abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_12421809
Inderdaad deel 4 alweer, ik heb de laatste tijd een beetje een moeilijke tijd gehad met het 'aanpassen' aan de californische cultuur. Het gaat nu weer een stuk beter, het zoeken naar een baan gaat nooit steeds niet. Zelfs de 'equal opportunity employers' die opzoek zijn naar PHP programmeurs laten niets meer van zich terughoren, uitzendbureau's die je compleet negeren etc etc. De IT sector ligt compleet plat... dus het is geen verassing. Maar genoeg over werk zoeken daar houd ik mezelf al 24 per dag mee bezig.

25 augustus komt een vriend van me aan op LAX... 28 ste komen mijn ouders, grootmoeder, oom en tante aan. Geen idee wat we gaan doen, maar we gaan zeker naar disneyland, de bergen, het strand, San Diego en LA.

Owkay genoeg over persoonlijke issues

Verkeersgedrag

  • Bumperkleven/Inhalen
  • In tegenstelling tot Europa remmen bestuurders hier wel als je in de weg rijd. Je kent ze wel de bestuurders die je op de linkers rijstrook met groot licht en bumperplakken terug naar de rechterbaan proberen te dringen. Daar zul je hier minder last van hebben. Met 4 rijbanen naast elkaar op de snelwegen en de regel dat je elkaar links en rechts in mag halen heb je daar geen last meer van.

    Van bumperkleven heb je hier ook een stuk minder last. Als iemand op je bumper rijdt moet je volgens het 'drivers handboekje' langzamer gaan rijden en de bumperklever te kans geven om in te halen.

  • 4 way stops
  • 4 way stops zijn een beetje de rotondes van Amerika, behalve krijgt iedereen bij 4 way stops om om beurten te gaan. Het is dus niet de Nederlandse mentaliteit 'ik zit nu op de rotonde en die is van MIJ!!!!!!'

    Even uitleggen Als je bij een rotonde aankomt en iemand anders staat eerder voor de witte streep stil dan jij dan heeft de persoon die het eerst stilstond voorrang op jou. Als je tegelijkertijd stilstaat dan heeft de persoon aan je rechterhand voorrang. Dat werkt als iedereen meedoet aan het systeem. Gelukkig is het percentage van opgefokte golfjes GT?I hier een stuk lager

  • Stoplichten en kruisingen
  • Stoplichten zijn over het algemeen hetzelfde als in Nederland. Rood-groen-orange etc etc. Er is een regeltje wat erg handig is als je haast hebt. Als je rechtsaf wilt slaan dan kan dat als je geen auto's hinderd.

    Als de stoplichten op een of andere manier niet werken dan werkt het hetzelfde als de '4 ways stops'. Tenzij er een agent staat die het verkeer regelt.

  • Hulpdiensten
  • Zodra je lichten ziet van hulpdiensten en de bijbehorende sirenes dan weet je dat je meteen naar de rechterkant van de weg moet gaan. Kun je dit niet dan moet je je auto stilzetten. De hulpdiensten kunnen dan veilig over de weg racen (soms inderdaad aan de verkeerde kant van de weg) Helaas zijn er personen die nogal slechthorend zijn en hun muziek op een volume aan moeten hebben zodat iedereen in de buurt hun muziek kan horen... ik heb al een aantal bijna ongelukken gezien.

  • Snelheden
  • De snelheden op de Amerikaanse wegen zijn meestal behoorlijk rap.

    - 25 mph in woonwijken
    - 35 tot 45 mph op de gewone wegen
    - 65 mph op de freeway
    - 85 mph op de lange wegen zoals door de woestijn.

    De politie is hier ook een stuk strenger dan in Nederland.

    ------------------------------------------------------------------------------------

    Sociaal zwemmen

    De laatste paar dagen drijf ik weer wat rond in het zwembad hier in de wijk. Een erg leuke plek voor sociale contacten. Vooral het bubbelbad is erg gezellig als je wilt bijkletsen. Ik ben tot de conclusie gekomen dat Amerikanen helemaal niet zoveel verschillen van Europeanen. Vandaag zat er een gozer uit New York in het bad, dikke pens, schaterlag. Hij had een wat harder accent dat de mensen uit California... hij kwam uit New York (dat verklaarde een boel). Hij wist ons ook precies te vertellen waneer de politie hier voor het laatst in de wijk was geweest, wie er allemaal overleden waren en wie er allemaal opgepakt waren.

    Ik kwam er dus ook achter dat een gozer van een paar deuren verderop opgepakt is omdat hij een poging tot 'car jacking' gedaan heeft.

    Verlede keer zaten vader en dochter in het bubbelbad, pa was fotograaf ofzow en de dochter (jaar of 16.. nee sorry geen foto's ) zat nog op school. We hadden het over het oude California en over Disneyland en de hippie tijd. Erg interestant allemaal.

    Mensen hier zwemmen net alsof ze aan het verdrinken zijn... terwijl de Nederlanders meestal vanaf hun 5de jaar zwemles krijgen. Ik noem mezelf geen meester zwemmer.. maar als het water 4 meter boven het water uitkomt dat doe je toch iets verkeerds

    Dat was het weer voor deze keer tot deel 5

    p.s even terugkomen op mijn eerdere post.. de postbank heeft netjes mijn 18 euro teruggestord. Toch wel een mooie service van ze

    spellingcheck is kapot

    [Dit bericht is gewijzigd door Vampier op 14-08-2003 15:58]

    Free people own guns! Slaves do not!
    pi_12421875
    Ha, weer zo'n cool topic! Grappig om te weten dat die Amerikanen dus niet zo goed kunnen zwemmen als hier. Had ik niet gedacht eigenlijk

    Ohja, over dat autorijden. In de US hebben ze toch vaak veel grotere auto's/limousines etc.? Hoe zit dat dan met parkeren? Zijn alle plaatsen groter of is parkeren in een grote stad net zo'n of zelfs een ergere ramp dan hier?

    "There are no short cuts to any place worth going"
    - Beverly Sills
    pi_12421974
    quote:
    Met 4 rijbanen naast elkaar op de snelwegen en de regel dat je elkaar links en rechts in mag halen heb je daar geen last meer van.
    Ik dacht altijd dat de regel was dat je op de baan bleef rijden waar je rijdt?!
    De oude oude layout was veel beter!!
    vosss is de naam,
    met dubbel s welteverstaan.
    pi_12422142
    Leuk topic, heb zelf ook een half jaar in Californie gewoond.

    Wat mij ook opviel was dat de mensen over het algemeen aardiger zijn dan hier.

    En, kook je zelf? Of net als de rest kant en klaar uit de magnetron of naar een restaurant?

    The whole world watches America. And America watches tv - Jello Biafra
      donderdag 14 augustus 2003 @ 08:58:37 #5
    27619 victorinox
    Big, fuck-off shiny ones
    pi_12422193
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 08:27 schreef vosss het volgende:

    [..]

    Ik dacht altijd dat de regel was dat je op de baan bleef rijden waar je rijdt?!


    Ja, dus dan haal je elkaar rechts en links in.
    Afhankelijk van de snelheid die je rijdt.
    The thoughts of others screech at them like the forced laughs of a billion art house movie patrons.
    IMDb Vote History
    pi_12422281
    Leuk verhaal weer Vampier! Hangen in Californië de verkeerslichten ook boven het kruispunt ipv ervoor zoals in Nederland? Daar moest ik in Colorado erg aan wennen.
    "Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
    pi_12426835
    Vampier, wat is de maxiumsnelheid op de Amerikaanse wegen?
      donderdag 14 augustus 2003 @ 13:23:15 #8
    62385 jaimiefanatic
    .. why not believe in me
    pi_12427137
    Bro whazzup!
    Je zit daar waar ik ook wil zitten, man mijn familie woont daar, check it van Mission Viejo, San Diego, Tustin, Sacremento, Redondo Beach, tot aan San Francisco. Ik ben er nu zo'n 5 keer geweest en heb zelfs plannen om er eens te gaan wonen. Ken je "Tilly's" die kledingwinkel keten waar ze bodyglove enzo verkopen? Dat is van een hele goede vriend van mijn neef (die woont in Mission Viejo). Ik heb het idee om eens een "Europen Style Clothing Store" te openen met zijn ondersteuning/funding. Want zoals je weet flippen die USA peopletjes als gekken op onze kleding.

