quote:
Volgens de Bijbel wel ja.
quote:
Alle mensen hebben gezondigd, ook de krishna's en de buddha's en de katharen en de hele mensheid komt tekort aan Gods standaard.
Oh, wat ik over Boeddha lees komt op mij zeer zuiver en moreel over.
quote:
Je kan dus niet aan de hand van je eigen interpretatie van goed en slecht beoordelen of iets waar of niet waar is. Je bent zelf ook imperfect bent en daardoor zal je kijk op en oordeel van de wereld beinvloed worden door je eigen imperfecties, voorkeuren, smaken, meningen en dus imperfect zijn.
Of iets waar of niet waar is bepaal je aan de hand van de wetenschap.
quote:
Indien je na wilt gaat of iets waar of niet waar is, dien je een objectieve standaard te hebben. Indien je mensen wilt beoordelen op goed of kwaad gedrag, dien je een standaard voor goed en kwaad te hebben.
Mee eens.
quote:
In de bijbel wordt gewezen op zo'n standaard en dat is dus Gods wet. Als je mensen meet aan de hand van Gods wet, blijkt er niemand naar op te leven. Dus dat maakt God goed, maar de mens slecht, of hij het nu wil of niet, of zijn trots het nu toelaat of niet, de mens zondigt en doet verkeerde dingen. De wet laat zien dat we overtreders zijn, allemaal.
Nee, God leeft er zelf niet naar, dan zou hij niet zeggen dat mensen niet mogen moorden en zelf allemaal genocides plegen op volkeren die slecht zijn, terwijl hij de mens naar zijn evenbeeld heeft geschapen. Als de mens je evenbeeld is maar je moord zelf terwijl je het mensen niet toestaat, is dat eigenlijk de regels overtreden.
quote:
Wat mensen doen doet er dus niet toe wanneer je wilt weten of iets waar is of niet. Het beste dat je zult vinden is dat niemand perfect is en dus iedereen op het verkeerde pad loopt. Je hebt dus een andere invalshoek nodig. Wat onderscheidt de bijbel van alle andere geloven? Dat is profetie. In de bijbel wordt de wereldgeschiedenis vantevoren beschreven. Dit wijst op goddelijke inspiratie en geeft de bijbel een unieke status die geen enkel heilig boek kan claimen.
Dat wijst helemaal niet op goddelijke inspiratie, wie heeft bepaald dat die profetiën van God komen? Mensen? Daarnaast: deze zijn zo vaag beschreven dat dit helemaal niet als bewijs geldt en het is veel waarschijnlijker dat ze betrekking hadden op de tijd waarin men toen leefde, maar aangezien je 7 Dags Adventist bent ben je geïndoctrineerd met dit soort denkbeelden, dit is namelijk niet uniek voor jou, allerlei mensen van 7 Dags Adventisme lopen met deze ideeën rond, en komen van een kerk die zelf indirecte banden heeft gehad met vrijmetselarij. (aangezien Miller er een was vóór de oprichting.) Dat vraagt om kritisch en objectief onderzoek en daar rijst de vraag: Is die kerk wel zo betrouwbaar?
Wat er nog meer niet klopt: In een soera in de Koran staan ook profetiën over de tijd waar je het over hebt, en die zijn ook vrij accuraat van toepassing op deze tijd, zelfs accurater dan de Bijbel in feite. Misschien is de islam dan wel de waarheid.
quote:
De mystici komen allemaal op hetzelfde uit omdat ze allemaal door dezelfde bron beinvloed worden wanneer ze contact maken met de spirituele realiteiten, en dat is niet God.
Je argumentatie?
De wereld is er om te respecteren, omdat het ons een plaats en de kans om te leven heeft gegund.