Vanwege de relevantie plaats ik dit ook maar hier:
De mantel der liefde
Mijn eerste column van deze serie had een vrolijke moeten zijn. Snijdende observaties, optimistische satirische voorspellingen, een mooie start van het seizoen. Dat wordt hij niet. In de nacht van zondag op maandag is onder de ogen van duizenden internetters en minimaal twee redacties een misdrijf gepleegd. Diana werd aangerand –naar zeggen van de dader zelfs verkracht- door Frank en niemand heeft ingegrepen. Sterker nog, van alle kanten wordt het gebeurde weggemoffeld, onder het tapijt geveegd, totdat zelfs het slachtoffer niet meer denkt dat het om een misdrijf ging, maar dat ze gewoon zelf stom is geweest.
Het gebeurt heel veel meisjes, deze manier van aanranding. Ze flirten, ze zijn vrolijk, het rokje is misschien wat aan de korte kant, de handen zijn misschien wat vrijpostig. En als het moment daar is, en de jongen duwt letterlijk en figuurlijk ook na tien keer nee nog door, dan denken ze allemaal dat ze ook eigenlijk wel verplicht zijn om er nu mee door te gaan. Ze willen geen ruzie, ze zijn te moe om veel weerstand te bieden, emotioneel en fysiek te zwak om hem de deur uit te zetten. Veel meisjes zeggen nog veel minder vaak en minder duidelijk ‘nee’ dan Diane deed, maar de volgende dag voelen ze zich toch vies, ze douchen drie keer, ze verschonen de lakens, ze willen het er niet meer over hebben en ze besluiten dat ze nooit meer een druppel alcohol drinken. Ze voelen zich schuldig omdat ze de jongen zover hebben uitgedaagd, terwijl ze geen sex met hem wilden, ze voelen zich schuldig dat ze toch hebben toegegeven. Ze zijn sletten, in hun eigen ogen.
Het geval Frank heeft nog een extra dimensie. Hij weet namelijk zeker dat Diane gek op hem is, alleen heeft ze dat zelf niet door. Frank kent de vrouwtjes wel en weet beter dan zijzelf wat ze voelen en denken. Ik ken heleboel Franks (of is het Franken?), en ze kunnen je knettergek maken. Wat je ook tegen ze zegt, al gil je ze in het gezicht dat je ze niet moet, ze zullen het altijd opvatten als een liefdesverklaring. Om wanhopig van te worden. Ze dwingen je uiteindelijk om ze zo grof en bot mogelijk af te wijzen, en als je dat tenslotte doet storten ze zo volledig in dat je bijna omkomt in je medelijden en ze alleen nog maar wil troosten. Je hebt namelijk helemaal geen hekel aan ze, maar zodra je dat zegt slaat de balans weer om, weten ze zeker dat je toch van ze houdt en kun je weer opnieuw beginnen. In de verwarring van zo’n proces gebeurt het maar al te vaak dat het meisje ontdekt dat ze opeens sex heeft terwijl ze dat niet wou, en voelt zich daarna ook nog eens schuldig want nu denkt hij natuurlijk helemáál dat ze hem leuk vindt, ander had ze het toch niet gedaan. Emotionele onderbuikchantage waarbij de dader zich gedraagt als slachtoffer, en het slachtoffer zich dus automatisch dader voelt.
Met verbijstering heb ik die nacht naar de streams zitten kijken, met nog meer verbijstering heb ik zojuist de uitzending bekeken. Mijn herinnering blijkt met me aan de haal, Frank is een lieve jongen en Diane wou best heel graag met hem naar bed, ze klimt zelfs bovenop hem! Als ik het niet met mijn eigen ogen had gezien en vooral met mijn eigen oren had gehoord zou ik het ook niet geloven. Zeker twintig keer heb ik Diane ‘Nee’ horen zeggen terwijl de twee in bed lagen, er wordt er geen ééntje uitgezonden. Diane is een keer zelf bij Frank in bed gekropen –dat wordt uitgezonden-, maar vrij snel daarna vertrokken en werd daarna keer op keer door hem weer teruggetrokken in zijn bed –daar zien we niets van terug. Frank heeft haar voortdurend gekust, een paar seconden heeft ze –als gebaar- dat enigszins beantwoord, de paar seconden die vanavond zijn uitgezonden. Diane heeft eventjes bovenop Frank gezeten, maar wou daarna gelijk weg, werd tegengehouden door Frank. Gelukkig heb ik het met mijn eigen ogen gezien, gelukkig staan er op minimaal twee sites www.fokforum.nl en www.mediawatchers.nl gedetailleerde verslagen. Ik ben dus niet gek. Een willekeurige greep uit wat opmerkingen uit de verslagen van fok!:
quote:
Diane wil niet, en Frenk zegt ik doe toch niets.
…..
Frank zit de hele tijd 'alsjeblieft' te roepen en Diane zegt de hele tijd 'nee' te zeggen.
Kusgeluiden.
…..
Diane is terug in de slaapkamer en is laveloos! Ze wordt door Frenk de holbewoner in zijn bed gesleept. Maar hij doet niks met d'r zegt ie
….
Dianne zit nu bovenop frenk,..zucht...hijg, en probeert hem uit tel leggen dat ze echt niet wil, kus...lebber. Diane wil naar haar eigen bedje.
... maar mag niet van Frenkieboy.
…
het gesprek gaat als volgt:
Diane: nee
Frenk: alsjeblieft
(dit een keer of 10)
frenk laat diane niet gaan en duikt er steeds weer bovenop, diane probeert te zeggen dat ze 't niet wil.
…..
Dan stoppen ze even, dianne zegt nee, nee, frenk alsjeblieft. Dianne klimpt er bovenop, ff wat op en neer, dianne er weer af... nee nee, frenk mag ik alsjeblieft uit m'n bed?, frenk: alsjeblieft maak het af, alsjeblieft. Dianne, nee het is echt niet goed mag ik alsjeblieft naar m'n eigen bed? frenk: nee nee
Uit vrijwel alle streamverslagen spreekt dezelfde verbijstering die ik voelde. Als ik me er niet de hele dag over had opgewonden, was die verbijstering waarschijnlijk door de uitzending van vanavond gesust. Yorin heeft voor elkaar wat Veronica nooit gelukt is. Toen wachtte ik op manipulatie, valse weergaves van de werkelijkheid ten koste van bepaalde deelnemers; het gebeurde nooit. Nu voor het eerst hebben ze me rechts ingehaald. Een misdrijf is verdoezeld, bedekt met de mantel der liefde. De andere deelnemers beschermen hun medebewoner omdat ze niet weten wat ze ermee moeten. Diane beschermt Frank omdat ze om hem geeft, zich schuldig voelt en nog 100 dagen met hem door moet. De productie beschermt haar programma, omdat ze anders een schandaal blootleggen waar ze zelf aan medeplichtig zijn. “Je bent jong en je wilt wat” was vroeger de slagzin van Veronica. “Je bent wild en je jongt wat” maakten wij er als puber altijd melig van. De nieuwe slogun van Yorin:”Ze zijn wild en jong, en als een meisje nee zegt dan knippen we dat er gewoon uit.”
-edit- weet niet waarom al mijn diacritische tekens zo raar eruit komen te zien, hoop dat het nog een beetje leesbaar is...
Edit: Poging gedaan de 'vreemde tekens' leesbaar te maken.
[Dit bericht is gewijzigd door Cynix ® op 18-09-2001 23:02]