Gisteravond hadden we een vreemd geval met de nieuwe CV ketel in ons nieuwbouw huis, We zitten er net 'n maand in. Me vriendin wilde douchen en merkte nattigheid op de overloop. Ik scheerde naar boven om te kijken of de wasmachine is gaan lekken, dat was niet het geval. Tot we naar boven keken en dit zagen.

Warm water stond nog aan en het viel me op dat de ketel opstarten, gelijk weer afsloeg en dat zo herhaalde. Direct water afgezet, stekker eruit.
Nu wil het ook nog eens het toeval zijn dat dit de gassen afvoer is en dus potentieel gevaarlijk is. De buis er zelf in terug stoppen was ik niet echt gerust op en heb een monteur laten komen. Na 3.5 uur was hij en stond nee knikkend naar het buizendoolhof te kijken.. Schuift de buis erin en zegt dat het gebeugeld moet worden.
Nu wil het dus dat het los geknald is, de muren waren nat en het was echt een soort spray van water. Wat nu?
- Zo een pijp hoort niet onder druk te staan lijkt me. Waarom knalt het? Kan de schoorsteen verstopt zitten?
- Horen die pijpen niet minimaal gelijmd te zitten? Het zit nu allemaal in elkaar geschoven.
- Zijn hier voorschriften voor? Voldoet dit?