Het lijkt er niet te zijn; een centraal topic over de VVD; momenteel de grootste partij van Nederland en leverancier van de minister-president. Dat lijkt me op POL nogal een gemis, dus maak ik dat topic bij deze gewoon aan.
Een liefhebber mag zich buigen over een passende, hippe openingspost met alle ins en outs.. Ik ga nu gewoon over tot de actualiteit van de dag:
quote:
Enquête NRC: VVD’ers tevreden, behalve over de PVV
De VVD maakt zich zorgen over de groeiende invloed van de PVV en de SGP op het kabinetsbeleid. VVD-bestuurders willen in een eventueel volgend kabinet liever met D66 samenwerken dan met de huidige gedoogpartner.
Bijna de helft van premier Rutte’s partij vindt dat de VVD zich meer zou moeten onderscheiden van Geert Wilders’ PVV. En een enorm percentage van de partij vindt het merkbaar dat Nederland een liberale premier heeft: 92 procent.
Dat zijn de belangrijkste resultaten uit een enquête die onderzoeksbureau OverheidInNederland.nl en NRC Handelsblad hebben gehouden onder bijna tweeduizend VVD-bestuurders, aan de vooravond van het VVD-congres van komende zaterdag. Uit de enquête blijkt ook dat de meeste van de 670 VVD-bestuurders die reageerden Mark Rutte de beste bewindspersoon voor de partij vinden.
‘Rosenthal slechtste VVD-bewindspersoon’
Over enkele onderwerpen die op dit moment gevoelig liggen in Den Haag zijn de VVD’ers verdeeld. Vooral over het stemgedrag van de Tweede Kamerfractie rond het gedogen van weigerambtenaren en de zondagsrust zijn de bestuurders kritisch. Bij de steun aan premier Mark Rutte steekt de waardering voor de overige bewindspersonen magertjes af: slechts 4 procent vindt minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) de beste.
32 procent van de bevraagde bestuurders vindt minister van Buitenlandse Zaken Uri Rosenthal de slechtste VVD-bewindspersoon. Fractieleider Stef Blok is in de Tweede Kamer niet zichtbaar genoeg, vindt 21 procent.
Bron:
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)behalve-over-de-pvv/Een actueel bericht dat meteen de nodige onderwerpen bevat die nu spelen en waarop de VVD zich manifesteert. Deze uitkomst verbaast mij nogal. Toen de VVD over PaarsPlus onderhandelde, kwam er veel kritiek vanuit de partij. Men moest en zou over rechts. En nu neemt de kritiek op de PVV toe. Moeten we dit zien als voorsorteren op een breuk in de (gedoog)coalitie?