    Mijn favoriete plaatsje daar is toch wel Melrose Avenue.. man, daar kan ik dagen rond lopen! Coffeebean & Tealeaf effe bezoeken voor een ICE Blended Mocca.. veel beter dan Starbucks..

    Gooz, heb je MSN? is wel chill om in touch te blijven met je, krijg ik die vibes weer van daar!

    jaimiefanatic@hotmail.com
    peace

    "liever een dwaas, dan een pessimist die altijd gelijk heeft"
    pi_12427623
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 13:23 schreef jaimiefanatic het volgende:
    Bro whazzup!
    Peace man!
    ,,,,,,,,,
    Ik concludeer dat u een Amerikaanse rapper bent, of mogelijk een Whiggaversie?
    pi_12427697
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 13:23 schreef jaimiefanatic het volgende:
    boel checken, flexen en chillen.
    Kan TMF verboden worden?
    "Ik heb geen tijd voor leuk,... ik maak alleen tijd voor episch! - Chocobo
    pi_12431037
    Even vragen beantwoorden

    - ik kook zelf (als ik de kans krijg van mijn vrouw)

    - Stoplichten staan aan de andere kant van de straat zodat je niet recht omhoog hoeft te kijken.

    - de Maximalen snelheid is 65 op een normale snelweg en 80 op de woestijnwegen (bijvoorbeeld naar Las Vegas) waar je om de 10 mijl een keer een politie auto tegenkomen

    Free people own guns! Slaves do not!
    pi_12431124
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 15:38 schreef Vampier het volgende:

    - de Maximalen snelheid is 65 op een normale snelweg en 80 op de woestijnwegen (bijvoorbeeld naar Las Vegas) waar je om de 10 mijl een keer een politie auto tegenkomen


    Je bedoelt mijlen, neem ik aan?
    pi_12431165
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 15:42 schreef Jalu het volgende:

    [..]

    Je bedoelt mijlen, neem ik aan?


    yep ff vergeten erbij te vertellen. Snelheden in binnen de kern varieren van.

    - 25 mph in woonwijken
    - 35 tot 45 op de gewone wegen

    Free people own guns! Slaves do not!
    pi_12431236
    Wereld van herkennning.. ben zelf ook maar 2 keer in de VS geweest.. en eigenlijk is het gewoon een lache land om op vakantie te gaan..

    ohw ja TS, als er waar jij nu zit af en toe een stevige bui gevallen is.. vallen dan ook veel/alle stoplichten en TV zenders uit? Dat is namelijk in Houston wel altijd zo..

    pi_12431413
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 15:47 schreef FoRAiN het volgende:
    Wereld van herkennning.. ben zelf ook maar 2 keer in de VS geweest.. en eigenlijk is het gewoon een lache land om op vakantie te gaan..

    ohw ja TS, als er waar jij nu zit af en toe een stevige bui gevallen is.. vallen dan ook veel/alle stoplichten en TV zenders uit? Dat is namelijk in Houston wel altijd zo..


    De zeldzame keer dat het hier regend heb ik nog niets zien uitvallen moet ik zeggen

    [Dit bericht is gewijzigd door Vampier op 14-08-2003 16:50]

    Free people own guns! Slaves do not!
      Moderator donderdag 14 augustus 2003 @ 16:01:51 #16
    56843 crew  onlogisch
    Forumbeest
    pi_12431646
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 08:52 schreef MarcusAurelius het volgende:
    Leuk topic, heb zelf ook een half jaar in Californie gewoond.

    Wat mij ook opviel was dat de mensen over het algemeen aardiger zijn dan hier.

    En, kook je zelf? Of net als de rest kant en klaar uit de magnetron of naar een restaurant?


    vandaar die 45 moorden in LA per (dag) week............ gebeurt ook dagelijks in R'dam A'dam
    Recordhouder aantal posts op één dag.
    4045
    onlogisch
    pi_12431821
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 16:01 schreef onlogisch het volgende:

    [..]

    vandaar die 45 moorden in LA per (dag) week............ gebeurt ook dagelijks in R'dam A'dam


    LA is ook helemaal niet groter dan Rotterdam
    pi_12433126
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 16:08 schreef Disorder het volgende:

    [..]

    LA is ook helemaal niet groter dan Rotterdam


    Het valt me ook op dat Nederlanders die hier nog nooit zijn geweest geen idee hebben hoe groot het hier wel niet is
    Free people own guns! Slaves do not!
    pi_12433268
    Leuk verslagje weer. .
    Dat routondesysteem lijkt me nou niet echt handig... hoe zit het nu met auto's die al op de routonde ziitten?
    Een auto en een man en een rivier
    Vanaf hier
    Is alles wat het lijkt.
      donderdag 14 augustus 2003 @ 16:58:01 #20
    62385 jaimiefanatic
    .. why not believe in me
    pi_12433303
    los angeles dekt denk ik heel zuid holland als ik het goed zeg
    en dan heb je ook nog de buitenwijken/steden zoals long beach, compton, hollywood, beverly hills..

    los angels is volgens mij ook een county en geen city dus meer als een provincie net als Organe County, daarin zit tustin, santa ana etc

    "liever een dwaas, dan een pessimist die altijd gelijk heeft"
    pi_12433827
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 16:56 schreef sweek het volgende:
    Leuk verslagje weer. .
    Dat routondesysteem lijkt me nou niet echt handig... hoe zit het nu met auto's die al op de routonde ziitten?
    Dat is het rotonde systeem uit Nederland... het systeem hier is gewoon een kruissing
    Free people own guns! Slaves do not!
    pi_12433888
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 17:21 schreef Vampier het volgende:

    [..]

    Dat is het rotonde systeem uit Nederland... het systeem hier is gewoon een kruissing


    Maar je hebt daar toch ook roundabouts? Die werken toch net zoals in Nederland dan?
    Een auto en een man en een rivier
    Vanaf hier
    Is alles wat het lijkt.
    pi_12433952
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 17:24 schreef sweek het volgende:

    [..]

    Maar je hebt daar toch ook roundabouts? Die werken toch net zoals in Nederland dan?


    Ik ken er 1 tje... en die werken hetzelfde als in Nederland... als iedereen ze snapte
    Free people own guns! Slaves do not!
    pi_12434054
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 17:27 schreef Vampier het volgende:

    [..]

    Ik ken er 1 tje... en die werken hetzelfde als in Nederland... als iedereen ze snapte


    Ik ken deze in ieder geval:

    Een auto en een man en een rivier
    Vanaf hier
    Is alles wat het lijkt.
      Moderator donderdag 14 augustus 2003 @ 17:41:19 #25
    56843 crew  onlogisch
    Forumbeest
    pi_12434256
    quote:
    Op donderdag 14 augustus 2003 16:08 schreef Disorder het volgende:

    [..]

    LA is ook helemaal niet groter dan Rotterdam


    duh!!

    Neem Rotterdam & Amsterdam......... samen goed voor 1 miljoen mensen.......

    LA = een stad met 3.75 miljoen inwoners..........

    dus als je dat netjes zou delen kom je op 11.zoveel mensen die per week in Rdam en Adam samen vermoord zouden moeten worden.........

    gebeurd dat??

    Recordhouder aantal posts op één dag.
    4045
    onlogisch
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')