Zo, veel reacties, even alles bijgelezen en bedankt voor de tips tot nu toe allen
quote:
Waarschijnlijk zullen we hotels en hostels afwisselen, we hadden ook al gezien dat het niet veel scheelt qua prijs. Hoewel wij wel zoveel mogelijk 'on the cheap' willen reizen.
En daarnaast lijkt een hostel ons ook een plek waar je iets makkelijker in contact komt met medereizigers. We zijn vorige vakanties altijd met een tent van camping naar camping getrokken in een flink aantal europese landen. Dan was het altijd wel leuk als je een beetje soortgenoten (
reizigers om het reizen/dingen zien ipv strandhangers) tegenkwam. In een hotel lijkt het ons wat lastiger contact maken en we hebben het naïeve idee dat dat in een hostel makkelijker gaat

.
Onze bagage bestaat uit 2 rugzakken, dus dat moet wel lukken om daarop te letten. Hoewel het feit dat ie op onze rug zit het natuurlijk lastiger maakt. Maar belangrijke zaken dragen we op ons lichaam, die lessen hebben we wel geleerd in verschillende oost-europese landen.
Thnx voor de artikelen, zal ze eens doorlezen..
quote:
Op maandag 6 juni 2011 16:05 schreef zipcon het volgende:[..]
Je kan redelijk goede hotels vinden voor ¤20-30 hoor, meestal van het Ibis-type met kleine badkamer maar het is er proper. En in de kleinere steden zoals Dali en Lijiang zijn de courtyard inns amper ¤15-20. Vermijd alleszins de mensen die je aanklampen buiten het treinstation en je een "voordelige" slaapplaats proberen te verslijten.
Ik heb dit ook gedaan maar het beviel me toch niet echt hoor, maar dit kan voor iedereen anders zijn. De geur van zweetvoeten en overvolle toiletten alsook het snurken in koor met een volume van 80 decibel ontnamen me de nachtrust. De treinen zitten ook vaak te toeteren, dusja voor mij was het toch niet zo positief. De semi-hogesnelheidslijn CRH is overigens wel aan te raden hoewel de snurkers daar ook niet te ontlopen zijn.
Waar mogelijk reisde ik per vliegtuig, te boeken via sites zoals ctrip.com waar je vaak 50-70% korting krijgt. Dan kost het maar 1,5-2x zo duur als een treinticket.
We zullen ons wat meer verdiepen in de hotels, had ook weer niet gedacht dat het zo goedkoop zou zijn

.
Een lawaaierige trein is wel te overleven, en we zijn inderdaad van plan om een aantal treinreizen als overnachting te gebruiken.
Ik had wel gelezen dat het boeken van een trein soms nog best lastig kan zijn?
Je kan vaak alleen een kaartje boeken vanuit dezelfde stad? (dus niet zoals in nl dat ik hier vast een ticket koop voor het traject groningen/leeuwarden ofzo). En soms moet je dagen van tevoren iets boeken?
Aangezien wij (relatief) kleine hopjes nemen door china heen, weet ik niet of een binnenlandse vlucht de moeite is, maar ik zal je website eens bekijken.
quote:
Op maandag 6 juni 2011 18:12 schreef Griebus het volgende:[..]
Wij vonden de Hump echt verschrikkelijk! Maar dat zou kunnen komen door onze kamerligging; onder ons raam werd in de straat tot 5 uur 's ochtends (!) gegeten en gepraat door de locale bevolking. Om 7 uur begon het verkeer weer op gang te komen dus we hebben letterlijk geen oog dichtgedaan. We zijn uitgeweken naar Cloudland hostel; net even buiten de herrie maar nog altijd midden in de stad. Kunming is overigens wel een hele fijne stad. Veel te zien en te doen en goeie winkeltjes en eettentjes.
De meningen zijn verdeeld lees ik. Om 5u sochtends al mensen onder je raam is ook niet alles. Je moet in iedergeval niet het gevoel hebben dat ze zo naar binnen komen klimmen.. Afgezien daarvan zal lawaai me worst wezen..