Op woensdag 29 februari 2012 15:00 schreef TheArt het volgende:Het is trouwens bijna helemaal duidelijk nu welke judoka's naar Londen gaan. Het lijkt erop dat we met een equipe van 9 judoka's gaan. Dat is er 1 minder dan in 2008, maar 2 meer dan in 2004. Een plek bij de beste 14 op de geschoonde wereldranglijst was genoeg voor kwalificatie bij de vrouwen, bij de mannen was top-22 op een geschoonde lijst zelfs genoeg. Op dit moment gaan deze judoka's daaraan voldoen. Allemaal hebben ze ook al voldaan aan de eisen van NOC*NSF.
- Jeroen Mooren (mannen -60 kg). Staat 14e op de geschoonde wereldranglijst.
- Dex Elmont (mannen -73 kg). Staat 3e op de geschoonde lijst.
- Guillaume Elmont (mannen -81 kg). Staat 10e op de geschoonde lijst.
- Henk Grol (mannen -100 kg). Staat 2e op de geschoonde lijst.
- Luuk Verbij (mannen +100 kg). Staat 17e op de geschoonde lijst.
- Elisabeth Willeboordse (vrouwen -63 kg). Staat 5e op de geschoonde lijst.
- Edith Bosch (vrouwen -70 kg). Staat 2e op de geschoonde lijst.
- Marhinde Verkerk (vrouwen -78 kg). Staat 9e op de geschoonde lijst.
Dan zijn er nog de quotaplaatsen. In totaal heeft Europa 11 quotaplaatsen bij de vrouwen en 14 bij de mannen. Voor die extra tickets worden alle wereldranglijsten in de verschillende klasses op punten samengesmolten vanaf de plaatsen die niet meer recht geven op een rechtstreekse startplek voor de OS. Dan is het gewoon een kwestie van wie heeft de meeste punten. Daarbij zijn 2 regels: er is 1 quotaplaats per land beschikbaar en per klasse mogen er maar 2 judoka's een quotaplaats ontvangen.
Hier staat het overzicht van de quotaplaatsenverdeling van Europa op dit moment.Op basis van die lijst kan het bijna niet meer misgaan dat Birgit Ente in de klasse tot 48 kg. een quotumplaats krijgt.
Daarmee zitten we op 9 judoka's. Dan maakt er nog 1 judoka een kansje op de OS en dat is Jasper de Jong in de klasse tot 66 kg. Hij staat op de geschoonde wereldranglijst op dit moment 25e met een achterstand van 54 punten op de nummer 22. Zijn enige kans om die kloof nog te overbruggen is op het EK eind april een heel goed resultaat te halen, maar daar ga ik maar niet van uit.