abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_15277779
quote:
Scientology onder curatele

AMSTERDAM - De Scientology Kerk Nederland is door de internationale leiding van de sekte, gevestigd in Los Angeles en Kopenhagen, onder curatele gesteld. Het eerste slachtoffer van de interventie is de hoogste baas van 'de kerk' in Nederland, executive director Maria Beekmans-Koster. Zij is met onmiddellijke ingang uit haar functie ontheven.

De aanleiding hiervoor is de ernstige crisis waarin de Nederlandse Scientology-tak, gevestigd aan de Nieuwezijds Voorburgwal in Amsterdam, de laatste maanden door mismanagement is beland. De 'gelovigen' lopen met tientallen tegelijk weg, de kerk lijdt grote verliezen en verliest belangrijke juridische procedures. Zo raakte Kosters echtgenoot, Hans Beekmans, onlangs in opspraak omdat hij behalve scientoloog ook de tandarts is van diverse leden van de koninklijke familie.

Tot nieuwe directeur van Scientology Nederland is voorlopig de Italiaan Massimo Pozzi benoemd. Hij is afkomstig uit de beruchte Sea Organization van de sekte, een naar de Amerikaanse marine gemodelleerd elitekorps, dat onder meer is gespecialiseerd in management. Behalve de Italiaan is ook een aantal andere 'Sea Orgs', zoals ze intern worden genoemd, naar Amsterdam gestuurd om de crisis te bezweren. In het jargon van Scientology heet de vervanging van Koster een bypass.

Ingewijden noemen het 'hoogst uitzonderlijk' dat directrice Maria Koster aan de kant is geschoven en is vervangen door een elitetroepje uit het buitenland. ''Het is nooit eerder gebeurd dat Sea Orgs op Amsterdam zijn afgestuurd. Dat kan maar één ding betekenen: dat ze in Los Angeles en Kopenhagen serieus rekening houden met de mogelijkheid dat ze, als het zo doorgaat, de tent in Nederland over een tijdje wel kunnen sluiten.''

Julia Rijnvis, secretaris en woordvoerder van de Scientology Kerk Nederland, bevestigt dat Koster is vervangen. Volgens haar is echter geen sprake van een ingreep van bovenaf, maar juist van 'een promotie' van Koster. ''Na veertien jaar trouwe dienst en toewijding als de leidinggevende van de Nederlandse Scientology gaat Maria Koster naar het Europese hoofdkwartier in Denemarken voor specialistische opleiding en persoonlijke ontwikkeling,'' aldus Rijnvis, die van de zomer al van de vestiging in Brussel naar Amsterdam werd gestuurd.

[..]

Scientology Nederland tuimelt de laatste maanden van de ene crisis in de andere. De sekte wordt geconfronteerd met een ware exodus: ongeveer zestig actieve leden (van de circa 150) hebben de kerk de rug toegekeerd, en hebben zich deels opnieuw georganiseerd binnen een minder strikte, en veel goedkopere groepering. De sekte lijdt daarbij grote verliezen (oplopend tot miljoenen euro's), en de Hoge Raad deelde Scientology onlangs een forse klap uit: giften aan de kerk (cursusgelden en donaties) zijn niet langer fiscaal aftrekbaar.

[..]

Dat onder de leiding van de Sea Orgs binnen Scientology Nederland een nieuwe wind waait, is onmiddellijk merkbaar, melden bronnen binnen de kerk: zelfs op sinterklaasavond moest worden gewerkt in 'de Org', het hoofdkantoor aan de Nieuwezijds, en moesten op straat nieuwe leden worden geronseld. ''Met andere woorden: er moet voortaan zeven dagen per week worden gewerkt.''

