Nog correcter, de Koran is een 'afmaking' van de Abramitische geloof, niet plagiaat, nee zelfde bron.quote:Op woensdag 28 maart 2007 11:51 schreef Burakius het volgende:
[..]
Nee jij vind dat koran punten uit zaken uit het boek van enoch 'gebruikt'. De Qur'an is via Gabriël aan Muhammad (vzmh) doorgegeven. Dat de Koran dus simulariteiten zal hebben met andere Abrahamistische geloven is logisch aangezien het om dezelfde 'God' gaat in perspectief van de Islam.
althans dat geloof jijquote:Op woensdag 28 maart 2007 11:55 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Nog correcter, de Koran is een 'afmaking' van de Abramitische geloof, niet plagiaat, nee zelfde bron.
Nee hoor, ik erken dat het in beide gevallen een kwestie van geloof is, jij doet alsof een vaststaand feit is wat Enoch betreft.quote:Op woensdag 28 maart 2007 11:59 schreef osho het volgende:
[..]
althans dat geloof jijen dan zeggen dat je mij daar steeds op moet wijzen
Ik erken dat het wat mij betreft een geloof is dat de schrijver van koran deze teksten vanuit oudere bronnen en hearsay heeft overgenomen. dit omdat ik het niet kan bewijzenquote:Op woensdag 28 maart 2007 12:00 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Nee hoor, ik erkend dat het in beide gevallen een kwestie van geloof is, jij doet alsof een vaststaand feit is wat Enoch betreft.
Misschien moet de topictitel dan even aangepast worden, naar Tussen christendom, islam en atheïsmequote:Op woensdag 28 maart 2007 12:07 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Osho/fokschaap, als je werkelijk niets inhoudelijks te melden hebt, kun je dan niet gewoon wegblijven? Niemand verplicht je om hier te posten. Het gaat over het christendom en de Islam en er komt een atheist aanzetten om uit te leggen hoe het zit
die oude gozer met baard..d ie was op tv altijd.. is dat die gozer die praat alsof ie stoned is.. en in kleding rondloopt die hij van zijn 'volgelingen'krijgt. Net zoals een gucci bril enzoquote:Op woensdag 28 maart 2007 12:10 schreef osho het volgende:
[..]
Misschien moet de topictitel dan even aangepast worden, naar Tussen christendom, islam en atheïsme
PS. Je vergeet Viola Holt nog als oude nick op te noemen
Ik maak geen onderscheid in passages, ik zeg dat alles van de Koran een openbaring, en van de originele bron betreft, echt niet alleen de overeenkomsten met de Joden en Christenen.quote:Op woensdag 28 maart 2007 12:09 schreef osho het volgende:
[..]
Ik erken dat het wat mij betreft een geloof is dat de schrijver van koran deze teksten vanuit oudere bronnen en hearsay heeft overgenomen. dit omdat ik het niet kan bewijzen
net als jij niet kan bewijzen dat het niet overgenomen is en doet alsof het een vaststaand feit is wat de openbaring betreft. maar goed, laten we er over ophouden. heeft geen zin
Moderator:quote:Op woensdag 28 maart 2007 12:10 schreef osho het volgende:
[..]
Misschien moet de topictitel dan even aangepast worden, naar Tussen christendom, islam en atheïsme
PS. Je vergeet Viola Holt nog als oude nick op te noemen
Want baha is geen profeet.quote:Op woensdag 28 maart 2007 12:15 schreef onemangang het volgende:
Misschien weer eens tijd om de aandacht op de Bahai te vestigen?
Hun visie:
Mozes, Krishna, Boeddha, Jezus Christus, Mohammed en nu Bahá’u’lláh vertegenwoordigen elk een opeenvolgende stap in de geestelijke ontwikkeling van de mensheid.
