quote:'gaat ervan uit?' hele zwakke redeneringOp donderdag 28 oktober 2010 23:33 schreef Studente18 het volgende:
Wij krijgen p.p 260 euro uitwonend stufi...mensen waarvan hun ouders onder modaal verdienen krijgen meer...waarom is dat precies? Ik kan nergens een fatsoenlijke verklaring vinden...Wat heb ik precies met mijn ouders te maken als ik als student het huis uit ga?
De overheid gaat er vanuit dat de ouders de studenten bijspringen qua geld.
-Maken wij (2 studenten van 21 jaar) kans op huursubsidie? Wij zijn beide werkend.
Ik geloof het niet..
quote:Nouja...in feite zijn we gewoon op zoek naar appartementen/etage's die door een huisbaas vrij worden gegeven voor werkende studenten.Op donderdag 28 oktober 2010 23:57 schreef Fionn het volgende:
Als ik jou was zou ik me eerder druk maken over hoe je uberhaupt een subsidiabele woning vindt.
Aangezien je huurtoeslag alleen krijgt voor een zelfstandige woning (en dan nog een binnen een door een combinatie van leeftijd, huishoudenssamenstelling, en huishoudeninkomen vastgestelde huurprijs-marge, wat betekent dat je dus een sociale huurwoning zou moeten hebben of op de een of andere manier spotgoedkoop prive huren moet) de wachtlijjsten zijn enorm lang. studenten huren niet voor niets meestal kamers.
Overigens had dit topic beter gepast in WGR lijkt mij, daar staan al meer huurtoeslag-topics en kan je ook de voorwaarden voor huurtoeslag vinden, net als op de site van de belastingdienst overigens.
quote:Dat kan prima, hoor. Alleen krijg je, zoals iemand hierboven al schreef, onder de 23 maar tot een heel laag huurbedrag subsidie. Als je 23 of ouder bent verdubbelt dat bedrag ineens bijna, en dan maakt het ook niet uit of je student bent of niet.Op donderdag 28 oktober 2010 23:30 schreef Zwolsboy het volgende:
Als student kan je niet in een zelfstandige huurwoning
Of je moet een baan hebben of een uitkering
studenten kunnen wel op onzelfstandig eenheid woningen wonen geloof ik
quote:Deel je dat met iemand anders? en wat is je huurprijs?Op vrijdag 29 oktober 2010 10:12 schreef luciferist het volgende:
Ik ( student) heb een appartement boven een alleenstaande winkel, met max. huursubsidie (:
quote:Antwoord vraag 1: DUO gaat er vanuit dat je ouders bijdragen in je studiekosten als zij daartoe in staat zijn. Hierdoor is er een inkomensgrens gesteld. Als je ouders meer verdienen dan die grens, zijn ze volgens DUO in staat bij te dragen aan je opleiding. Die 260 euro is dan ook een tegemoetkoming in je studiekosten, geen kostendekkende bijdrage. En ook als je niet meer thuis woont, blijven je ouders je ouders en dus zouden ze moeten bijdragen aan je studie, aldus de redenatie van DUO.Op donderdag 28 oktober 2010 23:28 schreef Rnie het volgende:
-Wij krijgen p.p 260 euro uitwonend stufi...mensen waarvan hun ouders onder modaal verdienen krijgen meer...waarom is dat precies? Ik kan nergens een fatsoenlijke verklaring vinden...Wat heb ik precies met mijn ouders te maken als ik als student het huis uit ga?
-Maken wij (2 studenten van 21 jaar) kans op huursubsidie? Wij zijn beide werkend.
Alvast Bedankt!
quote:Dit is natuurlijk totale onzin!!Op donderdag 28 oktober 2010 23:30 schreef Zwolsboy het volgende:
Als student kan je niet in een zelfstandige huurwoning
Of je moet een baan hebben of een uitkering
studenten kunnen wel op onzelfstandig eenheid woningen wonen geloof ik
quote:ik heb altijd begrepen dat het kale huur plus service kosten is(iig voor onder de 23) kijk maar op toeslagen.nlOp vrijdag 29 oktober 2010 13:16 schreef silliegirl het volgende:
[..]
Antwoord vraag 2: Dat ligt aan jullie gezamelijk inkomen en de hoogte van je huur. Jullie zijn nog geen 23, dus mag je huurbedrag niet hoger zijn dan rond de 360 euro per maand (kale huur, dus ex. gas/water/licht overigens). En nee; het is niet zo dat je dit bedrag x 2 mag doen omdat je met z'n 2en woont, dit geldt per woning, ongeacht met hoeveel personen je er woont.
quote:dan heb ik daarover ook een vraag. vaak zie je voor zelfstandige-studentenwoningen een huurprijs inclusief gas/water/licht. maar zoals ik dat op toeslagen.nl lees moet je bij opgave van huursubsidie de huurprijs exclusief gas/water/licht opgeven?Servicekosten
Vul het bedrag in dat u betaalt aan servicekosten voor uw huis. Rond dit bedrag af op hele euro's. Wij tellen uw servicekosten bij de kale huur op. Er geldt een maximum van ¤ 48.
Het gaat om het vaste maandbedrag voor schoonmaakkosten en energiekosten voor gemeenschappelijke ruimten, huismeesterkosten en kosten voor dienst- en recreatieruimten.
quote:Er zijn wel vrije sector woningen die onder de huursubsidie grens zijn voor mensen ouder dan (dacht ik) 23 jaar. Jonger dan 23 dan heb je pech in de vrije sector voor een zelfstandige woning.Op vrijdag 29 oktober 2010 12:03 schreef Nagelschaartje het volgende:
Particulier gaat het je niet lukken om een huis te vinden dat goedkoop genoeg is voor huursubsidie.
Ik woonde op die leeftijd in een huis (nou ja, 1-kamer HAT-eenheid) van de woningbouw en kreeg daar huursubsidie, ook als student. Maar dat was dus in mijn eentje.
Aan de andere kant, mijn huur kwam toen uit op iets minder dan 200 euro in mijn eentje. Misschien kan je een klein appartement voor pakweg 500 euro wel vinden in de particuliere markt, hangt er denk ik vanaf welke plaats en hoe kritisch je bent, zeker wat betreft onderhoud en hoe goed je buurt is. (correct me if I'm wrong, ik ben niet thuis in de particuliere markt). Maar huursubsidie zit er dan dus niet in. Of je werkt of studeert is niet van belang voor de huursubsidie, zolang je inkomen en vooral de huurprijs maar niet boven een bepaald bedrag komt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |