Uiteindelijk gaat het om de basisbegrippen van het bestaan te achterhalen.
Heeft iemand hier meer informatie over?
Ik ben zelf gefascineerd geraakt door het lezen van het boek De slinger van foucauld van Umberto Eco.
(slinger van foucauld is het bewijs dat de aarde om zijn eigen as draait)
[Dit bericht is gewijzigd door Roel_van_Mil op 14-06-2002 10:57]
leuk boek, ik heb 'm in m'n collectie 'verboden' boeken
quote:Het is toch eerder ' witte' magie?
Op vrijdag 14 juni 2002 10:55 schreef extreme het volgende:
de joodse leer van de zwarte magieleuk boek, ik heb 'm in m'n collectie 'verboden' boeken
quote:Het is ook puur spiritueel.. (ik heb fysiek bij prestaties staan).
Op vrijdag 14 juni 2002 11:41 schreef _Etter_ het volgende:
hhm dat verhaal van de kabbala is helemaal niet goed volgens mij. Ze zijn helemaal niet bezig met fysieke dingen, het is puur spiritueel. ga maar is zoeken naar the tree of life en dat is ongeveer de hele basis van kaballa. Alles wordt aan de hand van de torah (schrijf ik dit goed?) gedaan en elke letter uit het alfabet is heilig in hun ogen. Op internet kan je ook veel er over lezen.
Kabala introductie (goede link)
Heeft het ook iets te maken met getallen. Zit er een wiskundige theorie achter? (ben nog niet zo ver met lezen)
[Dit bericht is gewijzigd door Roel_van_Mil op 14-06-2002 13:30]
Ook zie je hier een moderne theorie van de vier-elementen in komen, met een vijfde element: Aethyr, een positieve Aethyr betekent een bindend element, wat dus solid(earth), water (liquid), air (gas) en fire(plasma) met elkaar verbindt. Een negatieve Aethyr ontbindt juist weer.
En nu kwam er bij mij een vraag op, want het schijnt dat magiers dit gebruiken als verklaring voor de werking van magie: iets wat met concentratie en gedachtegangen is te veranderen, deze Aethyr. Echte magie dus, zoals ik die tegenkwam in Secret of Mana en allerlei vage boeken.
Wat moet ik (lees: men) hier nu van denken? Bestaat magie? Kan iemand daar voorbeelden van geven, of uitleggen? Is dit niet gewoon een typisch geval van: de wens is vader van de gedachte, aangaande een aantal mensen die hun kindertijd niet zijn ontgroeid? Of kan dit? Is magie mogelijk?
quote:Omdat ik nog nooit heb gehoord van bewijzen voor iets als aethyr of de mogelijkheid om dit te beinvloeden: magie. Dat is meer iets voor kinderen om daarin te geloven, IMO.
Op vrijdag 14 juni 2002 20:42 schreef SportsIllustrated het volgende:
Waarom zouden zulke mensen hun kindertijd nooit ontgroeid zijn?
Maar ik word graag van het tegendeel overtuigd natuurlijk...
quote:Misschien wel, maar het houdt een erg bewuste keuze, en een onvoorstelbare discipline in. En geen van beiden zijn kinderlijke karaktertrekken.
Op zaterdag 15 juni 2002 17:37 schreef Kennyman het volgende:[..]
Omdat ik nog nooit heb gehoord van bewijzen voor iets als aethyr of de mogelijkheid om dit te beinvloeden: magie. Dat is meer iets voor kinderen om daarin te geloven, IMO.
Maar ik word graag van het tegendeel overtuigd natuurlijk...
Maar kan iemand mijn vraag beantwoorden: Kabbala is toch eerder 'witte' dan 'zwarte' magie?
quote:Ik ben al wat verder met lezen nu, en het ziet er tot nu toe uit dat het meer een soort persoonlijke discipline is, een soort psychologische stroming, waarvan we moeten leren hoe welke eigenschappen goed zijn (wilskracht, mogelijkheid om onderscheid te maken e.d.) met wat fantasie-stukjes ertussen (zo zouden er een aantal engelen-ordes zijn). Over magie heb ik nog niks gelezen, maar ben pas bij blz. 50 ofzo van de 150.
Op zaterdag 15 juni 2002 18:26 schreef SportsIllustrated het volgende:[..]
Misschien wel, maar het houdt een erg bewuste keuze, en een onvoorstelbare discipline in. En geen van beiden zijn kinderlijke karaktertrekken.
Maar kan iemand mijn vraag beantwoorden: Kabbala is toch eerder 'witte' dan 'zwarte' magie?
quote:idd hele mooie link.
Op vrijdag 14 juni 2002 11:50 schreef Roel_van_Mil het volgende:[..]
Het is ook puur spiritueel.. (ik heb fysiek bij prestaties staan).