Een beetje dezelfde insteek als de islam (probeer zoveel mogelijk profeten te accepteren om zo zoveel mogelijk aansluiting bij bestaande groepen te vinden), maar dan een stuk eigentijdser. Want één punt van ze moet je ze nageven: de Bahai stellen dat iedere profeet zijn leringen voor de plaats en tijd waarbij ze werden gepreekt bedoeld waren...
Mijn vraag is daarom nu: waarom wel Mohammed of Jezus Christus en niet Bahá’u’lláh?
Hoe kan je in Mohammed geloven en tegelijkertijd als moslim-Mohammedaan Bahai accepteren?quote:Op woensdag 28 maart 2007 12:15 schreef onemangang het volgende:
Misschien weer eens tijd om de aandacht op de Bahai te vestigen?
Hun visie:
Mozes, Krishna, Boeddha, Jezus Christus, Mohammed en nu Bahá’u’lláh vertegenwoordigen elk een opeenvolgende stap in de geestelijke ontwikkeling van de mensheid.
Een beetje dezelfde insteek als de islam (probeer zoveel mogelijk profeten te accepteren om zo zoveel mogelijk aansluiting bij bestaande groepen te vinden), maar dan een stuk eigentijdser. Want één punt van ze moet je ze nageven: de Bahai stellen dat iedere profeet zijn leringen voor de plaats en tijd waarbij ze werden gepreekt bedoeld waren...
Mijn vraag is daarom nu: waarom wel Mohammed of Jezus Christus en niet Bahá’u’lláh?
dat zou best kunnenquote:Op woensdag 28 maart 2007 12:12 schreef Burakius het volgende:
[..]
die oude gozer met baard..d ie was op tv altijd.. is dat die gozer die praat alsof ie stoned is.. en in kleding rondloopt die hij van zijn 'volgelingen'krijgt. Net zoals een gucci bril enzo
ja maar dat zijn geen profeten. Dat zijn toch degenen die speciaal zijn en eens in de 100 jaar komen om de Islam te doen heropleven?quote:Op woensdag 28 maart 2007 12:19 schreef Triggershot het volgende:
Als er iemand na Mohammed als profeet zou komen zou het wel:
Imam Azam, Said Nursi, of Umar bin Khattab zijn.
misschien is het wel nodig, anders mag ik niet meedoenquote:Op woensdag 28 maart 2007 12:13 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Moderator:
Wil je dat, het is jouw topic?
mja die.. wist niet hoe ik het duidelijker moest makenquote:
Suggereer nou niets, zeg het en het is done.quote:Op woensdag 28 maart 2007 12:21 schreef osho het volgende:
[..]
misschien is het wel nodig, anders mag ik niet meedoen
Geen idee of ze het alle 3 zijn.quote:Op woensdag 28 maart 2007 12:21 schreef Burakius het volgende:
[..]
ja maar dat zijn geen profeten. Dat zijn toch degenen die speciaal zijn en eens in de 100 jaar komen om de Islam te doen heropleven?
Tja, dat is exact als zeggen 'hoe kan je nou in Mohammed of Jezus geloven als deze geen van beide voldoen aan de 'messiah-eigenschappen' of 'profeten-eigenschappen' zoals die in de Torah staan?'quote:Op woensdag 28 maart 2007 12:17 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Hoe kan je in Mohammed geloven en tegelijkertijd als moslim-Mohammedaan Bahai accepteren?
Vergeet je niet dat Mohammed 'zegel der profeten' is?
Mohammed de Messiah?quote:Op woensdag 28 maart 2007 12:28 schreef onemangang het volgende:
[..]
Tja, dat is exact als zeggen 'hoe kan je nou in Mohammed of Jezus geloven als deze geen van beide voldoen aan de 'messiah-eigenschappen' of 'profeten-eigenschappen' zoals die in de Torah staan?'
Noch Jezus, noch Mohammed kunnen de 'profeten-test' in het Oude Testament doorstaan en geen van beide voldoen aan de eigenschappen van de Messiah...
hetquote:Op woensdag 28 maart 2007 12:22 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Suggereer nou niets, zeg het en het is done.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |