FOK!forum / Politiek / SGP wil bestuurders met NL-nationaliteit
damian5700vrijdag 30 maart 2007 @ 23:53
quote:
De SGP vindt het onjuist dat er gemeenteraadsleden en wethouders zijn die niet beschikken over de Nederlandse nationaliteit.
De SGP-fractie in de Tweede Kamer wil opheldering van staatssecretaris Bijleveld (binnenlandse zaken) hoe het kan dat in Limburg diverse wethouders actief zijn met alleen de Duitse nationaliteit. SGP-Kamerlid Van der Staaij klom in de pen nadat een woordvoerder van de VNG in Trouw meldde dat er in Limburg Duitse wethouders werkzaam zijn.

Hij wijst dat af. In Nederland mogen van hem alleen mensen met de Nederlandse nationaliteit belangrijke representatieve en bestuurlijke functies vervullen. Anders moet de wet worden gewijzigd, vindt hij.
Trouw

De TT is enigszins tendentieus, maar de wet mag wat mij betreft wel gewijzigd worden zodat je als bestuurder in elk geval (ook) Nederlander moet zijn of dat in elk geval in Europees verband uniforme regels worden opgesteld die een minimum vereisten (zoals aantal jaren verblijf, beheersing van de taal, etc.) stellen om verkiesbaar te zijn.
Tybriszaterdag 31 maart 2007 @ 00:21
Willen ze nou populair doen of vinden ze dit Christelijk?
Diablo_GTzaterdag 31 maart 2007 @ 00:36
Waar is die halve gare Wilders als je hem nodig hebt?

Ow wacht hij komt zelf uit Limburg.
Bluesdudezaterdag 31 maart 2007 @ 00:45
Je topictitel is inderdaad tendentieus.. (verzoek aan modjes dit te beoordelen)
De SGP heeft het niet over autochtonen, maar over een eis van het hebben van de nederlandse nationaliteit voor politieke bestuurders.
Heel wat anders...
Sidekickzaterdag 31 maart 2007 @ 13:40
TT gewijzigd. Trouw heeft gewoon een foutieve kop.
Sidekickzaterdag 31 maart 2007 @ 14:13
quote:
Schriftelijke vragen van het lid Van der Staaij (SGP) aan de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties over raadsleden en wethouders zonder Nederlandse nationaliteit

Vraag 1
Is het juist dat personen die niet beschikken over de Nederlandse nationaliteit in Nederland raadslid of wethouder kunnen worden?[1]

Vraag 2
Kunt u aangeven hoeveel raadsleden en wethouders er in Nederland zijn die niet beschikken over de Nederlandse nationaliteit?

Vraag 3
Vindt u het wenselijk dat belangrijke representatieve en bestuurlijke functies als raadslid en wethouder worden uitgeoefend door personen die niet beschikken over de Nederlandse nationaliteit?

Vraag 4
Bent u bereid de regelgeving zodanig aan te passen dat voor het vervullen van de functies van raadslid en wethouder het bezitten van ten minste de Nederlandse nationaliteit is vereist?

[1] Trouw, 24 maart 2007, p. 4.

Bron: SGP (niet op zondag te bekijken)
Kozzmiczaterdag 31 maart 2007 @ 14:19
Vraag 1 had Van der Staaij eenvoudig kunnen opzoeken in de wet...
quote:
Bij gemeenteraads- en deelraadverkiezingen komt onder voorwaarden aan niet-Nederlanders het actief en passief kiesrecht toe. Niet-Nederlanders die op de dag van de kandidaatstelling ten minste vijf jaar onafgebroken legaal in Nederland verblijven, hebben onder dezelfde voorwaarden als Nederlanders kiesrecht voor de gemeenteraadsverkiezingen.

Niet-Nederlanders die onderdaan zijn van een lidstaat van de Europese Unie hebben onder dezelfde voorwaarden als Nederlanders kiesrecht voor de gemeenteraadsverkiezingen.

http://www.parlement.com/9291000/modulesf/g3rfhq0j
Sidekickzaterdag 31 maart 2007 @ 14:21
Wethouders zijn niet gebonden aan regels voor actief kiesrecht. Ze worden niet gekozen, ze worden benoemd en volgens mij zijn daar geen regels voor mbt nationaliteit..
Kozzmiczaterdag 31 maart 2007 @ 14:23
quote:
Op zaterdag 31 maart 2007 14:21 schreef Sidekick het volgende:
Wethouders zijn niet gebonden aan regels voor actief kiesrecht. Ze worden niet gekozen, ze worden benoemd en volgens mij zijn daar geen regels voor mbt nationaliteit..
Ja, dat denk ik ook. Almere mag een wethouder benoemen die in Den Haag woonachtig is, en niet van plan is naar de gemeente te verhuizen waar hij bestuurder is. In principe zou je waarschijnlijk ook iemand uit New York kunnen benoemen.
Sidekickzaterdag 31 maart 2007 @ 14:29
Eerst was het zo dat alleen raadsleden wethouder mochten worden, maar sinds de invoering van het dualisme hoeft dit niet meer.
sannizaterdag 31 maart 2007 @ 22:10
Heel opvallend dit allemaal. De SP die iets steunt waar ze eerste tegen protesteerden.
Ik krijg het gevoel dat dit allemaal vooropgezet is. Ik denk dat dit " tegenaan schoppen "
puur en alleen uit frustratie is omdat de SP ondanks de verkiezingen nergens mee regeert.
Dus " if you can't beat them, just join the opposite "
Jarnozaterdag 31 maart 2007 @ 22:10
HAHAHAHAHAHAHA 1 ARPIL!!!!!!!1111111.
sigmezaterdag 31 maart 2007 @ 22:13
Nou nou, voor een partij die zich laat voorstaan op staatsrecht toch echt domme vragen..

EU-burgers hebben actief & passief stemrecht bij lokale verkiezingen binnen de EU - daar waar ze lokaal wonen. Van de SGP verwacht toch minstens dat ze dat wéten. En als ze het niet weten: opzoeken, in plaats van een minister lastig te vallen met zo domme vragen.
Sidekickzaterdag 31 maart 2007 @ 22:15
quote:
Op zaterdag 31 maart 2007 22:10 schreef sanni het volgende:
Heel opvallend dit allemaal. De SP die iets steunt waar ze eerste tegen protesteerden.
Ik krijg het gevoel dat dit allemaal vooropgezet is. Ik denk dat dit " tegenaan schoppen "
puur en alleen uit frustratie is omdat de SP ondanks de verkiezingen nergens mee regeert.
Dus " if you can't beat them, just join the opposite " [afbeelding]
Psst, bij deze partij staat er nog een G tussen de S en de P.
Kozzmiczaterdag 31 maart 2007 @ 23:50
Er is toch ook een Nederlander burgemeester in Duitsland? Een SPD'er dacht ik. Ik kan het bericht erover niet zo snel vinden, maar ik vond wel het volgende:
quote:
Nederlander geen burgemeester in Duitsland
Uitgegeven op zondag 26 september 2004 om 22:12:47

De 46-jarige Nederlander Peter Hamers die in de race was voor het burgemeesterschap van de Duitse gemeente Selfkant heeft vijf procent behaald van het totale aantal stemmen. Dat meldt de Limburgse zender L1. Selfkant ligt net over de grens bij Sittard. In de gemeente wonen tienduizend mensen onder wie tweeduizend Nederlanders.

