Adolf Hitler vergaarde in het geheim een fortuin dat hem tot een zeer welgesteld man maakte. Dat blijkt uit een documentaire van producent Ingo Helm die de Duitse televisiezender ARD op 28 augustus uitzendt.
Helm baseerde de reportage onder meer op nieuw ontdekte documenten en interviews met ooggetuigen die van de geldzucht van de nazileider op de hoogte waren. Helm laat weten dat de documentairemakers overtuigend materiaal hebben opgedoken waaruit het beeld is ontstaan van een wegkwijnende artiest die schreeuwde om erkenning. "Hij moest en zou persoonlijk aanzien en macht vergaren", aldus Helm.
Hitlers streven om tot de wereld van de rijken te behoren dateert al van lang voordat hij in 1933 aan de macht kwam. Na zijn mislukte poging tot een staatsgreep en een verblijf in de gevangenis midden jaren twintig verklaarde Hitler dat hij arm en berooid was. Maar hij had 45.000 Duitse mark op de bank, hem gegeven door Elena Bruckmann, echtgenote van een vooraanstaande uitgever, stelt Helm.
Net als tal van andere gefortuneerde vrouwen had Bruckman zich door Hitler laten inpalmen. Ook Richard Wagners schoondochter Winifred schonk de nazileider forse sommen geld.
Voor de buitenwereld stond Hitler bekend als een vegatariër en geheelonthouder die zich eenvoudig kleedde en zich geen uitspattingen veroorloofde. "In werkelijkheid deed hij niets liever dan zich omringen met dure spullen", aldus Helm. Hij was vooral dol op onroerend goed. Hij kreeg dat van aanhangers, kocht het op of nam het in beslag. "We weten pas sinds kort dat Hitler 20 miljoen rijksmark stak in de renovatie van een kasteel van keizer Wilhelm in het Poolse Poznan", zegt Helm. "Bovendien spendeerde hij ongeveer 100 miljoen rijksmark aan zijn kunstcollectie."
Hitler had niet alleen grote landhuizen en kastelen, hij verdiende ongeveer 7,8 miljoen rijksmark aan de verkoop van zijn boek Mein Kampf.
Het is onduidelijk wat er met het fortuin van Hitler is gebeurd. Helm heeft geen bewijs gevonden voor geruchten dat dit geld op Zwitserse bankrekeningen was gezet. Aan het einde van de Tweede Wereldoorlog droegen de geallieerden de eigendomsrechten van Hitlers huizen over aan de autoriteiten.
© Nieuwslink.
===================================================================
Hitler was dus eigenlijk een grote kapitalist ipv een Nationaal-socialist.
Misschien is Nationaal-Kapitalisme een betere benaming voor ''zijn'' stroming.?
quote:...veranderd dat ook maar iets aan het feit, dat de inhoud van een fles vergif nou eenmaal dodelijk is -en blijft, ZELFS nadat je er een ander etiket op hebt geplakt..?
Op donderdag 08 augustus 2002 19:23 schreef R@b het volgende:
<knip>
Hitler was dus eigenlijk een grote kapitalist ipv een Nationaal-socialist.
Misschien is Nationaal-Kapitalisme een betere benaming voor ''zijn'' stroming.?
[Dit bericht is gewijzigd door Nuoro op 08-08-2002 19:38]
quote:Zoals Mao en Stalin?
Op donderdag 08 augustus 2002 19:32 schreef Toffe_Ellende het volgende:
alleszins geen socialist...
quote:Mao en Stalin vonden het socialisme op een gegeven moment een beetje saai worden. Dus besloten ze maar het tegenovergestelde te proberen...
Op donderdag 08 augustus 2002 19:37 schreef X-Ray het volgende:[..]
Zoals Mao en Stalin?
wat wil je eigenlijk bereiken.. we weten allebei hoe het zit...
quote:Dus voor jou hoeft die docu niet ?
Op donderdag 08 augustus 2002 19:39 schreef HiZ het volgende:
Ik probeer wanhopig te bedenken wat dit toevoegt aan wat ik al wist over Adolf Hitler en kom tot de conclusie; niks.
Gezien de berichtgeving zou je denken dat het om onbekende feiten gaat.
Quote:
Helm laat weten dat de documentairemakers overtuigend materiaal hebben opgedoken waaruit het beeld is ontstaan van een wegkwijnende artiest die schreeuwde om erkenning.
quote:dat het een zielig mannetje was tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog wisten volgens mij ook al.
Op donderdag 08 augustus 2002 19:45 schreef R@b het volgende:[..]
Dus voor jou hoeft die docu niet ?
Gezien de berichtgeving zou je denken dat het om onbekende feiten gaat.
Quote:
Helm laat weten dat de documentairemakers overtuigend materiaal hebben opgedoken waaruit het beeld is ontstaan van een wegkwijnende artiest die schreeuwde om erkenning.
quote:Voor de oorlog ook al kennelijk.
Op donderdag 08 augustus 2002 19:47 schreef Toffe_Ellende het volgende:[..]
dat het een zielig mannetje was tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog wisten volgens mij ook al.
quote:Een gefrustreerde korporaal, dat was ook al bekend.
Op donderdag 08 augustus 2002 19:48 schreef R@b het volgende:[..]
Voor de oorlog ook al kennelijk.
quote:das wel opmerkelijk...
Op donderdag 08 augustus 2002 19:48 schreef R@b het volgende:[..]
Voor de oorlog ook al kennelijk.
quote:
Op donderdag 08 augustus 2002 19:32 schreef Wwolfje het volgende:
Zullen we 't maar op facistisch zwijn houden?
quote:Zo, kom je weer trollen ?
Op donderdag 08 augustus 2002 21:47 schreef Doagere het volgende:[..]
Doagere, wat denk je aan deze discussie bij te kunnen dragen, behalve een rode smiley...
Ja, Hitler was een krankzinnig en ideologistisch genie bij de gratie van zijn gefrustreerde volk destijds.
quote:Nou ja, die documentaire mogen ze wel maken, maar het feit dat Hitler een roverbaron was had iedereen die z'n ogen openhield wel kunnen weten. Alleen al het cadeautje dat hij zich liet aanleunen in Berchtesgaden.
Op donderdag 08 augustus 2002 19:45 schreef R@b het volgende:[..]
Dus voor jou hoeft die docu niet ?
Gezien de berichtgeving zou je denken dat het om onbekende feiten gaat.
Quote:
Helm laat weten dat de documentairemakers overtuigend materiaal hebben opgedoken waaruit het beeld is ontstaan van een wegkwijnende artiest die schreeuwde om erkenning.
quote:Ik durf het haast niet te zeggen...maar Hitler wordt hier gedemoniseerd!
Op donderdag 08 augustus 2002 21:53 schreef Koekepan het volgende:
Volgens mij wordt Hitler in dit topic in een kwaad daglicht gesteld.
quote:Eh, voor de oorlog was hij gefaald als schilder, kon niet worden toegelaten op de kunstacademie, heeft dus ook in totale armoede in Wenen gewoond. Wat is er dan opmerkelijk aan de waarneming dat hij daar wat aan had overgehouden?
Op donderdag 08 augustus 2002 19:49 schreef Toffe_Ellende het volgende:[..]
das wel opmerkelijk...
quote:Nee dat was hij niet, de oorlog die hij is begonnen was waanzinnig en iedere keer dat hij zich ermee bemoeide was de uitwerking catastrofaal. Niks geniaals aan het totaal verneuken van een oorlog.
Op donderdag 08 augustus 2002 21:18 schreef X-Ray het volgende:
Dat het een Lul met een hoofdletter L was, was al lang bekend. Maar het was wel een geniale Lul.
quote:Inderdaad, geniaal hoe hij het Duitse Rijk naar de kl##te heeft geholpen.
Op donderdag 08 augustus 2002 21:18 schreef X-Ray het volgende:
Dat het een Lul met een hoofdletter L was, was al lang bekend. Maar het was wel een geniale Lul.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |