Om het duidelijker te maken, de piek van onderstaande pluim (zoals vanochtend gepost) geeft de intensiteit aan van de sneeuwval op een bepaald moment.

De piek hiervan geeft de intensiteit van de sneeuwval op exact dat moment uitgezet in het aantal centimeters sneeuw dat zou vallen in 6 uur tijd een dergelijke intensiteit.
Uitgaand van bovenstaande pluim valt onmogelijk op te maken hoeveel sneeuw er precies zou vallen.... maar mocht de bovenstaande piek van de Oper blijven hangen boven één gebied op vrijdag en 6 uur lang uitsneeuwen (wat uiteraard niet gaat gebeuren) zou je een cumulatieve sneeuwlaag van ongeveer 20cm krijgen.
Ok, dat even over de sneeuwpluim.
Aanstaande vrijdag zien we een complex dat boven ons land zit en enorm scherpe windvelden met zich mee trekt. Mocht het lage druk complex precies boven Nederland blijven hangen dan zal hier de wind gaan liggen (min of meer) en zouden eventuele sneeuwbuien ietswat kunnen blijven hangen. Desondanks geloof ik hier nauwelijks in want de echte sneeuwbuien zullen pas ontaarden bij genoeg shear in de atmosfeer en dit zal voornamelijk op de grenzen van de windvelden plaatsvinden.
De natte bol temperatuur ligt nog best hoog, zo tussen de 3 en 6 graden op vrijdag, maar wanneer de intensiteit van de buien hoog genoeg is (de intensiteit en de bovenlucht temperaturen kunnen in een grafiek worden uitgezet tegen de natte bol temperaturen) dan zien we dat bij een bepaalde rate er zeer zeker flink wat sneeuw naar beneden kan komen. Of dit langer dan enkele minuten/uren blijft liggen is nog maar de vraag..... ik betwijfel het ten zeerste.