Mocht men geďnteresseerd zijn in het opzetten van een goedlopende wedstrijd, dan moeten er mijnentwege een paar dingen gebeuren:
1. Er moet een beloning komen. Alleen de magere eer het beste verhaal van drie verhalen af te leveren is geen eer. Een wedstrijd verliezen met slechts drie deelnemers is daarentegen een behoorlijke domper.
2. Het multidisciplinaire spreekt me tegen; niet zozeer omdat mijn voorkeur bij het één of het ander zou liggen, het zorgt er wel voor dat de hele wedstrijd een stuk minder overzichtelijk en toegankelijk is. Ik zeg; of een verhaal, of een gedicht, of een tekening, of iets anders. Niet allemaal.
3. Voor de verhalen zou ik zelf niet zeggen: 'maximaal' of 'minimaal' maar 'rond de' zoveel woorden. Dat levert in ieder geval verhalen van ongeveer dezelfde lengte op en wekt in ieder geval de illusie van een vorm van vergelijkbaarheid.
4. Stemmen over een thema is kut. Thema's spreken me sowieso niet aan, tenzij het kutjes, jazz, sigaretten roken alcoholgebruik en/of classic rock is. Zo heeft iedereen zijn voorkeuren. Schrijven en tekenen en wat dan ook is al moeilijk genoeg; elke beperking daarin is een onnodige beperking.
5. Uiteraard zal er betere promotie moeten worden gevoerd. Daar hebben we allemaal een aandeel in; dat komt wel goed.
Meer heb ik er voor het moment niet over te zeggen. Ik meen dit in ieder geval vier mooie aanknopingspunten om de discussie voor te zetten.
JAM SIGNED OFF.
"The world will note that the first atomic bomb was dropped on Hiroshima, a military base."