De christen-democratische CDU wint traditioneel de lokale verkiezingen. Hamers deed mee met zijn partij Pro Selfkant omdat hij wilde opkomen voor de belangen van de Nederlandse inwoners in de gemeente, die bestaat uit een verzameling van zestien dorpjes.

http://archief.nieuws.nl/(...)meester_in_Duitsland
Kozzmiczaterdag 31 maart 2007 @ 23:55
Volgens mij had ik deze in mijn hoofd...
quote:
Nederlandse grijpt naast Duits burgemeesterschap

VALLENDAR - De Nederlandse Monique Vergoossen-Ottevanger is zondag niet gekozen als burgemeester van de Duitse stad Vallendar. Ze was kandidaat voor de sociaal-democratische SPD van bondskanselier Gerhard Schröder.

In de deelstaat Rijnland-Palts mogen burgers uit andere EU-landen zich kandidaat stellen voor een politiek ambt. Vergoossen-Ottevanger was de eerste burgemeesterskandidaat die van dit recht gebruik maakte.

Tegenkandidaat en huidige burgemeester Wolfgang Helbach van de CDU won de verkiezing met 71,5 procent van de stemmen. Vergoossen-Ottevanger kreeg 28,5 procent. De 42-jarige Nederlandse noemde het "een enorme eer". " Bijna een op de drie mensen hier in Vallendar heeft gestemd voor iemand met een buitenlandse nationaliteit en een nieuwkomer in de politiek", verklaarde ze na de uitslag.

Vergoossen-Ottevanger studeerde Engels in Nijmegen. Op 24-jarige leeftijd verhuisde ze met haar man naar Koblenz, waar ze tien jaar les gaf aan de open universiteit. In 1998 begon ze een organisatie- en pr-adviesbureau. Ze werd in 2003 lid van de SPD, nadat die partij haar had gevraagd te kandideren als burgemeester van Vallendar.

http://www.telegraaf.nl/b(...)er_in_Duitsland.html
Nog een stukje...
quote:
In Rheinland-Pfalz könnte demnächst eine
Niederländerin Bürgermeisterin werden. Monique Vergoossen-Ottevanger
(SPD) will am 13. Juni Ortsbürgermeisterin von Vallendar bei Koblenz
werden. «Das ist wahrscheinlich bundesweit erstmalig. Das ist mir in
zehn Jahren noch nicht untergekommen», sagt der Sprecher des
Deutschen Städte- und Gemeindebunds in Berlin, Franz-Reinhard Habbel.

1992 hatte die Europäische Union beschlossen, ihren Bürgern das
Kommunalwahlrecht am Wohnort zu geben - unabhängig von ihrer
Staatszugehörigkeit. Bis Ende 1995 sollte dies von allen
Mitgliedsländern in eigenes Recht umgesetzt sein. Mittlerweile gibt
es in EU-Staaten wie etwa Spanien bereits einzelne ausländische
Bürgermeister. Im föderalen Deutschland ist das Kommunalwahlrecht
Ländersache - in Rheinland-Pfalz konnten EU-Ausländer erstmals bei
der Kommunalwahl 1999 wählen - und theoretisch auch gewählt werden.

Der 10 000-Einwohner-Ort Vallendar gilt als konservative Hochburg:
Seit einem halben Jahrhundert war hier der Bürgermeister stets ein
Christdemokrat. Der Idee, die 42-jährige Vergoossen-Ottevanger könnte
als erste EU-Ausländerin, erste Sozialdemokratin und erste Frau
diesen Posten erringen, hatte der örtlichen SPD-Vorsitzende Dieter
Klöckner. Im Sommer 2003 sprach der Landtagsabgeordnete die völlig
überraschte Unternehmensberaterin für Zahnärzte an.

http://www.eu-info.de/leben-wohnen-eu/6513/6788/7237/
Martijn_77zondag 1 april 2007 @ 00:06
PJORourkezondag 1 april 2007 @ 00:09
Wie zeurt over Duitse wethouders in Zuid-Limburg kent Parkstad niet.
Godslasteraarzondag 1 april 2007 @ 09:59
quote:
Beste bezoeker,


Fijn dat u belangstelling hebt voor de SGP en de standpunten van onze partij.


Eén van die standpunten betreft de zondag. Dat is de eerste dag van de week, de dag van de opstanding van Christus, die we in het bijzonder wijden aan de dienst van God. Bovendien is de zondag een rustdag, een geschenk van God waar we dankbaar voor mogen zijn in een jachtige tijd als de onze. Een dag om op adem te komen. Tegen deze achtergrond is de SGP-site op zondag ‘gesloten’.


Uiteraard bent u van maandag tot en met zaterdag hartelijk welkom op onze SGP-site.


Staatkundig Gereformeerde Partij
Zwaardvischzondag 1 april 2007 @ 13:37
quote:
Op zondag 1 april 2007 09:59 schreef Godslasteraar het volgende:

[..]

In ieder geval principieel, en dat kan ik wel waarderen. Jij probeert het belachelijk te maken, maar het is een uiting van ideolgie van een partij die nooit geweld of pressie zal gebruiken om haar ideale maatschappij te realiseren.
Boze_Appelzondag 1 april 2007 @ 13:50
quote:
Op zondag 1 april 2007 13:37 schreef Zwaardvisch het volgende:
In ieder geval principieel, en dat kan ik wel waarderen. Jij probeert het belachelijk te maken, maar het is een uiting van ideolgie van een partij die nooit geweld of pressie zal gebruiken om haar ideale maatschappij te realiseren.
De SGP gebruikt constant pressie en is voor de doodstraf. Haar ideale maatschappij is niets anders dan repressie.

PJORourkezondag 1 april 2007 @ 14:10
quote:
Op zondag 1 april 2007 13:50 schreef Boze_Appel het volgende:
Haar ideale maatschappij is niets anders dan repressie.

Lijkt de PvdA wel.
Godslasteraarzondag 1 april 2007 @ 14:48
quote:
Op zondag 1 april 2007 13:37 schreef Zwaardvisch het volgende:

[..]

In ieder geval principieel, en dat kan ik wel waarderen. Jij probeert het belachelijk te maken, maar het is een uiting van ideolgie van een partij die nooit geweld of pressie zal gebruiken om haar ideale maatschappij te realiseren.
gelukkig is deze website óók op zondag online
ub40_bboyzondag 1 april 2007 @ 14:51
quote:
Op zondag 1 april 2007 00:06 schreef Martijn_77 het volgende:
[afbeelding]
Megumizondag 1 april 2007 @ 15:39
Ik mag al beperkt stemmen daar kies ik zelf voor. Maar stop maar met stemmen.
Tybrismaandag 2 april 2007 @ 00:34
quote:
Op zondag 1 april 2007 00:06 schreef Martijn_77 het volgende:
[afbeelding]
hip
Zwaardvischmaandag 2 april 2007 @ 20:20
quote:
Op zondag 1 april 2007 14:48 schreef Godslasteraar het volgende:

[..]

gelukkig is deze website óók op zondag online
Wie wil je hiermee provoceren? Doe eens origineel en plaats een Islam-paragraaf op die site.
Zwaardvischmaandag 2 april 2007 @ 20:46
quote:
Op zondag 1 april 2007 13:50 schreef Boze_Appel het volgende:

[..]

De SGP gebruikt constant pressie en is voor de doodstraf. Haar ideale maatschappij is niets anders dan repressie.

In de protestantse traditie zijn geen atheïsten of mensen met een afwijkende mening ter dood gebracht. Dat je de doodstraf aanhaalt is belachelijk, want de SGP wil dit niet op de agenda zetten, en is van mening dat die straf enkel voor ernstige levensdelicten als represaille kan gelden.

Uit het verkiezingsprogramma:
quote:
Een doodvonnis moet altijd in beroep bekeken worden, zodat onafhankelijke rechters dit kunnen beoordelen. De verdachte moet de mogelijkheid krijgen alle vormen van beroep aan te gaan, tot aan de gratieverleningprocedure. De verdachte moet zich kunnen verweren en er moet rekening worden gehouden met de toestand van de verdachte.