Tegelijk met de reorganisatie aan de top heeft Scientology Nederland ook een offensief gelanceerd waarmee de kerk moet worden geprofileerd als een charitatieve instelling die staat te trappelen om de overheid een handje te helpen bij het oplossen van 'het escalerende drugsprobleem'. De sekte heeft, aldus Rijnvis, het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport in dat verband inmiddels een subsidie van een kwart miljoen euro gevraagd, want ja: Scientology zelf zit momenteel een beetje krap bij kas.

http://www.parool.nl/artikelen/NIE/1070951550781.html

Zie ook: Dossier Scientology Kerk Amsterdam


Ik vraag me af of een 'reddingsoperatie' zin heeft, Scientology heeft nu toch wel zo'n slechte naam dat enkel idioten in de gladde praatjes trappen. Hoewel dat waarschijnlijk juist de doelgroep is. Ben benieuwd of de subsidie-aanvraag enig kans van slagen heeft. Ik zou liever zien dat de 'Kerk' eens door een afvallige succesvol wordt aangeklaagd vanwege het psychisch onder druk zetten en het aftroggelen van geld.
  dinsdag 9 december 2003 @ 16:40:23 #2
60090 Akkersloot
pro-islam is extreem-rechts !
pi_15277987
quote:
Op dinsdag 9 december 2003 16:30 schreef Kozzmic het volgende:
Ik zou liever zien dat de 'Kerk' eens door een afvallige succesvol wordt aangeklaagd vanwege het psychisch onder druk zetten en het aftroggelen van geld.
Welke sekte zou er nog meer voor in aanmerking komen als het over het aftroggelen van mensenlevens gaat ?
(Als een sekte 1,2 miljard gelovigen heeft, heet het natuurlijk geen sekte meer )
"Christenen en joden zijn ongelovig geworden omdat ze verzonnen hebben dat ze maar een paar dagen zullen branden in de hel" .
Mein Koran 3:23.
  dinsdag 9 december 2003 @ 16:40:27 #3
60090 Akkersloot
pro-islam is extreem-rechts !
pi_15277989
-edit- (dubbel)

[Dit bericht is gewijzigd door Akkersloot op 09-12-2003 16:41]

"Christenen en joden zijn ongelovig geworden omdat ze verzonnen hebben dat ze maar een paar dagen zullen branden in de hel" .
Mein Koran 3:23.
pi_15278106
Mooi zo, laat die achterlijke waanzinnigen maar weer naar Los Angeles optiefen.
pi_15278157
quote:
....en persoonlijke ontwikkeling,
Wat zou je al loser bij de wetenschapologiekerk wel niet te verduren krijgen? Extra Cursusje Indoctrinatie
  zondag 11 januari 2004 @ 03:43:54 #6
8502 BAZZA
Was de dader een Marokkaan?
pi_16146513
Die figuren van de Hare Krishna's komen tenminste nog vrolijk over, deze gasten die zijn altijd zo dwangmatig
"Arabs: apart from oil - which was discovered, is produced and is paid for by the West - what do they contribute?" "Can you think of anything? Anything really useful?... No, nor can I..."
pi_16146582
quote:
van iemand die bij de Scientology zit waaraan ik uitleg vroeg:
Het is niet zoals het parool het heeft geschreven. Casper was al een tijd geen scienteloog meer. Hij was er ooit uitgezet om bepaalde redenen. (waarschijnlijk slecht functionerend). Hij is nu met een groep een sekte begonnen. En zijn levens missie is waarschijnlijk om de kerk zwart te maken. Bij het parool zijn er 2 anti religieuze personen die graag een religie zwart maken. Deze grijpen elke kans aan om iets over de kerk te schrijven.
www.seriewoordenaar.nl. Et voila...
  Redactie Games zondag 11 januari 2004 @ 03:50:30 #8
52557 crew  Mr.Noodle
Offtopic in geleuter...
pi_16146586
Zo'n rijke religieuze sekte...brrrr
How do you get precisely 4 Gallons of water with a 3 Gallon and 5 Gallon Can...
pi_16146606
quote:
Op zondag 11 januari 2004 03:50 schreef Mr.Noodle het volgende:
Zo'n rijke religieuze sekte...brrrr
Heb je het nu over de Islamtop, het Vaticaan, de Jehovah getuigen, Bhagwan of een andere religieuze sekte?
De top van de organisatorische piramide heeft altijd het meest bezit.
www.seriewoordenaar.nl. Et voila...
  Redactie Games zondag 11 januari 2004 @ 03:53:08 #10
52557 crew  Mr.Noodle
Offtopic in geleuter...
pi_16146615
quote:
Op zondag 11 januari 2004 03:52 schreef seriewoordenaar het volgende:

[..]

Heb je het nu over de Islamtop, het Vaticaan, de Jehovah getuigen, Bhagwan of een andere religieuze sekte?
De top van de organisatorische piramide heeft altijd het meest bezit.


Gewoon allemaal
How do you get precisely 4 Gallons of water with a 3 Gallon and 5 Gallon Can...
pi_16146982
Netwerk heeft er ook een *filmpje* van. Nooit geweten dat de aliens al lang op aarde geland waren
  zondag 11 januari 2004 @ 09:30:22 #12
36858 Semisane
Iemand nog een koekje?
pi_16147247
quote:
Op dinsdag 9 december 2003 16:40 schreef Akkersloot het volgende:

(Als een sekte 1,2 miljard gelovigen heeft, heet het natuurlijk geen sekte meer )


*offtopic* Maar natuurlijk is het nog steeds een sekte, de hoeveelheid leden heeft daar niks mee te maken. Buiten, volgens mij, Amerika, wordt deze sekte niet officieel als Kerk aan gezien, _dus_ is het een sekte in Nederland. (Maar ik snap opzich wel wat je bedoelt)

*ontopic* Liep gisteren nog achterlangs het Pand van hun en volgens mij zaten alle nog overgebleven leden in een nogal belangrijke vergadering, want zo op het eerste gezicht ging het er heftig aan toe....moest wel lachen....Het wordt toch wel tijd dat ze daar weggaan...zonde van dat mooie pand. (Al moet ik toegeven dat ze het wel erg hebben opgeknapt, daarvoor dank en nu maar snel wegwezen )

Ben bij dat ik bij een bepaalde internet provider werk, die hun kont heeft geschopt in de rechtzaal, nou ja min of meer dus (Even casatie afwachten nog.)

Putting the Fun back into Fundamentally Wrong since 1975.
"Yes, of course, I knew you would volunteer, Mr. Feynman, but I was wondering if there would be anybody else."
  zondag 11 januari 2004 @ 09:38:11 #13
52589 sjun
uit solidariteit
pi_16147265
Ik denk dat het zin heeft om kinderen al vroeg genoeg bij te brengen hun eigen verstand te gebruiken ter beoordeling van alles wat er op mensen af komt.

Het lijkt erop dat Nederlandse eigen-wijsheid hier vruchten afwerpt.
SK zal wel benauwd zijn voor een verspreiding van de vergaarde kennis over de methodiek van de club om mensen financieel te kunnen uitmelken via Nederland over heel Europa, zeker nu de club in Duitsland ook nauwelijks een poot aan de grond krijgt.

Wat mij betreft zijn deze psychologische slavendrijvers daar terecht bang voor. Psychologisering van mensen kan niet grondig genoeg worden bestreden.

Het blijft humor dat een clubje mensen dat zich financieel laat gebruiken zich afsplitst om wat goedkoper uitgemolken te worden. Kan het hollandser?

Vooral het verhaal over Tandarts-scientoloog weigert een afvallige zou de mensen toch aan het denken moeten zetten over de methoden die de club hanteert om mensen onder druk te zetten. Felle belichting helpt dan dergelijke psychologische en juridische kankergezwellen als Scientology te kunnen verwijderen uit onze samenleving.

[Dit bericht is gewijzigd door sjun op 11-01-2004 10:27]

Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
pi_16147566
In het Parool stond gisteren opnieuw een uitgebreid artikel onder de titel Miljonair worden? Start een eigen religie!. Op de site van het Parool stond het volgende stukje...
quote:
'Zet de fiscus op Scientology'

''Het is hoog tijd dat het ministerie wat krachtiger gaat optreden en zegt: dit ís helemaal geen kerk, maar gewoon een commerciële onderneming. En dat ze voortaan ook fiscaal als een commerciële instelling worden behandeld,'' aldus Van Overbeeke, die onder meer is gespecialiseerd in de relaties tussen kerkgenootschappen en de belastingdienst.

''Scientology is welbewust in het grijze gebied gaan zitten tussen een kerkgenootschap en een onderneming, en dat gebied vraagt nu eenmaal om duidelijkheid. Dat kun je als overheid lang voor je uit schuiven, maar je moet het een keer oplossen. De staatssecretaris van Financiën is bevoegd nu eindelijk eens een eenduidig besluit te nemen: wij, de Nederlandse staat, beschouwen Scientology als bedrijf, niet als kerk. Daar gaan ze dan zonder twijfel weer tegen procederen, maar dat zie je dan wel weer.''

De Scientology Kerk Amsterdam presenteert zichzelf sedert de jaren zeventig tegenover de fiscus en het publiek steevast als een 'religie' en een 'kerk' die (net als de traditionele kerkgenootschappen) recht zou hebben op belastingvrijdom. Ministerie, fiscus en belastingrechters zijn daarmee in de loop der jaren in procedures sterk wisselend mee omgesprongen: soms merkten ze Scientology als kerk aan, dan weer als commercieel bedrijf.

''Dat gezwalk komt doordat belastinginspecteurs en rechters ook niet altijd even standvastig zijn in hun opvattingen. Sommigen laten zich overdonderen door hun mooie verhalen over godsdienstvrijheid. Het is soms ook lastig om vast te stellen waar de grens ligt tussen een commerciële instelling die zich als kerk voordoet, en een echt kerkgenootschap. Daarom moet er nu eens duidelijkheid komen,'' aldus de hoogleraar.

Ook kerkgenootschappen die niet zulke exorbitante tarieven hanteren als Scientology, worden incidenteel aangeslagen door de fiscus. ''Kloosters die bier brouwen bijvoorbeeld. Het klooster wordt dan niet belast, maar de brouwerij wel. Maar Scientology is een heel ander verhaal. Dat is hooguit voor vijf procent kerk en voor de rest een commercieel instituut dat geld vraagt voor diensten - en niet weinig ook.''

Het ministerie van Financiën wil niet reageren op de kwestie.

http://www.parool.nl/artikelen/NIE/1073719459253.html


  zondag 11 januari 2004 @ 13:31:14 #15
6484 ExTec
Would you like to know more?
pi_16150499
quote:
Op zondag 11 januari 2004 03:49 schreef seriewoordenaar het volgende:

[..]


En vertel ens; wie is die *iemand die bij de Scientology zit waaraan jij uitleg vroeg*?

Ik heb die ratten vaker gevolgd; ik ken geen sektie die zo destructief met z'n slachtoffers omgaat.

In mijn ervaring hebben Scientologen geen vrienden en/of kenissen. Ze hebben alleen collega-slachtoffers.

Dus ik denk dat we jou bij kunnen schrijven als zijnde één.

Altijd handig om te weten.

Maar ik kan het mis hebben natuurlijk.

  zondag 11 januari 2004 @ 16:59:54 #16
59611 hace_x
Burgerman met 2 kids
pi_16156654
quote:
De Scientology Kerk Amsterdam presenteert zichzelf sedert de jaren zeventig tegenover de fiscus en het publiek steevast als een 'religie' en een 'kerk' die (net als de traditionele kerkgenootschappen) recht zou hebben op belastingvrijdom.
Dus traditionele kerkgenootschappen worden bevoordeeld? Vreemde zaak. Ik zie niet in waarom je uberhaupt kerken belastingvrijdom zou geven. We zijn dus helemaal geen seculiere staat? Nogal wiedes dat er zich allerlei clubjes gaan roeren die zeggen uit naam van een of andere religie te werken.

Iemand bereid om met mij een islamitische organisatie of instituutje te beginnen? We mogen vast zelf weten waar we de ontvangen donaties aan besteden.....

-- Hace_x
mijn weblog | Fotoboek
pi_16158716
quote:
Op zondag 11 januari 2004 13:31 schreef ExTec het volgende:

[..]

En vertel ens; wie is die *iemand die bij de Scientology zit waaraan jij uitleg vroeg*?

Ik heb die ratten vaker gevolgd; ik ken geen sektie die zo destructief met z'n slachtoffers omgaat.

In mijn ervaring hebben Scientologen geen vrienden en/of kenissen. Ze hebben alleen collega-slachtoffers.

Dus ik denk dat we jou bij kunnen schrijven als zijnde één.

Altijd handig om te weten.

Maar ik kan het mis hebben natuurlijk.


De naam geef ik niet, want het is hoofdzakelijk een zakelijk contact. Maar inderdaad, het is een subjectieve mening. Maar dat is iedere mening uiteindelijk.
www.seriewoordenaar.nl. Et voila...
  maandag 12 januari 2004 @ 08:20:28 #18
36246 ixion
ir ixion that is
pi_16176398
quote:
Op zondag 11 januari 2004 03:49 schreef seriewoordenaar het volgende:
[..]
lekker makkelijke reactie ook

het is gewoon een secte, dat lijkt me duidelijk, en daarover bestaat ook al heel lang geen enkele verwarring. ik geloof(/hoop) ook dat het in NL niet echt kan rekenen op een subsidie!
die verhalen die je vanuit de VS hoort over mensen die voor een kans op een bepaalde hoge positie bij de SK moeten doen me ook echt hopen dat deze belachelijke bedoeling binnen NL nooit meer leden krijgt dan ze nu heeft...

en daarnaast.... onzichtbare ruimtewezentjes? een bijbel geschreven door een SF-schrijver?
PFFFFFFFFFFFFF
f00ls

zucht
pi_16179143
quote:
Op maandag 12 januari 2004 08:20 schreef ixion het volgende:

[..]

lekker makkelijke reactie ook


Wat precies bevalt je niet?
quote:
het is gewoon een secte, dat lijkt me duidelijk, en daarover bestaat ook al heel lang geen enkele verwarring. ik geloof(/hoop) ook dat het in NL niet echt kan rekenen op een subsidie!
die verhalen die je vanuit de VS hoort over mensen die voor een kans op een bepaalde hoge positie bij de SK moeten doen me ook echt hopen dat deze belachelijke bedoeling binnen NL nooit meer leden krijgt dan ze nu heeft...

en daarnaast.... onzichtbare ruimtewezentjes? een bijbel geschreven door een SF-schrijver?
PFFFFFFFFFFFFF
f00ls


Nog een geluk dat jij het licht brengt, want anders zat de planeet helemaal vol onwetenden.
www.seriewoordenaar.nl. Et voila...
  maandag 12 januari 2004 @ 23:17:00 #20
36246 ixion
ir ixion that is
pi_16203783
quote:
Op maandag 12 januari 2004 10:57 schreef seriewoordenaar het volgende:
Wat precies bevalt je niet?
nou dít argument dat ik uit jouw stukje haal is wel erg zielig:
"Hij was er ooit uitgezet om bepaalde redenen. (waarschijnlijk slecht functionerend). Hij is nu met een groep een sekte begonnen. En zijn levens missie is waarschijnlijk om de kerk zwart te maken."

hét standaard antwoord van elke kerk als iemand eruit is gestapt en vervelende dingen openbaar maakt, daarom zei ik: lekker makkelijke reactie...

wat me niet bevált is dat jij het blijkbaar nodig vindt deze debielenbende te verdedigen... en dat zorgt ervoor dat ik me ernstig zorgen maak over je beoordelingsvermogen.

quote:
Nog een geluk dat jij het licht brengt, want anders zat de planeet helemaal vol onwetenden.
want wat ik zeg is natuurlijk onlogischer dan de onzin die een of andere obscure science fiction schrijver ophoest...
word of advice:
start trek enzo zijn leuke series, maar ze zijn niet echt...
zucht
pi_16209030
quote:
Op maandag 12 januari 2004 23:17 schreef ixion het volgende:

[..]

nou dít argument dat ik uit jouw stukje haal is wel erg zielig:
"Hij was er ooit uitgezet om bepaalde redenen. (waarschijnlijk slecht functionerend). Hij is nu met een groep een sekte begonnen. En zijn levens missie is waarschijnlijk om de kerk zwart te maken."

hét standaard antwoord van elke kerk als iemand eruit is gestapt en vervelende dingen openbaar maakt, daarom zei ik: lekker makkelijke reactie...

wat me niet bevált is dat jij het blijkbaar nodig vindt deze debielenbende te verdedigen... en dat zorgt ervoor dat ik me ernstig zorgen maak over je beoordelingsvermogen.
[..]


Ik plaats hier een insider bericht met een relatieve nieuwswaarde, waar ik geen persoonlijk oordeel over vel, en ik word verdacht van een slecht functionerend beoordelingsvermogen? De pot en de ketel, nietwaar...
quote:
want wat ik zeg is natuurlijk onlogischer dan de onzin die een of andere obscure science fiction schrijver ophoest...
word of advice:
start trek enzo zijn leuke series, maar ze zijn niet echt...
Leuk, maar wat moet ik met die info? Je lijkt me een sterk bevooroordeelde persoonlijkheid...
www.seriewoordenaar.nl. Et voila...
  dinsdag 13 januari 2004 @ 09:34:54 #22
35834 Menyo
Ondertitel
pi_16211511
Jammer dat seriewoordenaar zo afgekraakt wordt, terwijl hij de enige is die deze discussie intressant kan maken. Omdat hij (zo te merken) de enige is die er van binnenuit iets maar vanaf weet.
pi_16214800
quote:
Op dinsdag 13 januari 2004 09:34 schreef Menyo het volgende:
Jammer dat seriewoordenaar zo afgekraakt wordt, terwijl hij de enige is die deze discussie intressant kan maken. Omdat hij (zo te merken) de enige is die er van binnenuit iets maar vanaf weet.
't Is pas afkraken als het werkt. Dit zou ik eerder luchtverplaatsen noemen.
www.seriewoordenaar.nl. Et voila...
  dinsdag 13 januari 2004 @ 12:18:10 #24
36246 ixion
ir ixion that is
pi_16215813
quote:
Op dinsdag 13 januari 2004 03:35 schreef seriewoordenaar het volgende:
Ik plaats hier een insider bericht met een relatieve nieuwswaarde, waar ik geen persoonlijk oordeel over vel, en ik word verdacht van een slecht functionerend beoordelingsvermogen? De pot en de ketel, nietwaar...
je moet leren lezen
want ik heb het erover dat ik je beoordelingsvermogen betwijfel als je geen vraagtekens stelt bij een dergelijk makkelijk en voor de hand liggend verweer, da's alles wat ik zeg. het weergeven van iets dat je gehoord hebt is prima en heeft niks met beoordeling te maken, maar zomaar klakkeloos aannemen dat het waar is deste meer!
quote:
Leuk, maar wat moet ik met die info? Je lijkt me een sterk bevooroordeelde persoonlijkheid...
én je moet leren argumenteren
waar slaat dít nou weer op namelijk???
ik prik door een simpel excuus heen en geef aan dat een kerk die gebaseerd is op geld-uit-de-zak-klopperij en de dromen van een of andere goofball in mijn ogen toch wel een beetje vreemd is, en je noemt me een bevooroordeeld persoon??? (ik help je maar even door je achterliggende argumentatie voor deze beschuldiging weer te geven)

misschien houd je niet zo van mensen die het niet met je eens zijn?
in dat geval lijkt het me een goede zaak je meteen aan te sluiten bij je vrienden van de SK

zucht
  dinsdag 13 januari 2004 @ 12:19:07 #25
36246 ixion
ir ixion that is
pi_16215842
quote:
Op dinsdag 13 januari 2004 09:34 schreef Menyo het volgende:
Jammer dat seriewoordenaar zo afgekraakt wordt, terwijl hij de enige is die deze discussie intressant kan maken. Omdat hij (zo te merken) de enige is die er van binnenuit iets maar vanaf weet.....
.... en meteen voor waar aanneemt waardoor hij niets meer is dan een vertegenwoordiger van die loonies
zucht
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')