abonnementen ibood.com bol.com Coolblue
  maandag 14 mei 2018 @ 16:57:06 #26
10213 Fe2O3
Ja das roest
pi_179157406
registreer om deze reclame te verbergen
quote:
1s.gif Op maandag 14 mei 2018 16:12 schreef Faerlina91 het volgende:

[..]

Als het niet al te veel nadelen heeft wel ja.
https://www.belastingdienst.nl/rekenhulpen/toeslagen/

Vul maar in voor de diverse combinaties die je nu hebt, en straks eventueel hebt.

Wanneer ze zich inschrijft, pas dan zelf het voorschot voor de zorgverzekering en huurtoeslag aan, anders kan je die mik na de definitieve berekening gewoon terug lappen.
Dum de dum
pi_179159309
Los van fiscale voor- en nadelen, wat vind je ma ervan?
pi_179159942
Als je vriendin daadwerkelijk bij jullie komt wonen is ze verplicht om zich in te schrijven op jullie adres. Dat is géén keuze. De BRP wet schrijft voor dat je je inschrijft waar je daadwerkelijk woont. Doet ze dat niet dan wordt er woonfraude gepleegd waar boetes opstaan.

Worden jullie toeslagpartner op basis van de gevens die je hier vermeld?
NEE
Reden is simpel. Er wonen al twee meerderjarige op het adres ( jij en je moeder).

Als je moeder er niet zou wonen zou je op basis van art. 3 lid 2 sub e AWIR ( Omzigtprincipe) toeslagpartner worden. Maar...omdat je moeder er ook woont kan er geen keuze gemaakt worden wie de toeslagpartner van je vriendin wordt. Aangezien je niet zelf je toeslagpartner kan kiezen wordt niemand het. Eigenlijk heel simpel dus.

Diverse mensen plaatsen de link van de belastingdienst. Als je die invult naar je eigen situatie krijg je dit als uitslag

Uw medebewoner is uw toeslagpartner. Maar daaronder staat.......
In de volgende situaties kan uw medebewoner niet uw toeslagpartner zijn:
◾Uw medebewoner is uw ouder of kind en 1 van u is op 1 januari 2018 jonger dan 27 jaar.
[b]U hebt 2 of meer medebewoners die 18 jaar of ouder zijn[/b]
( vriendin en moeder)

Gevolg:
Je vriendin en jijzelf ( en je moeder) behouden ieder hun eigen zorgtoeslag.
Gemeentelijke belasting stijgt niet aangezien je al een meerpersoonshuishouden bent.
Vriendin behoudt haar alleenstaande kindgebonden budget. want geen toeslagpartner.
Haar uitkering wordt uitgekeerd op kostendelersnorm, maar dat is nu ook al zo omdat ze bij haar ouders woont. Dit omdat ze de woonlasten kan delen.

Mocht moeder van het adres verhuizen dan ben je wel toeslagpartner van je vriendin op basis van artikel 3 lid 2 sub e AWIR.

Ga je ondertussen een samenlevingscontract aan, of huwelijk, geregistreerd partnerschap Of krijg je zelf nog een kind met je vriendin ...Dan wordt je alsnog toeslagpartner.
pi_179161344
registreer om deze reclame te verbergen
quote:
0s.gif Op maandag 14 mei 2018 19:22 schreef Bloem75 het volgende:
Als je vriendin daadwerkelijk bij jullie komt wonen is ze verplicht om zich in te schrijven op jullie adres. Dat is géén keuze. De BRP wet schrijft voor dat je je inschrijft waar je daadwerkelijk woont. Doet ze dat niet dan wordt er woonfraude gepleegd waar boetes opstaan.

Worden jullie toeslagpartner op basis van de gevens die je hier vermeld?
NEE
Reden is simpel. Er wonen al twee meerderjarige op het adres ( jij en je moeder).

Als je moeder er niet zou wonen zou je op basis van art. 3 lid 2 sub e AWIR ( Omzigtprincipe) toeslagpartner worden. Maar...omdat je moeder er ook woont kan er geen keuze gemaakt worden wie de toeslagpartner van je vriendin wordt. Aangezien je niet zelf je toeslagpartner kan kiezen wordt niemand het. Eigenlijk heel simpel dus.

Diverse mensen plaatsen de link van de belastingdienst. Als je die invult naar je eigen situatie krijg je dit als uitslag

Uw medebewoner is uw toeslagpartner. Maar daaronder staat.......
In de volgende situaties kan uw medebewoner niet uw toeslagpartner zijn:
◾Uw medebewoner is uw ouder of kind en 1 van u is op 1 januari 2018 jonger dan 27 jaar.
[b]U hebt 2 of meer medebewoners die 18 jaar of ouder zijn[/b]
( vriendin en moeder)

Gevolg:
Je vriendin en jijzelf ( en je moeder) behouden ieder hun eigen zorgtoeslag.
Gemeentelijke belasting stijgt niet aangezien je al een meerpersoonshuishouden bent.
Vriendin behoudt haar alleenstaande kindgebonden budget. want geen toeslagpartner.
Haar uitkering wordt uitgekeerd op kostendelersnorm, maar dat is nu ook al zo omdat ze bij haar ouders woont. Dit omdat ze de woonlasten kan delen.

Mocht moeder van het adres verhuizen dan ben je wel toeslagpartner van je vriendin op basis van artikel 3 lid 2 sub e AWIR.

Ga je ondertussen een samenlevingscontract aan, of huwelijk, geregistreerd partnerschap Of krijg je zelf nog een kind met je vriendin ...Dan wordt je alsnog toeslagpartner.
Dankjewel voor je reactie. Dus eigenlijk kan zij en zowel mijn moeder als ik zonder problemen inschrijven op mijn moeder haar adres ? Samenwonen op dit monent is nog even niet aan de orde maar dat zijn wel de plannen.

Zij woont in gemeente hoogezand sappermeer. Ik in Smallingerland. Het is handiger dat ze op ons adres komt wonen maar mijn moeder wil vooral weten wat voor gevolgen het heeft
pi_179162583
quote:
0s.gif Op maandag 14 mei 2018 13:12 schreef Jaeger85 het volgende:

[..]

Artikel 3 lid 3 Participatiewet : Van een gezamenlijke huishouding is sprake indien twee personen hun hoofdverblijf in dezelfde woning hebben en zij blijk geven zorg te dragen voor elkaar door middel van het leveren van een bijdrage in de kosten van de huishouding dan wel anderszins.

Oftewel als er sprake is van meer dan twee personen in een zelfde woning KAN er geen sprake zijn van een gezamenlijke huishouding op grond van de Participatiewet. Anders stond er wel twee of meer. In dat geval heeft iedere bewoner een individueel recht op bijstand met toepassing van de kostendelersnorm op basis van artikel 19a Participatiewet.
Gast stop met deze onzin verkondigen! Ts en zijn vriendin worden gewoon als partners aangemerkt voor de participatiewet. TS en zijn moeder sowieso niet want bloedverwant in eerste graad. En als ze bij de gemeente komen voor een uitkering dan worden er wel vragen gesteld en documenten opgevraagd o.a. bankrekeningen. Waarschijnlijk is al op de bankrekeningen zichtbaar dat ze blijk geven zorg voor elkaar te dragen. Maar zelfs als dit niet zo is moeten ze met een heel goed verhaal komen waarom er een vreemde opeens in het huis komt wonen die verder geen relatie heeft met TS en zijn moeder.

Voor TS de gemeentelijke belasting gaat niet omhoog aangezien er al sprake is van een meerpersoonshuishouden.
Daarnaast kan je vriendin waarschijnlijk fluiten naar het kindgebonden budget afhankelijk van jouw inkomen. Dit kun je berekenen op de website van de belastingdienst.
No bitch to me
pi_179163801
quote:
0s.gif Op maandag 14 mei 2018 21:17 schreef TornadoDK het volgende:

[..]

Gast stop met deze onzin verkondigen! Ts en zijn vriendin worden gewoon als partners aangemerkt voor de participatiewet. TS en zijn moeder sowieso niet want bloedverwant in eerste graad. En als ze bij de gemeente komen voor een uitkering dan worden er wel vragen gesteld en documenten opgevraagd o.a. bankrekeningen. Waarschijnlijk is al op de bankrekeningen zichtbaar dat ze blijk geven zorg voor elkaar te dragen. Maar zelfs als dit niet zo is moeten ze met een heel goed verhaal komen waarom er een vreemde opeens in het huis komt wonen die verder geen relatie heeft met TS en zijn moeder.

Voor TS de gemeentelijke belasting gaat niet omhoog aangezien er al sprake is van een meerpersoonshuishouden.
Daarnaast kan je vriendin waarschijnlijk fluiten naar het kindgebonden budget afhankelijk van jouw inkomen. Dit kun je berekenen op de website van de belastingdienst.
Ik ben juridisch kwaliteitsmedewerker bij een sociale dienst en lid van de bezwaarcommissie participatiewet. Ik weet echt wel waar ik over praat.
pi_179164042
registreer om deze reclame te verbergen
Los van toeslagen lijkt het mij ook zeer de vraag of dit is toegestaan vanuit de verhuurder? Je wilt niet het risico lopen dat je moeder illegale onderhuur verweten wordt.
Wie de brug kent die de toekomst verbindt wacht niet op de sterksten, maar stilt de honger van een kind.
pi_179164231
quote:
0s.gif Op maandag 14 mei 2018 21:17 schreef TornadoDK het volgende:

[..]

Gast stop met deze onzin verkondigen! Ts en zijn vriendin worden gewoon als partners aangemerkt voor de participatiewet. TS en zijn moeder sowieso niet want bloedverwant in eerste graad. En als ze bij de gemeente komen voor een uitkering dan worden er wel vragen gesteld en documenten opgevraagd o.a. bankrekeningen. Waarschijnlijk is al op de bankrekeningen zichtbaar dat ze blijk geven zorg voor elkaar te dragen. Maar zelfs als dit niet zo is moeten ze met een heel goed verhaal komen waarom er een vreemde opeens in het huis komt wonen die verder geen relatie heeft met TS en zijn moeder.

Voor TS de gemeentelijke belasting gaat niet omhoog aangezien er al sprake is van een meerpersoonshuishouden.
Daarnaast kan je vriendin waarschijnlijk fluiten naar het kindgebonden budget afhankelijk van jouw inkomen. Dit kun je berekenen op de website van de belastingdienst.
Op welke wettelijke grond worden ze gezien als partners? Zomaar wat rondroepen dat het je vriendin is is namelijk niet meer voldoende. Je moet voldoen aan de partnerbegrippen die omschreven staan in de wet.
Dus waarom wordt Ts toeslagpartner met zijn vriendin voor de belastingdienst?

Bij de belastingdienst is de term "gezamenlijke huishouding/ duurzame huishouding" in 2013 geschrapt. Bij de PW staan de partnerbegrippen in artikel 3 PW. Bij de PW zal er sprake zijn van kostendelersnorm.

Ik denk zomaar dat je te weinig kennis van deze materie hebt.
pi_179164305
quote:
1s.gif Op maandag 14 mei 2018 20:22 schreef Faerlina91 het volgende:

[..]

Dankjewel voor je reactie. Dus eigenlijk kan zij en zowel mijn moeder als ik zonder problemen inschrijven op mijn moeder haar adres ? Samenwonen op dit monent is nog even niet aan de orde maar dat zijn wel de plannen.

Zij woont in gemeente hoogezand sappermeer. Ik in Smallingerland. Het is handiger dat ze op ons adres komt wonen maar mijn moeder wil vooral weten wat voor gevolgen het heeft
Op basis van je verhaal zie ik geen enkele belemmering. Uiteraard zal je zodra je echt gaat samenwonen wel toeslagpartner worden ivm het kind die op het adres woont. Voor de participatiewet zal dat ook als gevolg hebben dat er gekeken wordt naar jouw inkomen.
pi_179164373
quote:
0s.gif Op maandag 14 mei 2018 22:13 schreef Madivi het volgende:
Los van toeslagen lijkt het mij ook zeer de vraag of dit is toegestaan vanuit de verhuurder? Je wilt niet het risico lopen dat je moeder illegale onderhuur verweten wordt.
Ik lees nergens dat ze die vriendin een onderhuurcontract aanbieden. Ze komt er volgens mij gewoon gezellig bij wonen.

Definitie onderhuur:
De huurovereenkomst waarbij een huurder van een ruimte deze geheel of gedeeltelijk onderverhuurt aan een derde. De huurder heeft zelf een huurovereenkomst met de hoofdverhuurder. De derde wordt onderhuurder genoemd.
pi_179207118
quote:
0s.gif Op maandag 14 mei 2018 22:30 schreef Bloem75 het volgende:

[..]

Ik lees nergens dat ze die vriendin een onderhuurcontract aanbieden. Ze komt er volgens mij gewoon gezellig bij wonen.

Definitie onderhuur:
De huurovereenkomst waarbij een huurder van een ruimte deze geheel of gedeeltelijk onderverhuurt aan een derde. De huurder heeft zelf een huurovereenkomst met de hoofdverhuurder. De derde wordt onderhuurder genoemd.
Onderhuur is idd niet juiste term in dit geval. Veel verhuurders hebben in hun voorwaarden wel staan dat toestemming vereist is als je iemand anders dan een partner of kind bij je wilt laten wonen (dus ook verdere familie of kennis). Als je je netjes gedraagt zullen ze er niet snel iets van merken, maar beter vooraf de huurvoorwaarden checken dan achteraf problemen lijkt mij....
Wie de brug kent die de toekomst verbindt wacht niet op de sterksten, maar stilt de honger van een kind.
abonnementen ibood.com bol.com Coolblue
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')