De SGP is dan ook van mening dat:

-Het met de huidige overheid onverantwoord is om de doodstraf op de politieke agenda te zetten.

-Een praktische uitvoering van de doodstraf een groot risico in zich draagt. ( denk bijvoorbeeld aan de zaak van de 2 van Putten).
Heerlijkheiddinsdag 3 april 2007 @ 09:46
Als jullie de SGP nou gewoon op haar daden zouden beoordelen dan krijg je een iets realistischer beeld. Of je het nu met ze eens bent of niet, ik denk dat de SGP de meest betrouwbare partij uit de Tweede Kamer is.

Het is net als de hele tijd de SP verbinden aan Mao, de PvdA aan Marx, PVV aan Eichman etc. Beetje flauw word ik daarvan.
Die_Hofstadtgruppedinsdag 3 april 2007 @ 10:16
quote:
Op maandag 2 april 2007 20:46 schreef Zwaardvisch het volgende:

[..]

In de protestantse traditie zijn geen atheïsten of mensen met een afwijkende mening ter dood gebracht.
Eh.... sorry maar zeg je dit nu echt serieus?
DrParsifaldinsdag 3 april 2007 @ 10:39
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 10:16 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Eh.... sorry maar zeg je dit nu echt serieus?
Even een kort antwoord. Geen is overdreven. Maar het aantal is verbazingwekkend klein.
Er zijn in de beginperiode zogenaamde wederdopers gedood. Dit had ook te maken met de oorlogszuchtige opstelling van sommige van de groepen (Jan van Leiden in Munster) ofwel met het strikt pacifistische karakter van andere groepen: Het is niet prettig voor de leiding van de stad als de stad omsingelt wordt door de Turken en binnen in de stad is een groep mensen die predikt dat iedereen die de wapens gebruikt zal branden in de hel.

In de periode tussen 1568 en 1648 zijn in Nederland wat mensen gedood. Meestal was dit niet door de overheid. Merk ook op dat het in die tijd oorlog was.

Je hebt later nog wat heksenprocessen gehad. Maar de aantallen slachtoffers staan in geen verhouding tot de hoeveelheid aandacht die ze krijgen. Salem is bekend geworden om deze processen daar werden 20 mensen gedood. Ik gok dat je niet snel aan de honderd komt.

Natuurlijk is dit allemaal ernstig. Maar als je de cijfers vergelijkt met het aantal doden door andere Godsdiensten/ denominaties van het Christendom en atheistische maatschappijvisies dan komt het protestantisme er verbazingwekkend goed af.
Die_Hofstadtgruppedinsdag 3 april 2007 @ 10:50
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 10:39 schreef DrParsifal het volgende:

[..]
Het is niet prettig voor de leiding van de stad als de stad omsingelt wordt door de Turken en binnen in de stad is een groep mensen die predikt dat iedereen die de wapens gebruikt zal branden in de hel.
Wenen was en is Katholiek.
quote:
In de periode tussen 1568 en 1648 zijn in Nederland wat mensen gedood. Meestal was dit niet door de overheid. Merk ook op dat het in die tijd oorlog was.

Je hebt later nog wat heksenprocessen gehad. Maar de aantallen slachtoffers staan in geen verhouding tot de hoeveelheid aandacht die ze krijgen. Salem is bekend geworden om deze processen daar werden 20 mensen gedood. Ik gok dat je niet snel aan de honderd komt.
Volgens mij waren het er wel iets meer hoor.
quote:
Natuurlijk is dit allemaal ernstig. Maar als je de cijfers vergelijkt met het aantal doden door andere Godsdiensten/ denominaties van het Christendom en atheistische maatschappijvisies dan komt het protestantisme er verbazingwekkend goed af.
Kom kom. Vergeet niet wat de Engelsen en Nederlanders in hun kolonieen deden onder het mom van gods werk doen.
Maar...eerlijk is eerlijk: de katholieken waren een stuk bloeddorstiger ja.
Intxaurragadinsdag 3 april 2007 @ 11:07
Welke titel van Trouw stond er?
DrParsifaldinsdag 3 april 2007 @ 11:09
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 10:50 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Wenen was en is Katholiek.
[..]

Volgens mij waren het er wel iets meer hoor.
[..]

Kom kom. Vergeet niet wat de Engelsen en Nederlanders in hun kolonieen deden onder het mom van gods werk doen.
Maar...eerlijk is eerlijk: de katholieken waren een stuk bloeddorstiger ja.
Met betrekking tot Wenen was ik wat te kort door de bocht. De Turken stonden voor Wenen en men was behoorlijk bang. Pacifisme kun je dan moeilijk gebruiken. Ik vraag me daarom af of het aanpakken en doden van anabaptisten Godsdienstig gemotiveerd waren.

Met betrekking tot de heksen processen zie ik graag wat onderbouwing. Gezien de achtergrond van de discussie is het misschien eerlijk om de lynchpartijen door "boze boeren" buiten beschouwing te laten. (Het gaat om het zogenaamde gevaar van een orthodox protestantse regering tenslotte) .

Kun je ook wat bronnen geven over het doden uit naam van God in de kolonie"en?
rood_verzetdinsdag 3 april 2007 @ 11:12
quote:
Op zaterdag 31 maart 2007 00:21 schreef Tybris het volgende:
Willen ze nou populair doen of vinden ze dit Christelijk?
Ik denk populariteit, zwartekousen christenen hadden namelijk niet zo veel problemen met bestuurders van een andere nationaliteit in een donker verleden.
damian5700dinsdag 3 april 2007 @ 11:15
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 11:07 schreef Intxaurraga het volgende:
Welke titel van Trouw stond er?
'SGP wil autochtone bestuurders'.
Heerlijkheiddinsdag 3 april 2007 @ 11:49
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 11:12 schreef rood_verzet het volgende:

[..]

Ik denk populariteit, zwartekousen christenen hadden namelijk niet zo veel problemen met bestuurders van een andere nationaliteit in een donker verleden.
Ik denk dat jij je vergist, rode kameraad.
sigmedinsdag 3 april 2007 @ 12:32
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 11:49 schreef Heerlijkheid het volgende:

[..]

Ik denk dat jij je vergist, rode kameraad.
Uit: Het bestaan en voortbestaan van de SGP


Vrijdag 10 mei 1940, 's morgens om vijf uur, barstte de ver­rassende aanval van Duitsland op Nederland los. Op 14 mei 1940 volgde het vreselijke bombardement op Rotter­dam. Tijdens dat bombarde­ment schudde, aldus ds. Kersten [ Eerste vertegenwoordiger van de SGP in de Tweede Kamer, parlement.com, toev sigme] , zijn huis aan de Wester­singel op zijn fundamen­ten en golfde de vloer onder zijn voeten. Hij werd echter 'ver­waar­digd onder Gods recht te buigen en Zijn maje­steit in Zijn oordelen te aanbid­den.' Hij wilde dit niet meedelen om zich­zelf te verheffen, want 'van nature zijn we allen opstan­delin­gen tegen God, maar Gods genade vernedert en die verne­dering schonk mij rust en deed mijn huisgenoten tot kalmte brengen. Dit heeft mij ge­noopt in geschrift en predi­king het volk te vermanen voor God ter buigen en te erkennen, dat Hij nog niet gedaan had naar onze zonden.'68

De zondag na de capi­tu­latie sprak hij over Klaagliederen van Jeremia 3:22: 'Het zijn de goedertierenhe­den des Heeren, dat wij niet vernield zijn, dat Zijn barmhar­tigheden geen einde hebben.' In de weken die volgden, preekte hij regel­matig over 'Jeremia's gestalte' en drong hij aan op veroot­moediging voor Gods aange­zicht en onder­werping aan de bezet­ten­de over­heid.69 Voor hem waren de Duit­sers een roede in Gods hand. Zijn spreken over 'overheid' in plaats van 'bezetter' in dit op­zicht was teke­nend. Hij ondernam in de beginjaren van de oorlog geen actie om het Huis van Oranje weer in Neder­land te krijgen.70 Ook in De Banier bleef hij na de ca­pi­tu­latie de opvat­ting weder­keer en verootmoe­di­ging vertolken.

Op zaterdag 18 mei 1940 ver­scheen De Banier weer. In dat nummer liet ds. Kersten onomwon­den uitko­men dat de Heere Ne­der­land bezocht vanwege zijn zonden. De kop boven zijn artikel was veelzeg­gend: 'Gods ge­rechtig­heid gehand­haafd'. Hij wenste dat ons volk 'de hand des Heeren mocht opmerken, Die om onzer zonden wil, Zijn recht­vaardige gramschap over ons heeft uitge­stort' en hij wenste 'voorzover zodig is, dat allen in stil­heid hun weg gaan en zich wel wachten de geboden, die gegeven worden, te over­tre­den.' Hij wilde niet oproepen tot verzet, want onderwerping gaf volgens hem rust. Alleen dan wanneer gevraagd werd iets te doen tegen Gods geboden, dan diende men Gode meer gehoorzaam te zijn.

In De Banier was de aanwezigheid van de Duitse bezetter in de bericht­geving merkbaar, soms met bewondering voor de vorde­ringen van de Duitse legers, zoals de kop 'Niet te stui­ten macht' doet vermoeden. De hoofd­re­dactie van De Banier liet weten dat dergelijke berich­ten zouden worden geplaatst, zolang de beve­len niet in strijd waren met Gods Woord. Dat was voor de redactie nog acceptabel, voor een deel van de achterban niet. Die was van mening dat het met de krant de verkeerde kant op ging. Ds. Kersten ont­ken­de met klem de beschuldiging dat De Banier een 'Duitsche krant' zou zijn.

Hij verwees naar de profeet Jeremia die ook het verwijt kreeg een landverrader te zijn, maar daarvan was volgens ds. Kersten geen sprake. In een dankdagpreek van 1940 verweerde hij zich als volgt: 'Men moge ons smalen voor pro-Duitsch, als waren wij verrader, de Heere is onze getuige, dat wij spreken om het heil van ons volk, opdat het buigend onder de roede waarmee God sloeg, bij Hem ontferming vinde en Hij Nederland eens vrijmake.'71
Heerlijkheiddinsdag 3 april 2007 @ 12:46
1. Leuk dat je zo'n voorbeeld hebt kunnen vinden. Maar als je het hele verhaal leest dan zie je ook dat ds. Kersten bepaald niet representatief was voor de hele gereformeerd-bevindelijke deel van de bevolking.
2. Het waren vooral communisten en gereformeerden (heb ik toch meer overeenkomsten rood_verzet dan ik dacht ) die verhoudingsgewijs in het verzet zaten. Zie bijvoorbeeld onderzoek van Lea Dasberg.
3. Het enige wat kan worden gezegd is dat gereformeerden vanuit de houding dat zij de overheid moeten eerbiedigen moeite hadden met de verzetsstrijd. Maar veel mensen hebben die schroom vanuit inhoudelijke redenen laten vallen en vonden het de taak om zich tegen de Duitsers te verzetten.
sigmedinsdag 3 april 2007 @ 12:49
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 12:46 schreef Heerlijkheid het volgende:
1. Leuk dat je zo'n voorbeeld hebt kunnen vinden. Maar als je het hele verhaal leest dan zie je ook dat ds. Kersten bepaald niet representatief was voor de hele gereformeerd-bevindelijke deel van de bevolking.
Ik hoefde niet te zoeken, ik ken dat stuk en heb het in z'n geheel gelezen .