quote:Op vrijdag 20 november 2009 10:57 schreef davo1979 het volgende:[..]
Die beurzen zijn leuk om te kijken alleen zou ik er niks qua reptiel kopen. De ervaring van die beurzen op schildpadden is dat ze daar te klein en te koud zitten. Veelste stressvol ook al is het maar 1 dag. Er worden op die beurzen ook soms illegale beesten verkocht die absoluut niet verkocht mogen worden. Ook is het bekend dat heel veel schildpadden daarvandaan binnen een aantal weken dood zijn. Denk er 2x overna om daar zomaar een reptiel te kopen en overdenkt een kweker.
Hoe het met de schildpadden zit weet ik niet omdat wij voor de slangen gaan. Die worden steeds beter gehouden (verwarmde omgeving etc.) en juist bekende kwekers staan op die beurzen uit de slangenwereld. Zeker houten is een beurs waar de grotere kwekers komen. Ook bij de baardagamen zie je tegenwoordig dat ze steeds beter staan, zijn natuurlijk altijd nog mensen die met bamibakjes staan.
Verder is het bij slangen zo dat je (behalve rattenslangen) papieren erbij krijg, zo niet dan vraag ik er om. Krijg ik ze niet dan gaat de slang ook niet mee. Controles worden ook steeds strenger hierop omdat bij illegaal verkoop ze de vergunning voor de beurs kwijt kunnen raken.
Ik zit ook op een slangenforum en de kwekers daar staan ook veelal op de beurzen.
Ben het wel eens dat het stress voor de dieren oplevert, daar hou je ook rekening mee.
Daarnaast is er wel een verschil tussen de grotere en de kleinere beurzen. Op de grotere zie je toch dat er wat meer aandacht aan besteed wordt, maar dat is mijn ervaring.