71e Vuelta a España20 augustus – 11 september, 2016
De Giro ligt al een tijdje achter ons en ook de Tour zit er al een paar weken op. Dus rest ons nog drie weken schroeien in de Vuelta a
España Galicia, Asturias, Pais Vasco en Valenciana in één. Voor sommigen een kans op revanche na een mislukte Tour, voor een enkeling een kans op de dubbel.
Het startschot klinkt op 20 augustus met de gebruikelijke en eveneens walgelijke ploegentijdrit. Dit jaar niet eens over de stranden van Puerto Banús, maar we zullen het ermee moeten doen. We beginnen in Balneario de Laias en komen drie weken later aan in Madrid. Zoals we gewend zijn in de Vuelta, kunt u in die drie weken heel veel genieten van _____________/.
Sprintetappes zijn er in deze Vuelta nauwelijks. Is de aankomst niet bergop, dan is het parcours wel golvend of ligt de aankomst bovenop de welbekende muurtjes.
Vanaf 20 augustus kunt u weer terecht bij de vrienden van Sporza, waar u wordt voorzien van commentaar door de heren Wuyts en de Cauwer. Of de NOS er ook bij is, zal afhangen van de prestaties van de Nederlanders. Immers: geen succes is geen uitzending.
Stage 1: Ourense, Balneario de Laias → Parque Náutico Castrelo de Miño (27.8 km, TTT)
Stage 2: Ourense, Capital Termal → Baiona (160.8 km, Flat)
Stage 3: Marín → Dumbría, Mirador de Ézaro (176.4 km, Medium Mountains)
Stage 4: Betanzos → San Andrés de Teixido (163.5 km, Medium Mountains)
Stage 5: Viveiro → Lugo (171.3 km, Flat)
Stage 6: Monforte de Lemos → Luintra, Ribeira Sacra (163.2 km, Medium Mountains)
Stage 7: Maceda → Puebla de Sanabria (158.5 km, Medium Mountains)
Stage 8: Villalpando → La Camperona, Valle de Sabero (181.5 km, Medium Mountains)
Stage 9: Cistierna → Oviedo, Alto del Naranco (164.5 km, Medium Mountains)
Stage 10: Lugones → Lagos de Covadonga (188.7 km, High Mountains)
Rest Day 1 Stage 11: Colunga, Museo Jurásico → Peña Cabarga (168.6 km, Medium Mountains)
Stage 12: Los Corrales de Buelna → Bilbao (193.2 km, Medium Mountains)
Stage 13: Bilbao → Urdax-Dantxarinea (213.4 km, Medium Mountains)
Stage 14: Urdax-Dantxarinea → Aubisque - Gourette (196 km, High Mountains)
Stage 15: Sabiñánigo → Sallent de Gállego, Aramón Formigal (118.5 km, High Mountains)
Stage 16: Alcañiz → Peñíscola (156.4 km, Flat)
Rest Day 2 Stage 17: Castellón → Llucena, Camins del Penyagolosa (177.5 km, High Mountains)
Stage 18: Requena → Gandía (200.6 km, Flat)
Stage 19: Xabia → Calp (37 km, ITT)
Stage 20: Benidorm → Alto de Aitana, Escuadrón Ejército del Aire (193.2 km, High Mountains)
Stage 21: Las Rozas → Madrid (104.1 km, Flat)
(credits aan Praying Mantis van CN)