quote:
Op donderdag 30 september 2010 16:57 schreef kevin7 het volgende:[..]
ja daar zat ik inderdaad ook aan te denken. Ik ben nu namelijk 2de jaars student bedrijfseconomie en op veel sites staat "penultimate", wat dus het voorlaastste jaar is. Maar ik wist niet precies hoe ze dat bedoelden. Bedankt.
ZIjn er nog mogelijkheden om extra op te vallen tussen die duizenden applicaties?
Ten eerste zijn het er geen duizenden, aangezien ze de massa CVs ook weer opdelen ver afdeling. Een Nederlandse CV komt snel terecht bij een afdeling waar meer Nederlanders werken in een stapel van 100 wellicht. En dan val je gewoon op door goed te scoren op de basis criteria: middelbare school (beetje exact pakket, hoger onderwijs (universitair en dan graag iets dat een beetje lastig is), cijfers (vooral VWO, Uni is moeilijker te vergelijken) en wat interessant extra activiteiten. Ik kan je vertellen dat van de 100 CVs er maar 10 echt voldoen aan deze criteria en ze nodigen er wellicht 15 uit voor een gesprek, dus dan zoeken ze er nog een paar andere bij.
Je interviews zijn dan verder key. Je kan nog zoveel extreem indrukwekkende dingen gedaan hebben, als dat jou uiteindelijk niet gevormd heeft tot een scherpe en sociaal vaardige kandidaat, heeft het toch niks geholpen. Je kunt beter niks hebben gedaan, maar wel aan die criteria voldoen, want dan gaan je interviews tenminste goed!