abonnementen ibood.com bol.com Gearbest
pi_172201016
registreer om deze reclame te verbergen
Ik heb een aanvullende beurs aangevraagd, maar doordat mijn ouder in het buitenland woont, kan DUO de inkomensgegevens niet opvragen bij de Nederlandse fiscus. Daarom stuurt men per post een formulier waarin je deze kunt invullen. Op het in te vullen formulier wordt bovendien gevraagd of het "gezamenlijk vermogen" van mijn ouder en de partner de ¤80.000 overschrijdt.

Deze vraag werpt op zijn beurt bij mij enkele vragen op:
1) waarom wordt er naar het gezamenlijk vermogen van ouder en partner gevraagd i.p.v. naar dat van beide natuurlijke ouders?
2) waarom wordt deze vraag überhaupt gesteld? WSF 2000 bevat geen bepalingen die aanleiding geven tot een vermogenstoets bij de toekenning van een aanvullende beurs.

Alvast bedankt!

Fermat
pi_172201431
Lijkt me logisch als een van je ouder is hertrouwd.. Je zou dan als kind uit 3/4 personen financiele ondersteuning krijgen.
pi_172201559
Dat is omdat ze naar het verzamelinkomen kijken. Daar hoort het eigen vermogen gewoon bij.

https://www.belastingdien(...)en/v/verzamelinkomen
pi_172202196
registreer om deze reclame te verbergen
quote:
1s.gif Op woensdag 5 juli 2017 21:42 schreef RolStaart-Beer het volgende:
Dat is omdat ze naar het verzamelinkomen kijken. Daar hoort het eigen vermogen gewoon bij.

https://www.belastingdien(...)en/v/verzamelinkomen
Dat het eigen vermogen van de ouders daar bij zou horen, daar kan ik inkomen. Dat het vermogen van de partner (i.p.v. de andere ouder) daar echter wordt bijgerekend, is natuurlijk abject. Je kan immers niet verwachten dat iemand de studie van andermans kind gaat bekostigen - degene die artikel 3.9, eerste lid, van de WSF 2000 heeft neergepend is eenzelfde mening toegedaan: enkel het inkomen van de afzonderlijke ouders speelt een rol in het bepalen van de ouderlijke bijdrage.

quote:
0s.gif Op woensdag 5 juli 2017 21:39 schreef JTLC het volgende:
Lijkt me logisch als een van je ouder is hertrouwd.. Je zou dan als kind uit 3/4 personen financiele ondersteuning krijgen.
Was het maar zo.
pi_172202390
quote:
0s.gif Op woensdag 5 juli 2017 22:00 schreef Fermat het volgende:

[..]

Dat het eigen vermogen van de ouders daar bij zou horen, daar kan ik inkomen. Dat het vermogen van de partner (i.p.v. de andere ouder) daar echter wordt bijgerekend, is natuurlijk abject. Je kan immers niet verwachten dat iemand de studie van andermans kind gaat bekostigen - degene die artikel 3.9, eerste lid, van de WSF 2000 heeft neergepend is eenzelfde mening toegedaan: enkel het inkomen van de afzonderlijke ouders speelt een rol in het bepalen van de ouderlijke bijdrage.

[..]

Was het maar zo.
Dat is inderdaad heel vreemd. DUO mag alleen naar biologische of adoptie ouders kijken.
pi_172202554
Waarom vraag je dat hier in plaats van bij DUO?
Play hard, go pro.
pi_172220811
registreer om deze reclame te verbergen
Ik ga niet vanuit het buitenland bellen om vervolgens een uur in de wachtrij te staan.

http://www.dvhn.nl/gronin(...)-wacht-22331570.html
abonnementen ibood.com bol.com Gearbest
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')