Nou, inderdaad. De eerste divisie clubs scouten heel veel in de hoofdklasse.
![]()
De meeste spelers die dit seizoen nieuw kwamen bij een club in de Jupiler League kwamen uit de eigen jeugd, van een eredivisieclub, een andere eerste divisie club of uit het nabije buitenland (België). Dus ik snap niet zo goed waarom je een vergelijking trekt met de hoofdklasse.
De volgende spelers zijn dit seizoen uit de hoofdklasse naar een eerste divisie club gegaan:
Antoine Wellens: Ging van Kozakken Boys naar FC Eindhoven. Speelt er doorgaans in de basis. Is een voormalig speler van de club en kwam dus graag terug bij zijn oude liefde.
Tim Nelemans: Van Geldrop / AEK naar FC Eindhoven. Pakt zijn duels mee, scoort af en toe en is ook een voormalig speler van die club.
Stanley Tailor: Van IJsselmeervogels naar FC Emmen, is geflopt. Maar dat was niet al te verrassend.
Florencio Cornelia: In de winterstop van Ter Leede naar Fortuna Sittard gegaan en met 7 goals in een half seizoen clubtopscorer geworden, goed gespeeld dus.
Jonathan Vosselman: Kwam van Be Quick '28 naar Go Ahead Eagles, speelde zich als linksback in de basis en wordt gevolgd door enkele eredivisieclubs.
Kwong-Wah Steinraht: Topscorer van IJsselmeervogels, mislukte bij Haarlem. Ligt ook deels aan de club denk ik, gezien het feit dat Patrick Lokken een jaar eerder hetzelfde overkwam. Gaat terug naar de Vogels.
Youssef Sarica: Kwam van Quick Boys naar Haarlem, vooral om te leren en op termijn aan te haken.
Shane Arana Barrantes: Van Argon naar FC Omniworld, voornamelijk als invaller gebruikt. Heeft de kwaliteiten niet, wel een nuttige invaller.
Wilco Krimp: Van Argon naar FC Omniworld, speelt de laatste tijd in de basis achterin en doet het aardig.
Nordin Amrabat: Van Huizen (eigenlijk eerste klasser, maar gepromoveerd) naar FC Omniworld, direct clubtopscorer geworden met 14 goals en momenteel in de belangstelling van Sparta.
Benjamin Martha: Van DOTO naar RBC Roosendaal, voornamelijk als invaller gebruikt, ook wel regelmatig basis. Scoorde 14 keer, waaronder enkele fantastische goals. Prima aanwinst dus.
Brahim Aoulad-Lfadil: Van Argon naar Telstar, vooral om te leren. Onlangs zijn debuut gemaakt en al gescoord.
Frank Korpershoek: Van DWV naar Telstar, laatste tijd ook zijn minuutjes in de basis gepakt achterin.
Duncan van Moll: Van Be Quick '28 naar FC Zwolle, genoeg speeltijd gekregen als nuttige breedtekracht.
Erik Rotman: Van DOS Kampen naar FC Zwolle, is nog jong en kan zijn kans achterin nog grijpen.
Silvino Soares: Van Excelsior Maassluis naar FC Zwolle. Zeker geen topper, desondanks toch vaak basis en 11 goals gemaakt.
Anton Jongsma: Van Harkemase Boys naar FC Zwolle. Groeide uit tot één van de sterkhouders en werd met 14 goals clubtopscorer.
Dan spreek je dus over 17 spelers uit de hoofdklasse, terwijl de clubs gemiddeld rond de 10 nieuwelingen haalden. 17 spelers op 200 (vermoedelijk zelfs meer dan 200).
Dus dat deel van je bewering klopt niet.
Daarnaast heeft men bij Zwolle nu wat van die spelers, bij Helmond Sport ook. Eigenlijk doet alleen die Botteghin het echt goed. Sowieso is het een gok, gezien de heimwee die diverse spelers kunnen krijgen. En die Wilson was dus echt niet zo goed, die jongen zou bij menig hoofdklasser echt op de bank hebben gezeten.