Eerst willen ze voor
2 miljoen Dihno naar Napoli halen. Dan vraag je je toch af 'what's next'? Nou ze willen Maradonna terug, niet Maradonna zelf maar de nieuwe wereldspeler, Messi!
quote:
‘Operazione Lionel Messi a Napoli’
De afgelopen dagen gingen de beelden van de wonderschone treffer van Lionel Messi in het bekerduel van Barcelona tegen Getafe (5-2) de hele wereld over. In Argentinië werd de Argentijn al vergeleken met Diego Armando Maradona, maar nu is dit sinds zijn treffer, die vrijwel identiek is aan die van El Pelusa op het WK van 1986, alléén maar toegenomen.
In Napels, waar Maradona eind jaren tachtig vreugde bracht in de huiskamers, heeft een inventieve supporter een plan bedacht om Messi de komende jaren in het Stadio San Paolo te laten spelen. Het is de bedoeling dat drie miljoen supporters van de Azzurri een bedrag van 35 euro voor een actie-pakket neerleggen, om zo de ontsnappingsclausule van Messi te kunnen betalen.
Dit pakket bestaat uit het officiële shirt van Napoli, een sjaal en een sleutelhanger. De kosten van het pakket zouden dan voor de rekening moeten komen van enkele sponsors, die maar al te graag weer zouden zien hoe net als in de roemruchte jaren tachtig de Scudetto of de UEFA Cup in de wacht worden gesleept.
Onder de slogan van ‘Tien jaar lang een ster voor 0,0095 euro per dag’ moet de actie op radio, televisie en internet in Napels gepromoot worden. De supporter is ervan overtuigd dat binnen zestig dagen het gewenste bedrag binnen is en dat het wellicht beter is om vier miljoen pakketten klaar te hebben, indien de club wordt overspoeld met aanvragen.
Het is nog maar de vraag of Messi ook daadwerkelijk in Campanië aan de slag wil. De Argentijn staat nog tot medio 2014 onder contract en heeft een ontsnappingsclausule tussen de 100 en 150 miljoen euro. Napoli staat momenteel tweede in de Serie B en het heeft er aller schijn van dat het volgend seizoen weer op het hoogste Italiaanse podium actief zal zijn.
Ik geef ze overigens geen kans.