.
pi_8610714
Da's altijd handig. Maar zoals eerder gezegd, ik heb nog tijd zat. Maar je kunt het niet vroeg genoeg weten, toch?
  donderdag 20 februari 2003 @ 16:21:39 #20
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_8610736
quote:
Op donderdag 20 februari 2003 16:20 schreef Tom_Tom- het volgende:
Da's altijd handig. Maar zoals eerder gezegd, ik heb nog tijd zat. Maar je kunt het niet vroeg genoeg weten, toch?
Nou ja, het is wel verstandiger. Ik moest middenin m'n vakantie m'n inschrijving nog regelen en pas nadat ik al een paar weken de opleiding volgde was ik officieel ingeschreven bij de UvA.
Het gaat slecht, verder gaat het goed.
pi_8610762
Da's niet zo handig nee. Lijkt mij.
  donderdag 20 februari 2003 @ 16:23:38 #22
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_8610794
quote:
Op donderdag 20 februari 2003 16:22 schreef Tom_Tom- het volgende:
Da's niet zo handig nee. Lijkt mij.
Ach.
Het gaat slecht, verder gaat het goed.
pi_8610819
quote:
Op donderdag 20 februari 2003 16:23 schreef I.R.Baboon het volgende:
Ach.
Oh, dan niet. Maar goed, ik weet voorlopig genoeg.
  donderdag 20 februari 2003 @ 16:33:39 #24
11923 I.R.Baboon
Schaterlachend langs ravijnen.
pi_8611095
quote:
Op donderdag 20 februari 2003 16:24 schreef Tom_Tom- het volgende:

[..]

Oh, dan niet. Maar goed, ik weet voorlopig genoeg.


Nou ja, het is wel stom maar dat heb ik altijd. Dus ik ben het gewend.
Het gaat slecht, verder gaat het goed.
  donderdag 20 februari 2003 @ 16:41:55 #25
9342 abraham
[Smart statement Pending]
pi_8611297
Ik heb zelf met veel plezier PolW aan de Leidsche Univ gedaan.

Belangrijk is dat je kijkt wat je er later daadwerkelijk mee wilt gaan doen. De wetenschappelijke hoek zit in ieder geval potdicht met jonge veertigers die voorlopig niet weggaan dus carriere op dat vlak is nagenoeg uitgesloten.

Als je iets met politiek wil gaan doen wordt dan kaderlid bij een partij en doe een echte studie als backup. Niets zo onvoorspelbaar als een politieke hindernis(loop)baan.

Ik denk zelf dat beide studies vooral dat bieden wat je er zelf uit wilt halen. Zowel Politiek als communicatie is dermate breed en slecht afgebakend dat je in thema's echt ook later in de studie nog alle kanten op kunt.
"Politieke systemen op Polynesie" ed.

Suc6 met je keuze.

If at first you fail, re-define your objective.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')