Kabala introductie (goede link)
Heeft het ook iets te maken met getallen. Zit er een wiskundige theorie achter? (ben nog niet zo ver met lezen)
Numerologie/algebra, wat ik dacht:
occulte optelling b.v. 165 = 1+6+5=12=1+2=3
occulte herleiding: b.v. 7=1+2+3+4+5+6+7=28=2+8=10=1
Er zou een heel mooi systeem zitten in de keuze van ons decimale stelsel.
quote:leuk detail waar ik mijn wiskunde leraar vroeger mee pestte is dat de getallenleer o.a. uitgewerkt is door Pythagoras op zijn mystieke schooltje in Italie ergens
Op dinsdag 4 maart 2003 20:43 schreef M.ALTA het volgende:[..]
idd hele mooie link.
Numerologie/algebra, wat ik dacht:
occulte optelling b.v. 165 = 1+6+5=12=1+2=3
occulte herleiding: b.v. 7=1+2+3+4+5+6+7=28=2+8=10=1Er zou een heel mooi systeem zitten in de keuze van ons decimale stelsel.
quote:Kijk eens aan.
Op woensdag 5 maart 2003 20:40 schreef The_Shining het volgende:[..]
leuk detail waar ik mijn wiskunde leraar vroeger mee pestte is dat de getallenleer o.a. uitgewerkt is door Pythagoras op zijn mystieke schooltje in Italie ergens
http://www.webnumerology.com/numerology.htm
ten eerste is het witte magie want het is een manier om tot god te komen.
ten tweede zag ik hier de naam golden dawn langskomen. De golden dawn was meer een groepje verveelde rijken uit het begin van de 19de eeuw die wat aan occult deed. Sommige leden waren wel actiever bezig ermee (bv crowley), de 'magie' uit de middeleeuwen waren sterk op de kabbala georienteerd maar dat was het zeker niet. Hun haalde psychische en fysieke krachten flink door elkaar waardoor je allemaal van die vreemde dingen kreeg als 'steen der wijze' enz.
heb het ook nog ff opgezocht, de kabbala is veel ouder dan de 12de eeuw maar het wordt voor het eerst kabbala genoemd in die eeuw.
Die nummerlogie waar ook dingen hier staan is een onderdeel van kabbala, sommige kabbalisten denken dat in de torah een code staat om tot god te komen (het is dus weer een weg naar god).
De kabbala is echt een 'innerlijk' geloof, je kan alleen god kennen door jezelf te kennen zeggen ze (net zoals de vroeg christelijk kerk) omdat alles wat boven ook beneden is (zo zeggen ze dat, denk er maar is over ).
quote:nou uit sumerie komt het zeker niet want die hadden een totaal ander geloofsysteem met goden die veel weg hadden van mensen met al hun kwalen en ergenisen.
Op dinsdag 29 april 2003 20:02 schreef Mechelina het volgende:
Hoi kwam hier bij toeval terecht.
Weet nu of jullie dit willen weten maar misschien kan je er wat mee.
Volgens mijn kabbala leraar bestaat dit al van 5000 tot 6000 voor Christus. Het is ontstaan in Sumerie wat nu in Irak of Iran zou liggen. Er wordt dan ook gesproken ove Babylonie, en het tweestromenland.
De grondlegger zou Adamzijn de Adam van Eva.
Er zijn verschillende namen bekent die zich veel met Kabbala hebben bezig gehouden en er ook over hebben geschreven. Al hoe wel een esoterische leer is die van mond tot mond werd door gegeven daar het alleen vroeger voor de ingeweiden was.Je hebt driestromingen in de Kabbala.De klassieke 12e en 13 e eeuw en die kreeg gestalte in Zuid-Frankrijk, en dan de kabbala uit Spanja die kreeg gestalte in de 16e eeuw en later . Waarin de leer van Isaac Luria (1534- 1572) de heilige leeuw uit Safed in Palestina een overheersende rol speelde.Er zijn dinegn op schrift gezet, soms anoniem je hebt de Zohar ( sefer2 ~zohar) Of te wel "Boek van de Luister, of glans". Is in het einde van de 13 eeuw in Spanje geschreven.Waarschijnlijk door. Moses de Leôn van Guadahijar. Een nog vroeger boek is SeferYetzirah boek van de vormgeving. waarschijnlijk tussen 3 en 6 eeuw na ChR.
Eigentijdse schrijver over deze stof zijn. Gurdjieff, Golden Dawn, en Blavatsky(steiner)
Ik zel f heb mij het boek van Charles Poncé aan geschaft wat volgens mijn leraar matig is.
Hoop dat u hier weer iets verder mee kunt
Groetjes Mechelina
Het verhaal dat het zo oud is proberen de kabalisten natuurlijk te verkopen omdat het dan meer 'waarde' zou hebben omdat het zo oud is, geloof er weinig van en er zijn ook geen bewijzen voor. Denk eerder dat het uit de mystieke geloven uit de omgeving (waaronder sumerie) is ontstaan.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |