abonnementen ibood.com bol.com Gearbest
  zondag 6 augustus 2017 @ 09:48:43 #201
78918 SeLang
Black swans matter
pi_172941204
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2017 09:36 schreef -Strawberry- het volgende:

[..]

Ik verbaas me wel over de prijzen die je noemde. Dat zijn vast geen supermarkt prijzen. 800 gram groente voor zo weinig?

Voorbeeldje (één van de vele mogelijkheden voordat er weer iemand gaat zeiken over elke dag hetzelfde eten):
http://groceries.iceland.(...)etables-900g/p/53312

£/¤ = 1,11 nu maar dit is 900 gram dus dat komt op hetzelfde neer.

quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2017 09:37 schreef -Strawberry- het volgende:

[..]

Hij noemt nota bene de kcal.
Het is FOK! Niemand leest daadwerkelijk de posts :D
"If you want to make God laugh, tell him about your plans" - Woody Allen
Mijn reisverslagen
pi_172941312
quote:
0s.gif Op zondag 6 augustus 2017 09:00 schreef MevrouwPuff het volgende:
Je komt in Nederland in aanmerking voor de voedselbank als je dat budget hebt voor eten.
Natuurlijk lukt het om daarvan te eten, als je slim en creatief bent en de tijd, zin en het planningsvermogen hebt om het voor elkaar te krijgen.
Veel mensen hebben een of meer van deze niet en het is niet gek om meer uit te geven of hulp te krijgen als het niet lukt.
Ja, je moet toch dan iets van 150 euro betalen of zo? Vind dat meteen alles teniet doen. :P
pi_172941332
quote:
0s.gif Op zondag 6 augustus 2017 09:47 schreef Miss-X het volgende:
Hier in Schotland geven wij ongeveer £160 per week uit aan boodschappen. Drie volwassenen (man, stiefzoon van 18 en ik)
Soms kan het ook meer zijn als we speciale biertjes of wijn kopen, maar voor de basis dingen is dat ongeveer wel het bedrag.

Nu is het wel zo dat sommige dingen hier veel goedkoper zijn (zalm bijvoorbeeld) maar bepaalde verse groenten ook weer duurder dan in NL.
Ik heb nog steeds het idee dat eten hier in Nederland goedkoper is, maar volgens mij komt dat gewoon omdat ik hier op goedkopere plekken kan shoppen (markt, verschillende supermarkten) en in Schotland was ik afhankelijk van dorpswinkeltjes en een enkele trip naar Morrisons per week.

Maar ik mis de Britse supermarkten wel enorm!
Mon 'en!
  zondag 6 augustus 2017 @ 10:00:46 #204
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_172941370
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2017 09:57 schreef Voetbalmeisje het volgende:

[..]

Ja, je moet toch dan iets van 150 euro betalen of zo? Vind dat meteen alles teniet doen. :P
?
Waar heb je het over?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_172941419
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2017 10:00 schreef Leandra het volgende:

[..]

?
Waar heb je het over?
Dat je 150 euro moet betalen om überhaupt eten te kunnen krijgen bij de voedselbank. Volgens mij eenmalig.
  zondag 6 augustus 2017 @ 10:04:48 #206
78918 SeLang
Black swans matter
pi_172941425
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2017 09:58 schreef bloempjuh het volgende:

Maar ik mis de Britse supermarkten wel enorm!
ASDA ftw! _O_
Alleen heb je die niet in Schotland.

Die kleine winkeltjes in Schotland zijn echt stervensduur. Voor sommige dingen betaal ik daar 3x wat ik thuis (zuid Engeland) betaal. De grote Morrissons en Tesco's (Fort William, Aviemore...) zijn wel goedkoop natuurlijk. En Lidl in Fort William gebruik ik ook veel.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans" - Woody Allen
Mijn reisverslagen
pi_172941466
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2017 09:58 schreef bloempjuh het volgende:

[..]

Ik heb nog steeds het idee dat eten hier in Nederland goedkoper is, maar volgens mij komt dat gewoon omdat ik hier op goedkopere plekken kan shoppen (markt, verschillende supermarkten) en in Schotland was ik afhankelijk van dorpswinkeltjes en een enkele trip naar Morrisons per week.

Maar ik mis de Britse supermarkten wel enorm!
Ik denk dat veel producten in NL inderdaad goedkoper zijn. Moest in het begin ook echt wennen aan het verschil in bedragen als je opeens voor 3 kookt ipv voor jezelf 😉

Ik zit zelf op een plek met best veel supermarkten en heb een Tesco expres letterlijk om de hoek, erg makkelijk als je weer eens melk of eieren bent vergeten.

Off topic: waar in Schotland zat je?
pi_172941491
quote:
0s.gif Op zondag 6 augustus 2017 10:04 schreef SeLang het volgende:

[..]

ASDA ftw! _O_
Alleen heb je die niet in Schotland.

Die kleine winkeltjes in Schotland zijn echt stervensduur. Voor sommige dingen betaal ik daar 3x wat ik thuis (zuid Engeland) betaal. De grote Morrissons en Tesco's (Fort William, Aviemore...) zijn wel goedkoop natuurlijk. En Lidl in Fort William gebruik ik ook veel.
Wij hebben gewoon de ASDA bij ons in Ayr. Gisteravond nog even geweest. Ik kom zelf graag bij de grote Tesco, laat op de avond lekker rustig een beetje shoppen.

Heb hier vlakbij ook een klein dorpswinkeltje en dat is inderdaad echt rete duur 😱
  zondag 6 augustus 2017 @ 10:12:32 #209
78918 SeLang
Black swans matter
pi_172941532
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2017 10:07 schreef Miss-X het volgende:
en heb een Tesco expres letterlijk om de hoek
Maar die "express" winkeltjes zijn dan vaak weer duurder.

Zelf zit ik in de luxe positie dat ik binnen loopafstand grote winkels heb van bijna alle grote ketens: ASDA, Sainsbury's, Tesco, Aldi, Lidl, Waitrose, Iceland. Dan heb je dus altijd lage prijzen. Alleen Morrissons heb ik niet in de buurt. ASDA is trouwens bijna altijd het goedkoopste, afgezien van Aldi en Lidl maar die hebben hun eigen merken.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans" - Woody Allen
Mijn reisverslagen
  zondag 6 augustus 2017 @ 10:15:13 #210
78918 SeLang
Black swans matter
pi_172941561
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2017 10:09 schreef Miss-X het volgende:

[..]

Wij hebben gewoon de ASDA bij ons in Ayr.
Nou inderdaad. Ik google even en zie tot mijn verbazing dat ASDA idd ook in Schotland zit. Nog nooit gezien :)

Omgeving van Ayr is trouwens mooi. Is een beetje het (onterecht) vergeten deel van Schotland.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans" - Woody Allen
Mijn reisverslagen
pi_172941563
Wij proberen het met 100 a 125 euro per week te doen. Meestal lukt dat wel, soms niet. Daar kopen we dan ook het wasmiddel en zo van.
pi_172941704
quote:
0s.gif Op zondag 6 augustus 2017 10:12 schreef SeLang het volgende:

[..]

Maar die "express" winkeltjes zijn dan vaak weer duurder.

Zelf zit ik in de luxe positie dat ik binnen loopafstand grote winkels heb van bijna alle grote ketens: ASDA, Sainsbury's, Tesco, Aldi, Lidl, Waitrose, Iceland. Dan heb je dus altijd lage prijzen. Alleen Morrissons heb ik niet in de buurt. ASDA is trouwens bijna altijd het goedkoopste, afgezien van Aldi en Lidl maar die hebben hun eigen merken.
Express is idd 10% duurder geloof ik, gebruik het ook echt alleen in geval van "nood" Iceland heb Ik ook op loopafstand, prima winkel!

Asda is Zelenograd het goedkoopst, maar hier altijd bizar druk en rommelig, word ik een beetje kriegel van haha.

Off topic: Ayr is prachtig, heb het nog nooit zo fijn gevonden om te wandelen enzovoort.
pi_172941809
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2017 09:57 schreef Voetbalmeisje het volgende:

[..]

Ja, je moet toch dan iets van 150 euro betalen of zo? Vind dat meteen alles teniet doen. :P
Nee als je 150 euro per maand overhoudt om van te leven mag je zo'n pakket ophalen. Kost niets en er zit prima spul in. Soms ook elke week een doos bonbons ed, dat vind ik dan weer bijzonder maar ja het is liefdadigheid.
pi_172942139
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2017 10:33 schreef MevrouwPuff het volgende:

[..]

Nee als je 150 euro per maand overhoudt om van te leven mag je zo'n pakket ophalen. Kost niets en er zit prima spul in. Soms ook elke week een doos bonbons ed, dat vind ik dan weer bijzonder maar ja het is liefdadigheid.
Ooow, zo. Ik had begrepen 150 euro inschrijven ofzo. Beter. En dat dan 4x per maand, zo'n pakket?
  zondag 6 augustus 2017 @ 12:52:51 #215
119554 -Strawberry-
elastic heart
pi_172944430
quote:
0s.gif Op zondag 6 augustus 2017 09:48 schreef SeLang het volgende:

[..]

Voorbeeldje (één van de vele mogelijkheden voordat er weer iemand gaat zeiken over elke dag hetzelfde eten):
http://groceries.iceland.(...)etables-900g/p/53312

£/¤ = 1,11 nu maar dit is 900 gram dus dat komt op hetzelfde neer.

[..]

Het is FOK! Niemand leest daadwerkelijk de posts :D
Bevroren spul is sowieso wel budget proof ja.
pi_172957606
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 augustus 2017 18:36 schreef MevrouwPuff het volgende:

[..]

Jij gaf eerst 80 euro per maand uit bij een klein budget en bent niet gestegen na een significante inkomensstijging?
ik bedoel echt niet dat er een lineair verband is, maar als je eerst goedkoop at omdat het moest en het breder krijgt, dan is het logisch dat je de dingen die je bewust liet staan nu wel eet.
Er zijn vast mensen tevreden met vega (vlees weglaten anders ook duur), gehakt of kipfilet maar ik ben blij dat ik nu af en toe een luxere keuze kan maken :)
Toen ik student was 40 euro per week, toen ik pas werkte ook 40 euro per week, nu ik inmiddels al jarenlang werk nog steeds 40 euro per week. Ik ken genoeg mensen bij wie dat ook zo is.
Op vrijdag 15 januari 2016 23:58 schreef Ajacied422 het volgende:
Feitelijk heeft Shreyas gewoon gelijk.
pi_172957794
quote:
0s.gif Op zondag 6 augustus 2017 21:51 schreef Shreyas het volgende:

[..]

Toen ik student was 40 euro per week, toen ik pas werkte ook 40 euro per week, nu ik inmiddels al jarenlang werk nog steeds 40 euro per week. Ik ken genoeg mensen bij wie dat ook zo is.
Is ook niet moeilijk denk ik. Groente en fruit van de markt, blabla.
pi_172958544
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 augustus 2017 10:15 schreef SeLang het volgende:

[..]

Welnee man. ¤80 per maand = ca ¤2,60 per dag.

1 soja + lijnzaad brood voor 2 dagen = 1,00 / 2 = 0,50
Olive spread voor 10 dagen = 0,80 / 10 = 0,08
Jam maak je zelf, kost je ~0,03 per dag voor de benodigde suiker
800 gram groente voor 4 dagen = 1,00 / 4 = 0,25
1kg bruine basmati rijst voor 5 dagen = 1,76 / 5 = 0,35
potje saus voor 2 dagen = 1,00 / 2 = 0,50
600 gram kip voor door de rijst voor 6 dagen = 3,60 / 6 = 0,60
1 liter 100% vruchtensap voor 3 dagen = 0,66 / 3 = 0,22

= 2,53 per dag, 2300 kcal

_O- _O_
#Nexit
pi_172964768
quote:
Kun je voor beide eens een keer een workshop geven aan mijn vriendin? :{ Toen ik nog alleen woonde, kocht ik volgens mij maar één grote verpakking WC papier per jaar (16 rollen of zo), sinds ik samenwoon vraag ik me altijd af waarvoor al dat WC papier toch wordt gebruikt. Dat je iets meer gebruikt, OK, maar een rol WC papier is soms in een of twee dagen al op :{
Ik gebruik zelf helemaal geen WCpapier. Ik heb het wel in huis voor eventueel bezoek. De rollen van de vorige bewoner (3 jaar geleden) heb ik nog. Mijn jeugd in Azie doorgebracht. Daar doet men het met water. Net zo fris en veel goedkoper. :)
pi_172969926
TO ik vind 25 euro per week voor één persoon wel aan de krappe kant hoor.
Het kan wel, maar dan moet je wel echt basic eten en kun je je niks extra's veroorloven. Vegetarisch is dan het goedkoopst.
Zelf komt ik rond de 35-40 euro per week voor 1 persoon, dat is prima te doen, ook met soms luxe fruit en meer dan de helft biologisch. Moet wel zeggen dat ik geen vlees eet en geen alcohol drink, dat scheelt wel natuurlijk
pi_172974260
quote:
0s.gif Op maandag 7 augustus 2017 09:58 schreef Avinus het volgende:

[..]

Ik gebruik zelf helemaal geen WCpapier. Ik heb het wel in huis voor eventueel bezoek. De rollen van de vorige bewoner (3 jaar geleden) heb ik nog. Mijn jeugd in Azie doorgebracht. Daar doet men het met water. Net zo fris en veel goedkoper. :)
Hoe doe je dat?
pi_172983684
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 augustus 2017 10:15 schreef SeLang het volgende:

[..]

Welnee man. ¤80 per maand = ca ¤2,60 per dag.

1 soja + lijnzaad brood voor 2 dagen = 1,00 / 2 = 0,50
Olive spread voor 10 dagen = 0,80 / 10 = 0,08
Jam maak je zelf, kost je ~0,03 per dag voor de benodigde suiker
800 gram groente voor 4 dagen = 1,00 / 4 = 0,25
1kg bruine basmati rijst voor 5 dagen = 1,76 / 5 = 0,35
potje saus voor 2 dagen = 1,00 / 2 = 0,50
600 gram kip voor door de rijst voor 6 dagen = 3,60 / 6 = 0,60
1 liter 100% vruchtensap voor 3 dagen = 0,66 / 3 = 0,22

= 2,53 per dag, 2300 kcal

Knap dat het kennelijk ook met een laag budget kan, echter ziet dit er zorgelijk uit. Verschillende type voedingsstoffen zijn nodig voor normaal functioneren, bijv. vetten voor bepaalde vitamine binding, hormoon productie, etc. Deficientie van iets kan je vatbaar maken voor zowel fysieke als mentale ziektes.

Over het algemeen gesproken, aangeraden per dag:
- eiwit (~4 cal/g): factor 0,8-1 per pound (=454g) lichaamsgewicht
- gezonde vetten (~9 cal/g): factor 0,4 per pound (=454g) lichaamsgewicht, meestal ~50g vet als minimum
- koolhydraat in gram: (TDEE - eiwit behoefte in cal - vet behoefte in cal) /4

M.a.w. in de gratis app MyFitnessPal is zonder zelf te berekenen gemakkelijk te zien of dit behaald is.
  dinsdag 8 augustus 2017 @ 06:11:12 #223
72712 Renesite
Deze exkutmod is geverifieerd
pi_172988708
quote:
0s.gif Op maandag 7 augustus 2017 09:58 schreef Avinus het volgende:

[..]

Ik gebruik zelf helemaal geen WCpapier. Ik heb het wel in huis voor eventueel bezoek. De rollen van de vorige bewoner (3 jaar geleden) heb ik nog. Mijn jeugd in Azie doorgebracht. Daar doet men het met water. Net zo fris en veel goedkoper. :)
met een handdoek droogdeppen?
 | <3 Triquester...
HET IS RENÉ MET EEN STREEPJE-OP-DE-LAATSTE-E!!!!
pi_172989813
quote:
0s.gif Op maandag 7 augustus 2017 22:40 schreef Yiwei het volgende:

[..]

Knap dat het kennelijk ook met een laag budget kan, echter ziet dit er zorgelijk uit. Verschillende type voedingsstoffen zijn nodig voor normaal functioneren, bijv. vetten voor bepaalde vitamine binding, hormoon productie, etc. Deficientie van iets kan je vatbaar maken voor zowel fysieke als mentale ziektes.

Over het algemeen gesproken, aangeraden per dag:
- eiwit (~4 cal/g): factor 0,8-1 per pound (=454g) lichaamsgewicht
- gezonde vetten (~9 cal/g): factor 0,4 per pound (=454g) lichaamsgewicht, meestal ~50g vet als minimum
- koolhydraat in gram: (TDEE - eiwit behoefte in cal - vet behoefte in cal) /4

M.a.w. in de gratis app MyFitnessPal is zonder zelf te berekenen gemakkelijk te zien of dit behaald is.
Jam maken, groente en kip zijn echt veel duurder dan wat hij daar schetst. 800 gram netto groente (dus het eetbare deel overhouden) voor 1 euro? Wijs het mij maar aan.
  dinsdag 8 augustus 2017 @ 09:29:24 #225
455036 Drug
feel like pablo
pi_172989843
quote:
7s.gif Op dinsdag 8 augustus 2017 09:26 schreef Biancavia het volgende:

[..]

Jam maken, groente en kip zijn echt veel duurder dan wat hij daar schetst. 800 gram netto groente (dus het eetbare deel overhouden) voor 1 euro? Wijs het mij maar aan.
kan wel met diepvriesgroente denk ik
hard times got my mind on cock
abonnementen ibood.com bol.com Gearbest
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')